Trąšos

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Ir turiu Schultz ir jomis trešiu vienas kaušelis ant 4-5 litrų lietaus vandens. Rezultatas tikrai geras . Nors substratas buna beveik sausas ir kartais visai sausas bet nepastebejau kad nudegintu šaknis. Orchidariume tai stypriai praskiedžiu ty ketvirtadalis nuroditos normos.
Tos kurios vasaroja sode trešiu kas antrą mirkimą, laistymą o orchidariume kas 10-15 dienų.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Ričardai, ačiū :) Dabar drąsiau naudosiu schultz'ą, nes orchidėjų daugėja, o klestėjimo tai nematyt...

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

kielė wrote:
Tue Mar 23, 2021 6:59 pm
Aš irgi turiu, bet retai naudoju ir geroookai atskiedžiu, vis bijau nudeginti šaknis Think_
SCHULTZ trąšos tikrai geros ir išbandytos, šiuo metu nenaudoju, nes tiesiog Akerne rain mix trąšos dar nebaigtos, kai iškeliaus į šiltnamį gaus daugiau azoto turinčių trąšų, po to daugiau kalio turinčių trčšų ir t.t.
Kad nenudeginti šaknų aišku svarbu padaryti tinkamos koncentracijos tirpalą, bet taip pat geriausia pirma palieti augalus ir tik po to naudoti trąšas, nes net ir tinkamos koncentracijos tirpalas gali nudeginti visiškai sausas šaknis :idea:
kielė wrote:
Tue Mar 23, 2021 6:59 pm
Dabar drąsiau naudosiu schultz'ą, nes orchidėjų daugėja, o klestėjimo tai nematyt...
Klestėjimas ne tik nuo trešimo priklauso ;) reikia nepamiršti augalo adaptacijos periodo, viskas priklauso nuo aplinkos sąlygų, nuo to kiek laiko tas augalas pas Jus gyvena, bet dar labai ir nuo konkretaus augalo (kartais turim du vienodus augalus, šalia stovinčius ir turinčius tas pačias sąlygas, bet vienas augs, kitas silpnas bus, t.y. konkretūs klonai gali būti labiau augūs nei kiti), konkrečios rūšies ar hibrido. Vieni net nepajaučia sąlygų pasikeitimo ir puikiai auga kai mes tik juos gauname, kitiems reikia kelių mėnesių ar net metų kol jie prisitaiko. Tuo labiau reikia nepamiršti ir tai, kad iš tiekėjų užsakyti augalai atkeliauja iš šiltnamių, tai jiems kelionės šokas + namuose tikrai ne šiltnamio sąlygos. Pasikeičia temperatūrų režimai, laistymas ir panašiai.
Dar vienas dalykas daug mūsų užsakytų augalų yra šviežias importas iš Azijos, Pietų Amerikos ar Afrikos, todėl reikia atsižvelgti ir į tai, nes kartais net nenurodo tiekėjas kad tai yra šviežias importas, tiesiog įmeta kaip naujiena ir tiek.

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Trąšos

Post by Šilingė »

MrGreen wrote:
Wed Mar 24, 2021 9:31 am
... Pasikeičia temperatūrų rėžimai, laistymas ir panašiai...
Pamokėlė ne į temą dabar bus (pareina pikta teta Žalias_ ), nes labai jau akis rėžia...

https://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/R/rezimas
https://www.lietuviuzodynas.lt/zodynas/Rezimas-2

http://www.vlkk.lt/konsultacijos/6694-rezimas-rezimas

Smart_ Smart_ Smart_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by kielė »

Ačiū, MrGreen už išsamumą Smart_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Trąšos

Post by MrGreen »

Ta Šilingė amžinai su taisyklėm savo Kapoju_
Jo_
Pataisiau :mrgreen:

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Nu man dabar šakės WOW_ juk beraštis esu :oops:

User avatar
Šilingė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 475
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:03 pm
Location: Vosyliukai - Vilnius

Re: Trąšos

Post by Šilingė »

Ričardai, be panikos baksnoju_

Tiesiog tokios klaidos kaip RĖŽIMAS, ĮDĖJA, VĖLYKOS ir panašiai, pastaruoju metu visur taip žiauriai paplitusios, kad net skauda. Tai ir noriu atkreipti forumiečių dėmesį ir paskatinti įsiminti: režimas, idėja, Velykos Shame_ Nepiktai aš , nepiktai OK_ GRhug_
Pikta teta AKINIAI_
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koh 9:7)

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Šilingė wrote:
Wed Mar 24, 2021 12:04 pm
Ričardai, be panikos baksnoju_

Tiesiog tokios klaidos kaip RĖŽIMAS, ĮDĖJA, VĖ Nepiktai aš , nepiktai OK_ GRhug_
Aha :lol: Aš Jūsų nuo pirmos dienos bijau baksnoju_
Stengiuos nedariti klaidų , blogai tai kad planšetė nepabraukia kur klaida .

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Trąšos

Post by Kaa »

Teeep.daug metų nežinau tai pagaliau paklausiu..
O kaip jūs sprendžiat dėl trąšų koncentracijos. Man mistika. Aš skaitau kas parašyta taip ir įdėdu. Kodėl 1/2, 1/4 ir kokiais atvejais? Ar gamintojai nurodo maksimalią normą, kas nesilaikoma instrukcijos? Aš kalbu būtent apie trąšas orchidėjom

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

Užsienio augintojai dažniausiai rekomenduoja dėti mažiau trąšų nei nurodyta ant pakuotės. Kodėl taip, nežinau - ar čia įprotis dar nuo tų laikų, kai nebuvo orchidėjoms pritaikytų trąšų ir naudodavo kitų augalų stipresnes trąšas, ar kad tos orchidėjoms skirtos trąšos orientuotos labiausiai į visokius hibridinius cimbidžius ir falenopsius. Jų hibridai buvo ir yra kuriami taip, kad atlaikytų daug ir įvairių nelabai joms tinkamų sąlygų (per tamsu/šviesu, per sausas oras, per šilta ir t.t.), tai gal ir atsparumas per didelėms trąšų dozėms yra išvystytas? O gal rūšinės orchidėjos kiek jautresnės mineralinėms trąšoms, dėl to ir rekomenduojama jas tręšti silpnesne koncentracija. Aš dažniausiai darau kiek silpnesnę trąšų koncentraciją nei rekomenduojama, ypač visokioms miniatūroms, plonašaknėms ir kurios neturi stambių stiebų, gumbų ar sustorėjusių lapų, t. y. kurios nekaupia daug maisto atsargų. Ir tik mėgėjoms pavalgyti (mano atveju tunija, "morkos" - tos, kurios per trumpą laiką užsiaugina daug biomasės arba turi didelius, storus ūglius, pvz., kai kurie dendrobiai) darau nurodytą trąšų koncentraciją ar net kiek didesnę. Dabar naudoju Schultz orchidėjų trąšas, bet tokį pat principą taikau visoms orchidėjų trąšoms. Ar gerai darau, nežinau.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Trąšos

Post by Kaa »

tai va ir galvoju,ar tai iš įpročio buvo ne specialiai orchidėjom skirtos ar kaip
man vis atrodo kad ir taip maža kaip Schultz atveju dozė, dar ir mažinti ją Think_ :D

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Trąšos

Post by Aga »

Kaa wrote:
Sun May 02, 2021 10:30 am
Teeep.daug metų nežinau tai pagaliau paklausiu..
O kaip jūs sprendžiat dėl trąšų koncentracijos. Man mistika. Aš skaitau kas parašyta taip ir įdėdu. Kodėl 1/2, 1/4 ir kokiais atvejais? Ar gamintojai nurodo maksimalią normą, kas nesilaikoma instrukcijos? Aš kalbu būtent apie trąšas orchidėjom
Ar ne dėl to mažiname trąšu koncentracija, kad laistome su trašomis kiekvieną kartą? Ant pakuotės rašoma doze ir kad tręšti karta per savaite ar kas dvi savaitės. Aš jau turbūt nesusigaudičiau, ką laisčiau su trašomis o ką be. Todėl dažniausiai laistau vandeniu su maža trąšu koncentracija ir neskaičiuoju laiko... O kartais tiesiog po dušu nuplaunu orchidėjas ir lapus ir praplaunu substrata.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

Aš tręšiu ne kaskart laistydama, o rečiau. Bet teisingai Aga sako, kad jei kaskart laistant, tada geriau mažesne koncentracija ir dar kartais substratą praplauti, kad jis neuždruskėtų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Aga
Posts: 281
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:53 pm
Location: Kaunas

Re: Trąšos

Post by Aga »

Kokias trąšas ir kaip naudojate auginant augalus hidroponikoje?

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Trąšos

Post by Abitalė »

Schultz į prekybą vėl grąžino tobulo gerumo trąšas! Pakeitė pavadinimą ir šiek tiek pridėjo kažko, bet jos grįžo! Naudojau šios sudėties trąšas visiems žydintiems augalams ir orchidariumui. Kokius 5 metus jų niekur ne bebuvo, o dabar atrodo taip:
IMG_20220406_175606_compress17.jpg
IMG_20220406_175606_compress17.jpg (362.41 KiB) Viewed 1239 times
IMG_20220406_175614_compress36.jpg
IMG_20220406_175614_compress36.jpg (592.41 KiB) Viewed 1239 times
IMG_20220406_175752_compress59.jpg
IMG_20220406_175752_compress59.jpg (366.94 KiB) Viewed 1239 times

O anksčiau jos atrodė taip:

IMG_20220406_185348_compress29.jpg
IMG_20220406_185348_compress29.jpg (369.85 KiB) Viewed 1239 times

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Trąšos

Post by Kaa »

Kokį dozavimą naudojate? Labau jua mikro kiekiai nurodyti

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Trąšos

Post by Urze »

Aš Schultz trąšas naudoju pagal ant pakuotės nurodytą dozavimą arba dar mažiau, priklausomai nuo to, ką tręšiu.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Trąšos

Post by Eliss »

Ir aš nusipirkau išgirtąsias trąšas, o ką, mažum, ir pas mane, kaip pas Abitalę, džiunglės užaugs :lol:
O šiaip, man jos visos vienodos, neatradau stebuklų Ne_

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Trąšos

Post by Ričardas »

Net pačios geriausios trašos stebuklų nepadaro , trašos tik pagerina augimą bet jeigu augalas silpnas tai trešiant galima net pakenkti augalui .
Ps, kartais paskaitau tokius postus- va patrešiau ir iš karto augalas pradėjo augintis šaknis, lapus, žiedkoti. Nu nesamonė !!! Tiesiog čia sutapimas .

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests