Cypripedium - bendrai apie visus (2019 m. sezonas)

Pleione, Calanthe, Bletilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Vartotojo avataras
ricardas

Re: Cypripedium - bendrai apie visus (2019 m. sezonas)

Standartinė ricardas » 05 Gru 2019, 18:05

Ačiū Dianit :thumbupleft:
Nu dabar užpilsiu klausimais :D O duobėse kokius ribotuvus deda , kad nesusimaišytu su aplinkos žemėm ?
Kokia žeme pila ? Juk žemių yra ivairiu ? Kiek žinau, žemė tinka kompostuotu beržų ir liepų .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 06 Gru 2019, 15:54

Tikrai jokių ribotuvų nededa - man aišku sunku nuspėt, bet kažkodėl turiu tokį įtarimą, kad cypripediumai neturi kažkokio super didelio, invazinio šaknyno. Šaknys, žinoma, augimo metu gal ir didesnės/tankesnės/ilgesnės nei tas, kurias matom pirkdami žiemą/pavasarį. Bet tikrai nemanau, kad šaknys pasieks jūsų "neparuoštą" žemę šalimais.

Žemę deda tiesiogine ta žodžio prasme - žemę. Geriausia, manau, būtų iš miško. O šiaip kokią teko matyt - ji ta tokia.. pakankamai tamsiai juoda ir smėlinga. Tamsiai juoda - tai tikrai ne "riebi", bet tokia juoda, kurią pasikapstę miške tikrai aptiksit. Ir ji, akcentuoju, nemažai turi smėlio.

Kas liečia organinę žemę - jūsų minėta beržų ir liepų kompostą.. - labai priklauso kokį cypripediumą sodinsit. Kai kurios klumpaičių rūšys kaip tik labai nemėgsta organinės žemės - plačiau apie tai reiktų skaityt po kiekviena rūšim Albifloroje.

Saviškį Calceolus'ą kartu su Formosanum'u - kai tik atsiras galimybė sodinti sode - būtinai taip ir padarysiu. Tačiau su lietuvišku klimatu - net nežinau, ką jums patarti.. tos žiemos su -25 laipsniais kažkaip baugina.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Gru 2019, 16:52

Slogaa rašė:
06 Gru 2019, 15:54
Tikrai jokių ribotuvų nededa - man aišku sunku nuspėt, bet kažkodėl turiu tokį įtarimą, kad cypripediumai neturi kažkokio super didelio, invazinio šaknyno. Šaknys, žinoma, augimo metu gal ir didesnės/tankesnės/ilgesnės nei tas, kurias matom pirkdami žiemą/pavasarį. Bet tikrai nemanau, kad šaknys pasieks jūsų "neparuoštą" žemę šalimais.
Na aš ir nesakau ir nemanau kad kokia nors orchideju rušis butu invazinė :lol:
Dėl ribotuvu, juk klumpaitem nekasiu duobės 2/2 metro , tai žinoma kad šaknys nėra labai ilgos bet teko skaityti kad šaknys pasodintos sode gali siekti iki 70 cm. Be to dėl ribotuvu, sode karaliauja kurmiai ir karkvabalių lervos, tai butu labai pikta jeigu jie prasisuktu klumpaičių šaknyne.
Duobės manau užtektu maximum 50/50 ir gylis 30 cm. Tokioje duobėje ( kiek teko skaititi) klumpaitės gyvena 5 metus be persodinimo. Tai gerose salygose šaknys pasiektu sodo žemę be ribotuvų. Nes šaknys dugiau auga į šonus .
Dėl lapinės žemės, jeigu neklistu, lapinė žemė nėra labai rugšti, daug dar priklauso nuo kokie lapai kompostuojami.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių