Dracula

Moderatoriai: Evaja, Egle

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Dracula

Standartinė ricardas » 29 Bir 2019, 20:54

Man atrodo kad dirbtini vėsinimai tai daugiau gaunasi žaidimas nei kiek naudos , neisižeiskit :)
Tiesiog pastatikit į pilną pavėsį ir vėjo prapučiamoi vietoi ir dar gerai būtų jeigu aplinkui butu vanduo . Mačiau jotube, drakulas, šaltamėges masdevalijas tiesiog stato ant stiklo , nes stiklas neikaista .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 29 Bir 2019, 21:02

Nėra ko įsižeisti. Kai tą dariau, dvi identiškas masdevalijas buvau šalia pastačius, na ir su viena žaidžiau, su kita ne. Vienos lapai vienas po kito per karščius gelto, o kita max 3lapelius pametė.
Na taip, žaidimai buvo iš reikalo per pačias karščiausias dienas. Nuolat manau per daug laiko užtrunka.
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 29 Bir 2019, 21:34

Atsimenu kaip MrGreen rašė, orchidejas vasara augina šiltnami o per karščias tiesiog pastato ventiliatoriu kuris atvėsina augalus . Bet to, jeigu tarp augalu ir ventiliatoriaus pastatiti kuo didesnį ty platesnį vandens indą tai dar geriau vėsintusi, tai manau ir drakulom tiktu toks variantas .
Nors ne į temą bet šiemet masdevallia coccinea var thea auginosi 3 pumpurus bet tie nelemti karščiai nudžiovino pumpurus. Jeigu būtų ne pirmas žydėjimas nebutu taip pikta .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Bir 2019, 21:49

Nemažai vėsiamėgių orchidėjų svarbiau ne žema dienos temperatūra, bet vėsuma naktį. Jei dienos karštos (+ geras vėdinimas + didelis aplinkos drėgnis), o naktimis pakankamai atvėsta, kurį laiką net ir vėsiamėgės gali ištverti karščius gan sėkmingai. Bet jei ir naktimis šilta (virš 15-18 laipsnių), tuomet nebeturi sąlygų atsigauti nuo dienos karščio ir pradeda negaluoti. Tai reiktų pasiskaityti, kaip su drakulomis yra - ar ir joms tas pats galioja.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 01 Lie 2019, 14:40

Ričardai - su vėsiamėgiais augalais viskas labai paprasta - arba sugebi suteikti jiems tinkančias auginimo sąlygas arba ne. Teisingiausių būdų yra ne mažai - vyno šaldytuvai, kondicionierių ir mini šaldytuvų vidinės šaldomosios sistemos, ebėjuje atsiradusios pigios šaldymo sistemos - visko į valias. Tačiau jei to įgyvendinti nepavyksta, tenka, kaip jūs sakot - "Žaisti" buitiškai. Ventiliatorius, principe - ne vėsina, o tiesiog gainioja tą patį orą, kai tuo tarpu visi dvigubi vazonai, ledukai - gelbėja bent porą laipsnių. Gaila, bet drakuloms vasarą to neužtenka.

Urze - jūs esate visiškai teisi. Beveik visoms drakuloms reikia bent 10 laipnsių naktį. Iš kur tokios vėsos gaut vasarą? Na, ir žinoma, kiek literatūra rašo - didžiausieji laipsniai jiems yra 18-20.. tačiau visi žinom, kad pas mus gerokai temperatūra perkopia 25. Taigi mano sprendimu, drakula naktim gyvena šaldytuve ir mėgaujasi 8laipsnių temperatūra :thumbupleft: Pažiūrėsim, kas iš to išeis.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Lie 2019, 10:10

Slogaa, yra dar tokie evaporative coolers, kurių principą paminėjo Ričardas. Būna, kad šiltnamiuose pakabina audinio gabalą, per jį paleidžia nedicka srovele vandenį, kad nuolatos medžiaga šlapia būtų, o tada prie jos pastato ventiliatorių. Jis traukia nuo audinio drėgną orą ir taip ir drėkina, ir vėsina orą. Bet čia tik uždaroj patalpoj veiksminga. Linkiu, kad drakula atlaikytų ir sulauktų vėsių naktų! Lauksim toliau pasakojimo, kaip sekasi dianom susikalbėt. :)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Lie 2019, 11:38

Oi Dianit nesutinku dėl paneigtos ventiliatoriaus naudos .
Paprasčiausias pavizdis- klausimas, žiema, lauke -10 , stiprus vėjas, Jus einate prieš vėja o atgal pavėjuj. Klausimas ? Į kurią pusę Jums eiti šilčiau ? Ar prieš vėja ar pavėjuj ?
Ar suprantate ? Temperatura termometras rodo -10 o jutiminė temperatura apitiksliai -18 .
Ps, Lietuvoi daug kas augina ir augino drakulas ir kiek žinau pas juos augo ir žydėjo be šaldituvu.
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 02 Lie 2019, 19:03

O aš pritariu Dianai. Ji visiškai teisi. Ričardai, negalima lyginti šalto oro su karšto oro srautu. Deja, ar karštas, ar šaltas oras jis sukamas toje pačioje erdvėje, o nevėsinamas ir nekondensuojamas. O jeigu šalta suksi, tai ir bus šalta. Ventiliatoriai, TIK judina orą ir sustipriną jo srauto judėjimą, bet jo temperatūros per daug neįtakoja. O mažose erdvėse iš vis tai labai pasimato.
Žiemą prieš ventiliatorių mums šalčiau, nes ventiliatorius tiesiog "išstumia" vienu momentu didelį kiekį šalto oro, nei mes įpratę.
Va tas yra, jeigu nepritaikai sąlygų ir belieka kad "augino" :). Kaip ir man su vėsiamėgėmis masdevalijos ir dendrobiais.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Lie 2019, 19:39

Ir kodėl mes ginčijamės :lol: juk MrGreen drakulas augina , gal jis parašis kaip vasarą per karščius jas augina ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 02 Lie 2019, 20:08

Paskutiniu metu, nelabai aš atsimenu pas jį tų drakulų šiltnamyje :roll: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 02 Lie 2019, 21:29

mozaika rašė:
02 Lie 2019, 20:08
Tai gal šaldytuve laiko :shifty:...
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Lie 2019, 21:30

mozaika rašė:
02 Lie 2019, 20:08
Tuomet mam gal atsilieps ? Juk kiek matau daug drakulu pas ja žydėjo . Be to, ji jas orchidariume visą laiką augino.
Mano galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Lie 2019, 21:44

mozaika rašė:
02 Lie 2019, 19:03
O aš pritariu Dianai.
Taip ventiliatorius neatvėsins šilto oro bet aš rašiau kad už ventiliatoriaus pastatiti kuo daugiau indų o tai ir gautusi vėsinimas, nors mažas bet geriau nei pirkti keliom drakulom šaldymo sistemą.
Vanduo visada buna vesesnis nei oro temperatura. Dar pavizdis :) kai dideli karščiai akvariumuose sukila temperatura , tai stato ventiliatorius kad pustu į vandens paviršių ir sudaritu bangas ty vandens judėjimą , pasiteisina .
Esu užsispyres kaip ožys , neperkalbėsit manes :lol:
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Lie 2019, 22:09

Kai žmogus stovi prieš ventiliatorių (ar vėją), tai judantis oro srautas nupučia aplink kūną susidariusį mikroklimatą, kuriame temperatūra ir oro drėgmė yra čiut didesnė nei aplinkoje. Oro srautas taip pat pagreitina prakaito garavimą, dėl to ir jaučiamas atvėsimas. Augalams judantis oro srautas taip pat spartina garavimą (transpiraciją), o garavimo vienas iš rezultatų - vėsinimas (čia kaip Ričardo pavyzdys su akvariumų vėsinimu keliant bangas). Tad judantis oro srautas gali augalus kažkiek atvėsinti (klausimas - kiek). Bet jei tai besisukantis tas pats oras mažoje patalpoje, greitai jis prisisotina drėgmės ir jau efekto nebelieka.

Kitas niuansas - transpiracija vyksta per lapuose esančias žioteles, o orchidėjos, kaip ir kiti CAM tipo fotosintezę vykdantys augalai, dienos metu žioteles laiko uždarytas, kad neprarastų daug vandens, tad klausimas, ar orchidėjos dienomis vėsinasi. Gal tik naktimis? Bet visur rašo, kad jei karšta, tai orchidėjoms suteikus didelį aplinkos drėgnį ir gerą ventiliaciją jos karščius ištvers lengviau. Tai jom gal ventiliacija ir dieną svarbu?

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Lie 2019, 22:27

Mano manimu kad ventiliacija ty oro cirkuliacija, vėdinimas , uždaroje patalpoje o tuo labiau orchidariume butina visą parą tik ventiliacija neturi būti labai dažna nes svyruos oro drėgnis . Kodėl visą parą ? Nes orchidejos kaip ir kiti augalai dieną išskiria dvideginį o nakti deguonį , tai nejudant orui augalam sutriks kvėpavimas gal tiksliau pasakius jų aplinkos mikro klimatas ir apie ką viskta diskusija vėsinimas .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių