Orchidariumas 3

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Orchidariumas 3

Standartinė ricardas » 14 Bir 2019, 16:33

Pritariu Agatai ! Smagu žiurėti kitų orchidariumus , nes galima kažka ir savo orchidariume pritaikiti .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Abitalė

Standartinė Abitalė » 14 Bir 2019, 17:12

kootwela, prašom papasakoti daugiau apie savo džiungles :) kaip su drėkinimo sistema, kaip ventiliacija. Kokios temperatūros jame? Kiek drėgmės? Kokias apšvietimas? Įdomu labai viskas. Be to, kad gražiai ir daug padirbėta ties augalų komponavimu, įdomu ir techniniai dalykai!
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Bir 2019, 22:08

Smagu matyti, kootwela, dar vienas džiungles. Antrinu Abitalei su jos klausimais bei savo pridedu - ar begonijos ir kiti ant dugno esantys augalai yra kiekvienas asmeniniame vazonėlyje, ar visi bendrai pasodinti? Ir kiek laiko jau šias džiungles auginate?

kootwela

Standartinė kootwela » 16 Bir 2019, 21:27

Sveiki,

oij rasymo daug, bet pabandysiu :)
purkstukai 4, automatiniai, ventiliatoriai kol kas du tik sonuose, apsvietimas Led baltas saltas ir stipri RGB lempa.
dregme nuo 65% iki 96%, temp 22-28C (beje cia didziausias keblumas, nes dar turiu sugalvoti kaip atvesinti naktimis :/
susodinta viskas be jokiu vazoneliu, bendrai. Dugnas pakeltas, deta perdanga ir tada substratas (specialus, maisytas pacios).
Sis orchidariumas dar salyginai naujas, juo pilnai dziaugiuosi jau 2 men. Dziaugiuosi nes iki tol buvo galvos skausmas, yrenginejau ilgai, deliojau perdeliojau ir vel keiciau :D kol galu gale palikau viena varianta ir tada pradejau sodinima, kuris irgi ne viena diena truko. Pirma susodinau augalus, paskui tik perkeliau orchidejas viena po kitos, jom taikant optimaliausias salygas. Kadangi pas mane iki tol jos tupejo kitame orchidariume tai neskubejau.
Pagal augalu augimo tempa matau jog viskas labai gerai. Aisku didziausia problema vietos trukumas... Atrode didelis, bet kai pradejau talpinti, pamaciau, kad ir augalu per daug ir jis jau per mazas.
Tai dabar dar modifikuosiu ir dadesiu is abieju pusiu pilnai sonus, nes dabar jie palikti buvo skaidrus, kad kuo daugiau matytusi is visu pusiu.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Bir 2019, 22:30

Kodėl norite dar apšviesti nakti ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Bir 2019, 22:49

Kootwela, o kokį substratą darėte? Svarstau apie augalų sodininą orchidariuno dugne, bet kaip parinkti tokį substratą, kad po metų ar kitų nesmirdėtų kaip sena žemė, kokia būna seniai nepersodintuose vazonuose.

Ričardai, kad rašė apie atvėsinimą naktinis, o ne apšvietimą. :)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Bir 2019, 22:57

Oi, atsiprašau , senatvė :lol: per skubėjimą ne taip perskaičiau.
Dėl atvėsinimo tai be specialios šaldimo sistemos vargu ar būtų imanoma . Žinoma jeigu kambari nėra nakti vėsu .
Mano galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Bir 2019, 23:23

Urze rašė:
16 Bir 2019, 22:49
Kootwela, o kokį substratą darėte? Svarstau apie augalų sodininą orchidariuno dugne, bet kaip parinkti tokį substratą, kad po metų ar kitų nesmirdėtų kaip sena žemė, kokia būna seniai nepersodintuose vazonuose.
Ikišiu savo trigrašį :) Senam orchidariume ant dugno buvo tik keramzitas , vazonai su augalais stovėjo ant keramzito arba ant akmenukų kad nesiliestu su keramzitu, po orchidariumu stovėjo 30 litrų akvariumukas jame akvariuminis siurbliukas su tankia kempinę , siurbliukas vandenį pumpuodavo į orchidariumo kriokliuką , tai va, cirkuliacija ir filtracija vandens lik ir buvo užtikrinta bet, liejant augalus, orchidejas mažiausios dalelitės nuo substrato patekdavo į keramzita ir neišsiplaudavo, tai po poros mėnesių kvapas orchidariume ir akvariumuke jautėsi ir gan stypriai.
Ka tuom noriu pasakiti. Jeigu ant dugno orchidariumo dėti substratą ir manau bet kokį tai po mėnesio ar biškuti ilgiau kvapas puvimo bus , man net filtracija nepadėjo ir kas apitiksliai 3 mėnesių tekdavo traukti augalus ir plauti keramzita.
Man va idomu, kaip vivariumuose visi augalai auginami vien substrate ? Juk neimanoma apsaugoti nuo puvimo .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Bir 2019, 23:25

Tai vat ir man tas pats įdomu, Ričardai.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Bir 2019, 23:39

Urze rašė:
16 Bir 2019, 23:25
Tai vat ir man tas pats įdomu, Ričardai.
Dar pamiršau parašiti, akvariumuke vandeni keisdavau kas savaitę , vanduo budavo rudas .
Tai neisivaizduoju , jeigu nebutu vandens cirkuliacijos ty iš akvariumuko į orchidariumo kriokliuką , manau kvapelis po mėnesio būtų gan nemalonus ir netik orchidariume bet ir namuose.
Nebent vivariumuose yra kažkokia gudrybė padaryta kad išvengti puvimo kvapo.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 17 Bir 2019, 07:47

Į substratą dedama anglis, kad neuzpelytų ir palaikytų, kaip sakant, sveikesnę apkinką. Yra pirkti kibiriukais Ermitaže ar dar kur. Aš dėjau angliuko tablečių. Paskui prisiminiau, kad turiu netinkamą gartraukio anglies filtrą, tai iš ten išėmiau. Pasižiurėjus video, visur maišo į substratą.

kootwela

Standartinė kootwela » 17 Bir 2019, 08:04

puikaii tinka medzio anglis, kuria perkam kepiniams, tik turi buti naturali ir be jokiu ten priedu.

kootwela

Standartinė kootwela » 17 Bir 2019, 08:05

ricardas rašė:
16 Bir 2019, 22:30
Kodėl norite dar apšviesti nakti ?
Ricardai,

Palieku nakciai del kitos paprastos priezasties - atsibodo jungineti :D reikia pajungi laikmaty, tam reikia keisti visa prailgintuva. Tai cia laikina tiesiog.

kootwela

Standartinė kootwela » 17 Bir 2019, 08:22

Urze rašė:
16 Bir 2019, 22:49
Kootwela, o kokį substratą darėte?
zemes nedejau visai, o darosi specialus: anglis, kiminai, smelis, kokoso drozles, siek tiek durpes. Ir butina dugna kelti, ant pogruncio, kad jeigu ka nemirktu vandenyje. IR dar butinas ingridientas yra springteilai :)
Daug yra varintu su tuo dugnu ir substratu, as pasirinkau sau labiausiai tikusius ir patikusius.
http://www.joshsfrogs.com/catalog/blog/ ... ground-up/
youtubej labai daug video su yregimais vivariumu, o is esmes tai tas pats ir cia tinka :)
tai va prisiziurejau ir pasidariau :D

o del kvapo, tai yra sioks toks, misko zemes, bet tai naturalu.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Bir 2019, 16:59

Dėkui už receptą. Gal ir kokoso durpės tiktų įmaišyt? Ar anglis reikia susmulkinti, ar gabalais dedamos? O kolembolų užsisakinėjote iš kokių vivariumų parduotuvės ar vietinių prisigaudėt? Šiaip kiekviename (bent jau mano) orchidėjų vazone jų yra, tik nedidelis kiekis. Bet gerose sąlygose orchidariume gal greit prisidaugintų ir atliktų skaidytojų rolę.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių