Masdevallia mendozae

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Masdevallia mendozae

Post by Urze »

20211207_210545.jpg
20211207_210545.jpg (1.16 MiB) Viewed 1208 times
Masdevallia mendozae pas mane atkeliavo visai neseniai, tik 2021.10. Gavau ją iš Wlodarczyk'o, o šis tiekėjas tikrai moka auginti masdevalijas ir drakulas, tad ir ši atėjo graži ir vešli, pasodinta ant bloko su trupučiu kiminų. Taip ir palikau ją augti. Gyvena mano šiltame orchidariume, kur laikosi daugmaž vienoda 22-23 laipsnių šiluma (ypač ji stabili šildymo sezonu), 70-80 % oro drėgnis, apšvietimas tik dirbtinis. Masdevalija yra pusšešėlyje nuo kitų augalų, pakabinta per orchidariumo vidurį. Tarp laistymų pradžiūsta ir tikrai nebūna visąlaik drėgnomis šaknimis.

Po kelių savaičių nuo gavimo pradėjo auginti 6 žiedstiebius, iš kurių 4 virto gražuoliais, iš toli šviečiančiais oranžiniais žiedais. Žiedai yra 3 cm ilgio ir laikomi virš lapų, tad nieks neužstoja džiaugtis jų grožiu. Kvapo neturi. Labai juokingai atrodo pumpurai prieš pat skleidimąsi, nes jau būna dideli, o "burnytė" tokia mažulytė, kaip kokios dėžiažuvės.
Palyginimas su dėžiažuve
Palyginimas su dėžiažuve
20211209_122123.jpg (346.86 KiB) Viewed 1208 times
Dėžiažuvės šaltinis , autorius - Lisa-Iruna Bruckner.

O išsiskleidę žiedai jau plačiau prasižioja. Patys lapai siekia iki 9 cm ilgio. Šiuo metu ir žydi, ir aktyviai augina naujus ūgliukus.
20211207_210522.jpg
20211207_210522.jpg (835.76 KiB) Viewed 1208 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Masdevallia mendozae

Post by kielė »

Labai smagi spalva:)
Bet man jos tokios linksmos plėšrūnės :D

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Masdevallia mendozae

Post by Abitalė »

Man irgi drakono galvas primena, bet labai gražūs žiedai, labai gyvą ir šiltą nuotaiką sukuriantys!

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Masdevallia mendozae

Post by Urze »

Šios masdevalijos žiedai prasilaikė daugiau nei mėnesį, bet net ir per tiek laiko neatsibodo, nes mandarininė spalva tikrai smagi. Tačiau kažkas jai pas mane dar nepatinka, nes daug ūglių leidžia, bet ir nemažai jų kiek paaugę nugesta, taip ir nespėję išskleisti savo lapų. Gal kas turi versijų, kodėl taip daryt gali?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Masdevallia mendozae

Post by MrGreen »

Greičiausiai per šilta, pas mane tas pats su šaltamėgėm orchidariume, kai tuo tarpu cool-int masdevalijos auga be problemų. Dalis naujų lapų tiesiog gelsti pradeda, dalis užauga normalūs. Viskas pasitaiso pavasrį kai į lauką iškeliauja. Aišku kai labai karšta vasaros metu vėl tokių ūglių pasitaiko, bet temp skirtumas dieną ir naktį kažkiek kompensuoja. Taip pat jos stovi kiekviena sustatytos į atskirą molinį vazoną su drėgnu smėliu, tie moliniai vazonai stovi padėkle su vandeniu, taip net per labai karštas dienas dauguma mano masdevalijų puikiai laikosi. Bet aišku orchidariume tokiam auginimui nėra vietos.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Masdevallia mendozae

Post by Urze »

Mat kaip. :? Ačiū, MrGreen. Reiks pasukt galvą, kur ją dabar įtaisyt, kad geriau jai būtų.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Masdevallia mendozae

Post by Slogaa »

Pleurothallių, masdevalijų ir drakulų auginimas yra kiek kėblokas dėl reikalaujamų temperatūrų. Jei jos aukštesnės nei 16° - iškart prasideda pūviniai, juodos ir geltonos dėmės, lapų mėtymai.
Lygiai tas pats darosi ir su rūšinėmis katlėjomis, pvz dowianomis ir rex - jei tik šiluma krenta žemiau nei +18..

Dar vienas iš žinotinų punktų apie masdevalijas (ypač mažesnes) yra tai, kad jos nemėgsta užmirkimo ir šlapių rizomų. Vanduo neturėtų patekti ant ūglių ir pageidautina net lapų! Masdevalijai geriau perdžiūt, nei peršlapt - nuo pastarojo ji staigiai gali numest daug lapų.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Masdevallia mendozae

Post by Slogaa »

Pirkau mendozae... Bet gavau maxilimax :? :|
received_1333401567102508.jpeg
received_1333401567102508.jpeg (283.07 KiB) Viewed 1099 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Masdevallia mendozae

Post by Urze »

Aš ir pagalvojau, kad skiriasi savo ūsiukais nuo pas mane žydėjusios, bet nežinojau, kad yra dvi tokios panašios rūšys, tai ir neišsakiau abejonių.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Masdevallia mendozae

Post by Slogaa »

Internete profai greit pasakė, kad kąąą čia meluoji. Žalias_ Ir ištikrųjų, įsižiūrėjus geriau maxilimax turi ne tik ilgesnius ūsus, bet ir ryškesnius griovius ant savo tūbos. Na ir gaaal jei labai įsižiūrėjus tūbos forma kiek skiriasi - gal trumpesnė ir lenktesnė.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Masdevallia mendozae

Post by MrGreen »

Ir žiedo atspalvis skiriasi kažkiek. Bet vis tiek abi labai gražios.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Masdevallia mendozae

Post by Urze »

Slogaa wrote:
Fri Jan 14, 2022 9:07 pm
Masdevalijai geriau perdžiūt, nei peršlapt.
Sausį rašiau, kad ši masdevalija lapus augina, bet dalį taip ir nesubrendusių nugeltonina. Pagal šitą Slogoos parašymą pradėjau rečiau laistyti, kad ligi traškėjimo tie keli tarp šaknų įsipynę kiminai išdžiūsta (bet oro drėgmė yra 70-80 %), ir geltonavimas baigėsi - auga ūgliai normaliai. Įdomu, ar taip tiesiog sutapo, ar iš tikro anksčiau per drėgnai laikiau, bet bent kol kas neketinu eksperimentuoti ir tikrinti, tegu ramiai auga. Niekas kitas nepasikeitė - nei vieta orchidariume, nei blokas, nei temperatūros, gal tik čiuuut daugiau trąšų gauna - stengiuos nors kartą per savaitę lengva jų koncentracija palaistyti orchidariumą.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Masdevallia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest