Sraigės ir šliužai

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Cattleya dowiana

Standartinė MrGreen » 10 Lap 2018, 16:18

Moliuskocidas - priemonė augalų apsaugai nuo sraigių ir šliužų. Aš padėlioju ant substrato paviršiaus kai augalus parsinešu namo iš šiltnamio/lauko. Po kelių savaičių jau nebereikia ir viską išmetu.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Lap 2018, 16:46

O nusipirkti galima sodo centruose ir panašiose parduotuvėse, kur prekiauja ir kitomis augalų apsaugos priemonėmis. Tik reikia atsargiai, nes moliuskocidai yra nuodingi ir pavojingi kaip ir kiti pesticidai.

Gabriele

Standartinė Gabriele » 15 Lap 2018, 19:28

Urze, dar yra vario juostele nuo sraigiu. Parasysiu jums zinute.
Prikabinti failai
6AB68B8C-ADBC-457D-8D9A-109C2C7F8CE9.jpeg
6AB68B8C-ADBC-457D-8D9A-109C2C7F8CE9.jpeg (2.71 MiB) Peržiūrėta 2347 kartus(ų)
8347F771-27A4-4198-A519-E079E1E9EC77.jpeg
8347F771-27A4-4198-A519-E079E1E9EC77.jpeg (2.7 MiB) Peržiūrėta 2347 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Lap 2018, 19:45

Gabriele, o Jūs esate naudojusi tą vario juostelę? Man ji kažkodėl labai nepatikimai atrodo. Skaučiau, kad per ją šliauždamas pilvakojis gauna mažą elektros iškrovą ir dėl to atšoka noras toliau ja šliaužti, bet kažkodėl sunku tuo patikėti, kol savom akim nepamačiau, kad tikrai visi šliužai ir sraigės apsisuka ir neša kudašių tolyn. Tai labai įdomu būtų išgirsti, jei turite su ja patirties. Net jei ši vario juostelė veikia, tai ji tinkama prevencijai. Kai jau vazone yra tų slimokų, nebepadės, reik jau naikinimo būdų griebtis.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 15 Lap 2018, 20:57

Teisingai Gustina sako - vario juostele padeda tik tokiu atveju, jei sraigiu dar nera viduje. Pvz jei vasara isnesat vazoninius augalus is namu i lauka. As meginau jas anglijoje ant braskiniu vazonu - man nepadejo.
Half woman, half amazing.

Gabriele

Standartinė Gabriele » 15 Lap 2018, 21:06

Aha, naudojau sekmingai sia vasara. Juostele apvyniojau kelis balkone stovincius vazonus (citrusus ir viena worsleya procera). Citrusai ir worsleya per visa vasara nei karto nenugrauzti ir pastebejau kad ant zemes visiskai nebuvo sraigiu gleiviu pedsaku. Palikau juostele neapvyniotus tik braskiu ir petuniju lovelius. Va kur buvo balius tai ten😬
Prikabinti failai
87AB7C59-D0CD-4697-AF35-DC7C625F0771.jpeg
Worsleya procera
87AB7C59-D0CD-4697-AF35-DC7C625F0771.jpeg (1.02 MiB) Peržiūrėta 2344 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Sraigės ir šliužai

Standartinė Urze » 16 Lap 2018, 10:07

Mozaika yra pasakojusi, kad pas ją gyvena šliužai akrobatai, kurie vos ne siūlu atšliaužia į medyje pakabintus vazonus. Tai šitą juostelę naudojant gal reik visus įmanomus jų atkeliavimo būdus eliminuoti - kad nuo medžių negalėtų nukristi ant vazonų, kad pro dugno ar vazono šonų skylutes (kaip Gabrielės nuotraukoj) negalėtų įlįsti. Ypač mažos sraigutės puresniam substrate gali pro bile kur landžiot.

Išvada - reik tas orchidėjas į varinį narvelį kaip kokias neofinetijas samurajų laikais kišti. :lol:

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 16 Lap 2018, 11:07

Pas mane orchidariumas yra išraizgytas keliomis pakopomis variniais siūlais. Su mintimi, gal padės nuo sraigių terorisčių ir kaip pakabinimas blokams. Kažkur girdėjau ar skaičiau, jeigu būtų galimybė sklypą apraizgyri variu, tai būtų geriausia apsauga nuo šliužų.
Ir kaip jūs manote? Pas mane nėra sraigių? Pavasaris, vasara, ruduo, žiema rečiau. Tik pasirodo naujas Lepanthes telipogoniflora lapas ar kitos miniatiūros, o tos kipšės turbūt dar palaukia kol išjungiu lempas ir tada kaip torpedos darbuojasi. Ir nei varis, ir nei žalia bulvė joms neįdomu.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Lap 2018, 13:04

Urze rašė:
16 Lap 2018, 10:07
Išvada - reik tas orchidėjas į varinį narvelį kaip kokias neofinetijas samurajų laikais kišti. :lol:
:lol: Tik viena priemonė , nuoditi arba gaudyti.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Lap 2018, 13:38

Mozaika, o moliuskocido pakišt jom orchidariume bandei? Mes tų sraigaliočių iš užsakymų su augalais parsisiunčiam. Jei nors viena sraigė papuola į orchidariumą ar vazoną, tai nors variniais žaibolaidžiais apkaišyk, nebepadės.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 16 Lap 2018, 13:59

Apie varį.
Mano vyriškis vasarą eksperimentavo su vynuogine sraige - pakišo jai vario plokštelę. Sraigė kuo ramiausiai peršliaužė ir keliavo toliau savo keliu. Vyriškis dar kartą padėjo plokštelę (atseit, gal nepajuto iš pirmo karto). Sraigė kuo ramiausiai antrą kartą be jokių abejonių įveikė varinę kliūtį ir net nemirktelėjusi tęsė kelionę. Eksperimentai su variu ir sraigėmis buvo pripažinti neveiksmingais ir numoti ranka [Cha]
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 16 Lap 2018, 16:05

Šilingė, matit sraigės išmanios tapo , ižeminą su savim nešioja :lol:
Viena mergina man pasiulė dėti žalios bulvės riekutes arba agurko , sako išgaudė tuos nenaudėlius . Nors pats nebandžiau ( niekaip neprisiruošiu) bet kaip ir litais nematau ant saviškių tų kenkėjų .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 16 Lap 2018, 17:20

Jei viena sraigė, tai su agurku galima sugaut ją. Bet jei yra n sraigių, tai reik kelias savaites ar mėnesį laikyti šviežio agurko gabalėlį ir naktimis eit jo medžiot ir tai dar nežinoma, ar visas pavyktų pagauti, nes jauniklės arba kiaušiniai gali likti.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 16 Lap 2018, 18:55

Pritariu Urzei, todėl šiandien nusipirkau moliuskocidą LIMA ORO( metaldehidas 5%, mėlynos granulės). Mačiau, kad tokias į substratą įmaišo. Kai yra daug vazonėlių, visų nesužiūrėsi.
Galvojau, kad sraigių neturiu, kol visai neseniai aptikau ant elsnerinio bloko Lemboglossum, kurį nakčiai įstačiau į katasetimo bliūdą su kiminais . Užėjau vakare pasižiūrėti ir apstulbau:sėdi sraigė! Iš kur??? Samanos vietinės, tokie padarai ten nesiveisia, blokas praktiškai plikas . Na, galvoju, atsitiktinumas, už kelių dienų jau ant katinūsio gumbo aptikau. Paskelbiau joms karą...

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 21 Lap 2018, 19:27

Beje tos granulės labai greitai supelyti gali, net nuo didelės oro drėgmės ir tada jos nevilioja nei sraigių nei šliužų, todėl stenkitės padėti sausai. O kam reikės paragauti, tas granules ras.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 0 ir 0 svečių