Dendrobium spectabile

Moderators: EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
Online
User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Dendrobium spectabile

Post by Slogaa »

Toks "kreizovas" individas, o temos nėr. Think_
Bendrai apie jį maloniai pasakoja ir rodo panelė orchidėja: https://www.youtube.com/watch?v=glLWi4yuAZE&t=199s
Pats augalas per daug neišvaizdus ir atrodo kaip tipinis, didesnio mąsto dendrobįs. Tačiau jo pagrindinis nestandartiškumas slypi žieduose. Klasifikuojamas kaip keisčiausią išvaizdą turintis žiedas orchidėjų tarpe. Ties tuo teiginiu galima būtų pasiginčyt prisiminus visas miniatiūras ir kokius sudėtingus bei kompleksinius žiedus jos turi. Tačiau jei kalbėsim apie didelio mąsto augalus - didžiažiedžius - tikriausiai galima būtų teigti, jog tai tikrai labai keisti, nestandartiški žiedai. Žiedo žiedlapiai ne tik smarkiai garbanoti bet ir sukasi aplink savo ašį - pas kai kurios individus net ne vieną kartą.
photograph by Winston D Munnings
photograph by Winston D Munnings
Screenshot 2021-12-08 at 13.16.45.png (1.76 MiB) Viewed 841 times
Naujosios Gvinėjos augalas kuris LABAI mėgsta šilumą ir drėgmę. Sprendžiant iš užsuktų žiedų formų - drėgmė turi tikrai būt aukšta - neveltui augalas gamtoje auga pakankamai žemai - arčiau tropinių pelkių.
Šis dendrobis neturi žiemos poilsio - tad jokio sauso periodo žiemą. PAslaptingasis raktas į žydėjimą - daug saulės visus metus - katlėjų lygio šviesa. Taip pat augalas negali žydėti, jei nesiekia visiškos brandos ( 4-5 metai, 4-7 ūgliai siekiantys 45-60cm aukštį).

Šio augalo ieškojau labai ilgai (net ir prieš Brexitą). Per daug jo niekas neturėjo. Ne_ Buvo bandymas pirkt iš ecuageneros - atvažiavo labai didelis, suaugęs ir visiškai supuvęs augalėlis. Man rodos, Ecuagenerą net pinigus gražino - mėginau gaivint, bet nesėkmingai.

Na ir norėjau pasigirt savo medžiokle iš spicesotic plants. Šiek tiek nustebino augalo suaugėliškumas ir tie keturi nauji ūgliai. Puiki kalėdinė dovana gavosi liukss_
IMG_20211207_131257.jpg
IMG_20211207_131257.jpg (6.17 MiB) Viewed 841 times

Abitale ir kiti, pasidalinkit savo įžvalgom.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium spectabile

Post by MrGreen »

Aš neturiu bet vis pamastau apie jį, gaila, kad šilumamėgis ir dar didelis :( Laukiam visi žiedų foto :idea: liuks_

Online
User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Dendrobium spectabile

Post by Slogaa »

Tai, kad šilumamėgis čia pliusas, ar ne? Žalias_ Su šaltamėgiais tai galvos sukimas..
Attachments
IMG_20211214_134548.jpg
IMG_20211214_134548.jpg (6.74 MiB) Viewed 798 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium spectabile

Post by MrGreen »

Ooo kokie pumpurai! Kaip kokių pterodaktilių galvos Super_ Kad šilumamėgis tai man minusas, geriausiai pas mane jaučiasi vidutinės temp. augalai ar kai kurie vėsamėgiai, su tokiais augalais lengviau laviruoti vasaros/žiemos laikotarpiu kai augalus tai namo tai į šltnamį iškraustau. Aišku kartais kai kurie šilumamėgiai nustebina ir puikiai jaučiasi ir šaltesnėj aplinkoj nei jiems priklauso pagal aprašymus.

Online
User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Dendrobium spectabile

Post by Slogaa »

Aprašysiu žydėjimą.
Baisiai nefotogeniškas augalas, ko pasekoje, nuo visu sukiojimų ir maigymų rankose - nulaužiau vieną iš žiedų. _Plojam Na užtat galima buvo poto pasidėt taip kaip reikia fotografavimui. Žalias_
IMG_5908.jpg
IMG_5908.jpg (2.02 MiB) Viewed 738 times
Trys žiedai išsidėstė labai negražiai, nes augalas jau atkeliavo pas mane su pumpurais. Vienas iš didžiausių atskleistų faktų yra tas, kad internetas labai smarkiai meluoja su spalvomis. Jis tikrai nėra toks ryškus, kaip piešia mum google. Labiausiai kontrastinga ir spalvinga yra lūpą - tačiau viskas kitkas yra pakankamai blanku ir žalia. Palyginimui - apačioje foto tiesiai iš fotiko, be jokių pakitimų ir fotografuota be blico. Apačioje fotkė kaip iš googlės - užryškinta ir fotografuota su blicu. Žinoma, reik paminėt faktą, kad žydėjimas vyksta žiemą ir šiuo metu labai nedaug šviesos, jei jos būtų daugiau - gal ir žiedas būtų ryškesnis.
no adjustments.jpg
no adjustments.jpg (1.19 MiB) Viewed 738 times
Žiedlapių verpstės sukasi tik žiedui pilnai atsidarius. Kaip jos formuojasi ir sukasi - bala žino, faktas, kad visi trys žiedai skirtingai susisukę.
IMG_5886double.jpg
IMG_5886double.jpg (3.65 MiB) Viewed 738 times
Ir dar šis augalas moka tokį idomų fintą - žiedo lūpa nėra prisikabinus prie pačio žiedo - ji yra atskira, tik smarkiai užsilenkus - nuotraukoj mėginau parodyt.
lip.jpg
lip.jpg (1.47 MiB) Viewed 738 times
Na ir pabaigai pilna foto, kad pamatyt vieną iš šio augalo minusų (bent jau man) - žiedų ir augalo dydžio santykį.
full-plant.jpg
full-plant.jpg (3.08 MiB) Viewed 738 times
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Dendrobium spectabile

Post by Abitalė »

Ačiū už apžvalgą! Gerai, kad jie gali žydėti bet kada, tai gal gaunant daugiau šviesos, spalvos bus ryškesnės! Be to, tas žalias tonas dar kiek kis, manyčiau labiau į gelsvą pereis.
O dėl žiedų dydžio, tai pilnai naminis žydėjimas bus kiek kitoks. Kai žydi keli ūgliai, tai ta žiedų gausa atperka viską.
Bet kuriuo atveju, sveikinu su nežemiškų žiedų Dendrobium! Jie nuostabūs!!!

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Dendrobium spectabile

Post by Urze »

Ačiū, Slogaa, už aprašymą - visad įdomu tokius skaityti. Pritariu Abitalės nuomonei, kad kai tik trys žiedai, gali atrodyti neįspūdingai, bet kai/jei pražys visi naujai augantys ūgliai ir ne po 3 žiedus, turėtų būt tikrai įspūdinga. Išsididinau žiedo lūpą - kokia ji man nuostabi, net hipnotizuojančiais veikia. Puikūs keistuoliški žiedai, patenkantys į visai kitą lentynėlę nei "saldūs", apvalūs didžiažiedžių katlėjų žiedai ar Phalaenopsis stiuartiana tipo žiedai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Online
User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Dendrobium spectabile

Post by Slogaa »

Ačiūūūū :oops:

Išties man, žmogeliui, kuriam su dendrobiais visiškai nesiseka - sulaukti žiedų iš VISŲ naujų ūglių skamba šiek tiek kaip iš mistikos pasaulio. Mano atveju nenumarinti - jau didelis pasiekimas.
Na bet, naujų ūglių nemažai, tai galim tikėtis geresnio vaizdo ateity liukss_ (gal..)
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Dendrobium spectabile

Post by MrGreen »

Ačiū už aprašymą. Man ir žiedai ir galima sakyti visas augalas iš kito pasaulio, tikiuosi seksi su juo ir ateityje liuks_ Gal kada susigundysiu ir aš šiuo augalu :)

Post Reply

Return to “Dendrobis (Dendrobium)”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests