Bifrenaria harrisoniae

Eria, Peristeria, Vanilla ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 538
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:09 pm
Location: Kaunas (anapus upės)

Bifrenaria harrisoniae

Post by mozaika »

divatielis wrote:
Sun Nov 13, 2011 7:31 am
Bifrenaria harrisoniae tėvynė Brazilija. Rekomenduojamos temperatūros vasara : 18-35 °C , žiemą : 12-17 °C . Žydėjimui būtinas 5-8 ºC dienos ir nakties temperatūrų svyravimas. Ši orchidėja mėgsta ryškią saulės šviesą ir gerai toleruoja rytinės ir vakarinės saulės spindulius. Oro drėgmės reikia gana aukštos 60-80%, bet tuo pačiu reikia ir geros oro cirkuliacijos. Laistymas priklauso nuo substrato pradžiuvimo. Vengti šaknų perdžiuvimo. Tręšti reikia silpnų trąšų tirpalu ( patartina trąšas naudoti 2 kartus silpnesnes, negu kitoms orchidėjoms). Substratui patartina naudoti stambios frakcijos pušies žievės ir beržo anglies mišinį. Bifrenaria harrisoniae žiemą turi sausą vėsų ramybės periodą. Kai pavasarį saulės daugėja, bifrenaria pradeda augintis naują auginuką. Nuo šio momento atnaujinamas laistymas ir tręšimas.
Bifrenaria harrisoniae copy.jpg
Bifrenaria harrisoniae copy.jpg (87.39 KiB) Viewed 1349 times
Aš Bifrenaria harrisoniae gavau tiktai šį rudenį, tad apie ją mažai dar ką galiu pasakyti. Laikau ją vėsioje patalpoje su kitais vėsiamėgiais augalais. Jeigu kas dar auginate, pasidalinkite savo pastebėjimais :mrgreen:
kaa wrote:
Tue Nov 29, 2011 5:44 pm
prisijungiu prie šio augalio gerbėjų :twisted:
koks dabar augintojų veiksmų planas/veiksmai - ar jau visai nelaistyt? žiūri šaknys auga, kaip gaila džiovint :scratchheadyellow:
divatielis wrote:
Tue Nov 29, 2011 7:03 pm
o pas mane ne tik šaknys, bet ir naujas auginys. Bet pasitarus su keliais kolegom nusprendžiau, kad visgi jam reikia suteikt sausą periodą. Kas iš to auginio, jis vistiek žiemą neužaugs normalus. geriau pradėt pratinti prie tinkamų sąlygų iškart. :)
kaa wrote:
Tue Nov 29, 2011 7:08 pm
aha.. nu aš dar purškiau neseniai, bet. ok. O-mane berods dar turi, gal parašys

mano stovi "šalčiausiai" mano buto vietoj, +19 .. na žiūrėsim
MrGreen wrote:
Tue Nov 29, 2011 8:47 pm
jei auga nauji ūgliai ir šaknys tai nemigdykit, o darykit viską kad užaugtų stiprūs ir didelis nauji gumbai. Čia foto kaip jos auga gamtoje, tai galima susidaryti vaizdą ką augalas iškenčia sausros laikotarpiu:
http://www.flickr.com/photos/68835201@N08/6257312674/
http://www.flickr.com/photos/68835201@N ... otostream/

Kažkada labai norėjau šio augalo, bet jos dydis :doh:
kaa wrote:
Wed Nov 30, 2011 9:24 pm
taip irgi šitą skaičiau, jai reikia poilsio. bet kai neseniai gauta ir dar naujas auginys, matyt nieko nerekia daryt, leist augt, o kitais metais įvedinėt "žiemą":)
mano auginių neaugina, bes šaknų galiukai kai kurie žali. bet nusprendžiau bandyt duot jai pamiegot iki vasario kokio. rašo kad ir bulbos turi susiraukšlėt. kažkuo panašu į C.cristatos principus :smartass:
kaa wrote:
Thu Apr 19, 2012 7:24 am
na ir kaip jūsų storuliukai? ar pabudo?
mano bando auginti 2 naujus auginukus, vienas gan greitai net jau su savo šaknim, kitas kažkaip užstrigo..
O-manė;) wrote:
Fri Apr 20, 2012 12:47 pm
He :) , mano tai visai ne storuliukė po žiemos. Bet atrodo poilsis (džiovinimas ir vėsiau laikymas) jai noro žydėti nesukėlė :lol: Tik be reikalo buvę pusti ir lygus šonai patapo kaip džiovintų vaisių O.o
O auginukai jo, irgi du auga - viens didesnis jau lapą išsukinėja, kitas mažiukas dar. Abudu šakneles į substratą bando kišti :) Tik blogai, kad prie pat vazono krašto, vienas tai beveik kabo :Hmmmm: Auga viskas kažkaip viena linija :( Reiks kelti į naują vazoną, platesnį :scratchheadyellow: Oh :think: , vietos ant palangių ir taip nėra :mrgreen: Gerai būtų gauti kokį pailgą ar ovalų vazoniką :)
kaa wrote:
Fri Apr 20, 2012 1:59 pm
mano irgi prie krašto, vos išlenda, bet dar mažiukai
poilsį lyg ir taikiau, bet nepasakysiu kad stipriai sukudo per žiemą:)
kaa wrote:
Mon Aug 27, 2012 1:20 pm
kaip sekasi bifrenarijos augintojams? mano išaugino 2 tokias nemažesnes už senas "bulbas", pastebėjau kad nemėgsta vandens patekimo ant lapų - iškart dėmėm eina. žiūrint į prognozę, planuoju jau neštis į vidų, nes naktimis jau pakankamai šalta
O-manė;) wrote:
Mon Aug 27, 2012 7:30 pm
Mano, stiebagumbius mažesnius užsiaugino, nors lapai beveik tokio pat dydžio kaip ir senų. Nauji jos stiebagumbiai kabo už vazono krašto :evil:, šaknys lb lėtai auga. Gal todėl :Hmmmm: Bet viliuosi, kad dar paaugs kiek :)
Gyvena ji stiklintame balkone, tai bus ten ir toliau, kol neatšals rimčiau ;)
rasiukonas wrote:
Tue Aug 15, 2017 10:42 am
Ar žydėjo šis augalas pas kažką? Nes pas mane jis didžiulis,bet nežydintis..
Vieni turi proto, o kiti neturi, ir viskas. /Mikė Pukuotukas/

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Bifrenaria harrisoniae

Post by Urze »

Kaip sekasi auginti Bifrenaria harrisoniae? Dažnai ji orchidėjininkus sugundo ją įsigyti, bet iš forumiečių kol kas tik pas Vidmantą, kiek pamenu, ji buvo pražydusi. O daugiau ar pas ką žydėjo? Net ir intermete rašo, kad ji sunkiai įkalbinama žydėti. Reik, matyt, kažkokių specifinių sąlygų jai žydėjimo nuotaikai sukelti. Gal vėsaus ir sauso laikotarpio su nemaža aplinkos drėgme?
Gal šiaip pasidalinti kas galite jos auginimo ypatumais?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Bifrenaria harrisoniae

Post by Mam »

Rasiukonas dar rodė žiedą. Bandysiu ir aš auginti

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Bifrenaria harrisoniae

Post by Urze »

Mam, vat Jūsų užsakymas ir priminė, kad tokia įnoringa gražuolė yra.
Rasiukonai, gal pasidalinsite savo sėkmės istorija?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Bifrenaria harrisoniae

Post by Gabriele »

Turiu is as Bifrenaria, auginu nuo 2019 metu, pas mane dar nezydejo. S/h jai akivaizdziai netinka, nes nuo pirkimo augina vienodo dydzio gumbus. Arba cia bus kalti pesticidai, kuriais ponas Wubben nupurske visas savo orchidejas.. Zodziu, ji keliaus i standartini substrata pavasari.
Attachments
ACB4B5AC-EFAD-4721-9E83-8A08A39D1E30.jpeg
ACB4B5AC-EFAD-4721-9E83-8A08A39D1E30.jpeg (120.4 KiB) Viewed 798 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Bifrenaria harrisoniae

Post by Urze »

Gabriele, o kokio dydžio gumbai ir lapai? Nors lyginant pagal keramzito dydį, tai kaži, ar jau pasiekusi žydėjimo dydį. Bet jei ir nedidėja nauji ūgliai, tada tikrai jai kažkas nepatinka. Linkiu, kad į perkraustymą sureaguotų gerai.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Gabriele
Posts: 329
Joined: Tue Oct 20, 2020 4:09 pm
Location: London
Contact:

Re: Bifrenaria harrisoniae

Post by Gabriele »

Urze, aciu, labai laukiu kada galesiu ja persodint. Visi gumbai vienodo dydzio-4 cm. O paskutinis lapas 10 cm. Gal dar paaugle ji?

Post Reply

Return to “Kitos, aukščiau neišvardintos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests