Orchidėjos vasaroja balkone 1

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Orchidėjos vasaroja balkone 1

Standartinė Dalytė » 02 Geg 2018, 10:08

kol kas išnešiau tik sukulentus ir vieną cimbidį, orchidėjoms, ypač katlėjoms, irgi laikas, bet nespėjau dar išnešti ne dėl gailėjoimo, o dėl lako stokos :)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 03 Geg 2018, 06:33

Savaitgalį naktimis prognozuoja lokalias mikrošalnas dirvos paviršiuje :!: Oro temperatūra bus teigiama, bet gali tesiekti +2. Taigi verta pasiplanuoti augalus sunešti vidun.
O šįryt pas mane buvo +5. Vakar užmečiau agroplėvelę nakčiai, ryte net ir nenuėmiau, kad šilčiau būtų. Gal dieną neiškeps po ja.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 23 Geg 2018, 14:43

NA, angluose vasara baigia įsibegėti, jokių kritulių, debesų, didelės temperatūros, todėl orchidėjos buvo ištransportuotos laukan mėgautis nuostabia vasara. Namuose taip tuščia pasidarė, vos keleta teliko. Tiesa, Cymbidžiai lauke stovi jau gerus du-tris mėnesius ir nesiskundžia.

Ir čia aš su klausimu: skruzdelės aplipo visus naujus ūglius, kurie leidžia saldžius syvus. Blogai? Gerai?
balkonas2.jpg
balkonas2.jpg (198.59 KiB) Peržiūrėta 5865 kartus(ų)
balkonas.jpg
balkonas.jpg (213.94 KiB) Peržiūrėta 5865 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Geg 2018, 16:03

Su skruzdėm mažai patirties turiu šiuo klausimu, tai daugiau teorinis pasvarstymas, kad orchidėjoms neturėtų pakenkti - skruzdės suinteresuotos tik saldumą susirinkti. Tačiau kartais skruzdėlės nusprendžia ir apsigyventi vazonuose (vėjas neužpučia, substratas purus, tad pilna vietos namams įsirengti), kas gali paskui sukelti nepatogumų pasibaigus vasarojimo lauke sezonui ir parsinešus tuos skruzdėlynus namo (tada tenka jas išplovinėti iš vazonų arba skandinti juos užmerkiant...). Arba gali dar savo nuosavų "karvučių" - amarų atsinešti ir įkurdinti ant jaunų ir minkštų ūglių, o va tai jau tikrai kenkia. Tai dabar galima arba nieko nedaryti, arba kasdien plauti tuos ūglius ar pumpurus nuo lipnumo, kad neturėtų ko ant orchidėjų lipti tos skruzdės. Bet čia tik teorija.

Siūlyčiau apgręžti laistytuvo gyventoją (ti gal "laputė"), kad naujas augantis ūglis augtų tiesesnis, bo paskui rudenį ant palangės bus nepatogu tokį į šoną pavariusį įtaisyti. Kai kurie teigia, kad augalų sukioti nereikia, kad jiems kenkia, bet aš bent jau su orchidėjomis tą darau dažnai reguliuodama jų augino kryptį, kad paskui nereiktų raišioti prie pagaliukų ir kol kas dar nieko blogo nepastebėjau dėl to. Su vėduokle augančiais augalais (monopodinio augimo, pvz. vandos, falenopsiai) būna, kad jei pasukama ne 180 laipsnių, o mažiau ar daugamiau, tai jų vėduoklė pradeda spirale suktis ir tada vėlgi būna nepatogu tokiam į visas puses pasidavusiam augalui vietą rasti, tai su jais kiek daugiau žaidimo. Bet su simpodinėm orchidėjom jokių bėdų.

Kaži, ar aš vienintelė žiūrėdama į orų prognozes daugiau dėmesio skiriu nakties temperatūrai nei dienos, ar yra ir daugiau tokių laukan išneštų orchidėjų mėgėjų? :)

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 23 Geg 2018, 16:44

Urze - Ačiū jums už tokį informatyvų atsakymą! Ha... kilo abejonės vien tik dėl to, jog skruzdės turi potraukį atsinešti amarus. Amarai ir kitokie reikaliukai gyvenantys lauke - vienintėlė svari priežastis, kodėl dauguma orchidėjų augintojų neneša jų į lauką. Šianden dar pasižiūrėjau į tą švarų gražų substratą po kurį bėgioja laimingos skruzdės, ir pagalvojau, kad ar aš tik nepasigailėsiu tokiu savo sprendimu. Galbūt vienas iš sprendimų būtų jas kabint. Amarų ir kitokių kenkejų tas neatbaidytų, tačiau procentas visokių besivaikščiojančių gyvūnėlių sumažėtu. Pas man visos braškės kabo ant tvoros, nes kitu atveju, braškių vaisius valgyčiau ne aš, o visi šliužai (anglijoj jie bene pagrindiniai kenkėjai).

Laistytuvo gyventoja, (visiškai teisingai - "lapė" - kokia jūsų treniruota akis!) :D būtinai apsuksiu, dėkui už pastebėjimą. Aš visus augalus sukioju. Jei galėčiau, turbūt pasukiočiau ir pasodintus žemėje :D

Aš taip pat daugiausiai dėmesio skiriu į naktį, nes diena čia pas mus vargu ar kas sušaltu net žiemą. Angluose su šiltamėgiais augalais lauke labai apgaulinga. Čia visada atrodo "dar tikrai pakankamai šilta". tačiau naktis būna gerokai vėsesnė. Dėl to taip, prieš įnešdama ar išnešdama augalus žiūriu tik naktinę temperatūra. NE karta teko liūdėt nuo vėlyvo susizgribimo susinešt augalus atgal.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 23 Geg 2018, 21:04

Urze rašė:
23 Geg 2018, 16:03
Kaži, ar aš vienintelė žiūrėdama į orų prognozes daugiau dėmesio skiriu nakties temperatūrai nei dienos, ar yra ir daugiau tokių laukan išneštų orchidėjų mėgėjų? :)
Mano blokai, Vandos ir krepšeliai jau antra savaitė kabu lauke medžiuose. Šiltnamyje daugiau pasiliko N. falcatos, katlėjos ir raibuolės.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Geg 2018, 21:21

Slogaa, šliužai ir sraigės kartais susigundo ir orchidėjų šviežiais ūgliais ir šaknų galiukais, tad vazonų pakabinimas - visai verta dėmesio idėja.

O vat mozaikos idėja dėl vandų išnešimo laukan gal ir visai šauni ir pritaikoma būtų tos mano vienos turimos vandutės atveju. Ir saulės ryškesnės ją pripratinus gautų nei per stiklą. Hmm. Ale Tavo, mozaika, jos yra tie įprastiniai šiltamėgiai hibridai ar rūšinės Vanda coerulea tipo, toleruojančios ir vėsesnes temperatūras?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 24 Geg 2018, 00:35

Urze rašė:
23 Geg 2018, 21:21

Ale Tavo, mozaika, jos yra tie įprastiniai šiltamėgiai hibridai ar rūšinės Vanda coerulea tipo, toleruojančios ir vėsesnes temperatūras?
Viena hibridinė, kita V. coerulea.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 24 Geg 2018, 07:45

Ačiū. Ai, reiks paeksperimentuoti ir išnešt laukan ir vandutę tada. Tik svarbu nepaskubėti į tiesioginę saulę statyt, kaip aš mėgstu, palaipsniui tą daryt, kad nudegimų išvengtų.

Vartotojo avataras
balina
Susisiekti:

Standartinė balina » 24 Geg 2018, 20:31

O taip! Syki (prieš maždaug 8 metus) turėjom vandą, bet visai neilgai - pavasarį vieną rytą palikom ją balkone tokiam mini šiltnamiuke. Grįžę po darbo radom "keptą" vandą. Daugiau nieko iš tos klasės neteko augint. Vis dar nuoskaudos dėl tuomentinio neišmanymo.

Vartotojo avataras
Aga

Standartinė Aga » 30 Geg 2018, 19:04

Atradau gerą daiktą kuris padeda laistyti orchidėjas (ypač balkone ;)
Prikabinti failai
IMG_20180530_200041.jpg
IMG_20180530_200041.jpg (172.46 KiB) Peržiūrėta 5717 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Bir 2018, 16:38

Šiai nakčiai meteo.lt žada vietomis šalnas iki -2 laipsnių!

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 11 Bir 2018, 22:08

Opi problema, šįmet daug augalų nudegino saulė. Ir ten dedu, ir šen... Jei kambary ant vakarinės palangės sedirea nudegė :cry:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 12 Bir 2018, 21:12

Purkštuvas ir laistytuvas pagrindiniai laistymo įrankiai vasarą. Retai kada aš savo orchidėjas merkiu. Tiesiog su laistytuvu gausiai perlieju. At lapų, pumpurų, žiedų. Kas pakliūna į vazoną to ir užtenka. Nubėgęs vanduo pakelia aplinkos drėgnį o kai šitaip sausa ir karšta, tai nors kiek palengvina augalams gyvenimą.

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 01 Rgs 2018, 17:08

Siuo metu, tikriausiai, vienas geriausiu metu laikotarpiu termofilinems orchidejoms, t.y. toms, kurios megsta dienos ir nakties temperaturu skirtuma ties kokiais 5-8 laipsniais. Nezinau kaip Lietuvoje, bet saloj cia pas mus diena apie 18-20, o nakti 10-13 laispniu. Tokia temperatura visa savaite. Tad, toms, kurioms priklauso temperaturu skirtumai bei zieminis sausasis periodas - paliktos lauke, taciau visos siltameges pernestos i lauko "seduka", kuriame diena prie saules vis dar prisikaitina iki 25. Bet tikiu, kad po poros savaiciu, merginos pajudes namo ir issirykiuos ant pietiniu palangiu.

Nepamirskit perkelt savuju, kol naktine temperatura nepasidare saltesne, nei reiktu!

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių