Regalia

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Regalia

Post by Urze »

MrGreen wrote:Mam prašymu sukuriu atskirą temą, sukelsiu visas žinutes čia, su žemiau išvardintom masdevalijom.

Dr. Carlyle Luer masdevalijas priklausiusias Durae sekcijai išskyrė į atskirą gentį, kurią pavadino Regalia.
Šią gentį šiuo metu sudaro:
Regalia ayabacana (Luer) Luer
Regalia dura (Luer) Luer
Regalia goliath (Luer & Andreetta) Luer
Regalia newmaniana (Luer & Teague) Luer
Regalia panguiënsis (Luer & Andretta) Luer
Regalia princeps (Luer) Luer
Regalia regina (Luer) Luer
Regalia robusta (Luer) Luer
Regalia titan (Luer) Luer
Regalia utriculata (Luer) Luer


Kas yra toks Dr. C. Luer nesiplėsiu, nes manau visi augintnatys masdevalijas ir jų giminaičius tikrai žino šio žmogaus nuopelnus orchidėjų pasaulyje. Beje manau parinktas naujas genties pavadinimas Regalia tikrai atitinka ir išduoda šių augalų grožį :)
Kaštonė wrote:Pagaliau sulaukiau, tai ir pasidžiaugsiu :D pražydusia Masdevallia ayabacana. Pernai nudžiovino abu žiedstiebius, šiemet užaugino vieną, bet užtat 50cm ilgio :shock: . Spalva realybėje dar sodresnė. Žiedo plotis ~3 cm, ilgis su visom "antenom" ~26-27 cm
mam wrote:Pirmą kartą žydi Masdevallia princeps. Lengvai auginama ant palangės, pastoviai žydinti( daug žiedų nebūna, 1-2 žiedstiebiai).
DSC_0623a.jpg
DSC_0623a.jpg (97.42 KiB) Viewed 1693 times
DSC_0614a.jpg
DSC_0614a.jpg (116.02 KiB) Viewed 1693 times
DSC_0494b.jpg
DSC_0494b.jpg (81.64 KiB) Viewed 1693 times
mam wrote:Regalia regina - gražiausia mano masdevalija.
DSC_1006a.jpg
DSC_1006a.jpg (98.51 KiB) Viewed 1693 times
DSC_1061a.jpg
DSC_1061a.jpg (88.91 KiB) Viewed 1693 times
DSC_0709a.jpg
DSC_0709a.jpg (110.14 KiB) Viewed 1693 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

Mam, gal galite pasidalinti, kokiame substrate auginate masdevalijas iš Regalia grupės? Žinau, kad Jūsų patirtis su jomis jau ne vienerius metus siekia. Ir kaip jas auginate, kad tokie puikūs kerai užauga?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Regalia

Post by MrGreen »

Turiu iš Dalytės gautą Masdevallia/Regalia princeps. Man jos vis tiek masdevalijos Žalias_ substratas kaip ir visų pas mane masdevalijų, smulki žievė, kiminai ir perlitas. Kai įsitvirtino auga gerai, tik gal man taip pasirodė, bet lėčiau nei kitos masdevalijos, bet gal, kad po padalinimo buvo, net nežinau. Gal Dalytė pakomentuos kaip pas ją auga.

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Regalia

Post by Mam »

Urze wrote:
Fri Nov 05, 2021 8:33 pm
Mam, gal galite pasidalinti, kokiame substrate auginate masdevalijas iš Regalia grupės? Žinau, kad Jūsų patirtis su jomis jau ne vienerius metus siekia. Ir kaip jas auginate, kad tokie puikūs kerai užauga?
substratas susideda iš smulkios žievės, seramio ir perlito. Persodinu retai. Gal kas kokius trejus metus, ketverius

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

Dėkui, Mam ir MrGreen.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

Su masdevalijom mano patirtis yra daugiausiai neigiama - kelių žiedų esu sulaukusi, bet geru augimu mano šiltam bute nei viena nepasižymėjo. Jau ketinau atsisakyti minties jas auginti, bet dar vieną šansą daviau atskirai masdevalijų grupei, kartais išskiriamai į Regalia gentį. Kad būtų lengviau, ėmiau pirminį dviejų regalijų hibridą.
20220722_114845.jpg
20220722_114845.jpg (328.82 KiB) Viewed 839 times

Masdevallia princeps x Masd. ayabacana pas mane atkeliavo 2021.08 iš Ecuageneros. Keras buvo gausus, šaknų - gausu nupuvusių, gyvų tebuvo kelios trumpulės. Šiaip taip įtaisiau vazonėlyje, kad nelapatuotų (pririšau rizomą su plastifikuota vielute, ją verdama kiaurai vazoną per jo dugno skyles) ir neribotam laikui pastačiau į seną akvariumą su dangčiu ir lempomis, kur temperatūra apie 24-26 ⁰C ir oro drėgmė apie 70 %. Substratas - smulkios (0,5-1 cm) žievės. Ir pamažu ji atsiaugino šaknis, ir netgi gausiai jų. Šaknys kiek storesnės nei kitų mano matytų masdevalijų. Noriai leidžia ir lapus. Lapai irgi skiriasi nuo kitų masdevalijų - odiški, čiut storesi, lyg turintys sukulentiškumo, ilgi, šviesesni - salotiniai.

Šį pavasarį turėjo jau daug šaknų, gerai augo, tad perkėliau ant pietinės palangės, bet į šešėlį. Irgi augo. Skaičiau, kad joms reikia daugiau šviesos nei kitoms masdevalijoms, tad vasarą ji persikraustė į pietinį balkoną, kur gauna porą valandų rytinės ir vakarinės saulės per kitų orchidėjų lapus, o dieną leidžia šviesiame pavėsyje. Laistau pagal šaknų ir substrato spalvą, kurią matau per skaidrų vazonėlį. Leidžiu pradžiūti, nelaikau visad šlapiai. O ir substratas naujas, dėl to sunkiai įgeriantis drėgmę, kas mano atveju yra geras dalykas, nes padeda išvengti perlaistymo. Trąšų gauna aktyvaus augimo metu kas kelias savaites. Na ir dabar stebiu, ar pavyks jai pražysti. Abiejų rūšių žiedstiebiai yra ilgi, kartais net siekiantys iki 50 cm (!), patys žiedai irgi ilgaūsiai. Pirmieji 5 cm žiedstiebio auginime jau įveikti. Panašu, kad dar du žiedstiebiai kiša nosis. Lūkesčių neturiu, kad iš pirmo karto taip ir pražys, tai gal ir pavyks sulaukti. :)
20220722_114903.jpg
20220722_114903.jpg (335.05 KiB) Viewed 839 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Regalia

Post by MrGreen »

Na augalas tai atrodo labai gerai, tikrai gali žydėti, manau taip ir bus :) liuks_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

Urze wrote:
Mon Jul 25, 2022 11:51 am
Pirmieji 5 cm žiedstiebio auginime jau įveikti.
Įveikta jau 10 cm iš 50.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Regalia

Post by MrGreen »

Jau greitai Jo_

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Regalia

Post by Mam »

labai laukiu foto su žiedais Super_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

Irrr ties 14 cm šis serialas baigėsi - žiedstiebio galas nudžiūvo. Karščiai paveikė? Gali būti. Dar kelis lapus nudeginau laiku nepaslėpusi nuo saulės per tuos atėjusius karščius virš +30 laipsnių.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

LinaG
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 23
Joined: Sat May 14, 2022 8:08 pm

Re: Regalia

Post by LinaG »

Masdevallia ayabacana
Pirkta šiais metais rugpjūtį iš Ecuagenera. Gavau su dviem žiedstiebiais ,nuzydėjusią ir truputį nelaiming, numetė nemažai lapų. Pas mane užaugino dar du žiedus. Pasodinta į kiminus, patenkinta, augina naujus ūglius.Ant palangės ,be papildomo apšvietimo. Patirties nedaug. Kiek anksčiau turėjau masdevalijų, visos nesėkmingai iškeliavo į rojų. Dar vienas bandymas, nes labai gražūs žiedai.
Attachments
photo_2022-11-15_10-07-47.jpg
photo_2022-11-15_10-07-47.jpg (142.8 KiB) Viewed 550 times
photo_2022-11-15_10-08-11.jpg
photo_2022-11-15_10-08-11.jpg (182 KiB) Viewed 550 times
photo_2022-11-15_10-11-26.jpg
photo_2022-11-15_10-11-26.jpg (144.36 KiB) Viewed 550 times

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

LinaG, o ar tręšiate? Ir kurios ekspozicijos langai? Ir ar gerai nužiūrėjau, kad ji žydi revolveriniu principu - ant to paties žiedstiebio keli žiedai vienas po kito? Bet vietos ponia tai nori - į visas puses lapai išsiskleidę. :)

Mano kelias su masdevalijomis irgi gumbuotas. Saviškę Masdevallia princeps x Masd. ayabacana per karščius pakepinau, ne itin išvaizdžiai atrodo dabar, bet po vasaros atvėsusiais orais apsidžiaugė ir, sėdėdama bute ant palangės, sausame ore, ramiausiai auginasi vėl kelis naujus lapus, šaknis ir netgi stabiliai auga žiedstiebis. Jei daryčiau gausiausio šaknyno konkursą tarp savo augintinių orchidėjų, tai šis masdevalijos hibridas pretenduotų į labai aukštą vietą! Ir jau vien tai yra fantastika, nes paprastai masdevalijos pas mane jau kuo kuo, bet geru šaknynu tai nepasižymėdavo... Nindzė_
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

LinaG
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 23
Joined: Sat May 14, 2022 8:08 pm

Re: Regalia

Post by LinaG »

Urze wrote:
Tue Nov 15, 2022 3:32 pm
LinaG, o ar tręšiate? Ir kurios ekspozicijos langai? Ir ar gerai nužiūrėjau, kad ji žydi revolveriniu principu - ant to paties žiedstiebio keli žiedai vienas po kito? Bet vietos ponia tai nori - į visas puses lapai išsiskleidę. :)

Mano kelias su masdevalijomis irgi gumbuotas. Saviškę Masdevallia princeps x Masd. ayabacana per karščius pakepinau, ne itin išvaizdžiai atrodo dabar, bet po vasaros atvėsusiais orais apsidžiaugė ir, sėdėdama bute ant palangės, sausame ore, ramiausiai auginasi vėl kelis naujus lapus, šaknis ir netgi stabiliai auga žiedstiebis. Jei daryčiau gausiausio šaknyno konkursą tarp savo augintinių orchidėjų, tai šis masdevalijos hibridas pretenduotų į labai aukštą vietą! Ir jau vien tai yra fantastika, nes paprastai masdevalijos pas mane jau kuo kuo, bet geru šaknynu tai nepasižymėdavo... Nindzė_
Pirmą kartą patręšiau šią savaitę, nepiktnaudžiauju su tręšimu, ir šiaip laistytuvas esu, laikau save rankose :D . Langai į rytų pusę, priešais daugiabutis, taigi šviesos nėr labai gausiai.Šaknų labai nežiūrėjau, pabijojau ardyt,labai pavargus atrodė, tik kiminais apkamšiau. Ir teisingai sakot , žydi revolveriniu principu, buvo maloniai netikėta, po antrą žiedą užaugino. Ūgliai auga lėtokai mano akim, bet neturiu su kuo palygint, kaip minėjau,patirties neturiu. Atrodo visi viską apie jas žino,pas visus žydi, o pas mane miršta :D . Jei su šita gražuole susigyvensim, dar svajonėse princeps. Tik va vasara būna išbandymų metas, tada gaunasi, išlieka stipriausi.
Parodykit ,kai galėsit savo gražuolę. baksnoju_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

Ačiū, LinaG. Saviškę rodžiau šioje temoje vasarą, virš Jūsų žinučių rasite ją, kai dar nebuvo padegusi. Dabar kelis lapus numetusi yra, bet lenda nauji. Aš tręšiu kas kelintą laistymą, gaunasi kas dvi savaites maždaug. O masdevalijos toli gražu ne pas visus žydi ir klesti, tiesiog nežydinčiais augalais nėr mados girtis. :)
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Regalia

Post by Urze »

Pirmas (Regalia) Masdevallia princeps x Masd. ayabacana bandymas vasarą žydėti baigėsi žiedstiebiui pasiekus 14 cm ilgį. Antras bandymas buvo žiemos pradžioje, kai užsiaugino 40 cm ilgio žiedyną, bet kiek paaugęs pumpuras nugelto. Liko tik ilgas, žalias meškerykotis styroti. Džiaugiuos, kad jo nenukirpau, nors ir buvau pamiršusi, kad joms būdingas revolverinis žydėjimas. Ir po kokio mėnesio ar daugiau ant to pačio žiedstiebio jau skleidėsi naujas žiedas. Įdomu, kad tamsesnė spalva žiede yra ne dėmelės, o gūbriukai. Tai pasimato žiūrint į žiedą iš šono. Žiedo skersmuo - 14 cm. Gyvena visus metus tikrai šiltai ant palangės, gaudama gan daug šviesos. Laistau, kai pradžiūsta. Substratas - 0,5-1 cm žievės, daug oro tarpų.
20230219_132423.jpg
20230219_132423.jpg (1.9 MiB) Viewed 398 times
20230310_103430.jpg
20230310_103430.jpg (511.98 KiB) Viewed 399 times
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Regalia

Post by Abitalė »

Labai faini tie jos šereliai viduje.

Mam
Posts: 155
Joined: Wed Oct 21, 2020 6:43 pm

Re: Regalia

Post by Mam »

Super_

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Regalia

Post by MrGreen »

Superinis augalas liuks_

Post Reply

Return to “Masdevallia”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest