Reanimacija

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderatoriai: Urze, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Re: Reanimacija

Standartinė LEXUS14 » 24 Vas 2016, 10:05

Sveiki norėjau paklausti reanimuoju savo Falenopsį be šaknų. O tai man dabar galima daryti karštą dušą kad paskatinti augima ar dar kolkas palaukti kol šaknų atsiras?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 24 Vas 2016, 10:22

O ką jis dabar veikia ir kaip atrodo?

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 24 Vas 2016, 10:27

Urze rašė:O ką jis dabar veikia ir kaip atrodo?
Bendras vaizdas kaip atrodo:
Paveikslėlis

Meri
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Meri » 24 Vas 2016, 11:54

LEXUS14 rašė:O tai man dabar galima daryti karštą dušą kad paskatinti augima ar dar kolkas palaukti kol šaknų atsiras?
Gali šiltu vandeniu paskatinti, tik tarpulapių neužliek ir po dušo šiltai padėk.

Pas mane atvirkščias variantas, beveik visi lapai nukrito, liko sveikų šaknų gniužulas. Laukiu kažko, dar nemetu. Įdomu pažaisti.

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 24 Vas 2016, 12:55

Meri rašė:
LEXUS14 rašė:O tai man dabar galima daryti karštą dušą kad paskatinti augima ar dar kolkas palaukti kol šaknų atsiras?
Gali šiltu vandeniu paskatinti, tik tarpulapių neužliek ir po dušo šiltai padėk.

Pas mane atvirkščias variantas, beveik visi lapai nukrito, liko sveikų šaknų gniužulas. Laukiu kažko, dar nemetu. Įdomu pažaisti.
Man tai svarbiausia, kad tik atsigautu ir nenumirtu :lol: Nors turiu kita orche irgi Falenopsį su baltais žiedais ir geltonu viduriuku prieš keleta dienų maximoje pirkau balta su akcija tai šaknys sveikiausios lapai irgi bet kai nešiau namo parsinešiau ir po 2 val. žiedlapio galiukai rudi tokie pasidarė. Negalėjo nuo šalčio taip atsitikti?

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 24 Vas 2016, 13:00

Man irgi būtų įdomu pabandyti :) kiek žmonių, tiek nuomonių :) aš viso dabar nešlapinčiau, nes man įtartina ruda dėmė dešinėje pusėje po apatiniu dešiniu lapu. Ten ne puvinys? Jei toje vietoje ne tik kitokia spalva, bet ir paminkštėjęs ar pakitęs lapas, paimčiau vatinį ausų krapštuką ir su spiritu ar peroksidu tą vietą patepčiau ir viso augalo kurį laiką nešlapinčiau. Pasodinčiau į stambias žieves ir, įsitikinus, kad ten tikrai nieks nepūna, apipukštinėčiau tik lapus( su trupučiu trąšų)

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Standartinė Olivija » 25 Vas 2016, 20:11

LEXUS14 rašė:
Man tai svarbiausia, kad tik atsigautu ir nenumirtu :lol: Nors turiu kita orche irgi Falenopsį su baltais žiedais ir geltonu viduriuku prieš keleta dienų maximoje pirkau balta su akcija tai šaknys sveikiausios lapai irgi bet kai nešiau namo parsinešiau ir po 2 val. žiedlapio galiukai rudi tokie pasidarė. Negalėjo nuo šalčio taip atsitikti?
jei nuogą nešei per orą, tai be abejo, kad nušalo
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 25 Vas 2016, 22:06

Nešiau su įpakavimo papieriumi :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 25 Vas 2016, 22:50

Kai lauke apie nulį, įpakavimo popieriaus sluoksnis šiltamėgei orchidėjai yra tas pats kas jokios apsaugos, todėl augalas tikrai galėjo pašalti. Per kokias dvi savaites turėtų pasimatyti viso to temperatūrinio šuolio pasekmės.

Vartotojo avataras
LEXUS14
Susisiekti:

Standartinė LEXUS14 » 26 Vas 2016, 00:01

Urze rašė:Kai lauke apie nulį, įpakavimo popieriaus sluoksnis šiltamėgei orchidėjai yra tas pats kas jokios apsaugos, todėl augalas tikrai galėjo pašalti. Per kokias dvi savaites turėtų pasimatyti viso to temperatūrinio šuolio pasekmės.
O tie žiedai gali ir nuvysti jei paruduos visai?

Vartotojo avataras
ArūnasMaliukas

Standartinė ArūnasMaliukas » 17 Vas 2018, 22:27

Noriu pasigirti savo maža pergale, prieš save patį.
Rugpjutį nusipirkau gražų oncidium twincle kerą. Jis jau žydėjo, auginosi atžalas, naujieji auginiai rudeniop leido spyglius, bet... Nudžiuvo. Įtariau vandens trūkumą, todėl iš tinklinio vazonėlio persodinau į didesnį molinį su smulkia pušies žieve. Augalas pradėjo skursti dar labiau.. Nutriau prieš Kalėdas pažiūrėti kas dedasi. Visos šaknys buvo pavirtusios šiaudų krūva, nebuvo nėvienos gyvos. Pasidarė labai liudna. Ir pykau ant savęs dėl tokio neišmanymo. [Geda2] Rankų nenuleidau ir pradėjau sukti smegeninę, kaip galėčiau išgelbėti augalą. Nusipirkau samanų, įsišaknyjimo stimuliatoriaus ir vuolia. :thumbsup: Po poros mėn. pradėjo lysti šaknys. :clap:
oncidium twincle antras gyvenimas.jpg
oncidium twincle antras gyvenimas.jpg (134.66 KiB) Peržiūrėta 5671 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Vas 2018, 15:41

Arūnai, puiku! Dabar tik nepersistengti su drėgmės kiekiu ir nelaikyti per vėsiai ir per karštai, kad tik toms šaknims patiktų augti.
P. S. Jei galima pataisyti, orchidėjos augina ne auginius, o ūglius.

Vartotojo avataras
ArūnasMaliukas

Standartinė ArūnasMaliukas » 18 Vas 2018, 17:20

Ačiū už patarimus! Jau primiršęs terminus visai...😂

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 5 ir 0 svečių