Angraecum Veitchii

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: MrGreen, Evaja, Jurgita

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Angraecum Veitchii

Standartinė Urze » 07 Kov 2017, 19:33

Taigi nuo 2017 m. vasario pas mane apsigyveno trigubas dramblys, atsišaukiantis Angraecum Veitchii vardu.
rps20170205_195801_842.jpg
rps20170205_195801_842.jpg (68.91 KiB) Peržiūrėta 7688 kartus(ų)
Radusi "pirktinių" erkučių ant lapų, numazgojau kiekvieną lapą iš abiejų pusių drungnu vandeniu ir augalą pastačiau atskirai nuo kitų karantino laikotarpiui. Žiedai nuvyto per kelias dienas, bet jau ir parduotuvėje matėsi, kad jie link pabaigos. Pirmą dieną dar dienos metu kvepėjo (artimiausias kvapas buvo rūgstančių obuolių :D), tik jau nežinau, ar šviežiai išsiskleidę žiedai irgi taip kvepia. Gali būti, kad ne. Augalas turi daug šaknų, net plastikinis vazonas pasiklaipęs. Pasodintas kokoso čipsuose (kiek matosi paviršiuje). Lyg ir auga keli nauji lapai. Saulės gauna mažai, tai laistyt stengiuos retai ir negausiai.

Man, žinoma, knieti jį persodinti, bet tikrai ne dabar, o vasarą tikriausiai. Numatytas molinis, neglazūruotas vazonas - ir stabiliau stovės, ir greičiau pradžius bei šaknys labiau kvėpuos. Bet beveik visi augintojai skanduoja, kad angrekai nepakenčia šaknų judinimo ir po persodinimo gali net kelis metus sėdėt užpakalius suraukę, kol atsigaus. Bet ir rašo, kad jiems svarbi gera šaknų ventiliacija ir stiprus pradžiūvimas tarp laistymų, o su tuo plastikinis vazonas ir kokoso čipsai visai nesiderina. Tai mintis dabar tokia - kai prasidės šaknų augimas, perkelti į molinuką su visu dabartiniu substratu, kad šaknys nesusijudintų, o šonus apkaišyti stambiais žievės gabalais arba stambia pemza (kad ilgai neirtų). Ką kiti mano ar planuoja dėl jo? Persodinsit, paliksit ramybėj, keisit substratą?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 07 Kov 2017, 23:21

Urze, jei mano augalas išgyvens, mano planai tokie patys kaip tavo. Tik aš planuoju kokoso plaušą iškratyti visai, bet šaknų nejudinant ir neardant. Pas mane toks vaizdas kad pilnas vazonas šaknų, jos gražios ir stambios, tai manau atsargiai iškėlus iš molinio vazono galima iškratyti atsargiai ir išplauti šaknis nuo kokoso plaušo. Tada į tarpus pemzos ar kažko pan ir į molinį vazoną. Beje tam tikromis sąlygomis gerai ir koko plaušas, bet po kurio laiko reikės vis tiek persodinti, nes supuvęs plaušas taps kaip durpės. Šiam augalui toks substratas parinktas auginant šiltnamyje su tam tikru temperatūros rėžimu ir drėgme/laistymu. Augintojo tikslas buvo greitai pasiekti tam tikrą augalo dydį ir parduoti, jiems nerūpi tolesnė augalo būklė kai jis bur parduotas.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Kov 2017, 14:41

Hmm, sakai, tiesiog išplauti po srove tuos čipsus. :think: Reiks turėt omeny. Aš galvojau, kad net ir tai angrekai supranta jau kaip jų ramybės drumstimą, tai baudžiausi visai nelįst prie seno substrato. Bet jei taip galima, tai mielai (ir atsargiai) išbandysiu.
MrGreen rašė:Šiam augalui toks substratas parinktas auginant šiltnamyje su tam tikru temperatūros rėžimu ir drėgme/laistymu. Augintojo tikslas buvo greitai pasiekti tam tikrą augalo dydį ir parduoti, jiems nerūpi tolesnė augalo būklė kai jis bur parduotas.
Tai čia tas pats kaip ir kiminų gniužulėlyje auginami falenopsiai, liežuvės, katlėjos ir kitos orchidėjos, kurios vėliau persodinamos į didesnius vazonus, bet kiminus paliekant. Kol šiltnamiuose auga kontroliuojamom sąlygom, tol gerai, bet papuolus pas žmogų dažniausiai pasidaro visai negerai.

O gal kas nujaučia, kiek tos partijos angrekams galėtų būti metų? Man jie atrodo lėtai augantys augalai, tai gal bent 3-4 metai jiems, bet čia visiškai niekuo nepagrindžiant. Gal kas tiksliau žinotų?

Ir gal kas žino, kur galima pemzos nusipirkti. Randu internete tik kulnam šveist.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 08 Kov 2017, 20:53

Urze, nemėgsta jie jokio judinimo, bet neardant šaknių gniužulo, o tik praplaunant gali ir visai nesureaguoti, o viduje palikti kokoso plaušo nesinori, nes vis tiek jis supus po kažkiek laiko, nors ir ilgai išsilaiko nepakitęs.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Lie 2017, 22:54

Prisiruošiau persodinti saviškį dramblį Angraecum Veitchii. Lyg viena šaknis buvo pradėjusi aktyviai augti, ale po kiek laiko jos nebesimatė, galvojau, kad vėl užsitraukė. Tai galiausiai nusprendžiau rizikuot su persodinimu be aktyvaus šaknų augimo. Ir kaip nudžiugau išlupusi (žodis panaudotas labai tikslingai dėl šaknų gausybės ir laisvos vietos vazone nebuvimo) jį iš vazono - viduj šaknų augimo buvo daug. Net tą "užsitraukusią" šaknį radau - jau buvo sulindus vazonan ir tiesiog nebesimatė augančios viršūnėlės. Nuotraukoje matosi šlapių šaknų spalvų palyginimas - įstrižai einanti žalioji šaknis auga ne vazone, todėl ji žalia ir geba šiek tiek fotosintetinti, o visos kitos gyvos šviesiai rusvos šaknys nėra mačiusios šviesos, todėl žalios spalvos neturi (principas toks pat kaip ir su bulvių gumbais ir šviesa).
PicsArt_07-21-11.23.44.jpg
PicsArt_07-21-11.23.44.jpg (142.79 KiB) Peržiūrėta 6588 kartus(ų)
Žuvusių šaknų išorėje buvo vos viena kita, o situacija pačiam vidury - nežinoma.. Persodinau į molinį neglazūruotą, kiek didesnį vazoną. Dugne - keli stambūs akmenys kaip drenažas ir svarmenys, kad stabilesnis vazonas būtų, virš vazono skylės - apverstas plastikinis kiaurašonis vazonėlis (neofinetijų principas, didesnei ventiliacijai iš apačios), tada pjaustytų vyno kamščių, labai stambios žievės ir vulkaninės uolienos (apie 1-1,5 cm frakcijos) mišinys tarpui tarp šaknų ir vazono sienelės užpildymui. Tikslas - kad substratas būtų labai laidus ir mažai yrantis (stambi žievė lėtai trūnija, o vulkaninė uoliena ir kamščiai turėtų išlikti labai ilgai). Šiek tiek kokoso čipsų iš tos nuostabios šaknų raizgalynės iškrapščiau, bet sunkiai, ypač dar šaknis saugant nuo sujudinimo.Viduryje jie taip ir liko, gal per kelis metus sutrūnys ir išsiplaus mirkant ir laistant.

Kaip kitų šie angrekai gyvena? Ar buvo, kieno visai žuvo? MrGreen ir Mozaikos turimus mačiau, mažučiai tokie pasirodė (lyginant su turinu savu), nors Šilingė man tikriausiai nepritars. :D Jie laikomi labai saulėtoj vietoj, Mozaikos augalas visai ant vidurdienio saulėkaitos kepa, tai lapai tokie tvirti, pačiupinėjus net stori kaip odiniai atrodo. Maniškio jau įsigijus lapai buvo kiek plonesni, labiau svyrantys, linkstantys. Nesiryžau jo nešti laukan ir ten laikyti kiaurą parą, bet pamačiusi Mozaikos ir MrGreen angrekus, užsikepiau ir aš taip sutvirtinti augalą, todėl dabar pratinu jį prie lauko ir pamažu - prie ryškesnės saulės. Ar gudru tą daryti praėjus vos savaitei po persodinimo - jau kitas klausimas... Pagyvensim, pamatysim.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 22 Lie 2017, 21:42

Tie drambliai mažučiai??? Atvažiuok į svečius, parodysiu tau šionorchį. Tas va tai mažutis. O šyyyytie angrekai net ne drambliai, o tiesiog kaip tie.... mastodontai :doh:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 22 Lie 2017, 21:55

Šilingė, gal mums visiems parodykite tą ''mastodontą '' :)
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 23 Lie 2017, 09:33

Ričardai, parodyti negaliu, nes aš tokių neauginu, tiesiog teko vizituoti MrGreen ir Mozaikos plotus ir ten mačiau tuos gigantus. Paliko, žinokit, įspūdį O.o :doh:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 23 Lie 2017, 09:41

Šilingė rašė:
23 Lie 2017, 09:33
Ričardai, parodyti negaliu, nes aš tokių neauginu, tiesiog teko vizituoti MrGreen ir Mozaikos plotus ir ten mačiau tuos gigantus. Paliko, žinokit, įspūdį O.o :doh:
Atsimenu kai Ignas rašė , nusipirkau , tai dabar ieškau kur tą gigantą pastatyti :D
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 23 Lie 2017, 19:40

ricardas rašė:
23 Lie 2017, 09:41
Šilingė rašė:
Atsimenu kai Ignas rašė , nusipirkau , tai dabar ieškau kur tą gigantą pastatyti :D
O mane aplanko tokios mintys, kokio velnio aš jį pirkau. Man jau jis nepatinka :Hmmmm: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 23 Lie 2017, 20:19

mozaika rašė:
23 Lie 2017, 19:40
ricardas rašė:
23 Lie 2017, 09:41
Šilingė rašė:
O mane aplanko tokios mintys, kokio velnio aš jį pirkau. Man jau jis nepatinka :Hmmmm: .
Ir kodėl nepatinka ? :)
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 23 Lie 2017, 21:28

Didelis dramblys, daug vietos užima. Porą tokių turiu ir gana. Bet, ne...atsirado šis. Kaip sakant, eilinį kartą bandos jausmui pasidaviau.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 23 Lie 2017, 21:35

mozaika rašė:
23 Lie 2017, 21:28
Didelis dramblys, daug vietos užima. Porą tokių turiu ir gana. Bet, ne...atsirado šis. Kaip sakant, eilinį kartą bandos jausmui pasidaviau.
Va va Linute, iš pradžių nusiperkam o paskui tik pagalvojam , kur padėti :)
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 23 Lie 2017, 22:45

Na va, sakiau, kad Šilingė nepritars. :lol: Mano turimas angrekas stambesnis, Tavo Schoenorchis tarpulapyje pasimestų. O.o

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 24 Lie 2017, 07:15

MrGreen rašė:
04 Kov 2017, 14:05
... į jo vietą telpa 20 neofinetijų :D
Urze, matai, ką išmintingi žmonės yra rašę? Kai pagalvoju, šiuo metu turiu 13 neo... [galvoju.gif] :ninja:
Pikta teta O.o

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių