Orchidariumas - bendros diskusijos

Asmeninės orchidariumų istorijos ir bendri pokalbiai

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
LOD
Site Admin
Pranešimai: 183
Užsiregistravo: Ant Spa 20, 2020 12:21 pm

Orchidariumas - bendros diskusijos

Standartinė LOD »

Nesikuklinkit kurti naujų asmeninių temų savo orchidariumo istorijai ir progresui įamžinti ;)

Šioje temoje kalbam apie tai, kas netelpa asmeninėse orchidariumo temose.

Kaa
Pranešimai: 148
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidariumas - bendros diskusijos

Standartinė Kaa »

Nu gi ir pradėsiu :D
Asmeninio neturiu bet svajonė tai liko
Turėjau seną akvariumą perdarytą į dėžutę bet viskas buvo beveil alia panašiai ir..atsikračiau
Dabar perskaičius visas senas temas halboj chaosas, tai bandau struktūrizuotis
Nusipirkti all in one nepavyks, tai pardėjau dairytis kas gamina terariumus, dar visai padoru pagal pinigus, bet senam forume kažkas rašė kad taip paisirinkus yra klaida dėl stiklo. Neišmanau apie šitą tai prašau pakomentuot, jis nėra tinkamas? Skiriasi nio akvariuminio?pasidalinkit kur užsakinėjot ir iš ko perdarėt? Urze jau apšvietė apie savo grožį nors klausimų liko dar 100....bet pradžiai bent nuo dėžės..

Vartotojo avataras
Urze
Pranešimai: 543
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:58 am
Miestas: Vilnius

Re: Orchidariumas - bendros diskusijos

Standartinė Urze »

Sakyčiau, kad dėžei svarbu stiklo svoris tada, jei ketini ant sienelių kažką tvirtinti, svorius dėti. Nes jei nori auginti vorą, tai kokios ten stiklui apkrovos. O jei vazonus ar blokų šimtus kabinsi, tada jau geriau nesirinkti labai plonasienio vivariumo. Kitas niuansas - ar nori ten vandens ant dugno, ar ne. Tada ir sandarumo klausimas, ir vandens spaudimo į šonus atlaikymo (turi būt rimtai suklijuota, o ne bile tik), ir kaip stiklas suklijuotas - ar sienelės pastatytos ir priklijuotos ant dugno, aplink jį suklijuotos. Man čia tą akvariumistai aiškino, pas mane akvariuminis variantas - sienelės aplink dugną, taigi dugnui mažesnis svoris, nes nereik aukštų ir sunkių sienelių laikyti.

Ir dar - dideliam, stikliniam orchidariumui reikia pagrindo, kuris būtų stabilus, nejudantis ir nesideformuojantis nuo drėgmės kiekio ir šilumos. Taigi dėti tiesiai ant vientiso medžio spintelės gali būti pavojinga, nes medis šiek tiek "vaikšto" keičiantis metų laikams, ir to gali pakakti orchidariumo stiklui įskilti. Geriau tada klijuotos medienos ar medžio drožlių pagrindas.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Slogaa
Pranešimai: 49
Užsiregistravo: Pir Spa 26, 2020 10:57 am
Miestas: Londonas

Re: Orchidariumas - bendros diskusijos

Standartinė Slogaa »

Labai pagirtina, Kaa, kad prieš imantis veiksmų - planuojat, klausinėjat.
Urzė labai teisingai pasakė - reiktų pradėt galvoti nuo to, ką darysit su terariumu - augalai kabės, bus vandens integracija ar dar kas.
Yra galimybė daryt ne iš stiklo o perspekso, akrilo. Bet nerekomenduočiau, nes terariumas pilnas aštrių daigtų - akmenys, šakos, žievė ir t.t. - akrilai labai lengvai braižosi. Žinoma, su laiku juos galima poliruot ir šalint įbrėžimus - bet nuoširdžiai, nerekomenduoju. Akrilas labiau tinka akvariumam.

Mano patarimas dar būtų ir toks, kad jei klijuosit pati - ar kažkas klijuos pagal užsakymą, kad pagalvotumėt apie įdomesnes formas (pvz priekinį stiklą daryt tik iki pusės viso kito likusio aukščio). Jei darysit paprastai kvadratinį - tada galima tiesiog akvariumą pirkt.

Kaa
Pranešimai: 148
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 4:07 pm

Re: Orchidariumas - bendros diskusijos

Standartinė Kaa »

Na aš 10 kartų matuoju prieš perkant😁
Planuoju 80 cm aukščio ant 50 gylio ir 70 ilgio?
Labai nenoriu kad būtų dangtis iš viršaus bet matyt nekaip kitaip kad akuratnai ir nesimatytų visų įrenginių
Nelabai supratau pastabos kad nepatogu stumdamos durelės, kai turėjau man visai tiko.bendras įrengimas per viršų, o poto ranką nesunku įkišt
Kolkas tiek
Planuoju stiklą, nenoriu metalinio rėmo
Voot :P

Vartotojo avataras
Abitalė
Pranešimai: 168
Užsiregistravo: Tre Spa 21, 2020 4:49 pm

Re: Orchidariumas - bendros diskusijos

Standartinė Abitalė »

O aš netoli Kauno - Garliavoje radau labai gerą terarariumų meistrą, gamina pagal užsakymus taip kaip norisi.Jau antrą orchidariumą jis man padarė. Kaip Urzė minėjo, stiklo storis labai svarbu ir klijavimas, visa tai aptariama prieš darant. Šiaip man tinka ir patinka standartinė stačiakampio formos dėžė su priekyje stumdomomis durelėmis, labai patogu, nes esant reikalui jas lengva išimti. Apačioje ir viršuje ventiliacijai skirtos grotelės, tai paprašiau, kad viršutinėse padarytų apvalią skylę rūko generatoriaus žarnai, o šonuose ertmes laidams, mat viduje pora ventiliatorių ir fontanas. Mano naudojamos lempos užsideda (truputį apgaubia) ant orchidariumo viršaus, šviesa sklinda per išorinį stiklą. Kadangi lempos dailios 'iš savęs', tai slėpti jų nė neketinau. Šiuo metu visas orchidariumas taip padėtas, kad galima grožėtis ne tik iš priekio, bet ir žiūrint iš viršaus - dar viena įdomi perspektyva. Kol kas dar nesutvarkiau jo taip, kad galėčiau parodyti, vis rankos 'nedaeina' baigti projektą ;). O šiuo metu turimo orchidariumo matmenys 70cm ilgis, po 50cm gylis ir aukštis. Jei turėčiau vietos didesniam, mielai daryčiau dar šiek tiek tiek didesnį. Nes labai dideliam jau reikia galingesnės įrangos.
Beje, pas vieną pardavėją radau įdomų (gal kitiems ir žinomą) dalyką - įvairių samanų sporas terariumui. Tai tokie milteliai, kuriuos užpylus vandeniu gauni masę, kurią galima tepti teptuku ant sienelių (žinoma ne tiesiai ant stiklo, manau) arba ten, kur nori apželdinti žaliu kilimu. Tai galvoju, kiek vėliau bandyti užsisakyti ir išbandyti, kadangi orchidariumo drėgmė visada aukšta, manau, turėtų tikti.

Rašyti atsakymą

Grįžti į