Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderatorius: Evaja

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7649
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė Urze » 15 Sau 2019, 20:34

Tensija rašė:
08 Lap 2010, 23:26
MUSĖKAUTAS - DIONEA MUSCIPULA
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

1. Augalo gyvenamoji aplinka (šviesa, oro drėgmė, laikymo temperatūra).
2. Laistymas (vandens kokybė, kiekis, apipurškimas).
3. Gruntas (koks naudojamas persodinimui ir auginimui).
4. Trąšos (pagal mane - jos neegzistuoja šiems augalams).
5. Konkrečios augalo problemos (būtina nuotrauka).
6. Augalas vasaroja lauke (pagal galimybes).
7. Ramybės periodas (šaldytuvas arba kiti variantai).
8. „Medžioklė“, papildomas maitinimas.
9. Konkrečios problemos/pasitaikančios nesėkmės.

Augalo gyvenamoji aplinka (šviesa, oro drėgmė, laikymo temperatūra)

Dionaea geriausiai auga šviesioje, vėsioje, gerai vėdinamoje patalpoje. Pavasarį ir vasarą, aktyvios vegetacijos metu, jautrieji musėkautai puikiai jaučiasi ant rytinės ar vakarinės palangės. Drėgnoje aplinkoje ir tiesioginiai saulės spinduliai nepavojingi, nes neapdegina augalų. Optimali oro drėgme – 70-90 %. Lengviausia tai pasiekti laikant augalą terrariume ar tam tikrame stikliniame inde. Musėkautas mėgsta drėgnai – vėsias, pastoviai vėdinamas patalpas. Jeigu oro temperatūra sekia +30 laipsnių ir daugiau, musėkautas gali visiškai nustoti augti. Po tokio streso augalas atnaujina savo augimą visai nenoriai... Musėkauto gimtinėje oro temperatūra siekia +40 laipsnių visą vasarą, bet augti nenustoja, nes žemės temperatūra išlieka žema.

Laistymas (vandens kokybė, kiekis, apipurškimas)

Labai atidžiai stebėkite substrato, kuriame auga musėkautas drėgmę: niekada neleiskite jam perdžiūti! Per pavasarį, vasarą ir rudenį visą laiką, norint išlaikyti drėgmę vazone, musėkautą reikia laikyti lekštuteje su vandeniu(vanduo turėtų apimti vazono drenažo angas). Rūpinkitės vandens švara ir jo minkštumu, tada musėkautas jausis puikiai. Laistymui geriau imti lietaus, distiliuotą ar išgrynintą naudojant filtrus vandenį. Jeigu oras patalpoje ganėtinai sausas (kambario oro drėgmė ~50%), tuomet siūloma augalus apipurkšti. Vandenį purškimui naudojame tokį pat kaip ir laistymui.

Gruntas (koks naudojamas persodinimui ir auginimui)

Augalų persodinimui naudokite mišinį sudaryta iš: 75% Sphagnum samanų, ir 25% mišinio įsišaknijimui. Samanų rūgštingumo rodiklis geriausias - 5,5; TDS rodiklis (bendras ištirpusiu druskų kiekis), turėtų būti nulinis. Prieš perkeliant augalą į paruoštą mišinį, kruopščiai sudrėkinkite jį. Geriausias laikas sodinti ir persodinti dionaeas – tai ankstyvas pavasaris, (šiuo metu ji pradeda augti). Optimalus vazono dydis priklauso nuo augalo dydžio: jis turi būti pakankamai talpus, kad augalui butu patogu gyventi jame visus metus, bet tuo pačiu metu, ir neturi būti per didelis, nes musėkautas gan miniatiūrinis augalas. Geriausia naudoti plastikinius vazonus, nes moliniuose netrunka susikaupti ant sienelių kenksmingos musėkautams druskos.

Ramybės periodas (šaldytuvas arba kiti variantai)

Rudenį jautrieji musėkautai užmiega ir ramybė trunka visą žiemą. Tada jie laikomi vėsiai, 5–10 oC temperatūroje, laistoma retai, bet perdžiovinti negalima. Žiemą musėkautui prasideda ramybės periodas, ir ji nustoja augti. Požymiai, kad eina miegoti - nąsrai pasidaro vangūs, t.y., neužsidarineja taip žaibiškai, lapai nyksta, gumbas gali įsikasti gilyn (bet tik tuo atveju, kai vėsu lauke!). Kartais net gali atrodyti kad augalas žūsta. Bet jaudintis nėra ko, nes tai įprasta būsena žiemos metu. Ramybes periodas jai būtinas tam kad pavasarį turėtų daug jėgų naujų spąstų auginimui, žydėjimui ir seklų brandinimui. Atvejais, kai neįmanoma sudaryti vėsių oro sąlygų, galimas variantas (taip daro nemaža dalis augintojų) – žiemojimo periodui, laikyti augalą šaldytuve, daržovių skyrelyje. Tuomet jo nereikia laistyti, nes drėgmė niekur neišgaruoja. Pagal galimybes, augalas gali žiemoti įstiklintame balkone. Tuomet, jis šiek tiek palaistomas. Substratas turi būti drėgnas, bet vandens palikti lėkštelėje nesiūloma. Kai temperatūra žada nukristi (įstiklintame balkone) žemiau nulio, augalą tektų nešti į šaldytuvą. Atšilus - vėl atgal. Praktiškai visi lapeliai gali žūti ramybės periodo metu, bet, prabudus augalui - jis vėl turėtų augintis naujus (tai forumiečių-augintojų pastebėjimai).

„Medžioklė“, papildomas maitinimas

Pailgi Dionea lapai tarytum sulenkti išilgai pusiau, kurie susispaudžia, kai tik vabzdys nutupia ant lapo. Lapo vidurinė gysla atlieka sąnario vaidmenį. Lapo kraštai turi į spyglius panašius dantelius, kurie, lapui užsivėrus, tvirtai saugo vabzdį nelaisvėje. Lapeliai neužsidaro visiškai, kad smulkūs vabzdžiai pabėgtų. Smulkiems vabzdžiams augalui gaila eikvoti energiją. Vidinėse sienelėse esančios liaukos pradeda gaminti virškinamuosius enzimus, tirpdančius aukos kūną. Maisto medžiagų įsiurbimas vyksta keletą dienų po to spąstai atsidaro ir išbarsto tuščius chitino šarvus.

Konkrečios problemos/pasitaikančios nesėkmės.

**Kodėl kai kurių lapukų kampai pradeda geltonuoti?....... Gali būti keletas variantų: nuo sentavės, pasikeitė augalo aplinkos sąlygos, oro drėgnumas mažas, medžiagų trūkumas (makro, mikro, ulta elementų), apšvietimas ir kiti fiziniai veiksniai, dirvožemis, augalo dalių tarpusavio veiklos nesuderinamumas, vidiniai hormoniniai procesas (pvz., jei prasideda žydėjimas, kinta daug kas augalo viduje, išorei liekant nepakitusiai).
Eliss rašė:
12 Sau 2017, 15:38
Įsigyjau pirmą vabzdžiaėdį :) eisiu skaityt informacijos, nes tik bendrai žinojau. Galvojau, ar nesušals vargšas rankinėj, ale ,žiūriu,gan ištvermingi jie.
Eliss rašė:
12 Sau 2017, 19:49
Dabar aš pasimetus, o tai reik migdyti ar per vėlu? Nes žiūriu, keli žiedai lenda [O.0]
Urze rašė:
12 Sau 2017, 20:26
Eliss, sveika prisijungus prie musėkautų augintojų. :) Dabar nusipirkus musėkautą jis, tikėtina, bus pats pasimetęs, ką jam daryti. Pagal metų laiką, temperatūrą ir šviesos kiekį jam priklausytų miegoti, tačiau jis buvo laikomas dirbtinėmis sąlygomis pirma šiltnamiuose, o paskui ir parduotuvėje, tad tikriausiai elgsis ne taip, kaip priklausytų. Aš Tavo vietoje padėčiau jį ant vėsios ir kuo šviesesnės palangės ir leisčiau pačiam apsispręsti, augs jis ar snūstels. Svarbu palaikyti substratą drėgną (kuo šilčiau laikomas, tuo drėgniau). Žydėti neleisčiau, ypač jei mažai masės turi, nes žydėjimas smarkiai išvargina musėkautus. Dabar, kai saulės mažai, tas gali būti pražūtinga.
Maniškiai miega šaltai, kartais gaudami ir minusinės temperatūros, tai įdomu bus pavasarį pamatyti, kokie tokio žiemojimo rezultatai bus. O gali būti visokie. :scratchheadyellow:
Eliss rašė:
12 Sau 2017, 22:06
Ačiū, Urze. Turiu jam tinkamą vietelę, matysim. Vat su laistymu tik nepersistengt :)
Eliss rašė:
14 Sau 2017, 15:40
Būsiu apsimelavus, ne žiedus, o gaudykles leidžia :)
Turiu geriau susipažint su augalu.
Gera žinia, kad dukra susidomėjo musėkautu, vis klausia kas ir kaip :)
Urze rašė:
15 Sau 2017, 21:43
Jei gaudykles leidžia, vadinas, šiuo metu nemiega. Vaikams (ir ne tik) tikrai labai įdomus augalas, tik svarbu pamokyti, kad ne pirštus reikia kišti į nąsriukus, o muses - taip ir pamatoma, kaip užsiveria gaudyklė, ir augalas naudos, o ne žalos gauna.
ricardas rašė:
15 Sau 2017, 22:38
Turiu šitą ''žvėriuką'' jau du metus , visiškai nereiklus , tik palieti nepamiršti o musių pats prisigaudo , vasara gaudyklės auga pašėlusiu greičiu. Idomus augalas.
MrGreen rašė:
04 Kov 2017, 16:56
Šiandien ištraukiau iš šaldytuvo ir atorod abi taip. 'All red' ir didžiaburnė (pamiršau kaip tiksliai vadinasi, gal mozaika priminsi?). abi jau pajudėjusios, nors stovėjo visiškoje tamsoje.
Dabar pastačiau šiltnamyje, ten daugiau šviesos bus, or ir kol apsiniaukę pripras prie didesnios šviesos kiekio.
mozaika rašė:
04 Kov 2017, 20:11
MrGreen rašė:Šiandien ištraukiau iš šaldytuvo ir atorod abi taip. 'All red' ir didžiaburnė (pamiršau kaip tiksliai vadinasi, gal mozaika priminsi?).
D. m. 'Big mouth'.
To samanoto vazonėlio, kai įsivažiuos augimas, reiktų persodinti. Geriau auga, kai pakeičiamas substratas.

Mano irgi jau šiltnamyje, nors nevisi. Sugebėjau šiemet dalį sudžiovinti. Per šalčius užmiršau perlieti.
MrGreen rašė:
04 Kov 2017, 21:31
Ar tiks rūgšti durpė (pvz substratas azalijoms iš parduotuvės) plius perlitas? Ar reikia kažko daugiau?
Aš manau abu galima persodinti, nes abu augalai nedideliuose vazonuose.

Beje 'All red' du raudoni lapai yra išsilaikę nuo praeitų metų, jie buvo visiškoje tamsoje ir vis tiek liko raudoni, naujieji lapai žali, pradėjo augti būnant šaldytuve, žiūrėsim kaip jie nusidažys raudonai šiemet. Nes kiek čia forume rašo visi, kad po kiek laiko praranda raudonumą augalas?
mozaika rašė:
04 Kov 2017, 22:05
Rūgščios ir reikia. Azalijų ir rododendrų netinka, jose būna trąšų ir chloro priemaišų. Geriausia sodo centro aukštapelkių durpės. Substratą darau tokį: durpės, perlitas, kiminai, keramzitas. Galima ir vermikulito įmaišyti.

Kad 'All red' neprarastų savo reprezentatyvių savybių greičiausia ir žiemos metu reiktų laikyti vėsiai, bet šviesiai, nes taip tai tik vasaros metu, gavus daug intensyvios saulės vėl grįžtą raudonumas.
Dėl vazonų, nereikia jiems dar didesnių, bet jeigu tingima kontroliuoti drėgmę, tai aukštesni ir šiek didesni pagelbėja tinginiams. Nebūna tokio pavojaus, kad greit išdžius. Dėl to, gerai įmaišyti ir kiminų, nes jie ilgiau ir tolygiau palaiko drėgmę vazono viduje.
MrGreen rašė:
04 Kov 2017, 22:19
Ačiū, dabar dar labai neskubėsiu persodinti, nes tik iš šaldytuvo ištraukti augalai...
Eliss rašė:
19 Geg 2017, 07:08
Žydi mano musėda :) ale nemačiau, kad kokį musioką pagautų. Vat tuklė aplipus.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7649
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė Urze » 15 Sau 2019, 20:35

mozaika rašė:
19 Geg 2017, 15:59
Persodintas jaunimo darželis, pasiruošę užaugę būti grėsmingais grobuonimis :D . Išbandžiau naujos sudėties substratą, žiūrėsiu ar pasiteisins.
DSCF6040.JPG
DSCF6040.JPG (92.98 KiB) Peržiūrėta 5111 kartus(ų)
Taip atrodo sveikai augančio musėkauto šaknys.
DSCF6046.JPG
DSCF6046.JPG (85.23 KiB) Peržiūrėta 5111 kartus(ų)
DSCF6043.JPG
DSCF6043.JPG (86.71 KiB) Peržiūrėta 5111 kartus(ų)
Eliss rašė:
31 Geg 2017, 14:04
Musėkautas pagavo musioką, tai įvykis :) laikau terasoje, tuklė visa aplipus, vis laukiau kada ši pagaus.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7649
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė Urze » 15 Sau 2019, 20:38

mozaika rašė:
08 Rgp 2017, 16:47
Šiemet vieni žvėriukai auga sparčiau, kiti ne taip sparčiai.

Šis yra tarp veislių vienas iš mažesnių, bet gobšumų nenusileidžia dičkiams.
Dionaea muscipula 'Bohemian garnet' 17.jpg
Dionaea muscipula 'Bohemian garnet' 17.jpg (92.25 KiB) Peržiūrėta 5111 kartus(ų)
'All red' nevisiškai all red, bet gausesnis nei praeitais metais.
Dionaea muscipula 'All red' 17.jpg
Dionaea muscipula 'All red' 17.jpg (97.75 KiB) Peržiūrėta 5111 kartus(ų)
Liekana.
Inside.jpg
Inside.jpg (94.69 KiB) Peržiūrėta 5111 kartus(ų)
MrGreen rašė:
14 Spa 2017, 18:24
Mano abu visą vasarą stagnavo ir tik dabar atsigavę auga :( stengsiuosi nemigdyti kuo ilgiau.
mozaika rašė:
14 Spa 2017, 20:34
Tai kai pusę vasaros laikei pavėsyje, tai kur gi jie tau augs.

Maniškiai jau juodina gaudykles ir ruošiasi žiemos periodui. Tik šiemet pliusas tame, kad nebuvo rimtų šalnų ir nereikėjo sunešti spalio mėn. pradžioje į rūsį. Tai iki lapkričio tikrai dar pabus šiltnamyje, šviesos gaus ir geriau peržiemos.
MrGreen rašė:
14 Spa 2017, 21:36
ten kur jie stovėjo gaudavo pietinės saulės, tik and galvos nelijo, bet kaip sakai gal dar pabus šiltnamyje...
mozaika rašė:
15 Spa 2017, 09:49
Pietinė saulė čia ne esmė. Jiems reikia kuo daugiau išsklaidytos šviesos. Šiemet neteko, bet ankstesniais metais aš vasaros metu, nuo pietinės saulės juos pridengdavau arba nuleisdavau palei žemę, nes pietinė saulė vasaros metu daugiau kaitros duoda, musėkautai nudega ir mažiau įsisaviną šviesą.

Vartotojo avataras
vendigo
Pranešimai: 789
Užsiregistravo: 12 Bal 2010, 17:02
Miestas: Kaunas
Susisiekti:

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė vendigo » 04 Vas 2019, 18:21

Norėčiau pasitikslinti, jei yra žinančių. Jeigu neklystu, lygtai kažkur girdėjau, kad norint gauti iš veislinės dionėjos antrą tokį patį augaliuką, tai įmanoma tik plencuojant lapelius? Ta prasme, jeigu bandyt pasidaryt sėklų ir iš jų daigint, tai užaugs paprasta dionėja. Na, tarkim, jei turiu raudonais lapeliais, tai tokios pačios iš sėklų neišauginsiu. Tikrai taip, ar kažką maišau? Galbūt gundyčiausi užsisakyti sėklų. Bet jeigu vietoj žadėtos kokios nors įdomios užaugs paprasta "maksiminė", tai nenorėčiau.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 3207
Užsiregistravo: 22 Sau 2011, 23:05
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė mozaika » 15 Rgs 2019, 20:37

Šiemet musėkautams buvo gan sudėtingi metai. Per anksti tapo karšta, per daug kaitros. Tai pradėjo normaliai augti kažkur rugpjūčio mėnesį. Buvo ir nudegę ir pašutę.
Pastebėjimas, jeigu atsiranda, daug nepalankių augimo sąlygų pradeda smulkėti ir daugintis.

Dabartiniai vaizdai.
IMG_4425.JPG
IMG_4425.JPG (356.92 KiB) Peržiūrėta 4326 kartus(ų)
IMG_4366.JPG
IMG_4366.JPG (263.98 KiB) Peržiūrėta 4326 kartus(ų)

Mažyliai, kurie jau tampa suaugėliais.

IMG_4364.JPG
IMG_4364.JPG (393.52 KiB) Peržiūrėta 4326 kartus(ų)
Galerija


Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7649
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė Urze » 18 Rgs 2019, 20:16

Žinai, Mozaika, pas kitus salotos taip gerai neželia kaip pas Tave musėkautai. Tiesiog neįtikėtini kubilai. :w00t:

O pas mane 'All red' vazone išaugo trigalvis drakonas.
PicsArt_09-05-07.19.59.jpg
PicsArt_09-05-07.19.59.jpg (197.22 KiB) Peržiūrėta 4283 kartus(ų)
Viena gaudyklė normali, kita kiek kreivoku "žandikauliu", o trečioji (nuotraukoj kairėje) yra lyg širdelės formos. Ir visos funkcionuoja. Kaži, nupešus šį lapą ir vegetatyviškai padauginus, kokiom gaudyklėm išaugtų nauji musėkautai - normalūs, kurio nors iš tų trijų tipo ar gal irgi trigalviai?

Papuolė į rankas kirminiokų, tai visas nors kiek didesnes gaudykles apdalinau, kad prieš žiemą prisipustų kaip reikiant. O tai įstiklintam balkone grobio menkai tepasigauna.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 3207
Užsiregistravo: 22 Sau 2011, 23:05
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė mozaika » 18 Rgs 2019, 20:52

Urze rašė:
18 Rgs 2019, 20:16
Žinai, Mozaika, pas kitus salotos taip gerai neželia kaip pas Tave musėkautai.
Va kodėl šiemet pas mane labai prastai agurkai augo :lol:
Urze rašė:
18 Rgs 2019, 20:16
O pas mane 'All red' vazone išaugo trigalvis drakonas.
Greičiausia karščio įtaka.
Galerija


Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2186
Užsiregistravo: 31 Kov 2010, 06:42
Miestas: Vilnius

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė kaa » 19 Rgs 2019, 06:42

Pasitart
Gavau tokį vą .. pirktas kažkada Ikea. Kadangi nežinau kaip augintas, galvoju ką su juo dabar daryt. Persodint gal nereikia dabar? Žiemuot prie lango? Kažkaip su šaldytuvu man nepavyko, o rūsio neturiu.ką manot
Prikabinti failai
20190919_064855.jpg
20190919_064855.jpg (1.44 MiB) Peržiūrėta 4267 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7649
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė Urze » 19 Rgs 2019, 09:44

Aš dideliu kiekiu vandens praplaučiau substratą ir kol kas padėčiau kuo šviesesnėn vieton, o žiemai perkelčiau šaldytuvan, tik gal į maišiuką įdėčiau arba į daržovių stalčių, kur drėgmė palaikoma. O persodinčiau pavasarį.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 3207
Užsiregistravo: 22 Sau 2011, 23:05
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė mozaika » 19 Rgs 2019, 20:10

Aš labai nemėgstu to parduotuvinio substrato, tai iš karto traukdavau :). Ten tokia košė :yuck: . Bet gal kam baisu, tai vis tiek sakyčiau galima ištraukti, dalį nuimti nuo šonų, sumaišyti su perlitu ir vėl sodinti. O tuos lapus, kurie jau ne gyvybingi ir pajuodę, nukirpčiau. Jeigu yra vėsi palangė. Galima būtų ir žiemos laiku ant jos laikyti.
Galerija


Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 2186
Užsiregistravo: 31 Kov 2010, 06:42
Miestas: Vilnius

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė kaa » 19 Rgs 2019, 21:46

Ok ačiū, taip ir padarysiu, nes tos "žemės" ten perdaug tikrai

Vartotojo avataras
ricardas
Pranešimai: 3043
Užsiregistravo: 19 Gru 2013, 15:17
Miestas: Klaipėdos rajonas

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė ricardas » 07 Spa 2019, 18:28

Ar jau sunešėt musekautus miegoti ?
Mano dar kambari ant pietinės palangės bet manau rytoi nešiu į rusį .
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 3207
Užsiregistravo: 22 Sau 2011, 23:05
Miestas: Kaunas (anapus upės)

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė mozaika » 07 Spa 2019, 19:22

Dar anksti. Leiskite dar pasigrožėti krentančiais spalvingais lapais už lango :mrgreen: .
Mano dar šiltnamyje ir nešiu, kai bus rimtos šalnos.
Galerija


Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas
Pranešimai: 3043
Užsiregistravo: 19 Gru 2013, 15:17
Miestas: Klaipėdos rajonas

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė ricardas » 07 Spa 2019, 20:17

Na pas mus lik ir buvo rimtos šalnos, nes šiltnami brugmansiju lapai ir žiedai nušalo ir pomidorai pašalo .
Na jeigu Jus nenešat jų miegoti tai ir aš saviškius kambari palaikisiu , nes iki pavasario ohoho kaip toli :doh:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7649
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Re: Jautrusis musėkautas (lot. Dionaea muscipula)

Standartinė Urze » 07 Spa 2019, 21:01

Mano turimas 'All red' dar gan aktyviai auga įstiklintam balkone ir baigia virškinti lervas, kuriomis buvau pašėrusi. Va kas iš jų belikę - kaip koks tašėn įdėtas ir prisėstas kruasanas.
Prikabinti failai
PicsArt_10-07-09.57.40.jpg
PicsArt_10-07-09.57.40.jpg (409.33 KiB) Peržiūrėta 3437 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių