Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderatorius: Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius
Pranešimai: 7630
Užsiregistravo: 30 Bal 2011, 18:46
Miestas: Vilnius

Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis)

Standartinė Urze » 15 Sau 2019, 20:14

mozaika rašė:
18 Lie 2015, 17:34
Pūslinis kriauklenis (lot. Cephalotus follicularis) yra vienintelė rūšis kriauklenio gentyje.
Manoma, kad pirmą kartą kriauklenis buvo aptiktas savo gimtinėje 1792 m. Kai Australijos pietiniuose krantuose lankėsi Prancūzijos mokslininkų ekspedicija. Kriauklenis, kaip ir daugelis vabzdžiaėdžių yra randamas drėgnuose vietovėse. Jis auga durpingose su smėliu maišytose šlapynėse su geru drenažu. Konkrečiau, paplitęs pietvakarinėse Australijos pakrantėse. Gimtinėje auga prie vandenyno kranto, kur temperatūra vasaros metu vidutiniškai pakyla iki +25ºC (retai kada būna virš +40°C), o žiemos būna švelnios ir drėgnos, temperatūra nukrenta iki +5ºC, retai pasitaiko šalnos.

Kriauklenis yra vienas iš sunkiausiai auginamų vabzdžiaėdžių augalų, bet įdėjus nemažai pastangų, galima pasiekti norimą rezultatą. Didžiausios problemos auginant kriauklenį - staigi augalo žūtis, dėl šaknų puvinio. Skirtingai nuo daugelio kitų vabzdžiaėdžių augalų, kriauklenis nemėgsta nuolat mirkti vandens pilname padėkliukyje.

Kriauklenio ąsotėlio briauna yra su rantytais apvadais. Ropojančius vabzdžius privilioja iš ąsotėlių sklindantis nektaro kvapas.
Cephalotus follicularis.jpg
Cephalotus follicularis.jpg (93.1 KiB) Peržiūrėta 5560 kartus(ų)
mozaika rašė:
20 Spa 2017, 20:32
Va tau ir vabzdžiaėdis - patį mylimiausią, kurį buvau užsiauginusi nuo fleskos dydžio, suėdė skydamariai :cry: :cry: . Būtent tas ir yra viršutinėje nuotraukoje, beliko tik prisiminimai.
Bandžiau juos naikinti atsargiai su vatos tamponėliu suvilgytu spiritu, bet augalui buvo visai ne į naudą.
MrGreen rašė:
20 Spa 2017, 21:07
Labai gaila, bet pamoka ateičiai :(

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių