Saracėnija (Sarracenia)

Aldrūnė (Aldrovanda), Saulašarė (Drosera), Tuklė (Pinguicula), Skendenis (Utricularia), Ąsotenis (Nepenthes), Heliamfora (Heliamfora), Darlingtonija (Darlingtonia), Rasotė (Drosophyllum), Kriauklenis (Cephalotus), Saracėnija (Sarracenia) Vaivorykštenis (Byblis) ir kt. Daugiau informacijos apie šiuos augalus rasite ir mūsų draugų tinklalapyje http://www.musekautas.lt

Moderatorius: Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
ricardas

Re: Saracėnija (Sarracenia)

Standartinė ricardas » 29 Kov 2020, 14:53

Ačiū Gustina už patarimus :thumbsup:
Net į galvą nešovė kad šonai greičiau pradžius o juk tikrai pradžius nes į tarpus šviežių durpių prikišau . Senam substrate tikrai vanduo vos vos persisunkia o tas kurias persodinau vanduo greitai perbėga per substratą.
Mano naturalios durpės gan stypriai suirusios o maišau su perlitu 1/1 dalimis.
S, cuprea ir s, rubricorpra, po truputi juda , gal jos nėra greituolės o s, leucophylla ir kitos 3 hibridinės auga gan greitai.
Gal tuo pačiu patarkite :)
Ar butinai vazonai turi buti aukštesni ?
Ar stypriai suirusios naturalios durpės tinka ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 29 Kov 2020, 14:56

kaa rašė:
29 Kov 2020, 14:40
O lekstutej paliekat vandens?
Kiek žinau, saracenijom augimo metu vandens ( nedideliam vazone ) turi buti apie 2,5 cm lietaus vandens.
Aš tokį ligį vandens laikau.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Kov 2020, 18:26

Kaa, saracėnijų šaknys šiaip yra rudos spalvos, kai kurios šviesesnės, kai kurios tamsesnės. Tūtos ruduoti gali tiesiog natūraliai, nes pernykštės ir turi nunykti, nebent naujos auga ir ruduoja, tada jau kažkas negerai. Persodinai saviškes?

Saracėnijas rekomenduojama laikyti baloje, ne gilesnėje nei pusė vazonėlio gylio, patartina mažiau, kaip ir Ričardas parašė. Bet aš pati negilioje baloje laikau tik tada, kai būna vasara, saulėta, labai karšta arba kai vėjuota, nes tada stiprus garinimas vyksta ir saracėnijos daug vandens siurbia. O jei nėr karšta ir jei aš namie, o ne kur išvykusi, tada tik kas kelias dienas perpilu šviežiu vandeniu iš viršaus ir perteklių palieku padėkliuke, bet dažnai be jokios balos stovi. Bet šiltuoju sezonu substratas visada šlapias, kas ir yra svarbiausia.

Ričardai, dėl stipriai suirusių durpių man kyla tokia mintis - iš jų daugiau maistinių medžiagų išsiskiria nei iš mažai suirusių durpių, dėl to gal vertėtų kas kiek laiko didesniu kiekiu vandens vis praplauti substratą, kad tas maistines medžiagas išskalautų ir kad koks pelėsis nepradėtų augti. Nors gerai nuaugusi saracėnija gal ir pati tas medžiagas panaudotų savo augimui.

Man labiau patinka aukštesni vazonai (rožių, cimbidžių tipo), nes vis tik daugumos saracėnijų šaknys yra nemenkos ir noriai augančios gilyn. Ir tada, kai laikoma negilioje baloje, aukšto vazono mažesnė dalis būna po vandeniu, tai man atrodo, kad ir šaknims tada geriau, kad jos neužmirkusios būna, kur deguonies mažai. Bet yra puikiai auginančių saracėnijas ir standartiniuose vazonuose, tai čia, matyt, pagal augintoją reikia ir vazonus prisitaikyti.

Beje, primenu, kad saracėnijoms (ir musėkautams) patinka, kai galva šyla, o kojos šąla. Tad geriausia jas įkurdinti taip, kad tūtos būtų apšviestos saulės, o vazonas būtų šešėlyje, kad jo saulė nekaitintų.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Bal 2020, 21:41

Urze rašė:
20 Kov 2020, 17:32
O čia - naujokė Sarracenia flava var. rubricorpora.
Užsimarinavusi mano šita naujokė jau dvi savaites, nuo pat gavimo. Persodinau, jau net prie saulės pripratinau ir laikau balkone, kur ir saulės dienomis sočiai gauna, ir vėsumos naktimis, bet nė biškio nepaaugo. Būtų nors viena sena tūta, tai bent kokio HB 101 stimuliatoriaus įlašinčiau, gal išjudintų. Ale kad nėr tų senų tūtų. Kaip ją įkalbėti augti? :cry: Kita gi tuo pat metu persodinta ir taip pat laikoma lapuota S. flava ramiai ir stabiliai auga.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 06 Bal 2020, 22:31

Saviškes visas persodinau, s, rubricorpra jau kokiu 7 cm ,s cuprea virš 10 cm, s laucophylla 55 cm. Kitos hibridinė taip pat puikiai auga. Visos stovėjo ant pietinės palangės su papildomu apšvietymu, šiandien pirma diena kaip pabuvo šiltnami be saulės bet nakčiai parnešiau namo .
S, rubrocopra kai persodinau buvo mazai šaknų ir buvo kelios papuvusios .
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bal 2020, 10:02

Puikus augimas!

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Bal 2020, 11:22

Kadangi jos man dar visiškai nežinomos savo ipatumais tai kolkas džiaugiuos jų augimų bet kai jas isigijau tai teko katlėjom užleisti vietą saracenijom o katlėjos stovėjo gan tamsioi vietoi. Na nieko, gal tamsioji perdaug nepakenkė .
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 07 Bal 2020, 18:07

Urze, HB101 galima ir šaknis perlieti. Esu naudojusi ir musėkautams, ir saulašarėms. Didelio blogumo ir didesnio paskatinimo augimui nepastebėjau, ar kokios kitos neigiamos įtakos kaip nuo auksinų.

Mano vaikų darželis pro truputi juda. Man toks lėtas judesys normalu, nes reik, kad šaknynas įsitvirtintu substrate.

IMG_6150.JPG
IMG_6150.JPG (224.8 KiB) Peržiūrėta 402 kartus(ų)

Didžioji vamzdelinė hibridinė, kuri drastiškai buvo nugenėta, jau pilnai bunda. Reik persodinti, bet kiek reiks durpių sumaišyti :doh:

IMG_6148.JPG
IMG_6148.JPG (181.02 KiB) Peržiūrėta 402 kartus(ų)

Rizomos raizgalynė.

IMG_6149.JPG
IMG_6149.JPG (213.26 KiB) Peržiūrėta 402 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Bal 2020, 20:01

Kokio didžio tas vazonas kad durpiu daug prireiks ?
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 07 Bal 2020, 20:27

30 ltr.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 07 Bal 2020, 20:33

Oho ! Tai jeigu turėti tokio didžio vazonu kokiu 15 tai jau ne maišais durpes pirkti o gruzovikais :D
Mano galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Bal 2020, 14:09

Girdi, Mozaika, kokia ateitis Tavęs laukia, jei ir toliau taip sėkmingai auginsi vabzdžiaėdžius? [Baksnoju] [Cha]

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 08 Bal 2020, 20:16

Urze, mano ateitis labai aiški :D . Labai greitai tas laikas ateis, kai pasidabruota galva, ant nosies lupos dydžio akiniais, su vaikštyne klibidai klibidai aš bandanti drebančiomis rankomis su pincetu pešioti musėkautų nujuodusias gaudykles savo funkciniame šiltnamiukyje arba oranžerijoje :lol: . Nes saracinėjų jau nebereiks niekur nešioti.
Galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 09 Bal 2020, 16:59

Šiek tiek apgavau jus su tais litrais. Persodinimas vyko į 23 ltr vazoną :).

Nors paruoštuko substrato spėju gavosi daugiau.

IMG_6163.JPG
IMG_6163.JPG (219.6 KiB) Peržiūrėta 346 kartus(ų)

Naujas vazonas ne daug ką aukštesnis, daugiau platesnis. Tris metus bus ramu, kol vazonas pradės irti.

IMG_6165.JPG
IMG_6165.JPG (201.81 KiB) Peržiūrėta 346 kartus(ų)

Rezultatas

IMG_6175.JPG
IMG_6175.JPG (161.64 KiB) Peržiūrėta 346 kartus(ų)
Galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 09 Bal 2020, 17:22

Na nedaug apsirikote .
Kai matau kad maniškės auga ant akių tai Jusiškės neužilgo pasipuoš tutomis.
Maniškės jau šiltnami deginasi saulėje .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių