Dausa rašė: ↑15 Sau 2014, 15:56Vazonus laikau padėkluose su šlapiais akmenėliais. Laistau ne kambario, o kūno temperatūros minkštu vandeniu (į lietaus vandenį įpilu truputį verdančio). Purškimo gauna kartu su kitais augalais. Substratas silpnai rūgštus, laidus.
Ko nedaryti: nenešti vasarą į lauką, nelaikyti augalo toli nuo lango (čia iš mano liūdnų klaidų).
Čia mano elniaragis 2007 metais, dabar jo jau neturiu, nes užaugo nepadoriai didelis ir vasarojo lauke. Vis tik jiems mūsų vasaros šaltokos.
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Naujus lapus augina žiemą, todėl reikia daugiau šviesos. Štai tokie ,,skryliai", nors valgyk:
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Dar iš ne savo klaidų, bet teorijos: negalima valyti dulkių, kad nenubraukti žvynelių ir negalima lupinėti senų steriliųjų lapų (tai tie ,,skryliai/čerpės").
Jau daug metų planuoju daryti bromelijinių ,,medį", sukaupti augalai perauga, o gražaus pagalio taip ir nerandu. Nusipirkau dar plačragių, tikiuosi tie nespės labai išsišakoti, nors P.grande jau dabar atitinka vardą. Norėjau įkelti nuotraukų, bet po kompiuterio tvarkymo nerandu. Turiu dar vieną nežinomą plačragį, vadinu ,,stirniniu", nes visai nesišakoja, nors ne koks jauniklis.
Dausa rašė: ↑16 Sau 2014, 01:05Manau, kad tas substratas nelabai tiko. Po kažkiek laiko atsirado stiprokas ,,miško" kvapas ir pakapsčius matėsi balta grybiena. Ten tikrai medžio gabaliukai, tokie nei skiedros, nei pjuvenos. Kai mulčiuoju pjuvenomis lauko augalus, irgi po kiek laiko priauga įvairių nereikalingų grybų. Gal dar tai prisidėjo prie plačragio nykimo.
Kitus sodinu į silpnai rūgščias durpes. Maišiau Compo epifitinėms orchidėjoms su Durpetos rododendrams ,,iš akies".
Dėl šakos turiu abejonių, kad joje irgi neaugtų kokie grybai. Išvirti didelės nepavyks, o mirkyti fungiciduose nenoriu. Kamštinio ąžuolo žievę negreit įpirksiu. Turės dar pakentėt vazonuose.
agnicc rašė: ↑17 Sau 2014, 09:06Ne sporos , bet visas augalasUrze rašė:Mane šitie paparčiai labai žavi, ypač kai oranžerijose kokį medžio kamieną apsikabinę būna. O Platycerium ridleyi dar ir labai žaviai klosto savo nesporifikuojančius lapus. Kad taip jo sporų gauti iš kur nors... Auginimo iš sporos procesas būtų ilgas, bet tuo pačiu ir žavus.-http://junginger-orchideen.de/oscommerc ... cts_id=315
Dausa rašė: ↑31 Sau 2014, 12:07Čia mano didžiojo ,,cunamis":
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
O čia tas saugomas jo ,,kailiukas":
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Dar vis nepersodintas ir nesugalvoju kaip, labai jau prigludęs tas dengiantis lapas prie vazono. Elninio paprasčiau - dėlioja naujus dengiamuosius ant senųjų kaip čerpes. O didysis nori po ,,sijonu" viską aplink susikišti.
Lukas rašė: ↑30 Bal 2017, 16:57Pats šaknų gniužulas apdėtas durpių ir žievės mišiniu, apvyniotas džiuto tinklu ir surištas. Tada visas augalas su "džiuto vazonu" pririštas prie lentos žvejybiniu valu.
Dar turiu Platycerium bifurcatum, kurį auginu moliniame vazone, bet irgi galvoju kabinti ant lentos. Nors jie neblogai žiūrisi pakabinamuose vazonuose, ypač jei keli augalai susodinti.