Plačiaragis (lot. Platycerium)

Moderatorius: Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Plačiaragis (lot. Platycerium)

Standartinė Urze » 15 Sau 2019, 11:22

Dausa rašė:
15 Sau 2014, 15:56
Vazonus laikau padėkluose su šlapiais akmenėliais. Laistau ne kambario, o kūno temperatūros minkštu vandeniu (į lietaus vandenį įpilu truputį verdančio). Purškimo gauna kartu su kitais augalais. Substratas silpnai rūgštus, laidus.
Ko nedaryti: nenešti vasarą į lauką, nelaikyti augalo toli nuo lango (čia iš mano liūdnų klaidų).
Čia mano elniaragis 2007 metais, dabar jo jau neturiu, nes užaugo nepadoriai didelis ir vasarojo lauke. Vis tik jiems mūsų vasaros šaltokos.
https://plus.google.com/u/0/photos/1029 ... 7643554471
Naujus lapus augina žiemą, todėl reikia daugiau šviesos. Štai tokie ,,skryliai", nors valgyk:
Dar iš ne savo klaidų, bet teorijos: negalima valyti dulkių, kad nenubraukti žvynelių ir negalima lupinėti senų steriliųjų lapų (tai tie ,,skryliai/čerpės").
Jau daug metų planuoju daryti bromelijinių ,,medį", sukaupti augalai perauga, o gražaus pagalio taip ir nerandu. Nusipirkau dar plačragių, tikiuosi tie nespės labai išsišakoti, nors P.grande jau dabar atitinka vardą. Norėjau įkelti nuotraukų, bet po kompiuterio tvarkymo nerandu. Turiu dar vieną nežinomą plačragį, vadinu ,,stirniniu", nes visai nesišakoja, nors ne koks jauniklis.
Urze rašė:
15 Sau 2014, 18:27
Dausa, o galima išsamiau apie substrato sudedamąsias dalis? Nuotraukoje atrodo, lyg būtų medienos gabalėliai. Tokiems dičkiams tinkamas pagalys tikriausiai būtų ne kokia šaka, o senos obels kamienas - bent jau išlaikytų. :)
Dausa rašė:
16 Sau 2014, 01:05
Manau, kad tas substratas nelabai tiko. Po kažkiek laiko atsirado stiprokas ,,miško" kvapas ir pakapsčius matėsi balta grybiena. Ten tikrai medžio gabaliukai, tokie nei skiedros, nei pjuvenos. Kai mulčiuoju pjuvenomis lauko augalus, irgi po kiek laiko priauga įvairių nereikalingų grybų. Gal dar tai prisidėjo prie plačragio nykimo.
Kitus sodinu į silpnai rūgščias durpes. Maišiau Compo epifitinėms orchidėjoms su Durpetos rododendrams ,,iš akies".
Dėl šakos turiu abejonių, kad joje irgi neaugtų kokie grybai. Išvirti didelės nepavyks, o mirkyti fungiciduose nenoriu. Kamštinio ąžuolo žievę negreit įpirksiu. Turės dar pakentėt vazonuose.
agnicc rašė:
17 Sau 2014, 09:06
Urze rašė:Mane šitie paparčiai labai žavi, ypač kai oranžerijose kokį medžio kamieną apsikabinę būna. O Platycerium ridleyi dar ir labai žaviai klosto savo nesporifikuojančius lapus. Kad taip jo sporų gauti iš kur nors... Auginimo iš sporos procesas būtų ilgas, bet tuo pačiu ir žavus.
Ne sporos , bet visas augalas ;) -http://junginger-orchideen.de/oscommerc ... cts_id=315
Dausa rašė:
31 Sau 2014, 12:07
Čia mano didžiojo ,,cunamis":
O čia tas saugomas jo ,,kailiukas":
Dar vis nepersodintas ir nesugalvoju kaip, labai jau prigludęs tas dengiantis lapas prie vazono. Elninio paprasčiau - dėlioja naujus dengiamuosius ant senųjų kaip čerpes. O didysis nori po ,,sijonu" viską aplink susikišti.
Lukas rašė:
29 Bal 2017, 19:38
"Prisegiau" savo Platycerium superbum ant lentos, žiūrėsiu kas gausis. Gal kas turit patirties plačiaragių auginime ant lentų/žievės blokų ir pan?
rsz_dsc_1240.jpg
rsz_dsc_1240.jpg (60.52 KiB) Peržiūrėta 1544 kartus(ų)
Amise rašė:
29 Bal 2017, 20:19
ooo.. šitas koks gražus :thumbsup:
MrGreen rašė:
29 Bal 2017, 21:08
Tikrai, kad gražus :thumbupleft: bus įdomu pamatyti kaip seksis auginti taip ant lentos :thumbupleft:
Urze rašė:
30 Bal 2017, 16:22
Lukai, o kaip būtent pats pritvirtinimas atliktas? Man labai patiko Murfikos rodyta nuotrauka su kabančiais plačiaragių "sietynais".
Lukas rašė:
30 Bal 2017, 16:57
Pats šaknų gniužulas apdėtas durpių ir žievės mišiniu, apvyniotas džiuto tinklu ir surištas. Tada visas augalas su "džiuto vazonu" pririštas prie lentos žvejybiniu valu.
Dar turiu Platycerium bifurcatum, kurį auginu moliniame vazone, bet irgi galvoju kabinti ant lentos. Nors jie neblogai žiūrisi pakabinamuose vazonuose, ypač jei keli augalai susodinti.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Plačiaragis (lot. Platycerium)

Standartinė mozaika » 14 Bal 2019, 17:53

Naujas projektas. Netikėtai seniuose radau šį papartį už 2 eur. Nepaliksi gi kažkam. 8-)
Žiūrėsiu kaip seksis auginti tokiame variante.
Tik dar nesugalvoju, ant kurios sienos tuos ragus įtaisyti. Kaip sakant papildomas voratinklių surinkėjas. :D

ragai ant sienos (2).jpg
ragai ant sienos (2).jpg (167.71 KiB) Peržiūrėta 1426 kartus(ų)
ragai ant sienos (1).jpg
ragai ant sienos (1).jpg (192.84 KiB) Peržiūrėta 1426 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Bal 2019, 18:04

Mozaikaaaa! :myliu: Priminei man senoką svajonę. Kokį substratą naudojai? Daug jo dėjai? Ir kaip pritvirtinai? Ir kaip ketini laistyti? Ir kiek šviesos jam duosi? Jie lyg ir nori gan daug išklaidytos šviesos? Kaži, katra čia rūšis? Nenoriu paveikslų namuos, noriu va tokių plauskų su plačiaragiais vietoj jų. :thumbupleft:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 14 Bal 2019, 18:40

Aš labai norėjau su orchidėjomis taip pasidaryti ir visur sienas nukabinėti. Bet tos juk didesnės ožkos nei aš. Joms gi rūūūūkooo reikia :neutral: . O nepripurškinėsi kabančių ant sienos.

Ant šio paparčio vazono etiketės buvo parašyta Platycerium Alcicorne.

Tai gi, kai įsigijau prisižiūrėjau aš youtube įvairių video. Ten parodyta kaip sodinti, kaip laikyti ir panašiai. O jau pasodinimas, kaip žiūrėjau, tai atrodė viens du ... ir VOULIA kabina. Ir kaip aš to nepakartosiu. Pasiruošiau substratą iš kokoso čipsų (neblogą atradau skirtą reptilijoms), kiminai ir galvojau iš to pačio vazono durpių įmaišysiu. Pasiruošiau iš lentos pliauską, pasiruošiau įtvirtinimus, įkaliau kelis vinukus, kad būtų geriau substratą sudėti ir žilką užraizgyti ir pasiruošiau papartį. Ir ](*,) ](*,) ](*,) .

Substratas byrą, niekas nesilaiko, papartis krintą, o apvynioti niekaip nesugebu su pasiruoštu substratu. :mrgreen: Ką gi, tyliai ant savęs papykus ir garsiai pasikoliojus (rūsį viską dariau ir niekas negirdėjo [Geda2] ). Pasiėmiau kiminų kuokštą, šiek tiek padėjau ant pliauskos ir aplink paparčio šaknis pradėjau sukti su žilka. Sukau sukau sukau kol pakračius nė vienas kimino šapelis nebyrėjo. (Nuo paparčio šaknų pardavinio substrato nukrapščiau ne visą, tik dalį).

Pagal video info, kiek supratau jis nėra didelis reikalautojas drėgmės. Tai papurkšiu kas nuo karto ir pagal kiminų situaciją pamirkysiu vandenyje visą bloką. O juk artėja vasarą, keliaus į lauką jėgų kaupti ir tvirtėti. Dėl šviesos, mano virtuvės sienos manau bus pats tas.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Bal 2019, 07:55

Užtat bus ką prisiminti į jį žiūrint. :mrgreen: Mačiau ir aš tuos viens, du ir voulia video - atrodo, lengviau net nebūna. O Dausa rašė, kad plačiaragiams lietuviškas laukas nelabai tinkamas. Kaži, kad per vėsu ir per drėgna būna?

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 15 Bal 2019, 20:12

Pažiūrėsim kaip bus. Gal priklauso ir nuo vasaros. Nepatiks laukas, tai bus labai gerai. Kambariuose parinksim tinkamą sieną, nes pasidariau taip, kad ir ant tapetuotos sienos galėčiau kabinti.
Galerija

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 15 Bal 2019, 20:52

Kokią gudrybę sugalvojai, kad tapetų negadintų?

kaa

Standartinė kaa » 16 Bal 2019, 14:03

ir mane tas vaizdelis nepaleidžia, vaikštau senukuose-ermitaže ir vis bandau įsivaizduoti.. bet va remontas neseniai darytas, nenori šeima sienų dedikuoti paparčiams :shock: :mrgreen:

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 16 Bal 2019, 14:29

Oho? senukuose už du eurus?? :shock: Aš jau labai seniai vis bandau pas save susirast.. Ebėjuj kainos kažkokios kosminės - o ir pasirinkimas labai nedidelis. Čia, mozaika, pasisekė - už tokią kainą tokį briedį nugvelbt!
Žinau iš rasiukono, kad jis nėra labai didėlis drėgmės ir šviesos mėgėjas.. Ne katlėja kokia.

O kodėl šeima neduoda sienų, kaa? Juk čia galima traktuot kaip paveikslą :lol:
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 16 Bal 2019, 18:36

Urze rašė:
15 Bal 2019, 20:52
Kokią gudrybę sugalvojai, kad tapetų negadintų?
Pliauskos kitoje pusėje prisukti mediniai skersinukai, kurie pliaušką atstume nuo sienos.

Slogaa, man seniai šiuo bruožu patinka, nes ten gali netikėtai atrasti nukainuotų gerų lobių. Ko nepasakyčiau apie ermitažą.
Galerija

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 11 Geg 2019, 11:15

Haha! Pagaliau ir as susimedziojau si reikala!
Tik ziurint i ji kyla klausimas:... Tai jie turi saknu? Ir kaip tada.. ji kabinti ant lentos... Su zemem?
IMG_20190507_201729.jpg
IMG_20190507_201729.jpg (1.44 MiB) Peržiūrėta 1190 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 11 Geg 2019, 11:39

Ech pasiilgau šio paparčio, gal vėl kada susimedžiosiu. Šaknis jis turi, bet jos smulkios ir skirtos labiau prisikabinti prie kažkokio pagrindo, pvz prie medžio žievės. Rišant prie lentos vieni deda šiek tiek kiminų, kiti deda šiek tiek paruošto substrato epifitiniams augalams. Kas gali užtikrinti pakankamą drėgmę išvis nieko nededa. Kiek teko matyti šiltnamiuose jie be nieko prie lentos pritvirtinti. Bet tada galima kokių puvenų tarp dengiamųjų lapų kartais įdėti arba kelis kuokštelius kiminų ir t.t.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 12 Geg 2019, 19:24

Taip, jie turi smulkias šaknis. Kiek video žiūrėjau kiti drastiškai jas iškedendavo, patrumpindavo ir taip tupydavo ant lentos. Aš ne esu tokia drąsi, tai tik dalį substrato nuėmiau. Gal ir negerai, nes dabar toks pasipūtęs, bet manau per tam tikrą laiką turėtų nubyrėti. Tik visur griežtai akcentuoja, kad jokiu būdu negalima rudų lapų nuimti. Jie būtini.
Galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių