Cymbidium 3

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Cymbidium 3

Standartinė Dalia Raimonda » 20 Gru 2012, 23:37

Na, truputį reikia pagąsdinti :mrgreen:

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 31 Gru 2012, 17:14

Tai jis gal lindo ten kiek dešiniau viršuj iš po gumbo. Lindo ir nepralindo, teko kiek į šalį pasukt :)
Dalia Raimonda rašė:Na, truputį reikia pagąsdinti :mrgreen:
Na, mes ne iš bailiųjų :lol:

Naujiesiems nespėjom, ant Trijų karalių - vargu, bet iki Velykų tai tikrai ;)

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 21 Sau 2013, 12:52

Mano augina 3 žiedynus,bet tik 1 bus normalus,kaip matau.Bandau paneigt jų auginimo būdą,kad būtinai reikia nešti į lauką ir laikyti iki šalnų.Jau kaip prasiskleis tai ir parašysiu. :oops:

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 21 Sau 2013, 18:22

Maniškio pumpurai jau atlinko į "kovinę" prasiskleidimo padėtį. Lyg ir bando spalvintis, nors kol kas nesuprasi, ar į rausvumą, ar į gelsvumą. Jaučiu, kad reiktų pietinės palangės jam, bet... nu nėra vietos nė ant vienos pietinės. Ai, jei ir sužydės kaip nors blyškiai, ne bėda - aš mylėsiu jį ir tokį ;)

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 21 Sau 2013, 18:34

Greitu metu ir aš sužinosiu kokiomis spalvomis mano nežiniukas pasidabins. Spėju, turėtų būti šviesios spalvos. Tai dabar man būtinai reiks bordo :lol:
Tas keistuolis tipo žiedynstiebis, kaip kukurūzo burbuolė kilęs palei vazono kraštą - nudžiuvo.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 21 Sau 2013, 19:36

relaxxx84, klausi kaip cimbai? O gi visai gerai :) . Du ruošiasi žydėti. Dar keli auginasi žiedkočius, bet tik pradinėje stadijoje viskas ten pas juos. Kitų net nežiūrėjau, nes labai jau šalta eiti ten kur jie auga :lol:
zozolyla, ir aš galiu paneigti nešimą į lauką, bet tik dalinai :) Savaitgalį kaip tik praleidau pas draugus sodyboje, kurioje kiekvienais metais tokiu laiku žydi cimbidis. Tas cimbidis visada man sukelia didžiulę balto pavydo bangą O.o Vienu žodžiu gautas dovanų prieš 4 metus, niekada nebuvęs lauke, niekada nebuvęs persodintas ir niekada nebuvo "popinamas". Trąšų gavęs gal tik kelis kartus per savo gyvenimą- vis žydi po kelis mėnesius :OMG: Auginimo sąlygos: rytinis ir pietų kampas su didžiuliais vitrininiais langais, bet tiesioginė saulė tik ryte. Laistomas labai jau retai, tręšiamas dar rečiau. Temperatūra: vasarą- žiauriai karšta, netgi nevėdinama, nes ne visada ten gyvenama. Nuo rudens ir žiemą temperatūra laikoma tik minimali, kartais savaitgalį ( t.y. bent 5 kartus per 6 mėn., kai atvažiuoja svečiai) 20-21C Gaila, kad neturėjau nei pernai, nei šiemet ten fotoaparato. Užpavidėti galima- pernai trys didžiuliai žiedynai, šiemet tik du. Nes, nauji gumbai tikrai jau senai neturi kur augti. Man toks vaizdas, kad šiemet žydi iš senų gumbų, kitos pusės. Bet ar tai įmanoma, net nežinau...
Tad, aš vis tiek manau nešiiu savo cimbidžius bent jau rudeniui į lauką, kad sudaryti sausros ir vėsumos sąlygas.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 23 Sau 2013, 21:31

Nemažai kas jau laukia prasiskleidžiant cimbidžių žiedynstiebiams, o tai kokį dabar taikot jiems laistymo režimą? :think:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 23 Sau 2013, 22:01

Aš jau laistau, bet negausiai ir retai.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 23 Sau 2013, 22:19

Taip pat laistau negausiai, nes pas mane vėsoka, ten kur jie auga. Bet čia tik tuos su žiedynstiebiais. Tiems, kurie dar nesiruošia manęs džiuginti, vandens "pilu" dar mažiau [Cha]

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 24 Sau 2013, 10:20

Įdomiai su tais cimbidžiais...Kai tik pradėjau domėtis orchidėjomis, nusipirkau cimbidį, nei labai ką žinojau, nei ką jam dariau, mano nuostabai žydėjo kuo gražiausiai :) O štai dabar, kai jau daug žinau, neturiu nė vieno cimbidžio, supūdžiau :doh:

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 24 Sau 2013, 11:40

Eliss rašė:Įdomiai su tais cimbidžiais...Kai tik pradėjau domėtis orchidėjomis, nusipirkau cimbidį, nei labai ką žinojau, nei ką jam dariau, mano nuostabai žydėjo kuo gražiausiai :) O štai dabar, kai jau daug žinau, neturiu nė vieno cimbidžio, supūdžiau :doh:
Tai va, kad nereikia juo taip rūpintis :lol:

kaa

Standartinė kaa » 24 Sau 2013, 12:18

ir tai :twisted: galioja daugumai orchidėjų

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 29 Sau 2013, 20:35

Vienu žodžiu taip. Turiu klausimą: ar cimbidžiai greit perpūna komposte? :) Nu viršūnė. Tris metus augo, nieko nerodė. Dideliam mano džiaugsmui pagaliau išsiaugino žiedynstiebį, žiedpumpuriai jau buvo bepradedą plyšt, pats žiedynas atrodė pasipustęs kaip sibirsko katino uodega. Ir... nubarstė visus pumpurus. Va taip lygioj vietoj per kelias dienas. Piktas esu ant jo nerealiai :evil: Kad bent kokios sąlygos būtų pasikeitusios ar bent kas nors rodytų, kad jam kas nepatinka.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 29 Sau 2013, 20:52

Jogaila, gal tavo komposte kirminai kokie atgijo? Nes mano prieskoniai vazonėliuose nuntko, o iškratęs radau visokiausių kirminų...
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 29 Sau 2013, 20:54

Jogaila, ar tik nepalaistei :liar:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 6 ir 0 svečių