Cymbidium 3

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Airlanda

Re: Zygopetalum

Standartinė Airlanda » 28 Lap 2012, 11:41

Lerika, saknys tuscios, likes tik apvalkalas. Sveikos saknys kietos ir baltos. Bijau, kad pradejusi krapstyti bei salinti negyvas saknis nustekensiu toki silpna augala.
Beje, zygas labai nustebino ziedkoti leisdamas ne is bulves ir dar is apacios. Nuotraukoje siek tiek matyti.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Cymbidium 3

Standartinė Relax » 04 Gru 2012, 10:20

Na, ką jūsų cymbidžiai organizuoja? Gal jau baigėt ramybės periodą? Aš jau šiandien atnešiau kur šilčiau ir lengvai paliejau, žiedynstiebiai auga keli, bet jau tokiu lėtumu :doh:
Kažkaip šiemet viskas vyksta lėtai :think:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 04 Gru 2012, 10:45

buvo keturi žiedynai , du nunyko dar visai maži būdami, trečias jau prasikalus pumpuriukams , ketvirtas jau kokių 15 cm barsto pumpurus kaip sėmkas :evil:
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 04 Gru 2012, 11:14

Galvojau, kad tik pas mane toks lėtapėtis. Laistau labai retai. Gal dėl to taip lėtai juda :?
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 04 Gru 2012, 11:14

Misterija, tai ką pakeitei iki lendant žiedynams? Maža aplinkos drėgmė? Skersvėjis? :think:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 04 Gru 2012, 17:21

nupurškiau nuo erkių :snooty: , ir nors purškiau laikydama cymbą aukštyn kojom - nėra nei erkių, nei žiedų . nu palauksim kitų metų.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Olivija
Moderatorius

Re: ci

Standartinė Olivija » 06 Gru 2012, 17:57

Airlanda rašė: O vakar parsinesiau nukainuota cimbidi is parduotuves, tupineju ir svarstau ar persodinti :)
Airlanda rašė:Sveiki, prasau patarimo. Nusipirkau nukainuota cymbidiuma. Akivaizdziai perlaistyta. Puse puvanciu gumbu ispjoviau. Pradejo augintis tris naujus auginius, bet like du gumbai lyg mirti susiruose. Istraukiau is vazono - gyvos apytikriai 10proc saknu. Bijau tokia silpna persodinti. Ka daryti, gal palikti kaip yra, jei dygsta naujos bulbos?
hmm, ilgokai svarstėt nuo spalio 10 iki lapkričio 28d...
jei rizoma keliauja puvinys, tai paliekant taip kaip turit vis tiek augalas neturi šansų...
Pjaučiau visas šaknis aštriu peiliu maždaug per vidurį vazono aukščio - tada lengviau atsipainios tai, kas yra/jei dar yra sveiko.
Būtinai reikia išpjaut tą rizomą, prie kurios buvo prisitvirtinę nupuvę gumbai ir gerai išdezinfekuot pjūvio vietą (aš naudočiau vandenilio peroksidą).
Jei sveikų šaknų mažai - sodinčiau į vazoną, tik po nauju auginiu padėčiau šiek tiek gyvų kiminų.
Jei sveikų šaknų nerasčiau - dėčiau į reanimatorių ir apsišarvuočiau kantrybe pradžiai bent pusmečiui, o paskui gal dar 3-4 metams.
informacija apie parodą paštu augalulabirintai@gmail.com

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 07 Gru 2012, 20:47

Ką čia pasakoti, pasirodom kaip mano cimbidis atrodo - 4 žiedstiebiai :w00t: nors aišku džiaugtis dar anksti ir auga jie įdomiai, horizontaliai :o
Vieną cimbidį esu palikusi pas tėvus, nes jie, kaip ir zimbidžiai, mėgsta vėsiai gyventi :lol:, tai jau žydi..
Prikabinti failai
IMG_4415.JPG
IMG_4415.JPG (88.21 KiB) Peržiūrėta 5112 kartus(ų)

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 08 Gru 2012, 09:31

uranija rašė:Ką čia pasakoti, pasirodom kaip mano cimbidis atrodo - 4 žiedstiebiai :w00t: nors aišku džiaugtis dar anksti ir auga jie įdomiai, horizontaliai :o
Vieną cimbidį esu palikusi pas tėvus, nes jie, kaip ir zimbidžiai, mėgsta vėsiai gyventi :lol:, tai jau žydi..
Super! O čia kuris? Bordinis?
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 08 Gru 2012, 09:35

Mano irgi du cimbidžiai, susodinti į vieną vazoną žiedstiebius leidžia. Irgi 4! Bordinis (Andriuko) ir koks tai be raudonumo nežiniukas. Bijau peršaldyti. Jie, ko gero, tikri hibridai. Tai kokia temperatūra tinkamiausia?

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 08 Gru 2012, 10:05

andriuxplind2 rašė: Super! O čia kuris? Bordinis?
Taip, bordinis :thumbsup:
Maniškis stovi kambaryje, kuriame 16-20 šilumos, toliau nuo lango, nes ant palangės netelpa :lol:.

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 08 Gru 2012, 21:34

Ar man iš džiaugsmo vaidenasi, ar pagaliau po 3 metų ateina laimė ir į mano cimbių daržą? :!: :!: :!:

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 08 Gru 2012, 21:42

Jogaila, sveikinu :thumbsup: . Po 3 metų sulaukti žiedų ypač smagu :)

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 19 Gru 2012, 22:31

Tai, kad buvo aiškiai matyti žiedynstiebis :) Bet dar iki žydėjimo visko gali nutikti :shifty: Nukristi pumpurai, nulūžti žiedstiebis... bet to tikrai nelinkiu :shifty: Lauksiu nuotraukos su žiedais :poke:

Vartotojo avataras
Musėkautas
Susisiekti:

Standartinė Musėkautas » 20 Gru 2012, 20:32

Mano cimbidis apgavikas, nes jis mane taip keletą metų apgaudinėja - išaugina sultingą ūglį, pradžioje atrodantį kaip besikalantis žiedynstiebis. Lauki lauki - te tau - naujas lapų kuokštas.
Bet dar iki žydėjimo visko gali nutikti
Na, kam tos siaubo pasakos Viskas bus gerai. Tik va, gal šviesos jam mažoka, žiedai gali būti blyškūs.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių