Cymbidium 2

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Cymbidium 2

Standartinė Ramsis » 30 Rgs 2011, 23:10

Aš darau, kaip pirmam video, ir man tas sekasi :) Cymbidium gyvibingi, jeigu daroma viskas laiku, jokių problemų nebūna.

Amellia

Standartinė Amellia » 05 Spa 2011, 15:41

Labą dieną :)
Turiu aš savo cimbidį jau 3 metus, bet nelabai man sekasi su juo. Nusprendžiau rimčiau apie jų auginimą pasidomėti, tai vat iškilo klausimas, į kokį substratą reiktų jį persodinti? Kaip suprantu, jiems reikia kažkiek ir durpių, vien žievių, kevalų ir pan. neužtenka? Ar aš klystu :?

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 05 Spa 2011, 18:52

Na persodinėt tai geriau pavasarį (jeigu gali, tai būtinai palauk). Aš tai sodinu žinok į pušies žievę ir dar pridėjau arklio mėšlo (cimbidžiai labai mėgsta trąšas). Bet, manau, jeigu ir durpių truputį pamaišysi, tai nepakenks. Šiaip cimbidžiai gana gyvybingi augalai ir auga įvairuose substratuose :)

Amellia

Standartinė Amellia » 06 Spa 2011, 10:19

divatielis rašė:Na persodinėt tai geriau pavasarį (jeigu gali, tai būtinai palauk). Aš tai sodinu žinok į pušies žievę ir dar pridėjau arklio mėšlo (cimbidžiai labai mėgsta trąšas). Bet, manau, jeigu ir durpių truputį pamaišysi, tai nepakenks. Šiaip cimbidžiai gana gyvybingi augalai ir auga įvairuose substratuose :)
Ačiū labai už informaciją :) Reiks bandyti laukti pavasario matyt ;)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 06 Spa 2011, 10:45

Aš tai kažkaip nemanau kad labai jau svarbu į ką bus pasodintas cimbidis. Kai pasižiūri į parduotuvinius augalus, tai ten tikrai panašu kad vos ne į vienas durpes pasodinti. Pasiskaitai kokių straipsnių su rekomendacijom-irgi substratas labiau į žemę panašus nei į žievę. Nemanau kad jei bus pasodintas į žievę tai jam bus kažkas blogo. Tik gal tą žievę reikėtų parinkti smulkią. Saviškį persodinėjau į smulkų substratą. Kai persodinėju kitas orchidėjas, ir kai jų žievė būna jau tokia sutręšusi, pavirtusi beveik į durpes, tai viso šito neišmetu, o susidedu į atskirą maišelį. Ir tas sutręšusias žieves naudoju žemėje augančių orchidėjų persodinimui. Tai ir cimbidį į tokias persodinau. Ten pasitaikė nemažai ir smulkių žievės gabaliukų, ir smulkiai sutrunijusios žievės. Bet jei tokio dalyko nėra, galima tiesiog į smulkią žievę.

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 06 Spa 2011, 20:48

Vienas iš dviejų cimbų, kurių tikėjausi siurprizų, nuvylė :Hmmmm: . Vis dėl to auginasi auginuką.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 07 Spa 2011, 10:54

mozaika rašė:Vienas iš dviejų cimbų, kurių tikėjausi siurprizų, nuvylė :Hmmmm: . Vis dėl to auginasi auginuką.
O kaip jūs atskiriat kur auginukas o kur bus žiedstiebis? Aš kai žydintį pirkau, tai išsinakgrinėjus tas žiedstiebis dygstantis turėjo būti labai jau panašus į auginuką :scratchheadyellow: Pas maniškį "jaunimo" yra. Tai kurie jau paaugę ir aiškiai matosi lapai-tai žinau kad ten auginiai. Bet yra keletas tokių dar vos 2-3 cm dydžio, ir labai prisispaudusių prie senųjų auginių. Tai ten ir nežinau ar auginukai, ar gal kartais žiedynai... :shifty:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 07 Spa 2011, 11:09

skaičiau, kad žiedstiebiai ne stačiai auga, o kampu labiau :scratchheadyellow:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 07 Spa 2011, 11:49

vendigo rašė: O kaip jūs atskiriat kur auginukas o kur bus žiedstiebis? Aš kai žydintį pirkau, tai išsinakgrinėjus tas žiedstiebis dygstantis turėjo būti labai jau panašus į auginuką :scratchheadyellow: Pas maniškį "jaunimo" yra. Tai kurie jau paaugę ir aiškiai matosi lapai-tai žinau kad ten auginiai. Bet yra keletas tokių dar vos 2-3 cm dydžio, ir labai prisispaudusių prie senųjų auginių. Tai ten ir nežinau ar auginukai, ar gal kartais žiedynai... :shifty:
Pas mane šis jau senokai auginasi, iš pradžių aišku sunku buvo ką ten nuspręsti, bet pagal vasarą kitų auginukų augimo formą ir šis lygiai taip pat formuojasi.
O kitas dičkis, gal bus žiedynas, o gal ir ne. Ne taip skubinasi jis augti.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 07 Spa 2011, 12:45

Na kadangi mačiau,kad Jurga renka užsakymą,kur yra labai nemažas pasirinkimas cymbidžių,o juos siųstis geras metas tai ir erzinu :lol: ,bet kartu ir pati save erzinu :doh:

http://www.youtube.com/watch?v=dN-Yyrjt ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=APU9gIN0sSM
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ih24njy_tZU
http://www.youtube.com/watch?v=0wdiZ3ft ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=HYozQK4r ... re=related

Vartotojo avataras
iron

Standartinė iron » 07 Spa 2011, 20:21

O aš savo kelis turimus cimbus vis dar kankinu šiltnamiukyje... Žadu ten laikyti, kol nebus šalnų.
Tiesą pasakius, nelabai ko iš jų ir tikiuosi. Nepasisekė su vėtromis mano šiltnamiui vasaros pradžioj, kol buvo nepritvirtintas: apvertė jį du kartus su visokiais daigais ir cimbidžiais tame tarpe - kadangi pernai visi buvo persodinti į didesnius vazonus, tai teko išbyrėjusius iš vazonų susirinkti ir vėl sutupdyti :(
Iki šiol nei vieno nepavyko namie pražydinti: tiek pirkus visame gražume, tiek įsigijus nužydėjusius...

:liar: Pasiguodžiau...
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių