Cymbidium 2

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Cymbidium 2

Standartinė Relax » 17 Rgs 2011, 10:47

Ir aš girdėjau, kad nuo pirmadienio praneša gražias dienas. Tai reikės išnaudot progą ir gerai pamirkyt trąšose, gal žiemą nudžiugins žiedais halo
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 18 Rgs 2011, 17:59

Niekas niekur nenupuvo, mėgaujasi gaiviu oru lauke terasoj lietaus laistomas. Žiedstiebis netoli 20 cm jau... Kitas tik 10 cm :roll:. Ima keistas jausmas, kad gali išsigąsti įnešimo namo :geek: :geek: :geek:
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 18 Rgs 2011, 18:27

Vau kaip pavydu :shifty: Noriu ir aš Cimbidžio žiedstiebių. Maniškis buvo nuvežtas pas mamą į kaimą ir tris mėn pabuvo lauke. Bet, kad ten jį kas būtų popines, tai nepasakyčiau. Kada lietus užlydavo, tada gaudavo atsigert, o taip tai beveik sausas sėdėjo visą vasarą, net bulvės susiraukė visos. Prieš mėnesį parsigabenau namo, persodinau ir patręšiau arklio auksu, tai chebrantas taip apsidžiaugė grįžęs ir gavęs normaliai pavalgyt, kad auginasi kažkokius keturis gumbelius. Na, bet aš labai abejoju, kad nors vienas bus žiedstiebis :pacing: Būtų nerealu sulaukti žiedų - dar nežydėjo pas mane jis.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Rgs 2011, 10:45

Iki kokios temp. cymbus laikot lauke? Maniškis kolkas dar nė karto nenakvojo namuose, vis dar džiaugiasi šviesa balkone. Bet galvoju kada jį jau reikėtų nešti namo? Kad per daug nepakenkt...

morta

Standartinė morta » 21 Rgs 2011, 18:58

Mano klausimas ir toks pats. Tik vienintelis skirtumas, kad jie pas mane auginasi po du žiedstiebius. Bijau auginimo sąlygų pakeitimo, kad žiedstiebių nenudžiovintų( balkonas įstiklintas)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 21 Rgs 2011, 19:14

Gerai kai mano dar auginius vieną po kito varo... Gaila nutraukt laistymą... Bet kitais metais- apie jokias trąšas tegul net nesvajoja.
O kito cymbidžio vienintelis auginys net neįpusėjo augimo. :think:

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 21 Rgs 2011, 19:28

Pas mane irgi su naujais auginiais. Mažiukais. Bet kolkas dar sėdi balkone. Tik nelabai žinau iki kiek ten laikyti jį.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Rgs 2011, 19:56

Mano apskritai dar lauke ir ten gyvens iki pirmų pranašysčių apie šalnas, tada keliaus į šiltnamį ir ten dar pabus iki tol kol temperatūra bus bent 5 laipsniai dieną.

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 21 Rgs 2011, 20:05

Maniškis taip ir neužsiaugino per vasarą normalių ūglių, gal trąšų per mažai buvo, nežinau. Klausimas - ar verta jį lauke laikyti, juk vistiek iš tokių pusinių ūglių nežydės dabar, gal geriau nešti į kambarį ir tegul toliau auga :question:

Vartotojo avataras
Šilingė
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Šilingė » 21 Rgs 2011, 20:11

Ramsi, o tu pasakyk, kaip man elgtis :pray: Namie vėliau visur bus šilta :doh: Dabar įnešus, kol dar nekūrenama nuolat, gal mažesnis šokas būtų...
Pikta teta O.o
Jei uždėsi tu gerai brūkšnį, nosinę, varnelę, džiaugsimės visi labai, tiesim lietuvybei kelią!
Taigi eikš, valgyk duoną su džiaugsmu ir gerk vyną linksma širdimi, nes Dievas jau seniai patvirtino, ką darai (Koheleto knyga 9:7)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Rgs 2011, 20:24

Kaštone lauke laikyti verta, nes augalą pratinam prie tam tikro ritmo, vasarą - laukas + augimas, ruduo - brendimas, žiema - žydėjimas. Negana to, tikrai dar neįrodyta kad seni gumbai nežydi ;) gal kaip tik jie jau kažką brandina iš senų gumbų :) o įneštas vidum jis nusimuša nuo to ritmo, tad kitais metais auginasi senus nedaaugusius auginius pradeda naujus o šie ir vėl nespėja. Tad aišku tau spręsti, bet aš tai darau taip. Šias metais aš saviškius persodinau gan vėlai, todėl jie ilgai adaptavosi, auginiai irgi nedaaugo, bet jie vis dar lauke, kiek spės tiek, bet kai pateks į kambarį jiem jau tikrai prasidės tamsusis periodas, tad kol dar galima pasidžiaugti saule ir šviesa išnaudosiu visas progas.
Šilinge taviškis su žiedstiebiais kiek pamenu, daryk taip: laikyk jį ten kur laikai, o kai pumpurai jau bus didelių pupų dydžio nešk vidum, tokioje stadijoje jie kažkaip nesureguoja į pasikeitimus. Blogiausiai sureguoja kai pumpurai pasirodo iš dengiamūjų lapų ir dar būna neatsiskyrę vienas nuo kito, nežinau dėl ko, bet jie tada nugelsta greičiausiai.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 21 Rgs 2011, 20:38

Prisiskaičiau čia visokių dalykų tai išmečiau lauk ir saviškius iš šiltnamio.

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 21 Rgs 2011, 20:39

Ačiū už patarimus, neturiu dar savo nuomonės ir patirties su cimbidžiais, tai labai praverčia tokie patarimai :) .

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Rgs 2011, 20:44

relaxxx84 rašė:Prisiskaičiau čia visokių dalykų tai išmečiau lauk ir saviškius iš šiltnamio.
Koks tavo šiltnamis :question: plėvelinis :question: tada galėjai palikti, tik dienos metu turi būt labai geras vėdinimas, augalas neturi perkaisti. O jeigu nusprendei jį laikyti lauke, tai pasirūpink kad jį laistytum tu o ne lietus.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 21 Rgs 2011, 21:16

Ramsis rašė:
relaxxx84 rašė:Prisiskaičiau čia visokių dalykų tai išmečiau lauk ir saviškius iš šiltnamio.
Koks tavo šiltnamis :question: plėvelinis :question: tada galėjai palikti, tik dienos metu turi būt labai geras vėdinimas, augalas neturi perkaisti. O jeigu nusprendei jį laikyti lauke, tai pasirūpink kad jį laistytum tu o ne lietus.
Taip, plėvelinis, bet manau, kad ten per karštą dieną, nes ertmenę pamiršau po pomidorų šakom ir visa nugelto (?) Tai jo, lietui nebeleidžiu jo laistyt jau senai, norėjau jį "prifarširuot" trąšom :lol: halo

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių