Cymbidium 2

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Re: Cymbidium 2

Standartinė vendigo » 14 Lie 2011, 18:45

Aš tai į žemes sodinti pabijojau. Pasodinau į tokią labai smulkią žievę. Greičiau net į nuobiras tokias-kai žievės gabaliukai bebūdami sutrupa, susitrina, tai ant maišo dugno visada tokia smulkmė gaunasi. Tai va tokio labai smulkaus parinkau ir pasodinau.

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 15 Lie 2011, 16:41

Aciu uz atsakymus. Sekmadieni sulauksiu lauktuviu is kaimo - arklio suduko :D

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 18 Lie 2011, 23:01

Pasodinau savo grazuoli siandien i tas visas gerybes :D kazin nieko, jei tarp labai smulkios zieves buvo ir vulkanines uolienos trupinuku? o gerybes paskirsciau per visa substrata.

Laikant lauke - ar nieko, kad gaus vakarines saules? nes neturiu kur ikist, kad visai be jos butu.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 18 Lie 2011, 23:39

Kiek pamenu cymbidžiams reikia šiek tiek tiesioginės saulės ir atrodo gerai btų, kad tai būtų rytinė, iki pietų, o po piet- jiem patinka leisti laiką pavėsyje ;)
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Žvaigždėta_naktis

Standartinė Žvaigždėta_naktis » 19 Lie 2011, 05:39

Sveiki, aš ir susiduriau su problema - niekur nėra vazoniku cimbidžiams, visur iš ieskojau tustuma :no: gal kur netyčia matėt?

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 19 Lie 2011, 12:45

Žvaigždėta_naktis rašė:Sveiki, aš ir susiduriau su problema - niekur nėra vazoniku cimbidžiams, visur iš ieskojau tustuma :no: gal kur netyčia matėt?
Čia labai didelė problema :( Žiūrint kokio dydžio reikia. Aš saviškiui pirkau juodą rožėms skirtą vazoną schetelige. Bet didesnių nei pirkau ten nebūna sakė. Tai va kai "išaugs"-nežinau iš kur reikės gauti didesnį :( Didesnių mačiau orchidėjos.lt kataloge. Bet ten irgi jau kuris laikas jų neturi. Nebent tikėtis kad gal kada užsivež.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 19 Lie 2011, 13:55

vendigo rašė:Didesnių mačiau orchidėjos.lt kataloge. Bet ten irgi jau kuris laikas jų neturi. Nebent tikėtis kad gal kada užsivež.
galima jiems parašyt ir paklaust turės/neturės, kada :) geriau, nei tikėtis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 19 Lie 2011, 14:31

zuzla rašė:
vendigo rašė:Didesnių mačiau orchidėjos.lt kataloge. Bet ten irgi jau kuris laikas jų neturi. Nebent tikėtis kad gal kada užsivež.
galima jiems parašyt ir paklaust turės/neturės, kada :) geriau, nei tikėtis

Rašiau. Užtat ir parašiau tokią žinutę. Neturi, ir kada turės neaišku. Pažadėjo per sekantį važiavimą atsivežt, jei bus. Bet bus ar nebus-neaišku. Jau senokai pas juos tų vazonėlių nėra-ženkliukas raudonas šalia prekės stovi.

Žvaigždėta_naktis

Standartinė Žvaigždėta_naktis » 19 Lie 2011, 17:20

O aš dar šnd kažkaip pamasčiau, gal į molinį sodint :doh: , jei jau reiks persodint "netyčia" sudaužyčiau ;) šiaip esu mačius didelį cimbuką, vazone,kaip kibiras pasodintą, bet man dar iki tokių didelių oho, kaip toli.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 19 Lie 2011, 19:34

Žvaigždėta_naktis rašė:O aš dar šnd kažkaip pamasčiau, gal į molinį sodint :doh: , jei jau reiks persodint "netyčia" sudaužyčiau ;)
aš tai labiausiai bijau ne to, kad neįmanoma bus ištraukt iš vazono, o kad šaknys priaugs prie sienelių ir kaip bemirkytum, vistiek, manau, bus nuostolių :Hmmmm: gal kas išsklaidys mano baimes? :scratchheadyellow: pati pasodinau tik vandą į molinį, bet iki persodinimo oi kaip toli, rudenį atkeliavo iš vokiečių tik su keliomis sveikomis šaknimis :geek:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 19 Lie 2011, 21:13

Sodinkit į molinį, taip žinoma šaknys priaugs, persodinsit vistiek tik tada kai auginių bus pilnas vazonas, tada augalą net ir dalinti reiks. Tuo pačiu metu išpjaustysit ir senus sudūlėjusius gumbus. Žodžiu vienaip ar kitaip šaknys nukentės. Jeigu darysit visą šį darbą tinkamu laiku ( kovo mėn ) iki rudens šis augalas ar jo padalinti krūmai prisiaugins šaknų ir viskas bus gerai. tiesa tikimybės kad augalas žydės tais metais yra labai mažai, tačiau kitais viskas jau bus gerai.
Beja man labai abejotinas Jūsų sprendimas augalą persodinti šiuo laiku, praktiškai jau per vėlu. Dar gerai įvertinkit situaciją ar kartais augalas nepalauks iki kitų metų pavasario.

atsakymas Tinai, viskas gerai, visiškai nesvarbu saulė rytinė ar vakarinė, svarbu jos būtų ir ji nedegintų augalo. Į rudenį statykite jį taip, kad tos saulės jis gautų dar daugiau - kokiam rugsėjo vidurį tiks netgi ir pietų saulė.
Šiaip viską ką išmanau apie cymbydium auginimą, metų ciklą ir visus kitus reikalus esu aprašęs ketvirtame žurnale "Orchidėjos". Nieko nenoriu įpiršti ar pareklamuoti, tiesiog tokia praktika vadovaujuosi jau daug metų.

Žvaigždėta_naktis

Standartinė Žvaigždėta_naktis » 20 Lie 2011, 18:01

Tiesiog aš juos turiu tik nuo pavasario, na gal ir pakentės iki pavasario, pavargs, tai gal sukraus žiedus. Dėkui už informacija :clap:

Vartotojo avataras
Tina*

Standartinė Tina* » 22 Lie 2011, 12:33

Aciu uz atsakymus del saules. Apgyvendinau, kur gauna rytines ir dar pietine siek tiek uzkabina. Bet kaip tycia vejuota siomis dienomis. Tik tarso mano cymbio seveliura. Tikiuos neuzprotestuos jis man del to. O vazona tai panaudojau juoda auksta plastmasini nuo kazkokio dekoratyvinio lauko augalo. Kaip tik jis man po ranka pasitaike. Manau tokiu Senukuose turetu but pirkt.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 26 Lie 2011, 18:22

Pas mano cymbą iš po žemių kažkoks cibukas pradėjo lysti :lol: Tikriausiai per daug gerai būtų tikėtis žiedstiebio? :shifty: Turbūt bus atžala...

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 26 Lie 2011, 21:14

greičiausiai taip :)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 7 ir 0 svečių