Cymbidium 2

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Cymbidium 2

Standartinė Ramsis » 10 Vas 2011, 20:50

Dažniausiai lapai iš vidurio iškrenta dėl to kad ten patenka vandens, dar, kad per drėgna ir per vėsu, auginiai auga lėtai, drėgmė užsilaiko vazone, pamažu kondensuojasi ant lapų ir taip juos nupūdo, - padidinkit vėdinimą.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Cymbidium 1

Standartinė Relax » 10 Vas 2011, 20:51

nila rašė:
relaxxx84 rašė:Labai gražiai viskas atrodo :thumbupleft:
Na, pavargęs jis man toks, kai pirkau tai tikrai gražuolis buvo :heartsfade: Reiks pavasarį persodinti į kitą vazoną ;)
Pažiūrėk į mano "ispaną" ir pamatysi kas yra pavargęs :lol: tikrai jis man labai gerai atrodo.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 10 Vas 2011, 20:53

Ramsis rašė:Dažniausiai lapai iš vidurio iškrenta dėl to kad ten patenka vandens, dar, kad per drėgna ir per vėsu, auginiai auga lėtai, drėgmė užsilaiko vazone, pamažu kondensuojasi ant lapų ir taip juos nupūdo, - padidinkit vėdinimą.
Drėgna tikrai nėra, max jaučiu kokia 40 proc, vėsu irgi nea. Bet dėl vėdinimo sutinku, vyras neleidžia žiemą langų daryti, nes ne centrinis šildymas, kiek malkų įdėsi tiek turėsi šilumos :lol:

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 10 Vas 2011, 20:54

relaxxx84 rašė:Pažiūrėk į mano "ispaną" ir pamatysi kas yra pavargęs :lol: tikrai jis man labai gerai atrodo.
Na jis vargšas po kelionės. Nieko atsigaus, bus tikras mačo :lol:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 10 Vas 2011, 20:56

nila rašė:
relaxxx84 rašė:Pažiūrėk į mano "ispaną" ir pamatysi kas yra pavargęs :lol: tikrai jis man labai gerai atrodo.
Mačo :w00t: geresnio vardo jam net nebūčiau sugalvojęs :lol:
:poke: krikšto mama :thumbsup: :smartass:

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 10 Vas 2011, 20:56

relaxxx84 rašė:
nila rašė:
Mačo :w00t: geresnio vardo jam net nebūčiau sugalvojęs :lol:
:poke: krikšto mama :thumbsup: :smartass:
Jėėėėė :thumbsup:

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 10 Vas 2011, 21:25

Na pas mane su cimbu viskas taip pat kaip pas nila. Dabar galvoju, kad maniškui gal drėgmės buvo per daug kada vasarą per didelį lietų trumpam į lauką išnešdavom, kad liūtis lapus nuo dulkių nuplautų. O vazonas didelis, plastikinis, skylių šonuose nėra, tai ir drėgmė turbūt nespėdavo išgaruoti. Na gal pavasarį dar daugiau naujų auginių prisiaugins, gal bus gražesnis.
p.s.: bet vasarą kada lietus lapus nuplaudavo, kokie jie atsigavę ir blizgantys būdavo.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 10 Vas 2011, 22:23

Stambiais žiedais jisai, maždaug 8-9 cm, geltoni. Turiu kažkur telefone foto, jei galėsiu įkelti, tai parodysiu.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 10 Vas 2011, 22:31

catlea rašė: Stambiais žiedais jisai, maždaug 8-9 cm, geltoni. Turiu kažkur telefone foto, jei galėsiu įkelti, tai parodysiu.
LAUKIAM :geek:

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 10 Vas 2011, 23:10

Labai gaila, bet neišeina iš telefono foto įkelti :no: :poke: .
Na buvo žymiai daugiau lapų, visi lapai nenulinkę ir trys žiedkočiai, ant kurio kiekvieno po 10- 11 žiedų. Ir nebuvo jokių rudumų prie bulvių.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 11 Vas 2011, 08:38

Man nepatinka mano plastikinis vazonas. Vienas nelabai didelis cimbas pasodintas į plastikinį skylėtą vazoną, o kitas į molinį palmėms kur daugiau būna skirta sodinti. Dabar galvoju, kad jiems negeltonuoja viduriniai lapai. bet kad dabar skylių prigręžioti, tai vėl reikia tą didžiulį iš vazono traukti. Gal nlb gerai, nes prieš geras dvi savaites jau buvau ištraukusi pažiūrėti šaknų būklės :doh: ? O gal užtektų ką nors pakišti tarp vazono ir lėkštės?

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda

Standartinė Dalia Raimonda » 11 Vas 2011, 09:49

Man taip pat "nepatiko" tas plastikinis vazonas. Tikrai, tarp vazono ir lėkštelė pripylus keramzito ir taip pastačius situacija tikrai pagerėtų. Pas mane taip pat plastikiniai vazonai, bet apačia jų labai skylėta. Ir dar visada sodindama apačioje padarau gerą drenažą. Lavos akmenėlius ar stambų keramzitą maišau su putplasčio gabalais.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 11 Vas 2011, 11:44

Dėl skylių vazonuose-tai tikrai labai patarčiau padaryti apatinėje dalyje. Būtent taip praradau savo pirmąjį cymbą-vazonas didelis, aukštas-viršutinis substrato sluoksnis maždaug iki pusės pradžiūsta, o link apačios šlapia. Tai dabar kai sodinu bet kokias orches į didesnį vazoną-visada pridarau apatinėje dalyje skylių. Cymbui savo taip pat padariau. Tik gaila negalėjau padaryti normalaus dydžio skylių-pro tokias būtų prabyrėjęs smulkus substratas. Tai teko pasitenkinti prabadymu su stora adata. Pribadžiau tokių skylučių, tikiuosi užteks :scratchheadyellow: Dėl lėkštelės-tai nemanau kad kažkas negerai galėtų būti. Juk vazonėliai visi gaminami ant nedidelių "kojyčių". Jie nestovi padėklėlyje tiesiai ant dugno, būna šiek tiek pakilę nuo lėkštelės. Nebent vazonėlio funkciją atlieka koks kibiriukas ar kt. indelis-ne vazonėlis. Tada žinoma apačia yra lygi, ir jau reikia kažką galvoti kad "vazonėlis" nestovėtų vandeny padėkliukyje.
Beje, čia pasiskaičius apie tokias nelaimes šiek tiek pradėjau pergyventi ir dėl saviškio-nelabai įsivaizduoju kaip čia sumąsčius patikrinti kada jį reikia laistyti. Kad neperdžiovint ir neperliet. Ypač jei vazonas sausakimšas nuo šaknų (bus kai priaugs). O ir šiaip-pakraščiuose gali būti sausas substratas, o šaknų gumulas gali būti šlapias :think: Pagal svorį žiūriu kad man orientuotis irgi gana sunku-labai jau sunkus augalas. Sudėtinga suprasti kada jis lengvesnis (sausas), kada ne. Bijau perlaistyt, bijau ir perdžiovint. Man gana paprasta būna kai vazonas permatomas. Bet tokiems cymbams permatomų tinkamo dydžio nėra (džiaugiuosi dar kad šitą radau).

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 11 Vas 2011, 12:03

Ne kartą buvo paminėta ir minima yra, kad vazonėlyje esančią drėgmę labai lengva galima tikrinti į vazoną įkišus medinį pagaliuką :!: Mano vazonuose visuose yra pagaliukai ir kas kelias dienas ištraukiu - patikrinu ir įkišu kitu galu.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 11 Vas 2011, 13:12

Pagaliuką labai sunku įkišti kai pilnas gumulas šaknų. Viena prie kitos. Jokio tarpelio, jokio plyšelio. Įkišti pagaliuką nepažeidžiant šaknų praktiškai neįmanoma. Nelabai norisi žaloti šaknis jas nutraukiant ar praduriant :think:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių