Zygopetalum

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
ASTA

Re: Zygopetalum

Standartinė ASTA » 02 Geg 2012, 19:40

nea, neperzydejo :( ten dar buvo neissikleide pumpurai :( turejo buti tokie grazus... ech, gal stresas :(

ASTA

Standartinė ASTA » 11 Geg 2012, 08:27

nepatinka mano zygopetalui pas mane namie... tie ziedai kur nenukrito, tai pradejo geltonuoti... zodziu susipykau su juo :(

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 13 Geg 2012, 07:27

Asta, skaitykit, ieškokit klaidų ir jas taisykit, jei norite su augalu susibendrauti. tik reik prisiminti, kad orchidėjos į nepalankias sąlygas sureaguoja nebūtinai iškart, o gali ir po kelių savaičių tik parosyti, kad joms kažkas buvo negerai. Tad visada reikia pagalvoti, ar prieš kiek laiko nepridarėm klaidų. Jei dabar žiedai krenta, tai gali būti, kad šįkart nebežydės normaliai, bet jei atitaikysite jai sąlygas, kitas žydėjimas bus gražus. Svarbu nenuleisti rankų ir domėtis. ;)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 13 Geg 2012, 09:42

Man tai atrodo, kad jokios tragedijos čia nėra. Tiesiog augalui stresas pasikeitus sąlygoms, tai ir numetė viską. Tiesiog saugot augalo neperliet, ir jei jis pats nenyksta, atrodo normaliai, tai nieko jam ten ir nėra. Nereikia panikuot iš anksto. Jei nėra įtarimo, kad perlietas ir pradeda pūti, tai sukraus tuos žiedus iš naujų auginukų. O su laistymu pas zygus tai reikia labai atsargiai. Kadangi jie pasodinti į labai susmulkintą žievę, ar beveik durpes, tai perlieti juos labai lengva. Substratas pradžiūsta daug lėčiau nei žievė.

ASTA

Standartinė ASTA » 16 Geg 2012, 11:28

aciu uz patarimus :)
zodziu taip, nubyrejo visi ziedai, nukirpau plikus stiebus... :( labai atrodo puikiai, zali grazus :) gal dabar vertetu ji persodinti i didesni vazoneli su zieve?

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 16 Geg 2012, 17:36

ASTA rašė:gal dabar vertetu ji persodinti i didesni vazoneli su zieve?
Jei tikrai labai būtina. Su persodinimu atsargiai, pas juos ypač trapios ir lūžinėjančios šaknys :!:

ASTA

Standartinė ASTA » 16 Geg 2012, 19:16

hm, na nebutina... tegu sau buna tada, vistiek speju, kad jei ir zydes dar tai po metu kokiu :( nu ka padarysi...

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Geg 2012, 07:16

Asta, o ko čia nusiminti? :) Kiekvienas augalas turi savo gyvenimo ritmą, bet tai juk nėra blogai. O ilgiau laukti žiedeliai mielesni būna. Jei augalas stiprus ir sveikas bus, sužydės kuo gražiausiai, kai ateis jam laikas.

Vartotojo avataras
Avėja

Standartinė Avėja » 26 Geg 2012, 18:42

Ačiū patarinotojams :thumbupleft: ,

kadangi bevežant vazonėlis pasviro ir nubyrėjo truputį substrato, tai ir aš giliau pasiknibinėjau, ir man rodos viduje yra kiminų ir tarsi žalios oazės gabaliukų, kuri gerai sulaiko vandenį. Tai ir galvojau ar nereik rimtesnei šaknų apžiūrai :think:

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 26 Geg 2012, 19:34

Aš tai visada tuos kiminus traukiu lauk. Nes bent jau pas mane orchidėjos su tokiom kiminų gniūžtėm visada supūva. Bet dėl zygo net nežinau. Labai sunku, praktiškai neįmanoma išsaugoti jo šaknų sveikų pradėjus knibinėti.

ASTA

Standartinė ASTA » 26 Geg 2012, 23:29

nu jo, gal ir negerai saknis jo judinti, bet geriau nieko nesugalvojau :) stebesiu, ziuresiu, kol kas ant lapu nauju juodu demiu nebeatsirado, tai tikiu, kad gal pavyko sustabdyti puvimo procesa :) laukite tesinio :) pasakysiu ar pavyko isgelbeti zyga :)

Vartotojo avataras
Avėja

Standartinė Avėja » 22 Bir 2012, 15:20

ASTA rašė:
ASTA rašė:nu jo, gal ir negerai saknis jo judinti, bet geriau nieko nesugalvojau :) stebesiu, ziuresiu, kol kas ant lapu nauju juodu demiu nebeatsirado, tai tikiu, kad gal pavyko sustabdyti puvimo procesa :) laukite tesinio :) pasakysiu ar pavyko isgelbeti zyga :)
zodziu nieko nesigavo... supuvo ir likusios saknys :(
Nefaina :no:
Aš saviškį persodinau, atsargiai nurinkau seną substratą, išrankiojau kiminus ir per daug nerušinus su nauju substratu sukišau į vazoną. Žiūrėsim, kaip seksis toliau

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 22 Bir 2012, 18:16

Mano tai puvo, džiuvo, degė, šąlo... Išleidęs naują auginį stagnavo, išleistas naujas šaknis naikino, bet dabar pradėjo nuostabiai gyvuot, leist gražias šaknis ir matosi lendantis žiedstiebis :heartsfade: žiemą žydėjo du, bet dabar užteks ir vieno :)
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 22 Bir 2012, 21:48

Relax, tai kokiais saldžiais žodeliais jį užliūliavai, kad galiausiai pradėjo augti, o ne į anapilį ruoštis? Prašom patirtim pasidalinti. ;)

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Relax » 22 Bir 2012, 23:30

Na, žiemą stovėjo ant pietinės palangės, bet vėsiausiam kampe ir kur saulė neužšviečia, šalia ventiliatoriaus- neaugo, mirinėjo... Pavasarį išnešiau į šiltnamį ir atrodo paslėpiau nuo saulės, bet padariau, kad butų šilta- sudegė. Tada parsinešiau namo ir pastačiau į tą pačią vietą, šalia ventiliatoriaus ir pradėjo jis man mojuoti besiskleidžiančiais lapais ir žaliom šaknytėm :roll:
Tiesa. nuo rudens nėra gavęs trąšų, o laistymas visiškas minimalizmas :mrgreen: buvo sunku, bet prisiverčiau jį pamiršt. Retkarčiais vazoniko trečdalį sekundei pamerkdavau į vandenį, retkarčiais čiu-čiut papurkšdavau substrato viršų. Jis pas mane kiminų ir vidutinio stambumo pušies žievės sudėties.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių