Zygopetalum

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Sandra

Re: Zygopetalum

Standartinė Sandra » 13 Lie 2012, 05:55

Auginiu ir aš zygiuka....žiema parvežė draugė....bet mano buvo smalsumas...(norejau apsižiureti šaknų būkle)tai dar žydinti isiverčiau...ir visus kiminus iskrapčiau...po kokios savaites pradėjo augintis 6 naujus auginius :)
ir daug nauju gražiu šaknų ant viršaus neužilgo pasirodė :)
Tik dabar kažkas jam darosi iš tu auginiu jau kuris laikas vienas tai jau gerai auga ir yra ne mažas :)
Na o kiti 5 kaip užmige jau kelis mėnesius stovi vietoje :think: ne truputi nebeauga.... :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 17 Lie 2012, 12:35

Auginu ir as zyguti Rhein Blue Angel. Neseniai pirkau nežydintį, bet jis nei naujų auginukų nesiaugina, dar ir visų lapelių galiukai padžiūvę, gal sakau per daug laistomas buvo :scratchheadyellow: kaip jūs laistote, ar geriau merkti, ar per viršų laistyti, labai bijau aš jį perlieti..

Airlanda

Standartinė Airlanda » 17 Lie 2012, 13:01

Visad merkiu zyguti valandelei.

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 17 Lie 2012, 13:07

Ačiū, Airlanda aš irgi galvojau, jog geriausia merkti, nes kaip suprantu substrato paviršius geriau, kad būtų sausas pas zygus.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 17 Lie 2012, 13:40

Kiek žinau, zygams ne tiek svarbu, kaip jie bus palaistytas (iš viršaus ar iš apačios), bet kiek ilgai jie bus labai šlapi. Tą galima stebėti su įsmeigtu į vazono vidurį pagaliuku. Laistyti iš viršaus pavojinga nebent tada, kai pradeda augti nauji ūgliai - tarp lapukų pakliuvęs ir greit neišdžiuvęs lašas vandens gali supūdyti visą ūglį.

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 17 Lie 2012, 13:50

Pagaliukai pas mane visose gėlėse, labai padeda :thumbsup: Ačiū, Urze, aš kažkaip buvau įsitikinusi, jog zygai visai nemėgsta, kad substrato paviršius būtų drėgnas. Stebėsiu aš jį, nors man kažkoks jis įtartinas su visais nudžiūvusiais lapų galiukais..

Airlanda

Standartinė Airlanda » 17 Lie 2012, 14:16

O kaip tie pagaliukai idikuoja dregmes lygi :shock: ?
Ar traukote juos pirmyn atgal nuolat?

Vartotojo avataras
Rasuole

Standartinė Rasuole » 17 Lie 2012, 14:47

Taip, pastoviai traukioju, tik pagaliukas turi savo pastovią vietą vazone :) Ištraukiu, pažiūriu ir kitu galu atgal į vazoną. Priklauso nuo orchidėjų rūšies, jei reikia, kad substratas išdžiūtų visiškai, tai pasižiūriu, kada pagaliukas sausas tada tik ir lieju.

Airlanda

Standartinė Airlanda » 17 Lie 2012, 14:58

As pakilnoju vazona arba stebiu lapus :D
Su pagaliuku garantuotai prisidirbciau :lol:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 18 Lie 2012, 08:12

O aš kaip tik vis labiau pasitikiu pagaliuko metodu, nes jis tikslesnis nei vazonų svėrimas rankoje. Nes kai vazonų daugiau, tai susimaišai galiausiai, koks to ar ano svoris turi būti, kai išdžiūsta. Be to, patį augalą mažiau judinti reikia - kur vazoną pakelti (dar stengiantis aplinkinių augalų neaplaužyt), o kur pagaliuką ištraukti. Tik svarbu jį įtaisyti taip, kad jo dalis eitų per patį vazono vidurį, kur drėgmė užsilaiko ilgiausiai. Jei jis bus įkištas palei vazono sienelę, tai jau nebe taip tiksliai atspindės realų drėgnumą.
Airlanda, jeigu Jums gerai sekasi nustatyti, kada reikia laistyti, pagal lapus, tai puiku. Tik patarčiau būti atsargiai, mat kai kurios orchidėjos, kai dėl vandens trūkumo jau pradeda glebti jų lapai, gali labai sustresuoti ir abortuoti žiedyno auginimą arba pumpurus. Ypač tas pavojinga vandens atsargų neturinčioms orchidėjoms (toms, kurios neturi sustorėjusių stiebų, "bulvių", mėsingų lapų ar storų šaknų). Jei hibridai dažniausiai būna atsparesni tokiems smarkiems pradžiūvimams, tai rūšinės orchidėjos gali labai greitai ir ilgam/suvisam įsižeisti.

Airlanda

Standartinė Airlanda » 18 Lie 2012, 08:55

Urze, jusu paaiskinimas logiskas, bet neismanau kaip su tuo pagaliuku elgtis. Ikisti nepazeidus saknu? Pagaliukas turi buti visiskai sausas ar apdziuves?
Na tiesiog baiminuosi, jog is nepatyrimo pridarysiu bedu. Siai dienai radau bendra kalba su siomis dvejomis rytines palanges grazuolemis ir kalnu felenopsiu. Nirs sie seniai niekam neissukis :lol:

Vartotojo avataras
iron
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė iron » 12 Rgp 2012, 10:15

Maniškis zygas, kur pernai iš Suwalkų OBI parsivežiau (praeitą vasarą ir per žiemą buvo vešlus krūmelis), leidžia kelis auginukus, bet... Bendras vaizdas gana ne koks: tokie kaip rūdžiuoti, taškuoti lapai tapę. Toks "susenęs" atrodo.

Kas tai galėtų būti?
Gal jam nepatinka šalia pomidorų, gal kokie pomidpriniai/agurkinia kenkėjai ir jiems gali būti nepatogūs?
Jokia kita orchidėja panašių požymių neturi.
Stenkis nepergyventi dėl to, ko tikrai negali pakeisti...

Airlanda

Standartinė Airlanda » 12 Rgp 2012, 10:27

Noreciau pasiteirauti, suzydejes zygas iskleide 3 ziedus. po menesio vidurinysis nurudavo, lyg nupuvo kaip perlaistyta. o kiti - virsutinis bei apatinis toliau zydi :neutral: kas per velniava?

ASTA

Standartinė ASTA » 18 Rgp 2012, 08:05

as vis dar apie ta pati :)

mano zygas, kurio supuvo visos saknys, visa vasara prabuvo siltnamyje, jis atrodo visas suvarges, bet vis dar turi zalius lapus :) patarkite ar jis dar turi vilties :) ???

Vartotojo avataras
lerika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė lerika » 19 Rgp 2012, 07:46

sunku pasakyt, su foto butu lengviau paprognozuot :)
Ne šunų rasizmui!!! http://vimeo.com/31369195

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių