Cymbidium 1

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Cymbidium 1

Standartinė Dalia Raimonda » 07 Vas 2011, 17:12

Oho :w00t: Pas mane tik kuklus 1m. :roll:

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 09 Vas 2011, 15:35

Šiandien mano tą cimbidį ispaną pakepino saulytė, tai vargšas kvepėt pradėjo :D kai pirko sakė, kad kvepia, bet aš nieko neužuodžiau... Bet va, ką daryt su jo lapais, nes per lūžio vietas jie laikosi tik ant savo gyslų, labai kažkaip greit jie džiūna... :(
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 09 Vas 2011, 16:26

O kuom kvepia? Bent jau malonus kvapas, ar nelabai? Maniškis irgi turi kvapą jei tiesiogiai žiedus uostai. Bet bent jau man tai nelabai malonus tas kvapas. Kažkiek primena tulpių kvapą-tų pačių paprasčiausių raudonų. Tik šiek tiek aštresnis. Tas aštrumas man nelabai ir patinka :lol:

O dėl lapų-tai gal juos vertėtų tiesiog nukirpti per lūžio vietą? :think: Kažkur teko skaityti kad kur auginama masiškai, skynimui-tai kad kerai užimtų mažiau vietos lapai iš viso nukerpami pusiau... Kad trumpesni būtų. Sveiką augalą bent jau man tai būtų gaila taip žalot ir darkyt-vaizdas jau ne koks būtų. Bet kai tie lapai patys tokie sukritę ir lūžtantys, juolabiau jei dar ir džiūna-tai gal reikėtų būtent taip ir pasielgt? O paskiau nauji ūgliai jau išleis sveikus lapus...

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 09 Vas 2011, 17:58

O dabar ar galima persodint cimbidį?Nors galvoju,palaukt kada į lauką nešiu,nes pridėsiu arklio š...,tai paskui kambary kvapelis nekoks bus :)

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 09 Vas 2011, 18:51

Apie nukirpimą ir aš pagalvojau, bet ar nepakenksiu..? Kvepia irgi prikišus nosį arčiau, bet kvapas labiau gal rozių sakyčiau , tik stipresnis...

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 09 Vas 2011, 18:54

Eliss rašė:O dabar ar galima persodint cimbidį?Nors galvoju,palaukt kada į lauką nešiu,nes pridėsiu arklio š...,tai paskui kambary kvapelis nekoks bus :)
Kada tinkamas laikas persodinti yra parašyta aprašyme apie šią rušį :P bet čia jau irgi kiekvieno teisė rinktis "pagal situaciją" :D o arklio kakus nesmirda ;)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 09 Vas 2011, 19:26

Nežinau kaip ten su tais lapų kirpimais. Pati niekada taip nesielgiau, tik skaičiau kad orchidėjų "fermose" kad mažiau vietos užimtų taip daroma. Jei kenktų-įtariu kad taip nesielgtų. Nes juk augina tai juos skynimui. Tai jei nežydėtų (ar juolabiau nyktų)-tai nebūtų prasmės juos ir augint. O šiaip-tai jei tie lapai vistiek džiūsta, tai sakyčiau koks skirtumas-taip ar taip vistiek pilno ilgio iš jų neliks. Nors kaip pasielgt teks apsispręst pačiam-neraginu elgtis būtent taip. Nes ir pati niekada nesu bandžiusi to daryti.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Vas 2011, 19:31

Nieko nekirpk :!: tegul nudžiūna patys, o tada ties sanariu lengvai atsikabins. Džiūdamas lapas, kai kurias medžiagas sugražina į gumbus ir šaknis, tegul nors taip padeda augalui išgyventi.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 10 Vas 2011, 00:53

Ramsis rašė:Nieko nekirpk :!: tegul nudžiūna patys, o tada ties sanariu lengvai atsikabins. Džiūdamas lapas, kai kurias medžiagas sugražina į gumbus ir šaknis, tegul nors taip padeda augalui išgyventi.
Va va ir aš tą patį pagalvojau... Nors pasvarsčius vendigo žinutę, gal tos fermos taip daro, kad sukeltų maisto perteklių ir tada augalas gausiau ir dažniau žydi. Hmmm... Na, eksperimentais neketinu užsiimti :)

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 10 Vas 2011, 11:37

Nu aš tai tikrai nežinau kokiu tikslu tose fermose taip daroma. Ir juolabiau neduodu tokio patarimo-pasielgti būtent taip. Šiuo atveju tik pasidalinau turima informacija-kad kažkur teko taip skaityti. Būtent ten rašė kad taupumo sumetimais-kad krūmai užimtų mažiau vietos dėl tokių ilgų lapų :)

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 10 Vas 2011, 12:22

Įdomiai čia su tais lapais.. :think:
Man teko matyti parduotuvėj cimbidį apkarpytais lapais: vienas gumbas visai žemai nurėžtais lapais, kitas perpus patrumpintas.. pastovėjau, pamirksėjau ir nuėjau.. žiedai tai buvo pasakiški: sodriai geltoni, labai dideli.. Nežinau, gal dėl patogesnio transportavimo tuos lapus nukirpo, bet jei juos kerpa fermose , tai be abejo turi spec. metodikas: kiek kirpti, kada kirpti ir kokia tuo metu būna cimbidžio augimo fazė.. ir kokia priežiūra apkarpius. Todėl, kai aš tik paprasta mėgėja, nieko žalio ir gyvo savo cimbidžiams nekerpu ir nekirpsiu, ko augalui nereikės pats nudžiovins..

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 10 Vas 2011, 13:40

Keista kad pardavime buvo toks nukarpytas. Šiaip pardavimui neveža su trumpintais lapais-dar neteko matyt man pačiai tokio... Nu apie karpymo laiką, augimo stadiją ir pan. ten nieko nerašė, tik tiek kad kerpa perpus. Aš tai jei žiedas būtų labai įspūdingas ir patinkantis-surizikuočiau ir apkarpytą pirkti jei šiaip bendra būklė būtų gera-šaknys, gumbai, patys lapai (nors ir nukarpyti). Ir tikėčiausi kad išleis atžalas ir viskas bus gerai. :)

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 10 Vas 2011, 13:55

Vendigo, cimbidis šimtinę kainavo :lol: o ir pats augalas, ko visai nebuvau mačius ir iki šiol nemačiau, buvo pasodintas į labai platų ir plokščią vazoną, galima sakyt į bliūdą, be lapų, šaknų būklė-nenuspėjama.. tai viską apgalvojus.. pasitraukiau ne tiek dėl kainos, bet dėl neaiškios būklės.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 10 Vas 2011, 14:41

Turiu vieną labai didelį cimbidį - gal vazone apie 20 bulvių. Kai kurių bulvių lapai geltonuoja (na gal nuo senumo tai ir pagelsta vienas-kitas ir paskui lieka bulvė su sudžiuvėlio lapo dalimi). Bet dar gelsta kai kurie lapai esantys pačių bulvių viduryje, nors šoniniai lapai sveiki. Tuos geltonus lapus patraukus - išsitraukia. Gal pas ką irgi tokia situacija, įdomu kas negerai? Šiaip naujus auginius auginasi, buvau prieš porą sav. ištraukusi iš vazono patikrinti šaknis, nukarpiau palyginti nedaug . Auginu jį metus laiko ir taip su juo pastoviai, laistau tikrai nedaug. Bet galvoju, kad po kiek laiko liks didelis vazonas su daugybė šaknų, daug bulvių be lapų ir keli nauji auginiai. Vaizdas bus nekoks. Ką galėtumėt patarti?

Vartotojo avataras
nila

Standartinė nila » 10 Vas 2011, 14:48

catlea rašė:Turiu vieną labai didelį cimbidį - gal vazone apie 20 bulvių. Kai kurių bulvių lapai geltonuoja (na gal nuo senumo tai ir pagelsta vienas-kitas ir paskui lieka bulvė su sudžiuvėlio lapo dalimi). Bet dar gelsta kai kurie lapai esantys pačių bulvių viduryje, nors šoniniai lapai sveiki. Tuos geltonus lapus patraukus - išsitraukia. Gal pas ką irgi tokia situacija, įdomu kas negerai? Šiaip naujus auginius auginasi, buvau prieš porą sav. ištraukusi iš vazono patikrinti šaknis, nukarpiau palyginti nedaug . Auginu jį metus laiko ir taip su juo pastoviai, laistau tikrai nedaug. Bet galvoju, kad po kiek laiko liks didelis vazonas su daugybė šaknų, daug bulvių be lapų ir keli nauji auginiai. Vaizdas bus nekoks. Ką galėtumėt patarti?
Pas mane irgi taip pat iš vidurio nauji lapai išsitraukia, o seni šoniniai lieka sveiki :scratchheadyellow: Daug taip lapų sugedo, bet auginasi nemažai auginių, ir jeigu neapsirinku, nemažai ir žiedstiebių, nelabai galiu tiksliai nuspręsti kas jie, nes pirmi metai kaip auginu cimbidium. Vienur auginys skyla į lapus, o kiti taip ir lieka, stiebias į viršų, bet neskyla lapija :poke:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių