Cymbidium 1

Ansellia, Eulophia ir kitos rūšys bei hibridai

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
Krialda

Re: Cymbidium 1

Standartinė Krialda » 27 Sau 2011, 14:44

Ramsis rašė:kol kas tikrai nieko nedarykit, vėliau visą ką planuojat padarysite kai augalus galėsit išnešti į lauką.
Tai taip, kol kas tegu viskas lieka ramybėj, saulutė švystelėjo, tuo ir džiaugiuos :) čia aš iš anksto jo gerbūviu rūpinuos :D

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 04 Vas 2011, 17:01

relaxxx84 rašė:Greit patarkit ką daryt... Žinau tik tiek, kad kažkoks tamsiai geltonas cymbidis per kelionę buvo stipriai aplamdytas, iš žiedų košė, lapai sakė nulinkę... Patarkit kaip jį galėsiu atpumpuot naujam gyvenimui?
Pirmiausia, be panikos :) Kol kas dar jo neturi? apžiūrėsi pats, paskui nuotrauką įkelsi ir.. o žiedų košė- žiedai žydi ir nužydi, bus kitąmet žiedų..
Visiškai gi neaišku kokia jo būklė, tai kas gali pasakyti, ką su juo daryt.. Jei negali trivot pasiruošk drenažo, substrato, arklio pasiieškok.. vazono persodinimui.. Bet, turėk omeny, kad viso to gali ir neprireikt :)

Vartotojo avataras
Dalia Raimonda
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė Dalia Raimonda » 04 Vas 2011, 18:15

relaxxx84, nemanau, kad reikėtų nerimauti :) . Svarbu, kad šaknys nesupuvę :lol: . Pas mane cimbas vienas labai ilgais lapais. Tie lapai nulinkę, kai kurie nuo nulinkimo nudžiuvę, bet tai netrugdo jam augti ir žydėti. Tie cimbai ne tokie jau lepūs. Na, nukrito, substratas išbyrėjo, žiedai nulūžo, keli lapai t.p. nulūžo- nieko tokio. Vasarą lauke jie ne taip palaksto (kartais) :lol: Mano vienas šuo- svečias gal kelis kartus buvo vazoną su cimbu išvertęs ir nieko. Žiemą sėkmingai du žiedstiebius išaugino ir žydėjo. Va, kai jau buvo su žiedais, tai nuo to šunio jau orchidėją slėpiau :no:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Vas 2011, 14:30

Nuraminot... O pamatęs apšalau... Ne dėl to, kad jam viskas gerai, įskaitant ir žiedą, bet kai pamačiau kokiooooo ilgumo jo lapai... Bet "pasisekė", kad kelionėje pametė savo dokumentus, tai nežinau kaip vadint... Gal kokių minčių Dėl vardo?
https://picasaweb.google.com/lh/photo/c ... ectlinkurl
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 05 Vas 2011, 15:20

Siaubas kokio ilgio lapai :o Yra tekę matyti pardavime su metriniais lapais cymbų. Nors šiaip tai nuotraukoj jis man nelabai patraukliai atrodo-toks "palamdytas". Lapai-ar ten nulaužyti, ar suglebę? Kai parduoda tai lapai būna pakankamai stangrūs kad savo svorį nulaikytų ir ant žemės negulėtų... :scratchheadyellow: Nors žinoma suprantu kad kelionė, gal nelabai atsargiai ten lėktuve elgėsi ir pan. Atžalos išleis jau normalius lapus.

Tarpkitko, ar niekas tokių ilgų lapų nededa į kokius metalinius žiedus kad mažiau vietos užimtų? Ar leidžiat augti taip kaip pats augalas nori (yra užtektinai vietos), ar naudojat tokius žiedus panašiai kaip rožėm tokie-būna ir kamb. gėlėm. Kad lapus daugiau suglausti ir į šonus mažiau vietos užimtų.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Vas 2011, 15:36

vendigo rašė:Siaubas kokio ilgio lapai :o Yra tekę matyti pardavime su metriniais lapais cymbų. Nors šiaip tai nuotraukoj jis man nelabai patraukliai atrodo-toks "palamdytas". Lapai-ar ten nulaužyti, ar suglebę? Kai parduoda tai lapai būna pakankamai stangrūs kad savo svorį nulaikytų ir ant žemės negulėtų... :scratchheadyellow: Nors žinoma suprantu kad kelionė, gal nelabai atsargiai ten lėktuve elgėsi ir pan. Atžalos išleis jau normalius lapus.

Tarpkitko, ar niekas tokių ilgų lapų nededa į kokius metalinius žiedus kad mažiau vietos užimtų? Ar leidžiat augti taip kaip pats augalas nori (yra užtektinai vietos), ar naudojat tokius žiedus panašiai kaip rožėm tokie-būna ir kamb. gėlėm. Kad lapus daugiau suglausti ir į šonus mažiau vietos užimtų.
Nemanau, kad realiai augalas išlaikytų savo virš metro ilgumo lapus (Dabar neturiu su kuo tiksliai pamatuot). Savo NOID'o lapus tai aš surišęs, bet čia nematau tikslo - vistiek jie links, tai aš jiem tą ir leisiu daryt, tegul kabaliuoja nuo palangės.
Pasakojo kaip pirko - atėjo į parduotuvę, nuvėdė į sodą, parodė cymbidį, tada su kastuvu atkirto gabalą augalo ir įmetė į vazoną :o
Tik nesuprantu ką reikės daryt su žiedstiebiu, nes jis atrodo toks senas, toks jausmas, kad jam tiek pat laiko kaip ir pačiom bulvėm...

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 05 Vas 2011, 15:48

Pasakojo kaip pirko - atėjo į parduotuvę, nuvėdė į sodą, parodė cymbidį, tada su kastuvu atkirto gabalą augalo ir įmetė į vazoną :o

Kažkaip baisiai pirko :? .

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 05 Vas 2011, 16:03

relaxxx84 rašė:Pasakojo kaip pirko - atėjo į parduotuvę, nuvėdė į sodą, parodė cymbidį, tada su kastuvu atkirto gabalą augalo ir įmetė į vazoną :o
Nieko sau-įsivaizduoju kokio jie ten dydžio jei taip parduoda :o :o :o Vaizdas tai man neatrodo baisus. Pas mus juk kokius vilkdalgius irgi taip dalina. Krūmai didžiausi priželia, trukdo vienas kitam, tenka skirstyti, dalinti. Šakniagumbiai kieti, dideli-irgi panašiai juk daro. Su kastuvu nukerta ir viskas. Tai ir ten panašiai padarė.

Šitam kur nuotraukoj tai rišimas beabejo jau nepadės. relaxxx, gal įmanoma būtų įmesti nuotr. kaip tie lapai surišti pas tavo NOIDą? Dar kolkas pati nieko neplanuoju, bet ateičiai gali praversti-norėtūsi pamatyti kaip kiti tvarko tuos lapus. Aš kažkada seniai senukuose esu pirkusi tokius metalinius žiedus su "kojelėm"-kambarinėm gėlėm surišt. Tai gal apie tokį variantą pagalvoju-taip primečiau kad jeigu tiesiog kokia virvele ar kaspinu juos visus suimt ir surišt, tai tas raištis nuslys žemyn. Prie kažko jį reikėtų pritvirtint, pririšt kad laikytūsi. Nebent kokią lazdelę įsmeigt ir prie jos pririšt.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Vas 2011, 16:11

vendigo rašė: relaxxx, gal įmanoma būtų įmesti nuotr. kaip tie lapai surišti pas tavo NOIDą? Dar kolkas pati nieko neplanuoju, bet ateičiai gali praversti-norėtūsi pamatyti kaip kiti tvarko tuos lapus. Aš kažkada seniai senukuose esu pirkusi tokius metalinius žiedus su "kojelėm"-kambarinėm gėlėm surišt. Tai gal apie tokį variantą pagalvoju-taip primečiau kad jeigu tiesiog kokia virvele ar kaspinu juos visus suimt ir surišt, tai tas raištis nuslys žemyn. Prie kažko jį reikėtų pritvirtint, pririšt kad laikytūsi. Nebent kokią lazdelę įsmeigt ir prie jos pririšt.
Nieko man tas raštis neslysta, tik tiek, kad grožis dingsta, bet vietos daugiau atsiranda. Surišau su paprstu šniūriku, bet galvoju, kad reiktų pakeist į ką nors prabangesnio... Kokį nors rožinį kaspiną :lol:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/8 ... directlink

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 05 Vas 2011, 20:16

Krialda rašė:Lapai, kaip lapai, aišku, gaila, kad sulamdyti, bet svarbiau kokios jo šaknys?
Drąskyt nedrąskiau, nes jis toks kaip vėlėnos gabalas, tai iš vazono ištraukus viskas būtų tvarkoj, jei ne tos nukapotos šaknys. Tai jas pabarščiau cinamonu, įdėjau atgal į vazoniką ir į tarpus pribėriau substrato su anglies gabaliukais.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 06 Vas 2011, 00:16

ką aš galiu pasakyti, taip tie palamdyti lapai daug greičiau nei įprastai pradės džiūti ir kristi.
Tavo atlikta procedūra yra gera, tik dabar neperlenk lazdos su laistymu. Leisk apgyti žaizdelėms. Pavasarį išneši į lauką, tada turėsi pasistengti, kad priaugtų jaunų auginių, šaknų. Lapai jau nebebus tokie ilgi, nes jeigu tai tikrai yra teisybė, kad jį iškasė tiesiai iš lysvės, tai tokius lapus jis auginosi tik turėdamas geras sąlygas ir pakankamai erdvės.
Dabar giedromis, saulėtomis vasario dienomis panaudok kokį nors stimuliatorių, apipurkšdamas juo tuos lapus, jis paskatins augalo prabudimą, nes tik nauji auginiai yra tavo augalo ateitis.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 06 Vas 2011, 00:51

Ramsis rašė:ką aš galiu pasakyti, taip tie palamdyti lapai daug greičiau nei įprastai pradės džiūti ir kristi.
Tavo atlikta procedūra yra gera, tik dabar neperlenk lazdos su laistymu. Leisk apgyti žaizdelėms. Pavasarį išneši į lauką, tada turėsi pasistengti, kad priaugtų jaunų auginių, šaknų. Lapai jau nebebus tokie ilgi, nes jeigu tai tikrai yra teisybė, kad jį iškasė tiesiai iš lysvės, tai tokius lapus jis auginosi tik turėdamas geras sąlygas ir pakankamai erdvės.
Dabar giedromis, saulėtomis vasario dienomis panaudok kokį nors stimuliatorių, apipurkšdamas juo tuos lapus, jis paskatins augalo prabudimą, nes tik nauji auginiai yra tavo augalo ateitis.
Ramsi, žinok aš nustebau ką pas jį radau... Tuos "džiūvėsėlius" nuo bulbų nuiminėjau (gal negerai padariau?) tai radau šešis naujus auginukus ir du kažkokius įdomius, gal jie dar neprabudę, bet kaip pas jį jie įdomiai auga, ne nuo šaknų, bet iš pašios bulbos...

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 06 Vas 2011, 01:25

Na čia tai negerai padariai, kaip suprantu seni gumbai būna padengti nudžiūvusių lapų lukštais, tai va juos ir nulupai.
tai dabar įsivaizduok kad tave nurengtų ir nuogą išmestų į lauką tokiu oru, o vėliau perkeltume į dykumą, kur karštis ir saulė.
Taigi tie lukštai vaidina būtent tokį patį vaidmenį, jie tiesiog apsaugo augalo gumbus nuo vėsos, drėgmės, saulės, karščio,
beja tas galioja netik vien Cymbidium, tokias apsaugos priemones turi daugelis orchidėjų ir jos yra labai reikalingos.
Ir dar, bent jau aš esu pastebėjąs, kad kai praplėši šį apdžiūvusį sluoksnį, labai dažnai po juo susiformavę nauji auginiai ar žiestiebiai nustoja augti, neretai nudžiūsta ar supūna. Nekišk nagų prie tokių dalykų, kartais juos gali lengvai pakirpti, bet geriausiai jų visai neliesti, nors ir kaip neestetiškai atrodo.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 06 Vas 2011, 01:27

Ramsis rašė:Na čia tai negerai padariai, kaip suprantu seni gumbai būna padengti nudžiūvusių lapų lukštais, tai va juos ir nulupai.
tai dabar įsivaizduok kad tave nurengtų ir nuogą išmestų į lauką tokiu oru, o vėliau perkeltume į dykumą, kur karštis ir saulė.
Taigi tie lukštai vaidina būtent tokį patį vaidmenį, jie tiesiog apsaugo augalo gumbus nuo vėsos, drėgmės, saulės, karščio,
beja tas galioja netik vien Cymbidium, tokias apsaugos priemones turi daugelis orchidėjų ir jos yra labai reikalingos.
Ir dar, bent jau aš esu pastebėjąs, kad kai praplėši šį apdžiūvusį sluoksnį, labai dažnai po juo susiformavę nauji auginiai ar žiestiebiai nustoja augti, neretai nudžiūsta ar supūna. Nekišk nagų prie tokių dalykų, kartais juos gali lengvai pakirpti, bet geriausiai jų visai neliesti, nors ir kaip neestetiškai atrodo.
Ne, aš ne dėl estetiškumo... Jie man kažkokie pūvantys atrodė, ne sausi, nors pati žemė sausa buvo... Ech... Na ką dabar padarysi...

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 07 Vas 2011, 14:36

Išmatavau cimbidžio ilgiausią lapą ir... :w00t: apšalau... 1.45m. Tikiuosi nusidžiovinęs šituos lapus, tokių nebeužsiaugins... :question:

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių