Aerangis biloba

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: MrGreen, Evaja, Jurgita

Radijura
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Aerangis biloba

Standartinė Radijura » 16 Lap 2011, 20:47

divatielis rašė:aš išsikėliau sau uždavinį nebedėt į pagyras foto tol,kol aš neišmoksiu normaliai fotkint. Kai mane foto pilnai tenkins, tokią ir dėsiu jau į pagyras :)
Na, baik, aš žadu dėt, nors vėl gausiu barti :))) Ne viršeliui gi. Yra kam ant viršelio būt. Visi netilpsim. O kai netikėtai kas pražysta reikia pasidžiaugt... Taip ir išmoksiu po biški...

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 16 Lap 2011, 21:05

Aj aš tai įkelsiu prie temų, kai mano pražįs, tai visviena kas norės, tas pasižiūrės. Bet čia tik aš taip sau susigalvojau tokį dalyką, bet jokiu būdu neskatinu to daryt kitiems :poke:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 28 Gru 2011, 16:12

Maniškis paaugino tą savo sliekiuką ir sėkmingai užkonservavo - nebeauga žiedynstiebis. :neutral: Ar tikėtis, kad pavasarį augalas prabus po žiemos ir toliau jį augins, ar taip ir stirksos ligi dienų galo nei miręs, nei gyvas?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 22 Sau 2012, 10:18

Žiedynstiebis tikrai užkonservuotas, užtat augalas pabudo ir pradėjo šaknis toliau augintis beigi naujas lapukas snapą iškišo. Nedrąsiai manau, kad kritinis laikotarpis po persikraustymo pas mane baigėsi, ir kad jam čia visai patinka. :thumbsup: :shhh:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 08 Kov 2012, 12:42

Džiaugiausi, kad dėmės, su kuriomis A. biloba atkeliavo, nesiplėtė. Bet va ant naujo lapuko net dvi matosi, nors jis viso labo gal tik 1 cm ilgio dar. Ir nors buvo smagiai augti pradėjęs tas lapukas ir kelios šaknys, bet viskas kažko sustojo, nors sąlygų nekeičiau. :cry: Viena sena šaknis visai galus atidavė, nors buvo pradėjusi irgi augti kuo puikiausiai. Kas gali būti ne taip? :( Ar augimo sustojimo priežastimi gali būti tai, kad per stipriu Physan 20 tirpalu keliose vietose, kur įtartina buvo, lapus patepiau? Ti dabar nemenki krateriai susidarę - ten naujų dėmių neatsirado, bet vaizdą gerokai pagadino... :x

Ir ką man dabar su tom naujom dėmėm daryt? Ar jos plečiasi kol kas sunku pasakyti, nes tikrai dar mažas lapukas, nesimato. Bet faktas, kad jos naujai atsirado, neramina. Physan'u nupurkšt/pamirkyt, antibiotikų tepalo ieškot ar visai mest lauk, kol ant kitų neperšoko? Nes dabar pakabinta glaudžiai su kitomis akvariume. :Hmmmm:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 08 Kov 2012, 16:08

antibiotikų tepalo ieškot
čia yra atsakymas, ir kuo greičiau tai padarysi tuo geriau. Mano uždelsti augalai vėliau neišgyveno. Didink vėdinimą :!:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Kov 2012, 13:02

Och. Ačiū, Ramsi, už nurodytą kryptį.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Kov 2012, 22:00

Aptepliojau antibiotikais tą nelaimėlį. Tik kiek laiko jį taip "išpuoštą" laikyti?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 10 Kov 2012, 22:43

palaikyk, stebėk kas vyksta nuvalyti spėsi.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Geg 2012, 13:26

Kadangi negavau greitosiomis tepalo su antibiotikais, Aerangis biloba gydymui panaudojau prieš 2 metus pasibaigusio galiojimo antibiotikų tabletę - sutryniau ligi miltelių, šiek tiek sudrėkinau, kad košė gautųsi, ir ja storai aptepiau naujai atsiradusias ir senas dėmes. Toks "gražuolis" su balta koše išbuvo 2 savaites, po to nuploviau. Rezultatas - dėmės nebesiplečia, naujų irgi neatsiranda (3x tfu, 3x bar į medį), tas lapukas vėl pradėjo augti ir nauja šaknis išlindo. Tai kol kas panašu, kad suveikė gydymas. :pray: Dabar laukiu, kada papuls man į rankas naujas žurnalo "Orchidėjos" numeris, nes jame yra apie šį erangį parašyta!
Beje, žiedynkotis po kurio laiko nudžiuvo, nors gan ilgai laikėsi nei augdamas, nei džiūdamas.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 21 Geg 2012, 10:12

Ant mano bilobos lapo galo atsirado 2 vandeningos pūslės,taip kaip būna nuo saulė nudegęs žmogus,o paskui pūslės atsiranda,vakar dar nebuvo.Stovi šiltai,langas vis būna atidarytas tai gauna ir gaivaus oro,vis apipurškiu atsargiai

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Bir 2012, 10:50

Aerangis biloba mėto senuosius lapus. Kai augalas iš viso 6 lapus teturi ir iš jų 3 numeta, tai kažkaip nelinksma darosi. :neutral: Naujų dėmių neatsirado, bet dėl nežinomų priežasčių naujausias lapas vėl sustojo augęs, nauja šaknis, smagiai paaugusi 5 cm, irgi kažko užsitraukti baigia. O laikymo sąlygų tai nekeičiau. Et. :neutral:

Zozozyla, kaip tos pūslės? Keičiasi kas nors? Net neįsivaizduoju, kas tokias pūsles galėjo iškelti.

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 22 Bir 2012, 11:23

buvo subliuškę,nusausinau,kaip ir sustojo,bet perkėliau į orchidariumą ir vėl atsirado :Hmmmm: skaičiau,kad tai išprovokuoja aplinkos pasikeitimas,dabar laukiu kol orchidariume apsipras,lapas pradėjo augti ir kažkas iš kamieno kalasi.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 11 Lie 2013, 22:28

Antras bandymas prisijaukinti Aerangis biloba. Po 4 mėnesių tylos nuo gavimo ir persodinimo pasirodė pirmieji gyvybės ženklai - aktyviai auga naujas lapas. Kaip smagu. :thumbsup: Linkėjimai mam. :D

FUJI
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė FUJI » 12 Rgs 2013, 18:14

Super gražuolis :w00t: , eisiu savo apžiūrėti :think:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 25 ir 0 svečių