Aerangis citrata

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: MrGreen, Evaja, Jurgita

sineriuke

Re: Aerangis citrata

Standartinė sineriuke » 27 Vas 2013, 14:52

nelabai aš suprantu savo aerangio :no: Per žiemą sudžiovino 3 apatinius lapukus, dabar liko tik 2 lapai, bet užtat auginasi naujas šaknytes vis, tik ne sustrato vidui, o iš nukritusių lapų pažasties, taip ir kyla šaknytės vis aukščiau ir aukščiau, išsikala, dabar auginasi 3 šaknytes naujas :) Bet lapai vistik neduoda ramyės, jie pasiraukšlėję, tarsi jam trūktų drėgmės, tai aš vis papurškalioju sustrata iš viršaus, kad tik neperdžiūtų, bet šaknų ūklės vidui nemačiua, nes auga kamštinio ąžuolo vazonėlyje :doh: Šiandien neatlaikiau, ištraukiau lauk, tai visos senosios šaknys supuvusios, tik viena žalia, graži, visdar beauganti, tai nupjoviau visas supuvusias šaknis, liko viena ilga ir trys nedidelės, pasodinau į plastikinį, mažyti vazonėlį, su stambesniu sustratu, manau dabar galėsiu stebėti šaknų būklę :Hmmmm: Bet vistik liko klausimas, kodėl lapai raukšlėjasi, o šaknys pūna? gal galima lengai papurškalioti lapus, tokia dulksna, jei jau šaknų mažai turi?

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Vas 2013, 15:13

sineriuke rašė:jie pasiraukšlėję, tarsi jam trūktų drėgmės, tai aš vis papurškalioju sustrata iš viršaus, kad tik neperdžiūtų, bet šaknų būklės vidui nemačiau, nes auga kamštinio ąžuolo vazonėlyje :doh:
Va čia ir buvo klaida. Jei atrodo, kad augalas gauna pakankamai drėgmės, o lapai vis tiek raukšlėjasi, reik tikrinti šaknis dėl puvinio. Kai lapai raukšlėtis pradėjo, jau su šaknimis buvo problemos, o dažnesnis substrato papurškimas tik skatino tolesnį šaknų puvimą. Kadangi šaknys buvo supuvusios, augalas pradėjo džiūti, nes neturėjo kuo pasiimti vandens, nors jo ir buvo substrate. Dėl to ir pradėjo lapai raukšlėtis. Tikriausiai žiemą buvo per daug vandens ir substratas per lėtai džiuvo, gal dar aplinka per vėsi buvo, dėl to ir nupuvo šaknys. Dabar atsargiai laistyk (bet ir nesudžiovink). Jei leidžia naujas šaknis, tuomet vilties yra, kad atsigaus augalas.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 27 Vas 2013, 15:17

dabar jau pasodintas į permatomą vazonėlį, tai matysiu substratas drėgnas ar ne :) O galima aerangius purkšti? kad lapai drėgmės gautų?

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 27 Vas 2013, 20:09

sineriuke, dėl to purškimo atsakysiu lakoniškai, taip galima, juk orchidėjos Jūsų tai su jomis daryti galite ką norite. O dabar rimtai, citratai sustratas turi būt visada lengvai drėgnas, nepakenčia perdžiūvimų. Tačiau augalo purškaliojimas galimas tik tuo atveju jeigu jį laikysite šiltai, ir labai gerai vėdinsite ( turiu galvoje priverstinis vėdinimas- ventiliatorius ) kitu atveju geriau jau palaikykite didelį aplinkos drėgnį.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 28 Vas 2013, 09:41

Supratau, tuomet geriau ne nepurškaliosiu :no: O kad substratas būtų visad drėgnas, tai net nežinau kaip tai padaryti, kai palaistau jis juk šlapias, paskiau pradžiūna, kažkiek laiko paūna drėgnas, paskiau sausas, vėl laistau, tai vistik substratas pradžiūna :think: Didelę drėgmę palaikyti, tai gautusi, nebent į kokią vazą įkišus (reiks įsigyti), dabar jis pasodintas į plastikinį mažyti vazonėlį, o tas vazonėlis įstatytas į kamštinio ąžolo vazonėlį, tai aš kazdien ištraukiu, kamštinio ažuolo vazonėlį sušlapinu ir vėl įkišu atgal augaliuką, bet nežinau ar substratas gauna kažkiek drėgmės, nes nemanau, kad per plastikinį vazonėlį drėgmė praeina :doh: gal nebent vazonėlyje prapjauti daug skylučių? :scratchheadyellow: ką patartumėte?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė MrGreen » 20 Gru 2013, 21:00

Tik prasiskleidę žiedai būna gelsvi, po to per kelias dienas visiškai pabąla.
Paveikslėlis
baisiai nefotogeniškas žiedynas, gal kad buvo kelis kartus judintas kol žiedpumpuriai formavosi, nes žiedai kaip šiukšlynas :x
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Gru 2013, 21:03

Labai gražus "šiukšlynas". Kad visi tokie gražūs būtų. :lol:

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Gru 2013, 20:47

Kadangi savo esu praradęs, tai kitų metų užduotis jį įsigyti iš naujo, nes man tokie šiukšlynai labai gražūs.

FUJI
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė FUJI » 21 Gru 2013, 21:33

Puikus šiukšlynas, daugiau tokių :D :lol: , deja, aš savo irgi praradau, atėjo iš olandų su krentančiais lapais,neišgelbėjau, bus ateities planuose... [taip.gif]

Vartotojo avataras
mam

Standartinė mam » 26 Vas 2014, 18:10

ir manasis
Prikabinti failai
DSC_1453.JPG
DSC_1453.JPG (89.66 KiB) Peržiūrėta 5321 kartus(ų)

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 26 Vas 2014, 18:22

Gražumėlis :thumbsup:
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

kaa

Standartinė kaa » 26 Vas 2014, 18:33

"gulbių ežeras" :D
:heartsfade:

FUJI

Standartinė FUJI » 26 Vas 2014, 18:49

Na ir grožis :w00t: :w00t: :w00t: :OMG: :OMG: :OMG: :D

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 26 Vas 2014, 19:16

Aha, tiksliai gulbių ežeras :) :thumbupleft:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 26 Vas 2014, 19:53

Balti žiedai ne man, bet įspūdingai atrodo :w00t: . Toks vaizdas, jeigu ištiesi ranką, jos nuo to tiltelio sušoks į delnus :D .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių