Aerangis distincta

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: MrGreen, Evaja, Jurgita

Vartotojo avataras
catlea

Re: Aerangis distincta

Standartinė catlea » 13 Lie 2011, 19:13

Turbūt vienas žiedstiebis toks ir pasiliks :Hmmmm: 1 mm, pirmasis ir nedidėja. O antras jau daugiau kaip 1 cm. O kokio ilgio pas jus žiedstiebiai buvo kol žydėjimą pasiekė? Taip nekantrauju :pray: .

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 17 Lie 2011, 12:49

Niekad nematavau, tačiau literatūroj minima kad žiedkotis yra apie 28 cm ilgio :idea: Pas mano distincta manau būdavo šiek tiek trumpesnis (gal apie 15 cm) :idea:
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 21 Lie 2011, 20:56

Vis tik patogiausia auginti ant žievės, vien dėl svyrančio žiedymo :think: Šiemet neįprastai greitai ir gerai auga, keli nauji lapai nuo pavasario, kai tuo tarpu seniau tiek lapų užaugindavo per visus metus.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 21 Lie 2011, 22:40

Taviškis žiedstiebis už maniškį ilgesnis :) . Bet dabartiniam variante tavo ir mano augalai labai panašūs(jei čia foto dabar).
Man kol kas taip pat labai gerai ant bloko auga (kaip atkeliavo iš italų ant tos žievės dailiai pritvirtintas, taip ir auga). Nuo to užsakymo du lapai išaugo pas mane, vienas žiedstiebis tikrai nebeaugs manau, nes mažiau nei 1 mm, o kitas tai auga po trp. Tik va buvau vasaros pradžioj keliom dienom išvažiavus, pamiršau nuo lango nukabint, tai ant vieno pirmutinio lapo (kur pas mane jau išaugo) ant galo gavosi kaip ir nudegimas :cry: . Nedaug, gal porą mm tokios rudos dėmelytės. Pabarsčiau aglies milteliais, užsitraukė, dabar tie porą mm padžiūvę ir tiek. Žiūriu visiškai nepakenčia tiesioginės saulės.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 21 Lie 2011, 22:46

:shock: O kur čia tas žiedstiebis :question:
Šaknį matau, o žiedstiebio :no:

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 21 Lie 2011, 23:39

Na gal apsirikau :scratchheadyellow: , gal čia ir ne žiedstiebis :question: , negaliu labai daug žinoti apie afrikiečius, kadangi pradėjau juos auginti prieš metus. Ir iš foto man pasirodė, kad taip pat kaip pas mane.
Bet kad pas mane ne šaknis (kur matosi iš centro į viršų dešiniau), tai tikrai. Nes savas šaknis turiu tris, jos kaip ir šaknys, ir galiukai jų visai kitokie nei to ką bandau parodyti (atsiprašau už foto kokybe, fotikas pensininkas). Tas galiukas smailėjantis kaip kardas, dar yra kaip ir dviejose vietose (arčiau stiebo) tokia kaip ir plėvelė. Vėl gi nžn tiksliai moksliškai kaip tai vadinasi :scratchheadyellow: . Na iš pirmo žvilgsnio man labai panašu buvo kad MrGreen greitu laiku turės žiedų.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 22 Lie 2011, 08:11

Pas mane ten šaknis, o tavo nuotraukoj man irgi panašu į šaknį, žiedstiebis visai kitokios formos ir kitokios spalvos :think: Reikia foto tiesiai iš priekio, tada mums bus aiškiau ar ten šaknis ar žiedstiebis :)

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 22 Lie 2011, 12:00

Su tokia foto kokybe neišeina perteikti kas matosi plika akim. Na man atrodo, kad pas mane bus žiedų (jei nenudžius, ar kas nors nenugrauš ). Pats galiukas tos ar tai šaknies ar tai žiedstiebio jau šiandien horizontaliai praplyšęs. Šaknys kai auga tai ne taip būna. O dėl spalvos tai nieko negaliu pasakyti, nemačiau gyvai žiedstiebio, bet šito šaknies ar žiedyno trp į rudumą. Na laikas parodys kas čia toks.
O va tas lapas. Ar galėjo taip nuo tiesioginės saulėws būti?
Prikabinti failai
PIC_0153.JPG
PIC_0153.JPG (54.94 KiB) Peržiūrėta 6031 kartus(ų)
PIC_0151.JPG
PIC_0151.JPG (62.77 KiB) Peržiūrėta 6031 kartus(ų)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 25 Lie 2011, 21:17

galėjo, jam tiesioginės saulės nereikia, visada pavėsis reikalingas arba labai stipriai išsklaidyta rytinė/vakarinė saulė.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 25 Lie 2011, 21:29

Dėl to žiedstiebio, tai matyt nuotrauka kalta, man ten vistiek šaknis ;)
O dėl lapo, o ar negali ten būt koks mechaninis pažeidimas :question: :think:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 26 Lie 2011, 20:46

Maniškis irgi augina žiesdtiebį :D Ačiū Jurgitai, kad pastebėjo, nes paprastai nėra kada atidžiai augalų apžiūrėti, o šiandien teko aprodyti augalus ir tuo pačiu daug naujienų pačiam pamatyti :lol: Taip pat ir punctata pradėjo auginti žiedstiebį.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 27 Lie 2011, 06:21

MrGreen rašė:Maniškis irgi augina žiesdtiebį :D Ačiū Jurgitai, kad pastebėjo, nes paprastai nėra kada atidžiai augalų apžiūrėti, o šiandien teko aprodyti augalus ir tuo pačiu daug naujienų pačiam pamatyti :lol: Taip pat ir punctata pradėjo auginti žiedstiebį.
geros žinios. laukiam žiedų :thumbsup:
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Jurgita
Moderatorius

Standartinė Jurgita » 27 Lie 2011, 11:26

catlea rašė:Su tokia foto kokybe neišeina perteikti kas matosi plika akim. Na man atrodo, kad pas mane bus žiedų (jei nenudžius, ar kas nors nenugrauš ). Pats galiukas tos ar tai šaknies ar tai žiedstiebio jau šiandien horizontaliai praplyšęs. Šaknys kai auga tai ne taip būna. O dėl spalvos tai nieko negaliu pasakyti, nemačiau gyvai žiedstiebio, bet šito šaknies ar žiedyno trp į rudumą. Na laikas parodys kas čia toks.
O va tas lapas. Ar galėjo taip nuo tiesioginės saulėws būti?
Tiek antroj, tiek trečioj nuotraukoj man panašu į žiedstiebį, nors nuotraukos nėra tokios aiškios, kad būtų galima sakyti garantuotai :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 27 Lie 2011, 13:26

Tai va ir man grynas žiedstiebis, ypač šiandien tai jau tikrai :) . Ir lįsti pradėjo jis visiškai kitaip nei šaknis. Tik gaila, kad pirmasis nebedidėja - kaip buvo milimetrinis, taip ir dabar milimetrinis. Nors nedžiūna. Ar yra tikimybė, kad jis vėliau pradės augti?
MrGreen, ar matosi tavoj foto tas žiedstiebis kur Jurgita atrado? Ar jis šiaurės- vakarų kryptim ant foto?

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 28 Lie 2011, 18:45

catlea rašė:Tai va ir man grynas žiedstiebis, ypač šiandien tai jau tikrai :) . Ir lįsti pradėjo jis visiškai kitaip nei šaknis. Tik gaila, kad pirmasis nebedidėja - kaip buvo milimetrinis, taip ir dabar milimetrinis. Nors nedžiūna. Ar yra tikimybė, kad jis vėliau pradės augti?
MrGreen, ar matosi tavoj foto tas žiedstiebis kur Jurgita atrado? Ar jis šiaurės- vakarų kryptim ant foto?
Nepradės augti senasis žiedstiebis, jis dažniausiai toks ir lieka. Nesimato nuotraukoj, nes jo greičiausiai dar nebuvo kai fotkinau. Žiedstiebis pas mane dar labai mažas, neseniai pradėjęs augti :idea:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių