Angraecum sesquipedale (liet. didysis angrekas)

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: MrGreen, Evaja, Jurgita

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Angraecum sesquipedale (liet. didysis angrekas)

Standartinė MrGreen » 29 Kov 2011, 22:08

Tyrinėdamas Angraecum sesquipedale, Čarlzas Darvinas iškėlė teoriją, kad jei nektaras yra pačiame pentino gale, tai apdulkintojas turi turėti tokio ilgio straubliuką, kuriuo pasiektu nektarą. Kitaip ši orchidėja niekada nebūtų apdulkinta. Tuo metu, Darvinu niekas netikėjo. Tačiau praėjus nemažai laiko po Čarlzo Darvino mirties, jo nuspėtas apdulkintojas buvo atrastas - didžiausią straublį turintis sfinksas Xanthopan morganii praedicta, kurio straublys yra iki 40cm ilgio. Tai puikus mutualistinio ryšio pavyzdys tarp augalo ir specifinio apdulkintojo.
http://www.angraecum.org/Species/Angrae ... pedale.htm
http://en.wikipedia.org/wiki/Angraecum_sesquipedale
Angraecum sesquipedale galima pavadinti visų angrekų karaliumi :) nuo kovo vidurio turiu ir aš šį džiaugsmą, tikiuosi labai ilgai neteks laukti žiedų :roll: Pats augalas primena vandą, lapai pilkai žalsvi, tik prasiskleidę žiedai būna žali, vėliau spalva keičiasi į baltai gelsvą. Žiedai tiesiog milžiniški su apie 30 cm ilgio pentinu, labai kvapnūs vakare.
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Re: Angraecum sesquipedale (liet. didysis angrekas)

Standartinė Egle » 02 Bal 2011, 08:28

MrGreen, o tu vasarą žadi jį nešti į lauką? Nes aš irgi jį turiu, tai dar daug klausimų kyla :) O pas tave kokio jis dydžio?
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 02 Bal 2011, 12:54

Egle manau jis tokio pat dydžio kaip ir pas tave :mrgreen: Lyginant su suaugusiu tai sakyčiau paauglys - nėra labai mažas bet dar ir nedidelis :think: Aišku kad nešiu tik gal ne į lauką, o į šiltnamį kartu su katlėjom :think: Vis tik šis angrekas šilumamėgis, o ir šviesos jam reikia nemažai (kad daug šviesos reikia matosi ir iš pilkų lapų :) ). Kadangi tu neši į balkoną (kuriame šiltnamiukas yra?) tai jam ten patiks. Vis masčiau persodint ar ne, nes tas vazonas kuriame jis pasodintas atrodo gerokai per didelis...bet kai žievė šviežia geriau nejudinti, nes nesinori laukti kelių metų, kol vėl pradėtų augti.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 03 Bal 2011, 19:54

Na, kadangi, keik skaičiau, jis nemėgsta būti persodintas, tai aš jį paliksiu tame didesniame vazone. Juolab, kad žievė nesudūlėjusi. Aš šiamet neplanuoju šiltnamio dengti plėvele, tik lentynas panaudoti, nes pernai iškepė pusė mano kolekcijos per vieną dieną :cry:
Everything in orchid culture is relative. What works for me may be a disaster for you!

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 03 Bal 2011, 22:16

Tam vazone manau jis kokius 2 - 3 metus galėtų augti, priklausomai nuo substrato būklės gal ir ilgiau. Dar viena mintis pridaryti (apačioje) vazono šonuose skylių, tada vėdintusi ir pradžiūtų greičiau :think:

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 06 Lie 2011, 19:16

Patiko jam kartu su katlėjomis gyventi, nustebino ir tai, kad auga gan greitai palyginus su kitais afrikiečiais. Aišku reikia negailėti trąšų, vandens ir šilumos :)

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 07 Lie 2011, 08:13

Maniškis sugalvojo šaknį augintis iš vazono į viršų. Bandžiau įkišti atgal, bet jis vis tiek nosį į lauką kiša :) Bet auga tikrai pakankamai greitai :) Gal nereikes senatvės laukti, kad žiedus pamatyčiau :)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 25 Bal 2012, 20:54

kaip peržiemojo sesquipedale pas visus kas turite ? Maniškis jau pusiau pabudęs, šaknų dar neaugina bet lapai pradėjo augti, nors greitu augimu ir nepasižymi, bet progresas yra :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 25 Bal 2012, 22:05

pas mane irgi lyg jau pabudo, bet man pradeda nepatikti jo šaknys, žinoma aš jų nedaug matau ;)

Vartotojo avataras
zozolyla

Standartinė zozolyla » 26 Bal 2012, 08:08

o mano O:) vyko rudenį remontas ir vyras gražiai paspardė sudėtus augalus mano ant žemės tame tarpe ir angracentum,pabiro iš vazono..negana to dar katą taip pasielgė :evil: ir viskas,pradėjo nykti akyse.O šiaip augo labai gražiai ir sakyčiau ne taip lėtai.

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 26 Bal 2012, 11:22

Mano jau pabudęs, auginasi šaknis ir lyg naują lapuką :)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 20 Rgp 2012, 08:49

Šiemet prastai auga sesquipedale :neutral: nors lapai auga greitai, tačiau naujų šaknų nematyti, o ir senosios dar nepradėjo augti, vėl išnešiau pas katlėjas į šiltnamį, kur daug saulės ir šilumos, prieš tai gyveno vėsiau :doh: Kaip pas kitus auga ? Eglės gan anksti prabudo, turėjo gerokai paaugti ?

Vartotojo avataras
Egle
Moderatorius

Standartinė Egle » 20 Rgp 2012, 19:01

Na, skųstis tikrai negaliu :) Kitos gal prastai jaučiasi, bet šitas, tikiuosi, taip laikysis ir toliau :)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 20 Rgp 2012, 20:46

Maniškis tik visai neseniai pradėjo augintis šaknis, nežinau kaip ilgai užtruks tas augimo sezonas, bet būt gerai, kad jis jų daugiau pasiaugintų ;)

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 04 Geg 2013, 17:36

Šiemet galiu džiaugtis, kad sesquipedale puilnai prabudo gan anksti, lapai pradėjo augti gal vasario mėn, o šiandien laistydamas aptikau daug naujų šaknų :) stovėjo ant pietinės palangės, kur šilta ir visą dieną gauna daug saulės.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 17 ir 0 svečių