Aerangis punctata

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderatoriai: MrGreen, Evaja, Jurgita

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Kaštonė
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Aerangis punctata

Standartinė Kaštonė » 27 Lie 2012, 09:19

Maniškis, iki šiol labai sėkmingai augęs, per keletą dienų numetė daugumą lapelių :( . Lapeliai ėmė gelsti prie kamieno ir netrukus tiesiog nubyrėjo. Ar galėjo taip sustresuot dėl vežimo į pajūrį - orų atvėsimo - vežimosi atgal :think: ?

Vartotojo avataras
andriuxplind2

Standartinė andriuxplind2 » 27 Lie 2012, 11:08

Kaštonė rašė:Maniškis, iki šiol labai sėkmingai augęs, per keletą dienų numetė daugumą lapelių :( . Lapeliai ėmė gelsti prie kamieno ir netrukus tiesiog nubyrėjo. Ar galėjo taip sustresuot dėl vežimo į pajūrį - orų atvėsimo - vežimosi atgal :think: ?
Nebeturiu ir aš jo. Nutiko lygiai tas pats, tik radau šitą situaciją grįžęs po 10 dienų. Manau, kad nepravėdino akvos ir sušuto. Nes lygiai tas pats ir su comparettia atsitiko :neutral:
Užuojauta
"Aišku, aš galėčiau apsieti ir be gėlių, bet jos padeda man išsaugoti pagarbą pačiam sau, nes įrodo, kad mano rankos ir kojos nesukaustytos kasdieninių rūpesčių. Jos – mano laisvės įrodymas."
Rabindranatas Tagorė

kaa

Standartinė kaa » 27 Lie 2012, 11:58

o tai ne puvinys?
Paskutinį kartą redagavo 1 kaa. Iš viso redaguota 27 kartus.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 27 Lie 2012, 12:43

na, manyčiau kad tiesiog pateko vanduo ant skrotelės ir įsimetė puvinys. Afrikiečiams tokia situacija būdinga...
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Kaštonė

Standartinė Kaštonė » 27 Lie 2012, 13:35

Evaja rašė:na, manyčiau kad tiesiog pateko vanduo ant skrotelės ir įsimetė puvinys. Afrikiečiams tokia situacija būdinga...
Bet ar tuomet nebūtų procesas prasidėjęs nuo skrotelės vidurio? O dabar nukrito senesnieji lapeliai, o skrotelės viduryje esantys trys lapeliai dar yra sveiki. Tikiuos, kad dar ne paskutinioji :?

kaa

Standartinė kaa » 27 Lie 2012, 16:05

bet ir pūt gali pradėt žemiau prie senesnių lapų. nu man taip atrodo- lašas vandens ir nėr oro aplink, ir atia..

Vartotojo avataras
Giriniss

Standartinė Giriniss » 28 Lie 2012, 21:35

maniskiai afrikieciai labai jautriai reagavo y salygu pakeitima, i kita orchidariumo vieta perstacius, uzsistresavo, su punctata 1:1, tik gavus, numete veik visus lapus, ir tikrai ne puvinys, liko su vienu lapu, paskiau adaptavosi ir dabar sedi patenkintas atsiaugines lapukus, nors kai likes buvo tik 1 jau maniau amen jam

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 29 Lie 2012, 21:20

Girinis teisus, dauguma afrikiečių taip reaguoja į patirtą stresą (sąlygų pasikeitimą, persodinimą etc.). Iš patirties galiu pasakyti, kad likęs vienas lapas labai gerai dar, atsigauna augalas jei laiku sudaromos tinkamos sąlygos, taip pat teko turėti ir tokių, kurie visus lapus numetė, tačiau vėliau atsigavo, svarbu sveikos šaknys ir nepažeistas skrotelės centras. Todėl niekada neskubėkitė išmesti afrikiečių jei šaknys gražios o lapų nebėra :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 12 Rgp 2012, 17:55

Augalas labai gražus, tik atsargiai su kiminais, daugumai afrikiečių jie nepatinka, bet viskas priklauso nuo Jūsų auginimo sąlygų...

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 12 Rgp 2012, 18:45

MrGreen rašė:Augalas labai gražus, tik atsargiai su kiminais, daugumai afrikiečių jie nepatinka, bet viskas priklauso nuo Jūsų auginimo sąlygų...
Ačiū :) . O tai tuos kiminus geriau nuimti? Šiaip tas blokas kamštinis, šiltai minkštas(na ne toks kietas kaip medis), tai gal ir nereikia kiminų? A. mystacidii(jaunas augalas) pas mane ant medžio žievės su kiminais, tai labai gerai žingsniuoja į priekį( kiekveną dieną nupurškiamas). Taip bijau kažką ne taip padaryti su punctata.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 12 Rgp 2012, 20:49

jei purškiama kasdien tai kiminus nuimčiau.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 12 Rgp 2012, 21:14

MrGreen rašė:jei purškiama kasdien tai kiminus nuimčiau.
Jau nuėmiau :) . Nes reikia klausyti vyresnių (turbūt ne amžiumi, o patirtim ) patarimų. Dėkui. Nes svajojau apie jį du metus, visai nenoriu, kad mano svajonė imtų ir nubarstytų lapelius.. :snooty: .

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 20 Rgp 2012, 08:40

Svarbiausia nepersistengti su laistymu, kai augalas auga reikia daug drėgmės ir gero vėdinimo, laistyti galima dažnai, bet šaknys turi greitai išdžiūti. Kai ilsisi, užtenka tik retkarčiais apipurkšti šaknis. Beje bent jau pas mane punctata pradeda augti vasaros pabaigoje, ir žiemos laikotarpiu būna aktyviausias augimo laikas, o pavasarį-vasarą augalas ilsisi.

Vartotojo avataras
catlea

Standartinė catlea » 20 Rgp 2012, 13:05

Ačiū MrGreen , labai aiški informacija.
O šiaip punctata labai kaprizingas palyginti su kitais afrikiečiais? Nes kelias afrikas turiu, tai jokių problemų(tfu, tfu, tfu). O šitas toks mažulytis, toks trapus augaliukas atrodo..

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 20 Rgp 2012, 20:47

O šiaip punctata labai kaprizingas palyginti su kitais afrikiečiais?
Mano praktika rodo, kad taip. ;)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 22 ir 0 svečių