Pluoštinė juka (Yucca filamentosa)

Moderatoriai: Šilingė, mozaika, Urze, EvaJa, Ramsis

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Pranešimai: 1640
Užsiregistravo: Sek Spa 18, 2020 11:48 am

Pluoštinė juka (Yucca filamentosa)

Standartinė MrGreen »

Šilingė rašė:
Ket Rgp 03, 2017 7:34 am
Jukų žydėjimo šventė mano kieme :mrgreen: Į salotų lysvę ir visokius nenuskabytus peržydėjusius žiedus prašom nekreipti dėmesio :oops:
juka5.jpg
juka5.jpg (129.35 KiB) Peržiūrėta 150 kartus(ų)
juka1.jpg
juka1.jpg (133.1 KiB) Peržiūrėta 150 kartus(ų)
Ramsis rašė:
Ket Rgp 03, 2017 9:22 pm
Mano juka dar kolkas maža bet tikiuosi kada nors tokio rezultato :shock:
Šilingė rašė:
Pen Rgp 04, 2017 8:02 am
Ramsi, ateis, ateis šventė ir į tavo kiemą :lol: Maniškėms jau gal koks desėtkas metų, o gal ir daugiau... Istorija prasidėjo visai paprastuoju būdu - mamoj Maximoj pirkau pakelį su dviem gabaliukais stiebo ar šaknies - net nežinau, kaip apibūdinti - pasodinau į vazonus, sudygo. Pirmą žiemą tuose vazonuose, tiesa, įkastuose, ir žiemojo, paskui jau buvo pasodintos į nuolatines vietas. Didysis krūmas yra patyręs pelių ar kažkokių kitų graužikų invaziją :twisted: - pavasarį nutirpus sniegui radau išgraužtas skroteles, bet suveikė atvirkščiai - vietoj kiekvienos išgraužtos išsprogo po 2-3 :lol: O pirmojo žydėjimo laukiau keletą metų. Nuo tada kasmet stabiliai, tik pramečiuoja gausumas :lol: Pernai toji, kur šiemet penkiastiebė, žydėjo vienu žiedynstiebiu, o šiemetinė kuklioji pernai trimis.
Didįjį krūmą jau kažkaip iš vieno krašto ir paretinti norisi, tik bijau, nes kiekviena invazija su šaknų pažeidimu sukelia nevaldomą atžalų plitimą :roll: Žinau, nes kaip tik iš to krašto jau esu vykdžiusi kasinėjimus :mrgreen:
Amise rašė:
Pen Rgp 04, 2017 12:54 pm
Mamos darželio jukos pirmas žydėjimas. Kupstas didelis ilgiausiai augo, nežydėjo, kol neapsikentus mama gerokai sumažino apimtį, mažus ūglius. Po kiek laiko vaikštinėjant žiū kažkoks ilgas stiebas pūpso :shock: :lol: Gaila, kad kai vėlyviausi pumpurai pradeda skleistis pirmieji jau būna nukritę ar gerokai apvytę..
juka.jpg
juka.jpg (364.39 KiB) Peržiūrėta 150 kartus(ų)
Šilingė rašė:
Ant Rgp 08, 2017 10:10 am
Amise, gražu!
Beje, dėl to žydėjimo ne vienu laiku - šiemet dar pakenčiamai, palyginus daug pumpurų maniškės išskleidė vienu kartu. Ankstesniais metais irgi niurzgėjau, kad jukos nė pusės grožio neparodo, nes žydi tik po kelis žiedelius vienu metu... ;)

Rašyti atsakymą

Grįžti į