Bulbophyllum

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Bulbophyllum

Standartinė kaa » 13 Vas 2013, 20:43

jei iš karto spėji , dar ir nereikės kirpti. o poto jau ne :yuck:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Vas 2013, 20:52

Gal vario sulfatu ar čempionu pamėgint :scratchheadyellow:
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Vas 2013, 22:56

Vienžo pasidarė taip gaila, o dar Misterija sugėdino [Geda2] tai padariau tokį marmalą, kad įtariu jog su ta tručizna bulbikam padariau galą...
Gerklę graužia, nosį graužia, rankas peršti. Kažkokia sieros rūgštis gavosi [O.0] :shock:
-------------------------------23:36

Jetau.. Dar to brudo ir man mano blauzdų kliuvo, o niežulys koks, o paraudimas koks. Nu ir pridirbau... :geek:

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 14 Vas 2013, 06:35

relaxxx, ir kaip toliau sekasi? :o
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 14 Vas 2013, 09:35

Relaxxx, aš tikiu, kad žinai, jog skirtingų cheminių preparatų geriau tarpusavyje nemaišyti, nes gali tarpusavyje sureaguoti ir tručas gautis ne tik kenkėjam, augalam, bet ir žmogui :!: Atsargiai su tokiais miksavimais. Saugiau yra naudoti tokią seką: česnakų ištrauka/Čempionas -> antibiotikai -> aspirinas (grybų naikinimui - bakterijų naikinimui - imuniteto sustiprinimui).
uranija rašė:Urze, mane labai domina Bulbophyllum flabellum-veneris ;). Auga jis ant bloko ar vazonėlyje, gal jau žydėjo? Senokai krito jis man į akį ir galvoju įsigyti (kaip tik radau kad italai turi ir O&M), bet bijau ant "lepūnėlio" užsirauti [Geda2], būtų mano pirmas Bulbophyllum.. Jei dar kas nors turi kokių pastebėjimų apie jį, įdomu būtų sužinoti.
Gavau jį bešaknį, per vasarą pagulėjęs ant gyvų kiminų atsiaugino šaknis, vėliau buvo perkeltas ant kamštinio ąžuolo žievės bloko su šaknis dengiančiu kiminų sluoksniu. Kiminus palaikau drėgnus, nors būna, kad ir išdžiūva jie, tada iš gumbų vandenį panaudoja, jie susiraukšlėja, o vėl pradėjus normaliai lieti per kiek laiko vėl išsilygina (nors ne 100 % lygumas būna). Kai auginau gyvuose kiminuose, pernelyg šlapi ir kompaktiškai sugulę kiminai nupūdė kelias šaknis, tad reiktų išlaviruoti tarp gerai vandenį sulaikančio, bet neužmirkusio substrato. Auginu šiltai, žiemą vėsiau 18 laipsnių nebūna. Jei gauna pakankamai šviesos, šilumos ir drėgmės, augimas nesustoja visus metus. Trąšų gauna gan chaotiškai, daugumai savo orchidėjų duodu gerokai mažesnę nei rekomenduojamą jų koncentraciją.

Kelis kartus jau žydėjo - labai graži rausva vėduoklytė iš 5-6 žiedų su nuo menkiausios oro srovės tabaluojančiais liežuvėliais. Kvapas labai silpnas ir nesklindantis, prisikišus jaučiasi toks švelnus truputį papuvusios žuvies arba blogai išdžiovintų skalbinių kvapas. :D Žydėjo iš praeitų metų gumbo, ne iš naujausio. Įdomu tai, kad iš to pačio gumbo, tos pačios vietos išaugo pirma vienas, o paskui po 2 mėn. ir kitas žiedynstiebis - va šito tai nežinojau, tad buvau labai maloniai nustebusi. Nuo pypciuko pasirodymo iki žiedų prasiskleidimo praeina labai nedaug laiko, gal 2-3 savaitės (nereik mėnesiais laukti), bet ir žiedai ne itin ilgai laikosi - apie savaitę. Žydėjo pavasarį. Dabar laikomas orchidariume, tai džiugiai auga. Didesnis aplinkos drėgnis nei 50 % jam labai (pa)tinka, tada greičiau ir aktyviau auga. Pats augalas yra kompaktiškas, tarp gumbų rizoma yra labai trumpa, gal max 2 cm, gumbai apie 2 cm dydžio, lapai - apie 10 cm, gal kuris ir siekia 15 cm, bet vargiai, jie yra standūs ir postoriai. Mano auginimo sąlygomis tai tikrai nelepi ir gan greitai auganti rūšis. :)

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 14 Vas 2013, 10:31

relaxxx84 rašė:Vienžo pasidarė taip gaila, o dar Misterija sugėdino [Geda2] tai padariau tokį marmalą, kad įtariu jog su ta tručizna bulbikam padariau galą...
Gerklę graužia, nosį graužia, rankas peršti. Kažkokia sieros rūgštis gavosi [O.0] :shock:
-------------------------------23:36

Jetau.. Dar to brudo ir man mano blauzdų kliuvo, o niežulys koks, o paraudimas koks. Nu ir pridirbau... :geek:
nelabai supratau , ką nutrūčyti bandei :think: ar gyvas?
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
uranija

Standartinė uranija » 14 Vas 2013, 12:23

Urze, ačiū už tokį išsamų atsakymą :thumbsup:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 14 Vas 2013, 12:42

[Cha] [Cha] [Cha]
Bamdžiau tručyt visą kas gyva, kas matosi ir ko nesimato.
Aš gyvas, jaučiuosi gerai :lol:
Na, bulbikų lapai dar nenurudavo, tik lengvai mėlstelėję.
Na tikiuosi, kad bacila sugraužta, o bulbikai gyvi [O.0]

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 14 Vas 2013, 12:45

[quote="relaxxx84"]Koks čia biesas užpuolė mano bulbiką? /quote]
oi,tokios dėmės atsirado ir mano porai falenopsių, viens prie kito stovi.Nu aš jau nežaisiu,išmesiu,kad neužkrėstų kitų :no:

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 14 Vas 2013, 13:45

misterija rašė:Eliss , apdorok visą augalą physano ...
ačiū, misterija, taip ir padariau. Lai žinos dabar...Suprantu tik vieną, kad jei daugiau įvairių augalų turi, nuostolių neišvengsi. O su tokiais jautruoliais dar neišmokau elgtis ;)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Vas 2013, 16:06

Tik spėk parašyti, kad miega augalai, ir pabudo, nosis kiša jau ir kiti du gumblapiai. :D
Šiokia tokia nuotrauka dydžių palyginimui: kairėje po tilandsija - Bulbophyllum rufilabrum, viršuje ant žievės padžiuvęs belapis - Bulbophyllum wallichii ir per vidurį išsikerojęs Bulbophyllum flabellum-veneris (sin. Cirrhopetalum lepidum).
Prikabinti failai
Bulbophyllum rufilabrum, Bulbophyllum wallichii ir Bulbophyllum flabellum-veneris (sin. Cirrhopetalum lepidum) 2013-02-18 18.56.13.jpg
Bulbophyllum rufilabrum, Bulbophyllum wallichii ir Bulbophyllum flabellum-veneris (sin. Cirrhopetalum lepidum) 2013-02-18 18.56.13.jpg (134.98 KiB) Peržiūrėta 5763 kartus(ų)

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 27 Vas 2013, 16:21

gražu :thumbupleft:
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 03 Kov 2013, 12:21

Mano grandiflorum aleliuja :cry: puvinys buvo rizomoj, taip 'nuėjo ' visas augalas.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Geg 2013, 15:23

Bulbophyllum flabellum-veneris (sin. Cirrhopetalum lepidum) super greituoju būdu auginasi žiedynstiebį. :)

Vartotojo avataras
Mestė

Standartinė Mestė » 27 Geg 2013, 17:07

Urze rašė: "greituoju būdu"
[Cha] , visai kaip mano chemijos mokytoja(bet čia ne apie ją)
Mano:
Bulbophyllum grandiflorum auginasi naujus gumbus
Bulbophyllum taiwanense turi daaaug mažų gumbelių :heartsfade:
Bulbophyllum echinolabium auginasi naują gumbą (parduodamas 70Lt)
Cirrhopetalum makoyanum(nežinau, ar tinka čia ar ne) auginasi naujus gumbus
Tegul meilė ir empatija keičia pasaulį.

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių