Bulbophyllum

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

BUTTON_TOPIC_LOCKED
Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Re: Bulbophyllum

Standartinė misterija » 10 Vas 2013, 22:14

nežinau kaip kitiems , bet man gumblapiai tikrai nėra lepūnėliai , nors ir nevisi visada klauso, toks buvo ir grandiflorum . o šiai dienai visi kas gyvena atskiruose "apartamentuose" - laikosi puikiai.

mano patarimas - ant šaknų kiminų dėti, ir juos pritvirtinti su nailonine virvute.
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 11 Vas 2013, 09:20

Ar jau pajuto gumblapiai pavasarį? Bulbophyllum flabellum-veneris (sinonimas Cirrhopetalum lepidum) tai net negalvojo miegoti, aktyviai augo visą žiemą, dabar 1 ūglis baigia bręsti ir 2 įpusėjo lapus auginti. Bulbophyllum rufilabrum kai nužydėjo, tai jokio judesio iki dabar. Bulbophyllum wallichii nuo rudens, kai numetė savo lapą ir nuėjo miegoti, irgi nieko nedarė, vėl trijų vynuogių stadijoj buvo, bet galiausiai irgi pajudėjo - naujo ūglio akutė pučiasi. Šitas akivaizdų ramybės periodą turi, o va ar Bulb. rufinum tas būdinga, tai kažkaip neužsifiksavę man. Gal su juo viskas normaliai, "pagal planą" vyksta? :scratchheadyellow: No lapkričio mėnesio visi buvo į tą patį orchidariumą patalpinti, tai temperatūra ir aplinkos drėgnis toks pats buvo, tik šviesos ir vandens kiekis skyrėsi.

Koks gumblapis pas jus, gerbiamieji, geriausiai auga? Gal sau kokį pritaikysiu. :D
Misterija, pavyko su Bulb. frostii susidraugauti? Nes gražus šitas rūpužiukas, tik, kiek supratau, įnoringas.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 11 Vas 2013, 14:47

kad paklausei apie frostii , tai patikrinau kaip laikosi , nes gyvena atskirai, toli ir pamirštas - tad patikrinus rastas naujas auginukas apie cm dydžio ir nauja ilga šaknis. bet kad turi jis charakterį (arba neturiu idealių sąlygų) - tai faktas.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 11 Vas 2013, 15:06

misterija rašė:nežinau kaip kitiems , bet man gumblapiai tikrai nėra lepūnėliai , nors ir nevisi visada klauso, toks buvo ir grandiflorum . o šiai dienai visi kas gyvena atskiruose "apartamentuose" - laikosi puikiai.

mano patarimas - ant šaknų kiminų dėti, ir juos pritvirtinti su nailonine virvute.
tai kaip suprantu,grandiflorum nebeturi? O kas jam neįtiko?

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 11 Vas 2013, 15:12

buvo jaunas, mažas ir neklausė kiek vandens reikia per parą sunaudoti [Geda2] tada pasigavo puvinį , kuris nukeliavo per rizomą ir ate.
nors kiti bulbikai , net ir mažesni būdami su mano pasiūlomu kiekiu vandens puikiausiai susidoroja, tik gal kai kuriems šilumos reiktu daugiau.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 13 Vas 2013, 15:15

Štai kas liko iš mano grandiflorum :no: šiandien dar vieną bulbiką nupjoviau.Eina puvinys per visą rizomą. Nee, ne mano augalas :no:
Prikabinti failai
DSC_15521.jpg
DSC_15521.jpg (118.73 KiB) Peržiūrėta 6307 kartus(ų)

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 13 Vas 2013, 17:11

Eliss , apdorok visą augalą physano tirpalu arba kokiu kitu fungicidu, apdžiovink. Paimk mažą vazonėlį, į jį truputį substrato gerai pamirkyto, ant viršaus cm sluoksnis drėgnų kiminų, ant jų užsodink augalą, tik supuvusias šaknis nukirpk, šalia augalo įsmeik pagaliuką ir prisek ,kad augalas netabaluotu, vazonėlį dėk į kokį šaldymui skirtą plastikinį indelį , sandariai uždaryk ir padėk ten kur rankos nepasiekia ir akys nemato, bet šviesu ir šilta (tarkim netoli radiatoriaus ir dar lempos apšviečia). patikrink po mėnseio.

Šiaip jei zaraza įsiveisdavo rizomoj tai sunkus variantas, ne vieną gumblapį taip esu praradus. Kad to išvengčiau pradėjau gumbų pagrindus saugoti tiesiog nuimdama substratą " iš po kojų".

Vartotojo avataras
uranija
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė uranija » 13 Vas 2013, 17:12

Urze, mane labai domina Bulbophyllum flabellum-veneris ;). Auga jis ant bloko ar vazonėlyje, gal jau žydėjo? Senokai krito jis man į akį ir galvoju įsigyti (kaip tik radau kad italai turi ir O&M), bet bijau ant "lepūnėlio" užsirauti [Geda2], būtų mano pirmas Bulbophyllum.. Jei dar kas nors turi kokių pastebėjimų apie jį, įdomu būtų sužinoti.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Vas 2013, 17:42

Koks čia biesas užpuolė mano bulbiką? Čia naujo augančio bulbiko lapas toks. Vakar dar buvo gerai. Ką rekomenduotumėt?
Prikabinti failai
Bulb..jpg
Bulb..jpg (120.59 KiB) Peržiūrėta 6282 kartus(ų)
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 13 Vas 2013, 20:03

tepti grynu physan, izoliuoti, dar flomasteriu pažymėk ir žiūrėk ar neplinta, arba išmesti , nes man panašu į tą bjaurastį kuri phaleanopsius suėda.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Vas 2013, 20:13

Dabar galvoju, kad galėjo purškiant vaurutes ant jo nuvarvėt karštoko vandens ir užsilikt, o rytais pas mane vėsoka, bet... Ant kito bulbiko taip pat pastebėjau, bet ten tai žiauriai naujas lapas suvarytas.
Fysano neturiu ir nepirksiu, nes tikiku, kad bulbikus bus pigiau naujus nusipirkt, bulbikų įzoliuot taip pat neturiu kur...
O jei aš nukarpyčiau tuos lapus? :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 13 Vas 2013, 20:24

relax , tipo nematau , tai sąžinės negraužia? nepanašu tai į vandens lašų darbą :snooty:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Vas 2013, 20:27

Graužia... dearei per žiemą baigia antrą bulbį užsiaugint (čia jis nuotraukoj ir yr), o lobbii penktą auginasi, o iš trijų kažkas nori vykt... Ech... Daugiau jokių falenopsiių namie :yuck:

kaa

Standartinė kaa » 13 Vas 2013, 20:29

aš tą zarazą gryby vadinu. falenopsius irgi tokia puola. man padėjo grnu physanu tepimas jei neužleisti

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 13 Vas 2013, 20:33

gryby sakai [Baksnoju]

tai vat, ne aš viena sakau,kad tai blogai, phaleanopsiam lapų karpymas nepadėjo ;)

BUTTON_TOPIC_LOCKED

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių