Bulbophyllum polliculosum

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Slogaa

Bulbophyllum polliculosum

Standartinė Slogaa » 14 Rgs 2018, 20:53

Šiek tiek apie patį augalą:

B. policullosum įrašytas į raudonąją knygą, nes žmonijai žinomos tik pora aptikimo vietų.
Gamtoje auga ant medžių kamienų, bandydamas imituoti kerpes. Turi žiemos laikotarpį, per kurį numeta lapus, pavasario - per kurį dažniausiai žydi, ir vasaros, kada auginasi naujus ūglius bei lapus.
Internete informacijos nėra daug, tad šiek tiek auginimo subtilybių galima rasti čia:
https://www.youtube.com/watch?v=kVMmrFgDC_s
(auginamas terariume, žiemos laikotarpiu minimum +19, vasaros laikotarpiu max +27)

Įkeliu šiek tiek pačio augalo ir žiedų nuotraukų iš tetos googlės.

spc_000047637_000027024.jpg
spc_000047637_000027024.jpg (93.16 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)
spc_000011659_000027024.jpg
spc_000011659_000027024.jpg (62.16 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)

Taip pat reiktų pridurti smagų faktą, jog viduje esanti lūpa juda nepriklausomai nuo pačio žiedo (kaip ir daugėlis turinčių tą pačią sąvybę Bulbophyllumų šeimos atstovų) na, ir žinoma tai, jog pats augalas mažesnis nei moneta. :thumbupleft:

Žinau, kad keletas forumiečių yra užsisakę šį įstabų augalėlį iš Tropiscape Orchids, dėl to būtų smagu, kad pasidalintumėte savo auginimo sąlygom, niuansais, subtilybėmis. Aš štai, dalinuosi savosiomis:

Šiandien atkeliavo Tailandietis iš ebėjaus. Pirkau vieną, gavau du (tikrai pradžiugino). Vienas augalėlis gražus, žalias, kitas kažkoks įtartinai rudas, tačiau turi šiokių tokių naujai užaugintų ūglių.

Abu jie pasodinti į mažiukus vazonėlius, pilnus kiminų (tad nepanašu, jog būtų išplėštas iš gamtos) ir viskas klaikiai perdžiūvę. Be taip, kad sąmanos net traška.
Šiek tiek apipurškiau LIETAUS vandeniu, bet labai lengvai, kad pradėtų adaptuotis prie drėgmės. Pastačiau po savo varpu, kur šalia auga Macodes petola. (... tailandietis turėjo ateiti gerokai vėliau, kai terariumas jau būtų paruoštas.. )

Abu augalai, pagal mano preziumpcijas, žydėję ne vieną kartą.
thumbnail.jpg
thumbnail.jpg (88.83 KiB) Peržiūrėta 1795 kartus(ų)

Moderatoriai: šiems Slogos augalams pražydus paaiškėjo, kad tai - ne šis gumblapis, o Drymoda siamensis, todėl Slogos žinutės jos prašymu buvo perkeltos į Drymoda temą.
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Bulbophyllum polliculosum

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 14:53

Savo pirkau pavasarį Dresdeno parodoje, keli gumbeliai ant žievės gabalo. Dabar naujas ūglis užaugo, žiūrėsim kaip seksis toliau auginti.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Bulbophyllum polliculosum

Standartinė MrGreen » 21 Rgs 2018, 15:26

Reikia apžiūrėti man augalą savo iš arčiau. Dabar jisai su lapais ir kabo tokioj vietoj, kur sunku prieiti, tai ir nejudinu. Kol neparsinešiu į orchidariumą, sąlygų nekeisiu. Dar vis "vasaroja" šiltnamyje su kitais augalais. Lapai pas jį neužsibūna ant gumbų ilgai. Subrendus gumbeliui jie tiesiog nukrenta. Aišku, pasikeitusios sąlygos irgi gali tą paskatinti. Bet jam lapai ir nelabai reikalingi.
Mano galerija
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių