Angraecum leonis

Afrikos regiono orchidėjos: Angraecum, Aerangis, Aeranthes, Jumellea ir kt. rūšys bei hibridai

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Post Reply
User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Angraecum leonis

Post by MrGreen »

Ramsis wrote:
Sat Jun 12, 2010 1:53 pm
ir dar - ar kas augina Leonis? ar sudėtingas?
Aš auginu:
galioja visos tos taisyklės, kurios yra pritaikytos afrikiečiams.
Laistyti ryte, jokio vandens skrotelėje, laaaabai lėtas....
Šiais metais dar neprabudo, nes nematau jokių augimo požymių.
Auga jis pas mane ant bloko, kai tik atkeliavo, turėjo 4 lapus, bet vienas lašelis skrotelėje supūdė visą viršūnę, teko daryt operaciją, o į vidų pripilti trintos medžio anglies. Viskas sustojo labai ilgam, tačiau po kurio laiko jis išsiaugino auginį, praeitais metais rudenį ir šio augimas sustojo, taip iki šiol ir stovi.
Šiaip jis tikrai gražus afrikietis. Labai gražūs ir neįprasti jo lapai ir jų augimas, žiedai, kiek teko matyti internete, irgi labai gražūs, kvepia.
Blokas kabo stikliniame inde, kuriame kas 3 val. po 15 min. dirba šalto oro generatorius, taip pat yra įtaisytas ir ventiliatorius oro judėjimui sukelti, jis suveikia 15 min. po to, kai rūko generatorius sustoja. Ventiliatorius dirba irgi apie 15 min.
Laikas nuo laiko (kas 2-3 dienos) visus savo afrikiečius nupurškiu purkštuvu aba leidžiu paplaukioti, trąšų naudoju labai retai ir labai silpnas.
Saulės gauna vakare nuo kokios 18 - 19 val., kadangi kubas stovi apie 1 m nuo lango ir saulės tuo metu nepritemdau.
Rottne wrote:
Tue Aug 03, 2010 11:36 pm
Auginu ir aš (iš vokiečių užsakymo liepą). Neramina tai, kad jau ir atvažiavusi turėjo rudų taškelių ant apatinio lapelio kairėje, matosi foto:

http://picasaweb.google.lt/lh/photo/YxY ... directlink

Internete skaičiau, kad rudi taškeliai gal būti puvimo ženklas, klausimas ką geriau būtų daryti su tuo lapuku, pašalinti ar tiesiog palikti?
MrGreen wrote:
Tue Aug 03, 2010 11:56 pm
Viskas atrodo labai gerai, nereikia pergyventi, ypač kai tie taškeliai ant apatinių lapų ir nesiplečia. Pašalinti nereikia, pats lapas su laiku pagels ir nukris ;)
MrGreen wrote:
Mon Feb 28, 2011 8:15 pm
Ramsi kaip tavo leonis gyvena. Jau saulės vis daugiau būna, ar jis bunda ? Įdomu kas dar turi ir kaip pas Jus auga ?
Ramsis wrote:
Mon Feb 28, 2011 8:16 pm
Na, gi tu žinai :no: jis negyvena...
MrGreen wrote:
Mon Feb 28, 2011 8:21 pm
Viską pamirštu :oops: :x Galvoju kad ir man reikia tokio :D
catlea wrote:
Sun Jul 03, 2011 9:35 pm
Šiandien jau ir toks pas mane apsigyveno. Kaip ir viską apie afrikiečius čia pasiskaičiau, tai susidaraiau nuomonę, kad leonis mėgsta šilumą (aišku nakti trp vėsiau), ir svarbu, kad vanduo neužsiliktų skrotelėse. Persodinau į ąžuolinį krepšelį su žievėm. Ką dar galit apie auginimą patart, labai jau norisi nesupūdyt, nesudžiovint, ar dar kaip nors nepakenkt :shifty: .
MrGreen wrote:
Sun Jul 03, 2011 10:43 pm
Aš vis dar jo neturiu :doh:
kaa wrote:
Mon Jul 04, 2011 7:07 am
aš visgi įsigyjau:) nuo kovo mėn išaugo vienas lapas, ir kelios šaknys. šiek tiek padauginau su vandeniu - jis auga vazoniuke, sugalvojau tą vazoniuką į permatomą indelį dar įdėt, alia drėgmę padidint- ir iš karto kelios viršutinės šaknytės supūvo. dabar vėl mačiau 2 kalasi. auga prie pietvakarinės pusės, šviesi vieta be tiesioginės saulės.
catlea wrote:
Mon Jul 04, 2011 10:17 am
Kaa, o kokio dydžio jūsų augaliukas, kiek lapų turit?
kaa wrote:
Mon Jul 04, 2011 10:45 am
toks buvo kovo mėn - dabar reiškiasi 6 lapų:)
Angraecum leonis.jpg
Angraecum leonis.jpg (30.26 KiB) Viewed 1190 times
catlea wrote:
Mon Jul 04, 2011 11:59 am
Maniškis tai toks:
jaunas augalas, ilgiausias olapas 7 cm ilgio.
DSCI0633.JPG
DSCI0633.JPG (52.42 KiB) Viewed 1190 times
Relax wrote:
Wed Nov 09, 2011 5:39 pm
Na, ką jūsų leoniai rezga šiuo metu?
kaa wrote:
Wed Nov 09, 2011 6:01 pm
a nieko. sustingęs:) visi kiti afrikiečiai kažką augino o šis ne:) gal kažką rezga :mrgreen:
catlea wrote:
Wed Nov 09, 2011 6:16 pm
O mano tai būtent dabar labai atkuto :) . Paaugino normaliai du viršutinius lapus ir dvi naujas šaknis prakalė.
Gal relax sveikinti įstojus į leonis kompaniją, kad taip domies :lol: ?
Relax wrote:
Wed Nov 09, 2011 6:23 pm
catlea, jo jo, sveikink sveikin... Nu neatsilaikiau nepabandyt... :lol: :mrgreen:
O jam reikia žiemą miegot ar ne?
catlea wrote:
Wed Nov 09, 2011 8:41 pm
relaxxx84 wrote:catlea, jo jo, sveikink sveikin... Nu neatsilaikiau nepabandyt... :lol: :mrgreen:
O jam reikia žiemą miegot ar ne?
Šaunu, kad įsigyjai ;) . Aš jį vadinu afrikietiška vanda. O dar ir žiedai jo kvepiantys :heartsfade: .
Pas mane dar nežiemojo, tai nlb ką ir galiu patart. Bet jei maniškis dabar auga - tai liūliuko manau žiemą neeis.
Tik vandens tarp skrotelių neturi pataikyt :!:
divatielis wrote:
Wed Nov 09, 2011 8:50 pm
Mano leonis kol vasarą sėdėjo vazonike ir laistant netyčia pakliūdavo truputis vandenio, tai nupuvo kokie trys apatiniai lapeliai ir didžioji dalis šaknų. Dabar jis sėdi ant bloko orchidariume. Man regis jis turi tik dvi šakneles, bet lapelį taip sparčiai auginasi, kad aš labai stebiuosi iš kur jis gauna jėgų augintis žalią masę, jaigų šaknų minimum. Žožiu labai man jis įdomus padaras :mrgreen: Ir dabar kai orchidariume veikia ventiliatorius, tai patekęs vanduo ant lapų jau nėra problema, nes greit išdžiūna ir nespėja įsimesti jokie pūvyniai tfu tfu
catlea wrote:
Tue Feb 28, 2012 12:54 pm
Nors leonis ir flegmatikas :lol: , bet naują lapą prakalė :P . O jūsų kaip į priekį juda?
Relax wrote:
Tue Feb 28, 2012 2:14 pm
Mano tai vidury žiemos prie atidaryto lango (kaip ir daugelis kitų) numirojo :roll:
catlea wrote:
Tue Feb 28, 2012 2:32 pm
relaxxx84 wrote:Mano tai vidury žiemos prie atidaryto lango (kaip ir daugelis kitų) numirojo :roll:
Oi, tai gaila..
kaa wrote:
Tue Sep 10, 2013 3:13 pm
įdomus puslapiukas http://orchids.green-drop-home.com/src/ ... nis_r.html

bet galvojau mano jau didelis, visgi 9 lapas eina:) o čia tai bent vaikis - palyginus
kaa wrote:
Wed Oct 08, 2014 4:03 pm
ar dar liko auginančių [Baksnoju]

noriu tokios apklausos :) kokiam substate auginat?
kažkaip nerandu tinkamo varianto Leoniui
MrGreen wrote:
Wed Oct 08, 2014 4:33 pm
Gavau savo galima sakyti be šaknų (buvo viena apipuvusi), pasodainau į kiminų ir kokoso čipsų substratą (maišyta lygiomis dalimis) ir į medinį krepšelį. jaučiais puikiai, pilnas krepšelis šaknų :)
agnicc wrote:
Wed Oct 08, 2014 5:42 pm
kaa, aš taip pat neradau tinkamo varianto, tai dabar maniškis jaunėlis tupi kiminuose,plastikinėj dežutėj, pasiraukšlijęs, nes nedalaisčiusi buvau, tai dabar bandau kompensuoti drėgmės trūkumą....savo šansus jį "atkelti" laikau 49/51 :)
kaa wrote:
Wed Oct 08, 2014 5:54 pm
Mano kiminuose bet jauciu persistengiau su vandenuku, galvoju traukt, bet nedugalvoju i ka sodint. MrGreen- tavo krepselyj ir kambaryj?
Fuji?
Kas dar-atsiliepkit [Baksnoju]
MrGreen wrote:
Wed Oct 08, 2014 7:27 pm
žiemą kambaryje, vasarą šiltnamyje.
agnicc wrote:
Wed Oct 08, 2014 8:42 pm
Žadu savąjį įkurdinti maždaug taip - http://mariasorchids.blogspot.com/2012/ ... grown.html,maniškio vaizdas panašus kaip toje foto, nes kiminuose bijau , kad bus per daug drėgna, palaikysiu dar porą dienų ir kelsiu į stiklinį indą.

ir dar informacijos , kad nepasimestų :) - http://www.angraecums.blogspot.com/sear ... m%20leonis
FUJI wrote:
Wed Oct 08, 2014 9:03 pm
Mano gautas didelis (big), bet visiškai be šaknų (nupuvę), likus buvo viena orinė trumpa, lapai pasiraukšlėję. Kadangi aš vazonuose viską supūdau, tai pritvirtinau ant bloko [taip.gif] :think: su trupučiu kiminų ir patupdžiau į orchiakvariumą :lol: Dasiaugino pradėtą lapą, dabar jau antras lenda, užaugo ir dabar tebeauga kelios orinės sprindinės šaknys, pora bando į bloką kabintis. Atrodo tikrai geriau, negu prieš tai, bet apatiniai lapai taip ir liko pasiraukšlėję. Šiuo metu tai pats didžiausias augalas, augantis ant bloko :lol: Na, šaknys panašiai labai atrodo, kaip agnicc nuorodoje [taip.gif]
kaa wrote:
Wed Oct 08, 2014 9:12 pm
O man gerai skamba molis su kokiu nonorganic substratu , pagalvojau jei su keramzitu?
agnicc wrote:
Wed Oct 08, 2014 9:14 pm
FUJI wrote:.. bet apatiniai lapai taip ir liko pasiraukšlėję. [taip.gif]

Tai reikia nusiteikti , kad tie susiraukšliję lapai jau nebeatisitato ?!
FUJI wrote:
Wed Oct 08, 2014 9:37 pm
Tai reikia nusiteikti , kad tie susiraukšliję lapai jau nebeatisitato ?!
Na, negaliu pasakyti, gal pas mane nėra jau visai idealios sąlygos, nors ir tavo pateiktoje nuorodoje matyti, kad (2012 m. october) naujas lapas užaugęs, bet lapai taip ir likę pasiraukšlėję :think:
[/quote]

Post Reply

Return to “Afrikinės orchidėjos”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests