Bulbophyllum echinolabium

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Vartotojo avataras
Jurgita
Moderatorius

Bulbophyllum echinolabium

Standartinė Jurgita » 24 Bir 2010, 17:26

Gumblapiai (lot.Bulbophyllum) yra didžiausia gegužraibinių augalų gentis, paplitusi visose pasaulio atogrąžų vietose. Yra žinoma daugiau nei 3000 gumblapių rūšių. Ši gentis garsėja ne tik žiedų formų įvairove ir neįprastumu, bet ir dėl žedų kvapo, kuris, deja, ne visada malonus žmogaus nosiai ;). Kvapų pasitaiko įvairių, tiksliai neįvardinant, bet primenančių tuos, kurių stengiamės išvengti… ;) :lol: Tačiau toks kvapas šiems augalams gamtoje būtinas – būtent jo pagalba yra priviliojami potencialūs apdulkintojai.
Bulbophyllum echinolabium gamtoje sutinkamas Sulavesi ir Borneo. Tai epifitinė orchidėja, gumbų viršūnėse užauginanti po vieną lapą. Būtent šiam gumblapiui (lot.Bulbophyllum) atiteko garbė girtis didžiausiu žiedu tarp savo gentainių! Žiedkotis užauga iki 70 cm ilgio, vienu metu išsiskleidžia vienas žiedas, laikosi neilgai – 7-10 dienų, tačiau paeiliui skleidžiasi ir kiti, kurių būna iki 10. Žiedas tikrai įspūdingas, tačiau skleidžia nemalonų kvapą. Tai šilumamėgis augalas, mėgstantis drėgmę aplink save, tačiau ne mažiau svarbi ir oro cirkuliacija, neleidžianti “įsimesti” puviniui. Vanduo, skirtas laistymui, turi būti drungnas ir svarbiausia, minkštas (lietaus ar distiliuotas). Mėgsta šviesią, tačiau būtinai apsaugotą nuo tiesioginių saulės spindulių, vietą. Ramybės periodas nereikalingas. Krūmelis auga gan kompaktiškai, atstumas tarp gumbų ne toks didelis, kaip būdinga daugumai gumblapių.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Bulbophyllum echinolabium

Standartinė Relax » 24 Kov 2011, 12:49

Kaip kam sekasi draugaut su Bulb. echinolabium? Kokių kas dar turit pastebėjimų?
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 24 Kov 2011, 14:42

na pastebjimai tokie,kad pas daugelį yra jauni augaliukai , tad žiedų sulauksim negreit :)
o draugaut sekasi , per gera pusmetį užsiaugino pora gumbiukų, kaprizų nerodo, tik vienas senesnis gumbas per vidurį krūmelio nyksta , jo nešalinau, palikau tiesiog nunykti savaime.
o kaip kitiems sekasi?
Your trust is my inspiration

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 24 Kov 2011, 14:46

mano irgi jaunas. Šiuo metu leidžia naują auginuką, naujas šaknytes, vadinasi, atsibudo. Per žiemą nunyko pora mažesnių bulvių, numetė kelis lapus... Matyt, įtakoja, kad savaitę būna be kasdieninės priežiūros :)
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Kov 2011, 14:47

Pas mane suaugęs ;) bet irgi per vidurį viena bulbikė nyksta nuo viršaus, tai nekrapštysiu jos ir aš. Daugiau nieko negaliu sakyt, nes tik antra diena pas mane :)
Kaip auginat? Vazonikuose ar ant žievės?
Mano atrodo taip. Dar su kažkokiu kitu augalu :D
Prikabinti failai
Bulbophyllum echinolabium.JPG
Bulbophyllum echinolabium.JPG (95.78 KiB) Peržiūrėta 8236 kartus(ų)

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 24 Kov 2011, 15:02

papildomas augalas panašus i tilandsia usneoides :think:
nenoriu gasdinti, bet jei aš nenupjaunu blogo gumbo , tai nereiškia ,kad ir tavajam gali būti viskas ok. savajį stebiu jau ilgesnis laikas , o nykstantis gumbas taip laikosi per visą žiemą, kelis kartus apdorotas chemija .
Bet tau spresti,kaip toliau elgtis.
visi gumblapiai -vazonėliuose, vakar vienintelis gyvenes ant bloko persikėlė net į tris vazonėlius, tiesiog nuimtas pasidalino :snooty:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Kov 2011, 15:06

Na, jis man nelabai keliantis įtarimą, nes jis "sausai" nyksta... Pažiūrėjus pas Bulb. medusae tai jų ten daug tokių "susisukusių". Be to, jį iš ten iškrapštyt butų labai sunku, nes aplink jį visi kiti suaugę.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 24 Kov 2011, 21:02

o man tos dėmelės kažkokios keistos. Tu jas gerai apžiūrėk ir stebėk kurį laiką, beja laistyk jį atskiru vandeniu, nes jeigu tai liga ji greitai plinta.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Kov 2011, 21:07

Ramsis rašė:o man tos dėmelės kažkokios keistos. Tu jas gerai apžiūrėk ir stebėk kurį laiką, beja laistyk jį atskiru vandeniu, nes jeigu tai liga ji greitai plinta.
Mano irgi pirmas žvilgsnis buvo į tas dėmes... Jos tokios labiau iš vidinės pusės... Atrodo tokios "senos". Niekada nenaudoju to pačio vandens kitom gėlė, jau kas išbėgo tai į kanalizaciją...

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 17 Bal 2011, 11:23

Pažiūrėjau prieš tai prikabintą nuotrauką kai tik gavau augalą ir palyginau su dabar atrodančiu... Kraupus vaizdas... Imu žirklutes ir cinamoną...
Prikabinti failai
Bulb. echinolabium.JPG
Bulb. echinolabium.JPG (91.31 KiB) Peržiūrėta 8161 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 17 Geg 2011, 12:55

Per stebėjimus liežuvių lapus pamiršau, kad dar ir kitokių gėliukų turiu :lol: Gerai pararevizavęs echinolabiumą malonią staigmeną radau, nuo tos bulbikės kur teko pašalint lapą išleistus tokius gremėzdiškus auginius, nepalyginamai stambesnius, nei kurie buvo pradėti leisti prieš mėnesį. Žiūrint į vienus ir į kitus auginius kyla įtarimas, kad vienam vazonike dviejų rūšių bulbikai :lol:

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 19 Geg 2011, 07:28

o man rodos ,kad atėjus geresnėm sąlygoms - šiltesnis oras, geresnis vėdinimas, dažnesnis liejimas - ir auginiai geresni ( didesni) pasirodė ;)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 19 Geg 2011, 15:16

Dėl sąlygų tai kaip ir nesikeitė jos... Liejimas tai pas mane visada vienodas- ryte taip gerai apipurškiu ir pamirštu, sakau gal dar reiktų ir patręšt :lol: :think:
O kaži kaip bulbikam patiktų lauke kur pavėsiuke? Nes lauke šilumos daugiau nei kambary...

Vartotojo avataras
misterija
Moderatorius

Standartinė misterija » 19 Geg 2011, 17:20

na , sąlygos savaime turėjo pasikeisti, juk pavasaris atėjo.

maniškiai mėgsta istiklintam balkone vasarot, bet nakčiai palikti , dar anksti , kad ir kaip norėtusi , o dėl nešimo į dryną lauką :think: nežinau ką ir patart, neturiu tokios patirties, bet jei turėčiau "lauką" bulbikams statyčiausi šiltnamiuką.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 25 Lie 2011, 14:51

Prašom pagalbos. Kas čia užpuolė ir ko griebtis? Auga šiltnamyje, tiesioginės saulės negauna, temperatūros nematavau, bet vėdinimas geras. Du auginiai auga gerai, o va, senesnis bulbikas nuo kurio auga auginys, numetė lapą prieš kokį mėnesį, o dabar ėmė ir pradėrjo juoduot :think: :evil:
Prikabinti failai
Bulbophyllum echinolabium.JPG
Bulbophyllum echinolabium.JPG (161.41 KiB) Peržiūrėta 7999 kartus(ų)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių