Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Dendrobium lindleyi (D.aggregatum)

Standartinė Relax » 15 Lie 2011, 07:13

Krialda, aš labai norėčiau, kad pasidalintum savo dendrobio lindleyi nuotrauka. Gal esi pagavus naujo auginuko augimą? Mano tas nuplėštas nuo medžio kažką įdomaus išleido, o galvojau, kad jis toks ir liks, nes auginukas, su kuriuo atvažiavo nieko neveikia, šaknų taip pat nerodo, o dabar pažiūriu ir še tau, kad nori, jis kažką veikia :lol:

p.s. http://www.orchidspecies.com/denlindleyi.htm
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Krialda

Re: Dendrobium 1

Standartinė Krialda » 15 Lie 2011, 10:40

relaxxx84 rašė:Krialda, aš labai norėčiau, kad pasidalintum savo dendrobio lindleyi nuotrauka. Gal esi pagavus naujo auginuko augimą? Mano tas nuplėštas nuo medžio kažką įdomaus išleido, o galvojau, kad jis toks ir liks, nes auginukas, su kuriuo atvažiavo nieko neveikia, šaknų taip pat nerodo, o dabar pažiūriu ir še tau, kad nori, jis kažką veikia :lol:
Pabandysiu pafotografuot.. kaip tik ėmė augt du nauji auginukai.. na, augimo pradžioj jie tokie tamsiai žali, plokšti.. pirmiausiai auga lapukas, gumbelis formuojai paskui.. Šiek tiek kantrybės :)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 15 Lie 2011, 12:21

Manau, kad užtektų ir to, jog parašei, kad auga ir pas tave, tai manau maniškis nuo grafiko neatsilieka, bet šiaip ar taip, nuotrauka nepakenks, palyginsiu. Nors ir iš aprašymo lyg ir turėtų būti auginukas.

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 15 Lie 2011, 14:21

relaxxx84 rašė:Manau, kad užtektų ir to, jog parašei, kad auga ir pas tave, tai manau maniškis nuo grafiko neatsilieka, bet šiaip ar taip, nuotrauka nepakenks, palyginsiu. Nors ir iš aprašymo lyg ir turėtų būti auginukas.
Na, palygint galėsi..
Prikabinti failai
DSC00551.JPG
DSC00551.JPG (96.34 KiB) Peržiūrėta 11232 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 15 Lie 2011, 16:19

Och kokios kriauklytės gražios :oops: pas mane tai 99% duodu, kad tikrai nuluptas nuo medžio. O auginukas lygiai toks pat :thumbsup: gal ir aš jį rudenį gerai pakankinęs sulauksiu kekės žiedų... :oops:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 15 Lie 2011, 18:51

relaxxx84 rašė:Och kokios kriauklytės gražios :oops: pas mane tai 99% duodu, kad tikrai nuluptas nuo medžio. O auginukas lygiai toks pat :thumbsup: gal ir aš jį rudenį gerai pakankinęs sulauksiu kekės žiedų... :oops:
Oi, ką tu, jokių kriauklyčių- man vien žodis "kriauklytė" stresą varo.. gumbeliai, ten- gumbeliai :D
Bandysiu pakankint ir aš, bet gi tai nekankinimas- ramybės periodas.. gal pailsės ir parodys ką gražaus :P Dėl nulupimo nuo medžio.. visko gali būti, bet to jau nepakeisi, augaliukas ėmė augti, vadinasi priprato prie sąlygų ir valio.. šie dendrobiai jautrūs persodinimui.. manasis pirmais metais po išsodinimo išauginu du, bet nedidelius gumbelius.. šiemet jau auga penktas, gal ir pavyks pražydint :think:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

D.lind

Standartinė Relax » 19 Rgp 2011, 13:08

Krialda, kaip jūsų Dendrobis lindleyi gyvena? Ar užsiaugino jau bulbikus? Ir ką keisit priežiūroje? Maniškis jau užaugo ir daugiau nei krust. Lapas trigubai gal didesnis nei buvo senieji. Galvoju gal jis jau norėtų pagyvent sausai? Bet kur tos vėsumos gauti? Aš taip noriu pamatyt jo žiedus, bet be sausros ir vėsumos jis nežydės... :think:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 19 Rgp 2011, 14:54

relaxxx84 rašė:Krialda, kaip jūsų Dendrobis lindleyi gyvena? Ar užsiaugino jau bulbikus? Ir ką keisit priežiūroje? Maniškis jau užaugo ir daugiau nei krust. Lapas trigubai gal didesnis nei buvo senieji. Galvoju gal jis jau norėtų pagyvent sausai? Bet kur tos vėsumos gauti? Aš taip noriu pamatyt jo žiedus, bet be sausros ir vėsumos jis nežydės... :think:
Vakare parodysiu, nuotrauką žinoma :) Jis pas mane antri metai, pirmais metais po persodinimo užaugino tik porą nedidelių gumbelių, ramybės periodo netaikiau.. šiemet užaugo šeši neliesi gumbeliai, taikysiu ramybės periodą.. kadangi jis gyvena balkone, tai ir gyvens jame iki šalnų, na, temperatūrą reiks įdėmiai sekti, ir laistymą apribosiu.. mažu, ir pasiseks.. taip pagalvojus, bent jau keli turėtų žydėt.. bet jau kaip ponulis dendrobis panorės.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 19 Rgp 2011, 15:00

Kaip supratau jau ir pas jus suaugę, o nuo kada ribosit liejimą? Nes puikiai galiu ir saviškiui tai pritaikyt, nes užaugom vienu metu.

Vartotojo avataras
Krialda

dl

Standartinė Krialda » 19 Rgp 2011, 15:05

Ribosiu vėstant orams..

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 19 Rgp 2011, 22:20

Relaxxx84, deja, atsiprašau nesigavo informatyvios nuotraukos, lapai gumbus užstoja, galiu pasakyti, tik naujų auginių lapai 7-8cm, gumbų skersmuo 2cm, ilgio gerai neišmatuoju kokie 7cm, jis pas mane vazone, tankiai priaugęs..
Tensija rašė:
Krialda rašė:Ribosiu vėstant orams..
O konkrečiau? nuo-iki ;) plyyyyyyyz
Sveikinu įsigyjus- fantastiškas dendrobis.. nesupratau, nuo- iki.. viskas priklausys konkrečiai nuo situacijos, mano balkonas pakankamai šiltas, ir gali dar koks gumbas išaugt.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

D.lind

Standartinė Relax » 19 Rgp 2011, 22:30

:w00t: :w00t: :w00t:
Ar ne per ilgi gumbai? Mano duok die siekia kokius 3cm. ryt bandysiu išmatuot, o lapas šis naujasis gal kokie 5-6 cm. Na, aš naujo auginio nebesitikiu, nors realiai tai dar galėtų spėt naują iki rudens užaugint, tai todėl jau liejimą mažinu, nes stovi lauke, tiksliau lieju jau kai braška viršutiniai kiminai. Trąšų taip pat nebeduodu. O gal jį subalamūtyt ir užpilt HB :scratchheadyellow: gumbą gal išstenėtų... :pirate:

Vartotojo avataras
Krialda

Standartinė Krialda » 19 Rgp 2011, 22:41

Gumbai normalūs, aš nerimauju, kad per ilgi lapai :think: bet gi nepatrumpinsi. Įvertink ir tai, kad aš jį turiu antrus metus, pirmųjų metų gumbai daug mažesni.

Vartotojo avataras
mozaika

Re: Dendrobium lindlay (D.aggregatum)

Standartinė mozaika » 24 Bir 2012, 11:31

Čia žiedyno pradžia, kurį pastebėjau gegužės 26 d.
D.a 2012-05-26.JPG
D.a 2012-05-26.JPG (35.98 KiB) Peržiūrėta 10906 kartus(ų)
O čia šios dienos vaizdelis, visu dydžiu žydinti suagalas. Turėtų lyg kvepėti, bet aš nieko nejaučiu :no:
Dendrobium aggregatum 2012.06.24.JPG
Dendrobium aggregatum 2012.06.24.JPG (48.19 KiB) Peržiūrėta 10906 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Dendrobium lindlay (D.aggregatum)

Standartinė Urze » 24 Bir 2012, 15:15

Šaunu, Mozaika! Gal ne tuo paros laiku uostai, todėl ir nesijaučia kvapo? Arba gal saulės per mažai? Nes kai kurios orchidėjos kvepia tik kai saulėj stovi.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 24 ir 0 svečių