Vanduo laistymui

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Kaa »

Logika nesigirsiu :D bet rimtai. Buvo man noras užėjęs RO, tai kiek mačiau tikrai ne šimtą kainuoja. Bet net ne tame esmė. Girdėjau klausinėjau skirtingų nuomonių apie Ro augalam, čia panašiai kaip su spec lempom. Nesu chemikė ar pan, tai paklausiu Jūsų Balka nuomonės, kuo šis vanduo tinkamesnis. Čia be sarkazmo. Turiu draugė, laisto, keičia tuos filtriukus, na bent taip akivaizdžiai skirtumo nematau tarp mano ir jos rezultatų. Vasarą tai renku lietaus vandenuko, bet žiemą kažkaip pritingiu

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Vanduo laistymui

Post by MrGreen »

Mano atveju tinka tas vanduo kurį turiu, nėra prasmės RO sistemai....

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Vanduo laistymui

Post by Ričardas »

Balka, vasara renku lietaus vandeni ir net žiemai padarau atsargas. Koks skirtumas tarp lietaus vandens ir RO, Atsakimas paprastas, lietaus vandeni yra mikro ir makro elementu , ko nėra RO vandeni . Tai ir manau, RO vandeniu laistant butina orchidejom duoti trašų ir dar kažko kas suvienodintu su lietaus vandeniu.
Žinoma, kas givena mieste ir negali užmiesti ty kaime prisirinkti lietaus vandens tai RO vanduo gera išeitis.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Vanduo laistymui

Post by Abitalė »

Orchidariumą laistau RO kaskart naudoju šiek tiek trąšų. Rezultatai akivaizdūs 😉. Mano krano vanduo labai kietas.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vanduo laistymui

Post by Urze »

Balka, labai teisingas pastebėjimas. Aš jau kelinti metai vis pagalvoju, kad reikia, bet mane stabdo praktinė pusė - kur jį reik įtaisyti, kad ir vietos tam būtų, ir dar patogu.

Kaa, gal super duper skirtumų su draugės RO laistomais augalais nesimato dėl kitų niuansų? Orchidėjos prisitaikiusios prie minkšto vandens ir neturi apsaugos mechanizmų nuo kieto vandens, todėl kietu laistant kenčia pagrinde jų šaknys - "užsikemša" velamenas, buitiškai tariant. O ir vandens (ir substrato) pH yra svarbu orchidėjų sveikatai. Daugiau kad ir va čia.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Kaa »

Apie super duper nekalbu. Bet man čia skamba kaio su raudonom lempom, vieniem auga stebuklingau, kitiem ir oo balta puikiai
Turiu jau kelias naaaa daugiau ne 10 metų ir su velomenu kaip ir..gal mūsų vilniaus vanduo tinkamas. Nesakau gi kad nereikia bet norėčiau protingo paaiškinimo kas supranta)

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vanduo laistymui

Post by Urze »

Kaip tam mano nurodytam straipsnyje parašyta, svarbiau yra tinkamai laistyti ir neperlaistyti negu naudoti geriausią vandens variantą, bet netinkamai. Ir dar kitas niuansas - stambesnės orchidėjos gal lengviau atlaiko tą kietą ir netinkamo pH vandenį nei visokios miniatiūros.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Dalytė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 142
Joined: Sun Oct 18, 2020 10:02 pm
Location: Kaunas

Re: Vanduo laistymui

Post by Dalytė »

Man kaip nuosavam name tai lietaus ir sniego užsipildom bambalį (Ačiū MrGreenui už idėją, tas buitinis purkštukas obelim purkšti man pats smagiausias LOL_ , visur prieinu), apie RO niekad nesidomėjau Ne_

balka
Posts: 74
Joined: Wed Jan 27, 2021 2:43 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by balka »

Kuo RO skiriasi nuo lietaus vandens? Oj labai paprastas atsakymas: RO = H2O ir nieko daugiau, o va kas yra lietaus vandenyje nei vienas nežinome. Gal ten gerai, gal vidutiniškai, o gal ir visai blogai. Trašų įdėsim, o gal jau kažkokios medžiagos bus 2x normos. Žinoma moderniausios sistemos įgalina pirma ištirti turimą vandenį ir po to papildyti jį tik tuom ko reikia, bet nemanau, kad tai namų augintojų reikalai (tą naudoją moderniausi šiltnamiai).
Bet visi kiti profesionalūs augintojai sako labai paprastai ir aš jiems pritariu: visų pirma pasidarau nulinį vandenį (ty be nieko) ir tada jau įdedu tai ko augalui reikia. Tokiu būdu užtikrini, kad nieko nebus nei per mažai nei per daug. Visi kiti metodai yra loterija ir niekada nesužinosime, kodėl staiga kažkoks augalas nusibaigė. O galbūt jums tiesiog nepasisekė su konkrečiu lietum.
Apie pasakymą, kad RO kainuoja "tikrai ne šimtą". Taip - kainuoja pigiau.
Per 2 minutes radau - https://www.skelbiu.lt/skelbimai/akvari ... 80881.html (skelbimas ne mano, tiesiog paieškoje radau).
190 ltr vandens per dieną daugumai tikriausiai užteks ;)
Aišku, jeigu istoriškai rezultatai geri su kitokiu vandeniu, tai gal ir neverta keisti. Bet mintis rinkti lietaus vandenį nuo namo stogo.... Nežinau kaip pas kitus, bet man jau užtenka ant langų stiklų kiek visokio š susikaupia, apie stogą net nekalbu, o juk vanduo visa tai susirenka tekėdamas.
Bet žinoma 150% pritariu Urzei - svarbiausia bet kokį vandenį naudoti teisingai ;)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Kaa »

O, ačiū, ir man daėjo)
Tikrai ne šimtą turėjau omenyj brangiau, aš jau sugebėjau ant 400 eu surintk su motoriuku, 6 pakopom ir pan..
Na..galvoju

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Jūra »

Mano 5pakopų RO filtras kainavo apie 90€, kasetes keičiam kasmet(~45€)
Naudojam ir maistui ir gėlėms. Iš krano jau buvo nebepakenčiamas,trenkė dumblu.

User avatar
EvaJa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1560
Joined: Sun Oct 18, 2020 5:44 pm
Location: Kaunas

Re: Vanduo laistymui

Post by EvaJa »

Toks klausimas, gal kas bandę ir galit rekomenduoti lašelinio laistymo sistemas lauko augalams?

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Vanduo laistymui

Post by Slogaa »

Aš tikriausiai labai smarkiai paantrinsiu balkos žodžius (gerą čia diskusiją užjudinot).

Daug metų augalus laisčiau iš čiaupo nu nes kodėl gi ne. Kas čia tokio. Bet poto pasirodė miniatiūros ir čiaupinis vanduo užsisuko.
Laistau lietaus vandeniu. Šiaip, jau kuris laikas planuoju jį išsitirt - nusiūst mėginį į laboratoriją ir gaut pilną analizę ( UK tas nekainuoja kosmoso). Mano lietaus vanduo surenkamas nuo šiltnamio stogo. Šiltnamis naujas - stogas švarus, bet, reikia labai akreipt dėmesį į aplinką. Gal kaimynai kūrenasi žiemą, gal kažkas nusėda ant jūsų stogo/vamzdžio ir t.t. O juk būna ir gamtos stichijų - šį pavasarį porą dienų visa UK buvo raudoname danguje - iš Afrikos mum pripūtė labai daug smėlio - savo vandens bačkose krūvą nuosedų radau - o juk tai tikrai pakeičia vandens sudėtį.

Apie vandenį teko pakalbėt ir su Patriku - Madeiros orchidėjų ūkio sąvininku. Tiesa kalbėjom apie trąšas, ne vandenį. Paklausus, kokias trąšas jis naudoja jis nusišypsojo ir pasakė, kad nieko niekada nenaudoja - laisto tik levadų (kanalų) vandeniu. Nindzė_
Stovėjom abudu žiūrėjom vienas į kitą keistom akim. Poto jis man pasakė, kad juk lietaus vanduo visko turi.

Na taip, žinoma, turi - tas levadų vanduo atiteka iš dviejų kilometrų aukščio kalnų - kur perplauna visokius augaliukus, akmenis ir atiteka iki augintojų/žmonių namų - nefiltruotas, tiesiog, betoniniu kanaliuku kuriame maži upėtakiai plaukioja. Žinoma, jis turės krūvą mineralų, druskų ir t.t.

Dar pamenu kažkas minėjo, kad stovintis lietaus vanduo keičiasi chemiškai - kad krentantis lietus ir bačkose/talpose/buteliuose pastovėjas vanduo oksiduojasi ir t.t.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vanduo laistymui

Post by Urze »

Klausiau vieną Perufloros savininko paskaitą, kaip auginti masdevalijas ir vyžūnes. Sakė, kad niekad nelaisto šviežiu lietaus vandeniu - leidžia jam pastovėti savaitę ar dvi, o kai pradeda žaliuoti, va tada laisto, nes tokiame, pasak jo, yra visko, ko orchidėjoms reikia augimui.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Vanduo laistymui

Post by Slogaa »

Ir kuom tikėt... Ir ko klausyt paprastam žmogui.. išties, manau išsitirt savo vandenį - vandentiekio ar lietaus ar net su tom pačiom trąšom - būtų logiškiausia.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Vanduo laistymui

Post by Ričardas »

Slogaa wrote:
Wed Jun 15, 2022 6:29 pm
Ir kuom tikėt... Ir ko klausyt paprastam žmogui.. išties, manau išsitirt savo vandenį - vandentiekio ar lietaus ar net su tom pačiom trąšom - būtų logiškiausia.
Dianit, pafiluosofuokim 😀 orchidejos gamtoje gauna tik lietaus vandens ( juk ju niekas nelaisto) trašu gauna iš gamtos ty tarp šaknų pateke lapeliai, šakelės, paukščių kaku ir tt.
Dabar apie namų saligų auginimą. ( rašau iš savo praktikos) lietaus vanduo minkštas tai trešiant ty imaišant trašų į lietaus vandeni augalas geriau pasisavina trašas .
Darom išvada, kuom lieti, tik lietaus vandeniu ( turiu minti sunkiai auginamas orchidejas) ir trešiam ( velgi, pagal orchidejos reikalavimus ) .
Ps, žinoma kažkas gali paneigti ty, aš lieju krano vandeniu ir viskas auga ir žydi , ( idomu ??? Tik koks pas juos krano vanduo ty, PH ? DGH ?

User avatar
Slogaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 496
Joined: Mon Oct 26, 2020 10:57 am
Location: Londonas
Contact:

Re: Vanduo laistymui

Post by Slogaa »

Pilnai su jumis sutinku Ričardai, bet...
Orchidėjos neauga miestuose, jos auga ten kur švaru ir gražu - didelė jų dalis kalnuose. Kur lietaus vandenukas atbėga prasifiltravęs per žemiškus filtrus ir susirinkęs visokias skirtingas trąšas. Vanduo nestovi bačkose, neteka per parūdijusius vamzdžius ir įtariu gal net mažai užterštas žmonių veikla. Negalim mes lygint to lietaus vandens su mūsiškiu.


Šiais metais aš beje taip pat pradėjau svarstyti apie RO sistemą. Turiu dvi nemažas bačkas, bet kai karšta vasarą ir nėr lietaus - bačkos labai greit tuštėja. +garintuvas per porą dienų išgarina 13litrų vandens, ypač kai veikia kondicionierius.

Dauguma UK augintojų RO turi šiltnamiuose.
A girl with a fork in the world of soup.
Šok_ Sekit mane Instagram kanale : orchineed Šok_

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests