Vanduo laistymui

Dauginimas, blokai, substratai, orchidariumas, šiltnamis, ligos, kenkėjai ir kitos problemos

Moderators: Urze, EvaJa, Ramsis, Šilingė, mozaika

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Vanduo laistymui

Post by Urze »

Anksčiau orchidėjas laisčiau Vilniaus vandentiekio vandeniu, kuris kuo puikiausiai tinka žmonių vartojimui (net ir gerti tiesiai iš čiaupo), bet augalams jis kiek per kietas, todėl ant augalų, ypač tų, kuriuos orchidariume purškiu, pradėjo kauptis nuosėdos. Tada vasarą sumąsčiau, kad galima laikyti kelis bambalius automobilyje ir nuvažiavus prie ežero ar upės namo parsivežti kiek minkštesnio jų vandens orchidėjų laistymui ir purškimui. Puiku buvo iki žiemos, o tada planas pradėjo šlubuoti, ir vėl pradėjo stigti minkštesnio vandens. 

Ir tada pasnigo. DAUG. Žinau, kad dalis orchidėjų augintojų žiemą prisikaupia sniego tirpsmo vandens ir juo laisto. Kažkaip maniau, kad čia knysalynė, kad reik daug sniego, kad gautųsi nors kiek didesnis vandens kiekis, ir kad gyvenant daugiabutyje neprisinešiosi to sniego. Bet pasirodo, kad iš kelių kibirų sniego gaunasi ne taip ir mažai vandens. Vakare, kai šviežiai pasninga, parsinešu kelis kibirus sniego ir įkeliu į vonią. Kitą dieną telieka nufiltruoti ir supilti į talpas. Bet apie reversinės osmozės filtrą vis tiek galvoju, kad gal verta įsigyti. 

O kaip kiti darote? Kokį vandenį naudojate savo orchidėjoms?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Eliss »

Aš laistau lietaus vandeniu. Bet lygiai taip pat apsinesa nuosėdom kaip ir nuo vandentiekio. Baisūs lapai, baisūs ir dėžės stiklai :(

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Kaa »

aš naudoju iš krano, ir nepasakyčiau kad daug apsineša, bet mūsų kažkoks tai šaltinis kitoks ne arčiau centro.
su sniegu tingiu žaisti, o dėl reversinio - na ką žinau, vien vanduo beveik be kitų ingredientų artėjantis prie distiliuoto.. gal ir nereikia tokio švarumo visgi

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Vanduo laistymui

Post by zemuoge »

Aš laistau pagal galimybes: šaltinio, upės, ežero , vandentiekio, distiliuotu, sniego vandeniu.
Siūlyčiau matuoti kietumą TDS'metru, nes, pvz, vieno ežero vanduo 001 , o kito 032 .
Sniego ir lietaus pas mus 001-003 , o kai kuriose šalyse 032...
Vandentiekio 032 , šaltinio 062.

kielė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 308
Joined: Thu Nov 05, 2020 8:44 pm
Location: Vilnius

Re: Vanduo laistymui

Post by kielė »

Laistau lietaus/sniego vandeniu, kurį vežuosi iš sodybos, tikiuosi šiek tiek švaresnis nei Vilniuje. Kai ilgai nelyja, pasisemiu iš kūdros, kurioje jau kietesnis vanduo, bet, manau, vis geriau, nei iš čiaupo.

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Vanduo laistymui

Post by Ričardas »

Iš pradžiu parašisiu kaip renku lietaus vandeni.
Kai nuo pavasario iki vėlyvo rudens lija , tai kai lietus gerai nulija tik tada renku nuo šiltnamio nubėgusi vandenį į bačką renku ty į vandeni idedu akvariumini siurbliuką su smulkia filtravimo kempinę ir pilu į švarius 5 litrų bambalius ir nešu į rusį, rusije vanduo gan ilgai išsilaiko nesugedes.
Eliss, nuo lietaus vandens vargu ar gali likti apnašos, na gal truputi , nes vistiek vandeni yra visokių mineralų ar kaip ten jie vadinami Hmmm_ greičiau apnašos gali buti nuo trašų o gal ir nuo kito aukščiau esančio augalo nuo bloko nubėga vanduo .
Zemuoge, nežinau apie tokius matavimus. Aš matuoju DGH ty akvariumų skirtu skistu . Mano šulini DGH apie 18-20 tai laaabai kietas vanduo o disteliuotas ligus 0 , lietaus vanduo ( nematavau ) bet apie 3 . Be to, iš upės, ežero ir tt , vanduo gali tureti ivairų kietumą bet dar svarbu PH kuris disteliuotam vandeni neutralus ty PH 7 . O tai taip pat svarbu augalams .
Ps, aš nemokinu, tiesiog kažkas už liežuvio manes patraukė Lie tai ir ikišau savo trigrašį :D

zemuoge
Posts: 270
Joined: Mon Nov 16, 2020 8:06 pm
Location: Druskininkai

Re: Vanduo laistymui

Post by zemuoge »

Ričardas wrote:
Thu Feb 11, 2021 4:28 pm

Zemuoge, nežinau apie tokius matavimus. Aš matuoju DGH ty akvariumų skirtu skistu . Mano šulini DGH apie 18-20 tai laaabai kietas vanduo o disteliuotas ligus 0 , lietaus vanduo ( nematavau ) bet apie 3 . Be to, iš upės, ežero ir tt , vanduo gali tureti ivairų kietumą bet dar svarbu PH kuris disteliuotam vandeni neutralus ty PH 7 . O tai taip pat svarbu augalams .
Ps, aš nemokinu, tiesiog kažkas už liežuvio manes patraukė Lie tai ir ikišau savo trigrašį :D
Ričardai, labai ačiū už distiliuoto vandens ph )), aš neturiu ph'metro, ir visą laiką sukau galvą, koks gi jis iš tikrųjų))
Apie skystį ( jei teisingai spratau ) DGH ( tam pačiam kietumui ? ) matuoti aš neturiu supratimo, nes akvariumo niekad neturėjau , bet tikslas, manau, tas pats.
Aš turiu TDS'metrą ( kaip didelis plokščias markeris ), kurį brangiai galima nusipirkti pas Roellke, arba pigų pasiieškoti aliexprese. Bet nebūtina, jei turit alternatyvą ) Vat, ph' metrą tai norėčiau įsigyti.

Eliss
Posts: 668
Joined: Wed Oct 21, 2020 12:41 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Eliss »

Ricardai, nebus nuo trašų, nes labai retai tręšiu ir nėr kam ant ko nubėgt, viskas viena eile. Et, kad tik tokios bėdos, tik, kad darbo prisideda ;)

User avatar
InetaSka
Posts: 744
Joined: Wed Oct 21, 2020 2:31 pm
Location: Vilnius
Contact:

Re: Vanduo laistymui

Post by InetaSka »

O virintu vandeniu yra gerai laistyti?
Tempiu naujas orchidėjas į namus, kai niekas nemato... :oops:

User avatar
Jūra
Posts: 92
Joined: Fri Nov 13, 2020 6:16 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Jūra »

Laistau reversiniu,maždaug kas 2-3 laistymą dedu truputį trąšų,kad nebūtų visiškai "tuščias".

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Vanduo laistymui

Post by Ričardas »

InetaSka wrote:
Fri Feb 12, 2021 5:12 pm
O virintu vandeniu yra gerai laistyti?
Iš bėdos galima , tik vandeni užvirinus ir pavirinus jį atvėsinti ir palaikiti kokias dvi paras , paskui atsargei nemaišant vandens nusiurbti du trečdalius o likusi išpilti. Kodėl ? Nes virintam vandeni nežinau kaip moksliskai, susiskaido netinkamos medžiagos ir nusėda ant dugno , todėl trečdali reikia išpilti.

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Vanduo laistymui

Post by MrGreen »

Aš laistau orchidariume lietaus vandeniu, visos palangės ir lentynos - vendeniu iš krano. O žiemai pasiruošiu lietaus vandenį iš anksto, susipilstau į 5 L tarą ir viskas. Parsinešu 5L ledo gabalą į kambarį ir kitą dieną jau laistyti galima, nes sniegą rinkti per daug darbo.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vanduo laistymui

Post by Urze »

MrGreen, o augalai orchidariume apnašom pasidengia nuo lietaus vandens?
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Vanduo laistymui

Post by MrGreen »

Nepasakyčiau, kartais pradeda dumbliai augti ant kai kurių augalų lapų, labiau apsineša lapai nuo naudojamų trąšų, kurias įmaišau 1xsav. Ar tarkim nuo jau paruoštų geležies, Zn, Ca/Mg ar kitokių purškalų. Bet man nemaišo, kartą per metus, po žiemos, prieš nešant augalus vasaroti į šiltnamį galima nuvalyti tuos lapus.

balka
Posts: 74
Joined: Wed Jan 27, 2021 2:43 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by balka »

Klausimas pamąstymui. Turite nemažas ir brangias (visom prasmėm) augalų kolekcijas, bet taupote 100 EUR RO vandens sistemėlei. O juk vanduo yra svarbiausias ingredientas geram augalo augimui. Kur logika? :)

Kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 608
Joined: Sun Oct 18, 2020 4:07 pm

Re: Vanduo laistymui

Post by Kaa »

Logika nesigirsiu :D bet rimtai. Buvo man noras užėjęs RO, tai kiek mačiau tikrai ne šimtą kainuoja. Bet net ne tame esmė. Girdėjau klausinėjau skirtingų nuomonių apie Ro augalam, čia panašiai kaip su spec lempom. Nesu chemikė ar pan, tai paklausiu Jūsų Balka nuomonės, kuo šis vanduo tinkamesnis. Čia be sarkazmo. Turiu draugė, laisto, keičia tuos filtriukus, na bent taip akivaizdžiai skirtumo nematau tarp mano ir jos rezultatų. Vasarą tai renku lietaus vandenuko, bet žiemą kažkaip pritingiu

User avatar
MrGreen
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 3252
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:48 am

Re: Vanduo laistymui

Post by MrGreen »

Mano atveju tinka tas vanduo kurį turiu, nėra prasmės RO sistemai....

User avatar
Ričardas
Posts: 799
Joined: Wed Oct 21, 2020 3:02 pm
Location: Klaipėdos raj.

Re: Vanduo laistymui

Post by Ričardas »

Balka, vasara renku lietaus vandeni ir net žiemai padarau atsargas. Koks skirtumas tarp lietaus vandens ir RO, Atsakimas paprastas, lietaus vandeni yra mikro ir makro elementu , ko nėra RO vandeni . Tai ir manau, RO vandeniu laistant butina orchidejom duoti trašų ir dar kažko kas suvienodintu su lietaus vandeniu.
Žinoma, kas givena mieste ir negali užmiesti ty kaime prisirinkti lietaus vandens tai RO vanduo gera išeitis.

User avatar
Abitalė
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 1065
Joined: Wed Oct 21, 2020 4:49 pm
Location: Kauna
Contact:

Re: Vanduo laistymui

Post by Abitalė »

Orchidariumą laistau RO kaskart naudoju šiek tiek trąšų. Rezultatai akivaizdūs 😉. Mano krano vanduo labai kietas.

User avatar
Urze
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Posts: 2736
Joined: Sun Oct 18, 2020 11:58 am
Location: Vilnius

Re: Vanduo laistymui

Post by Urze »

Balka, labai teisingas pastebėjimas. Aš jau kelinti metai vis pagalvoju, kad reikia, bet mane stabdo praktinė pusė - kur jį reik įtaisyti, kad ir vietos tam būtų, ir dar patogu.

Kaa, gal super duper skirtumų su draugės RO laistomais augalais nesimato dėl kitų niuansų? Orchidėjos prisitaikiusios prie minkšto vandens ir neturi apsaugos mechanizmų nuo kieto vandens, todėl kietu laistant kenčia pagrinde jų šaknys - "užsikemša" velamenas, buitiškai tariant. O ir vandens (ir substrato) pH yra svarbu orchidėjų sveikatai. Daugiau kad ir va čia.
Norintiems nerti į orchidėjų genealogiją
Norintiems orchidėjas vadinti tikraisiais jų vardais

Post Reply

Return to “Orchidėjų priežiūra”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests