Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Vartotojo avataras
divatielis

Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Standartinė divatielis » 18 Geg 2011, 17:38

O aš šiandiena pastebėjau toki gražų Dendrobium fimbriatum v. oculatum auginį. Taip įdomiai auga ir tokia graži spalva su taškiukais :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
divatielis

Dendrobium fimbriatum v.oculatum

Standartinė divatielis » 13 Lap 2011, 23:59

Kilmės šalis Nepalas, Birma. Skirtingai nuo daugelio Dendrobium ši rūšis auga beveik visur – ant medžių šakų, ant uolų, akmenų ir net žemėje. Nežiūrint į tai geriausia šį augalą auginti ant bloko arba krepšelyje – reiklus šaknų ventiliacijai. Reiklus saulės šviesai, pakelia tiesioginius saulės spindulius (tačiau vengti tiesioginių saulės spindulių vasaros vidyrdieniais). Reiklus gaiviam orui, geram vėdinimui. Temperatūros ženkliai svyruoja nuo aukštų vasarą ir žemų- žiema. Vasara – iki 30⁰C. Žiema – 10-14⁰C. Taip pat skiriasi ir laistymo rėžimas: vasarą gausus ir reguliarus su pilnu substrato pradžiovimu, o žiemą (kai šaknys baigia augti) – epizodinis ir negausus. Žiemą būtina suteikti sausąjį ir vėsujį sausros periodą. Tai stimuliuoja žiedų pumpurų formavimąsi. Žiedus augalas krauna viršutinėje stiebagumbio dalyje. Ilgėjant dienoms ir pakilus temperatūrai, laistoma palaipsniui gausiau ir pradedama tręšti. Žiedstiebiai pasirodo pavasarį ir vasarą. Ant vieno žiedstiebio sukrauna nuo 6 iki 25 kvepiančių žiedų apie 7 cm dydžio. Žiedai su labai garbanota lūpa, nuo kurios kilo ir rūšies pavadinimas (fimbriatum – garbanotas). Žydėjimo trukmė 7-14 dienų.

Pas mane Dendrobium fimbriatum v.oculatum auga jau puse metų. Augalas gana didelis. Vasarą praleido besimėgaudamas vakarine saule, o žiemą ketinu jam suteikti vėsų ir sausą periodą. Labai tikiuosi pavasari sulaukti žiedukų.

Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Dendrobium fimbriatum v.oculatum

Standartinė Relax » 07 Spa 2014, 23:15

Katino dėka, turėjau "puikų" vakarą su žirklėm, pušies žieve ir t.t. kas reikalinga persodinimui :evil: bet nelabai aš ant jo ir pykstu. Parodė kas vyksta su šaknimis. Pasirodo jom nelabai patiko stovėt baloj. Praktiškai visos nupuvusios. Bet auginasi gal kokius 8 naujus ūglius. Tik iki žiemos nemanau, kad spės užaugti.
Pasodinau į molinuką. Substratas iš pušies žievės, vynkamščių + plona kiminų paduška ties šaknimis (čia, kad pats nepamirščiau).
+turiu auginamą keikį, kuriam jau 3 metai :mrgreen: auginasi 4 ūglį, jeigu kam labai reikia- sutartumėm.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Dendrobium fimbriatum v.oculatum

Standartinė Urze » 26 Rgs 2018, 20:22

Relax, žiū, kokius fainuolius ūglius pavyko užauginti nuo liepos mėnesio, kai gavau iš Tavęs su pradėjusiais jais augti. Į ūgį gal ne tiek daug, bet į putlumą ir šaknis - tikrai taip.

Tavo buvo pasodinta kiminuose, o aš juose nesugebu auginti, tai pasiskaičiau apie priežiūrą ir nusprendžiau pasodinti į baltus vulkaninės uolienos akmenukus ir tik ant paviršiaus plonas kiminų sluoksnis. Vasarą galėsiu kaip pašėlusi laistyti, kad šaknims būtų pastovi drėgmė, bet ir neužmirktų ir oro šaknys daug gautų, o žiemą galėsiu ramiai karts nuo karto perlieti nebijodama ilgo drėgmės užsilaikymo substrate. Na, tokia teorija, o praktiškai išbandyt reikia laiko. Kol kas šaknim patinka - aktyviai raizgosi vazonėlyje.

Buvo periodas rugpjūtį, kai buvo palikta orchidariume automatinio laistymo priežiūroje. Ir drėgmės buvo daugiau nei buvau numačiusi - akmenukai šiek tiek mirko, taigi buvo be pradžiūvimų dvi savaites. Ir kad prisisiurbė ūgliai, kad išstorėjo, net nustebau pamačius. Tai netyčiom gavosi visai gerai. :) Tikiuosi, ir toliau seksis susikalbėti. O kaip Tavo turimas gabalas? Auga?
Prikabinti failai
PicsArt_09-25-07.49.21.jpg
PicsArt_09-25-07.49.21.jpg (114.77 KiB) Peržiūrėta 4325 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Re: Dendrobium fimbriatum var. oculatum

Standartinė Relax » 27 Rgs 2018, 13:18

:o :thumbupleft:
Kokie sultingi stiebagumbiai :heartsfade: nuo tokių vaizdų dendrobiai ir judina mano širdies stygas :roll:

Mano augalas iš kelių senų ūglių, plonų kaip siūlas ir naujai užaugusių ūglių, dydžiu kaip iki taviškio naujo ūglio pirmo normalaus žalio lapo [Geda2]
Likusio augalo dalis buvo laaaabai nukentėjusi nuo erkių, senieji ūgliai ne kaži ką turi maisto užaugint kitiem. Nauji ūgliai net šaknų neturi jėgų užaugint. Galvoju, kad reikia imt iš vazono ir dėt ant gyvų kiminų. Gal pasiseks per žiemą įkvėpt gyvybės kaip taviškiam.
Urze, kai išvyniojai iš kiminų ar sveikos šaknys buvo? Nes kai sodinau tai šaknys jau tada buvo pavydėtinos.
O ant senojo ilgesniojo stiebagumbio viršūnės kartais ne "spuogas" matosi? :think:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 27 Rgs 2018, 19:16

Taip, šaknys persodinant sveikos ir gražios buvo. Kadangi nežinojau, kokia bus situacija su šaknimis kiminuose, tai jau taiiip atsargiai kibiriuke vandens ploviau, kad kiminai pasileistų, ir su pincetu nurinkinėjau juos. Vaizdas pradžiugino.
O tas spuogas ant vieno iš senųjų gumbų - keikio užuomazga, bet ji gan greitai pasidarė sudžiuvusi ir nejuda nei kiek.
Tai dabar bent kelerius metus palaukiam ir tada žiūrėsim, gal gabalėlį jau galima bus atskirti ir Tau grąžinti. Tik primink, nes aš tai greita tokius dalykus pamiršt. [Geda2]

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 27 Rgs 2018, 20:24

Šaunu. Reiškia sodinant visai nesustresavo. Kas akivaizdžiai matosi ant ūglių.
Tu tik augink augink jį. Iki panašios apimties :mrgreen:
Paveikslėlis
http://www.schordje.com/leosorchids/myweb9/

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 28 Rgs 2018, 12:38

Eina sau, kokia puokštė! :w00t: Taip ir panižo nagai persodinti į gryną arklio auksą, kad greičiau toks užaugtų. :lol: Na, po kokių septynerių metų gal ir pasieks šeštadalį tokio kero dydžio.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 28 Rgs 2018, 12:47

Plečiasi jis gana greitai, ūglių augina ne po du, bet va, per tiek metų, gal tik porą stiebagumbių užauginau aukščiu prilygstančių "fabrikiniams", bet iki tokio pačio storumo jiems uoj kiek trūko...
Tau tikrai labai pasisekė išpūst šiuos, tai į tave dedu daug vilčių :pray:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 29 Rgs 2018, 15:44

Jei daug ūglių išleidžia per metus, tai puiku, man toks variantas patinka labiau nei vienas ūglis per metus. O kaip Tu auginai? Kad žinočiau, ko nedaryt. :mrgreen:

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 29 Rgs 2018, 19:35

Ko tik aš nebandžiau ir vasarą atviram lauke prieš saulę kepint, visiškam pavėsy drėgnai per vasarą laikyt. Šiltnamy prieš saulę drėgnai, pavėsy sausiau. Gal substrate kažkas ne taip buvo: pušies žievės, vynkamščio gabaliukai, anglis, keramzitas. Bandžiau ir stambiau, ir smulkiau. Būdavo toks jausmas, kad jam mūsų vasaros sezonas per trumpas ir nespėja užaugint ūglių. Su tręšimu visaip pas mane būna, bet gaudavo jis pavalgyt ir dilgėlių raugo ir pirktinių trąšų.
Didžiausią problemą kėlė tai, kad jis labai mėgstamas erkių. Atrodo viskas patenkinamai, bet būtinai žiemos vidury jį užpuldavo ir po chemijų baigdavosi liūdnu vaizdu.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 30 Rgs 2018, 19:37

Žodžiu, visko gavęs. Stengsiuos susikalbėti su šiuo gabalėliu. Kol bus nedickas, augimo sezoną galima bus pratęsti po lempomis, o paskui jau žiūrėsim.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 01 Spa 2018, 12:30

Kol ūgliai dar nedideli, tai kodėl gi ne, bet paskui tai per didelė prabanga jam vienam šviesą atiduot. Mano bėda, kad aš tingiu pasidomėt kitų augintojų patirtimi. Eksperimentuoju pagal savo turimas sąlygas.
Aš tavim labai tikiu, kad tau pavyks susikalbėt ir neužilgo džiaugsimės kekėmis kvepiančių žiedų :heartsfade:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 31 Kov 2019, 10:32

Relaaax'ai, pasakyk kokį burtažodį, kad Dendrobium fimbriatum var. oculatum išsijudintų. Pernykščiai ūgliukai gražiai žaliuoja, gal tik 1 ar 2 apatinius lapus numetė, šaknų galiukai aktyvūs, o va naujų ūglių išlendant vis nesimato. Kaip šį dendrobį išbudinti? Žiemą stovėjo orchidariume po lempom, šiltai, bet gaudamas mažiau vandens ir kas kelias dienas išdžiuvusiu substratu. Dabar jau aktyviau laistau, tik pradžiūna, bet sausai nebelaikau. Ir tyluma. Gal dėt ant palangės, kad tiesioginės saulės gautų?

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 31 Kov 2019, 11:43

Nesistenk :mrgreen:
Pats išsibudins, tik kada- nepamenu ir žinau, kad lieka visai nedaug laiko jam užsiaugint žaliosios masės :evil:

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 3 ir 0 svečių