Dendrobium nobile tipo 1

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Relax
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Re: Dendrobium nobile tipo

Standartinė Relax » 07 Spa 2011, 23:08

Tai, kad dar tik jiem kaip pas mane metų nėra... :think: jie patys kažkokie susibalamūtinę :poke: pradeda kažką augint kai miegot reikia eit.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 07 Spa 2011, 23:18

Nesvarbu kad pas tave jie neseniai, vistiek turi laikytis kažkokio sezoniškumo, juk viskas susiją - šviesa ( nebent turi papildomą apšvietimą ) šiluma ( su tam tikrais dienos ir nakties skirtumais ) vėdinimas, juk viskas dabar keičiasi viskas eina link ramybės o tu forsuoji savo augalus. Jie patruks ir nusilps.

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Evaja » 13 Spa 2011, 07:46

relaxxx84 rašė:Kaip keista. Jie nori augt, o aš turiu juos migdyt. Va pavyzdžiui kingianumo hibridas parodė, kad jau gana jam šiam sezonui augt tai viskas aišku, bet su kitais :scratchheadyellow:
klausyk Ramūno :poke: :D
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
Evaja
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Dendrobium nobile tipo 1

Standartinė Evaja » 13 Spa 2011, 07:56

zozolyla rašė:Nu pas mane ir gi stovi krūmas su keikeis,naujais auginiais ,o kiti lenda iš žemės dar,bet nustojau lieti ir pastačiau vėsiau yra keli spuogai taip tikiuosi,kad dabar viskas pavyks :pray: nes vasarą,kur buvo spuogai gavosi keikiai :evil: aišku klimatas ne tas buvo žiedams. :oops:
o aš taip iki galo ir nesuprantu Dendrobium. Vienas hibridas visą vasarą stovėjo po atviru dangum lietaus laistomas ir šiuo metu kuo gražiausiai žydi, o kitą ir specialiai "kankinant" žiedų nepriprašysi... :think:
Orchidėjų auginimas – tai kūryba, augintojas – kūrėjas, o informacija – kelrodis žengiant orchidėjų pažinimo keliu.
LOD Facebook'e
FOTO

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 13 Spa 2011, 10:28

Nežinau, aš tai pagal savo dendrobius galiu pasakyti kad laistymo ribojimas keikių ar žiedų formavimuisi visiškai neturi jokios įtakos. Šį pavasar specialiai galvojau išbandysiu sausros periodą kai tik pastebėjau spuogelius. Nieko panašaus. Jei augalas nuo pat pradžių buvo užsiprogramavęs auginti keikius, gali jį džiovinti kiek tik nori-vistiek bus keikiai. O va dabar iš po vasaros nei laistymo ribojau, nei dar kažką ypatingo dariau. Irgi visas apsipylęs spuogeliais, ir matosi kad bus žiedai. Man toks žaidimas su laistymu visiškai nepasitvirtina. Anksčiau irgi nieko nežiūrėdavau, laistydavau kaip įprasta (kai išdžiūsta), ir lygiai taip pat elgdavosi. Jei augina keikius tai bus keikiai, jei atėjo laikas žydėt, bus žiedai. Daugiau tokiais žaidimais neužsiimsiu. Vistiek naudos nulis.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 13 Spa 2011, 10:31

vendigo rašė:laistymo ribojimas keikių ar žiedų formavimuisi visiškai neturi jokios įtakos. Šį pavasar specialiai galvojau išbandysiu sausros periodą kai tik pastebėjau spuogelius.
tai kai jau yra spuogai, tai aišku, kad per vėlu taikyti (ne)laistymą :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 13 Spa 2011, 13:01

Otai kada ji taikyt? Kai dar neaisku ar is viso ka nors ruosiasi daryt? :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 13 Spa 2011, 13:09

kai užauga iki suaugusiųjų dydžio :shifty:
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Standartinė vendigo » 13 Spa 2011, 15:34

zuzla rašė:kai užauga iki suaugusiųjų dydžio :shifty:
Nu tai suprantama. Juk nesuauges ir nezydes ;) Vienu zodziu nepriklausomai nuo to dziovinu as juos ar ne, jie ir ziedus, ir keikius augina nepriklausomai nuo to.

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 13 Spa 2011, 15:51

žodžiu, puiku jiems pas tave :)
maniškis nobile jau trečią kartą per vasarą/rudenį apsipumpuravo, bet čia, matyt, dar "gamyklinės" trąšos veikia :) nors ir laisčiau ne per daugiausiai
kitas mano nobiliukas dar mažiukas, tai galvoju, ar kišt į "šaldytuvą", ar tegu šiltai auga..
Paveikslėlis

ziviliuke

Standartinė ziviliuke » 13 Spa 2011, 18:12

Man irgi amžinas klausimas su tais mažiukais (ne tik nobile) - laikyt šiltai ar taikyt sausai vėsų periodą.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 13 Spa 2011, 20:42

Su keikiais darau taip: jei nustoja augt sumažinus laistymą, jei auginasi auginius- laikau šiltai ir drėgnai.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
vendigo
Susisiekti:

Re: Dendrobium 1

Standartinė vendigo » 29 Spa 2011, 12:39

Pas mane tai tas oranžinis dendr. labai keistai žydi. Kai žiedukai dar tik pradeda žiotis, atrodo kad jis bus avietinis. Pirmą kartą kai pas mane žydėjo, buvau begalo nustebusi. Pirkau oranžinį-tokia reta spalva buvo. O pas mane ruošiasi žydėt avietine spalva... Kai žiedukai prasiskleidė, jų kraščiukai buvo avietiniai, o vidurys toks šiek tiek oranžinis, labiau bespalvis. Tik po daugiau kaip savaitės pilnai išsiskleidus žiedui, jis pakeitė spalvą į oranžinį, ir pasidarė toks kokį pirkau. Labai keistas augalas.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 28 Lap 2011, 15:36

Per kiek laiko susiformuoja D. nobile tipo hibridų žiedai – nuo spuogelio iki beveik subrendusių pumpurų? Bo kažkaip man atrodo, kad maniškiui tas procesas labai užsitęsė. Ant 6 stiebų (šiųmetinių ir senesnių) susiformavo gal 22 spuogeliai, kurie pamažiuku augo. Bet dabar keli spuogeliai (ant pernykščio stiebo) jau pradeda skilti į pumpurus, o ant kitų stiebų vis dar spuogiukai, ir atrodo, kad jie nebeauga. Visai gali būti, kad tie jau į pumpurus skylantys spuogai pradėjo anksčiau augti nei kiti, neprisimenu jau, tai ir dydžių skirtumas tada būtų logiškas. O gal gali būti, kad dendrobiui jėgų trūksta tiek pumpurų auginti, dėl to vieni aktyviai auga, o kiti sėdi vietoje? Dendrobis pastatytas ant pietinės palangės, temp. 16-18 laipsnių, kartą ar du per savaitę lengvai apipurškiu substrato paviršių (nes esu “laistytuvas” :shifty: ). Gal nelįst prie jo su vandeniu? Keikių nenoriu, bet ir augalo gaila tiek ilgai nelaistyt...

Vartotojo avataras
divatielis

Standartinė divatielis » 28 Lap 2011, 22:51

pumpurai susiformuoja labai įvairiai. Vasarą, kai saulės daug ir šilta, tai nuo pumpuro iki žiedo gali ir tik mėnuo praeit. O vat žiemą, tai formuojasi ilgai - net apie 5 mėnesius, kol pražysta. Na dėl laistymo tai aš pvz dabar visus dendrobius kankinu be vandens. Ir manau prie 16-18 laipsnių, tai drąsiai gali palaikyt ir ilgiau nepurškus :) O tie spurgeliai, kurie dar nesusiskirstė į pumpurus, tai manau, kad po truputį pradės skirstytis. Greičiausiai neturėsi keikių, nors negarantuoju :)

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių