Dendrobium bigibbum tipo

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Rašyti atsakymą
sineriuke

Re: Dendrobium bigibbum tipo

Standartinė sineriuke » 10 Rgs 2013, 17:39

turi visi keikiai šaknis, bet vienas tai ypač mažai, vos kelias kelių milimetrų :doh: o kad kabinasi į gyveimą tai čia jau tiesa, kotai juodos dienos mano orchidėjų darželį, vienos auga bujoja, žydi, o kitos net nežinau kodėl merdi, nors ir salygos tos pačios, matyt kažko neatitaikau :scratchheadyellow: bandysiu gelbėti šį gražuolį, dėkui už patarimus :thumbupleft:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 10 Rgs 2013, 19:51

sineriuke rašė:vienos auga bujoja, žydi, o kitos net nežinau kodėl merdi, nors ir salygos tos pačios
Gal dėl to ir su kai kuriomis nesiseka, nes visoms taikai vienodą priežiūrą :idea: Juk raibuolių, falenopsių ir dendrobių poreikiai skiriasi!

sineriuke

Standartinė sineriuke » 10 Rgs 2013, 21:30

na ne visoms vienodą, laistau visiškai atskirai, o ne visas kartu, trešiu taip pat pagal poreikį, substratas toks kaip reikia būtent tai orchidėjai, gal tik šviesą neatitaikau, o ir sausa namuose, tai ne visoms tą reikiamą drėgmę sukuriu :doh:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 11 Rgs 2013, 01:02

Bet kažkas akivaizdžiai negerai, nes ne viena orchidėja pas Tave reanimatoriun papuola arba galus atidavinėja. Tiesiog siūlau ieškoti priežasčių, daugiau pasiskaityti apie turimas orchidėjas, gal tada klaidos paaiškės.

sineriuke

Standartinė sineriuke » 11 Rgs 2013, 11:03

dėkui už patarimus :)

astushke

Re: Dendrobium 1

Standartinė astushke » 26 Rgs 2013, 21:37

Sveiki,
sekmadieni nusipirkau zydinti Dendrobi phalenopsi, kolkas nelaisciau nieko nedariau kad apsiprastu. Pasiskaiciau sitam forume kad substratas siom gelytem turi buti stambus, bet pas mane jis labau smulkus turbut labai senas.. Gal galetumet patarti ar persodinti dabar ar palaukti kol nuzydes? Aciu.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 27 Rgs 2013, 02:08

Jokių persodinimų nei kai žydi, nei kai nežydi. Persodinti reikia tik tada kai nauji ūgliai pradeda augintis šaknis.

astushke

Standartinė astushke » 28 Rgs 2013, 20:18

Aciu uz patarima. Tai speju saknis prades augintis kai nuzydes? Siandien palaisciau, nes jau labai sausas buvo... :)

Vartotojo avataras
zuzla
Susisiekti:

Standartinė zuzla » 08 Gru 2013, 19:28

sineriuke rašė:Ar būna mini dendrobių,taip kaip mini falenopsiai? O tai vienoj parduotuvei mačiau mažų dendrobių,iki 10 cm stiebai, ir žydintys,žiedeliai mažesni,bet labai mielai atrodė :heartsfade:
tai jei matėt, reiškia yra :) aš mačiau dendrobių kingianum tipo Verkių gėlių turguje, tada jie buvo nukainuoti, po 5 lt gražūs krūmeliai.
Paveikslėlis

sineriuke

Standartinė sineriuke » 08 Gru 2013, 23:23

Na galvojau,kad gal jauni pražydinti,o vėliau,kaip užaugs,tokie patys dideli [Geda2]

Vartotojo avataras
Rama
Lietuvos orchidėjininkų draugija
Susisiekti:

Standartinė Rama » 13 Bir 2014, 10:32

Šiemet mano biggibum iškrėtė man mielą siurprizą :w00t: . Pražydo jei kelis metus be lapų buvęs "pagalys". Bet maža to, kad išleido trečia žiedkotį (kai buvo šviežutėlis žydėjo 2), bet tokios įdomios konfigūracijos žiedus praskleidė, kad tikrai labai nustebino. Gaila, bet nelabai pavyko nufotografuoti, bet vistiek pabandysiu parodyt.
Prikabinti failai
dendrobis 001.1.jpg
dendrobis 001.1.jpg (141.52 KiB) Peržiūrėta 6554 kartus(ų)
dendrobis 005.2.jpg
dendrobis 005.2.jpg (100.08 KiB) Peržiūrėta 7201 kartus(ų)
dendrobis 003.2.jpg
dendrobis 003.2.jpg (93.86 KiB) Peržiūrėta 7201 kartus(ų)
Mano prieangy jau keturių raganų šluotos Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Rgs 2014, 10:44

O-manė;) rašė:O ar galėtum parašyti jų temoje, kaip tu privedi tuos bigibbum'us iki žydėjimo? Nu labai reikia [taip.gif] Man su jais nesiseka susišnekėti :Hmmmm:
Žinok, čia irgi bus iš serijos "nieko specialiai nedarau". :D Pagyrose rodytas dendrobis pasodintas stambiose žievėse, šiltuoju metų laiku kas kelias dienas apipurškiamas substratas (ant augalo nepurškiu), kas savaitę ar daugiau pamirkomas RO vandenyje su trąšomis, substratas išdžiūsta greitai. Pietinė palangė, tiesioginės saulės vasarą buvo kelios valandos per dieną, o šiaip labai šviesiai. Pas mane atkeliavo kaip bešaknis džiūvėsėlis, tai pirma paplaukiojo vandeny su visokiom trąšom ir augimo hormonais, tada dar kelias savaites buvo įdėtas vazonan be jokio substrato, o kai jau prabudo akutė, tik tada buvo pasodintas. Kol kas dar prie vazono pririštas, kad nejudėtų, bet šaknų jau nemažai, tai gal jau pats laikysis.

Turiu kitą šio tipo dendrobį, tai jis man pražysdavo lengvai kasmet, gaudamas ir vėsesnių naktų vasarą balkone, ir biškį tiesioginės saulės, ir trąšų, ir pradžiūnančių šaknų. Kai aktyviai auga, tai vandens nori kiek daugiau, kitaip jauni lapai "klijuojasi", bet šiaip, mano patirtim, jiems geriau, kai šaknys pradžiūsta, kad substratas purus ir stambus būtų. Šiais metais iš jo žiedų nelaukiu, nes drąstiškai persodintas buvo pavasarį, beveik visos šaknys pašalintos, tai užsiėmęs naujų šaknų ir ūglių auginimu. :) Žiemą stovi irgi ant pietinės palangės, vandens gauna labai mažai - kas kelias savaites, jei saulėti orai, pakišamas po čiaupu trumpam, retkarčiais apipurškiu substrato paviršių.

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 09 Rgs 2014, 12:07

Ačiū :)
Na, radau porą kabliukų dėl ko gali būti man problemos su jais. Greičiausiai šviesos nepakankamai pas mane gauna :think:, na ir gal tręšiu nereguliariai :oops: Bandysiu taisytis :)

kaa
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė kaa » 02 Gru 2015, 11:45

Nieko nenustebinsiu, bet man tai ..mini šokas:)
vyro dovanotas dendrobium peržydėjo, neužsilenkė! ir po kelių mėnesių iš seno stiebo pražydo.. pas mane žydi dendrobium :shock: :scratchheadyellow:
Prikabinti failai
P1070160.JPG
P1070160.JPG (157.35 KiB) Peržiūrėta 6562 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 02 Gru 2015, 12:51

Ohoho, sveikinu, Kaa! :thumbsup: Gal čia bus graži naujos Tavo draugystės su dendrobiais pradžia? Įdomu, ką tokio darai, kad ankstesni kartai baigdavosi šiukšliadėže. Aš turiu kelis Dendrobium biggibum tipo, tai gan stambiame substrate įkurdinti ir tarp laistymų žiemą substratas išdžiūsta visiškai, vasarą kiek drėgniau laikau, bet irgi būna, kad kelias dienas visai sausi pastovi. Ir auga, ir žydi, ir šaknų gausiai. Pasimokiau, kai kelis kartus nupūdžiau jiems šaknis.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 25 ir 0 svečių