Dendrobium 1

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Re: Dendrobium 1

Standartinė Urze » 06 Rgs 2014, 14:07

Žemuoge, kad tik seni ūgliai padžiuvę, bet šiaip gan geros būklės atrodo, ypač jei ir šaknų turi. O-manės labai panašus ir va - žydi. :) Kol lapai žaliuoja ir šaknys aktyviai auga, tol galima duoti drėgmės. O žiemop turėtų pereiti į ramybės būseną, kas reikalaus priežiūros pokyčių. O pavasarį turėtų naujų ūglių išleisti. Gal pavasariop ir pražys iš to dabar žaliuojančio ūglio. :)

zemuoge

Standartinė zemuoge » 06 Rgs 2014, 19:44

Urze, aciu ,mane glumina isdziuvusi virsune, ar nepazeistas " augimo taskas", o jei ir pazeistas, ar paciam augalui nieko blogo nenutiks? TikIr dar tas geltonas apnasas, ar taip turi buti, ar reiketu apdoroti fungicidais?)
O dabar jau ir dziugi naujiena - gilumoj matosi zalias "pypsiukas", kuri bando auginti senas gumbas, gal nori zydeti??? Kaip pastebejau, ziedynus leidzia seni belapiai gumbai ?

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 06 Rgs 2014, 20:02

Viskas gerai jam. Pageltęs paskutinis lapukas, ženklas, kad daugiau į ūgį ūglis neaugs. O šiam būdinga lapus numesti, tai jis po truputi bręsdamas tai ir daro.
Pas mane D. unicum lygiai taip pat pasielgė.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Rgs 2014, 15:57

To ūglio augimo taškas tikrai pažeistas, bet ne bėda - ūglis jau nemažas, dabar galės storėti, į ilgį jau gana paaugęs. Dėl apnašų nieko nedaryčiau, nes man jos neatrodo keliančios nerimą. Galima stebėti, ar nesikeičia. O šis dendrobis, kiek žinau, žydi iš senesnių belapių ūglių.Tad gal ir kas gražaus bus. :)

P. S. Žemuoge, o galima būtų paprašyti Jūsų vartoti lietuviškas raides? Nesmagu slebizavoti skaitant tekstą be jų. :oops: Šis prašymas galioja visiems forumo dalyviams. [taip.gif]

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 06 Spa 2014, 13:04

Nu įdomiai pas mane, kai pakeikiau dendrobius, kad sukruto ūglius, žiedynstiebius augint :) visad atvirkščiai, ne pavasarį, bet parnešus iš lauko namo :scratchheadyellow:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Spa 2014, 13:09

Tai gal jiems lauke netinkamos sąlygos? Arba iš Pietų pusrutulio atkeliavusę ir auga jo ritmu?

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 06 Spa 2014, 13:34

Jie auga ir vasarą, ne tik dendrobiai, dauguma, parnešus namo, pradeda augt. Kad ir vakarinėj pusėj būna lauke, bet saulės gauna ne itin daug, tik gerokai vakare. Terasos stogas gerokai pristabdo šviesą.

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 09 Spa 2014, 13:27

Vakarykščiai pirkiniai. Dendrobium farmeri ir dendrobium trantuanii.
Abiejų šaknys aktyviai auga kiminuose.
Žinau, šia tema daug kalbėta, bet tai kaip vis dėlto elgtis prieš ramybės periodą? Kai kurie augalai gi įpratę be jo.
1. Ar tai įmanoma? (man taip prekybininkas pasakojo).

2. Kitas keblumas, gerai, mėginsiu laikyti vėsiai ir sausai. Bet kiminuose sunku bus matyti šaknis.

3. Ar leisti tiems kiminams totaliai išdžiūti, nes juk žema temperatūra ir ilgai užsilaikanti dėgmė - sąlygos susidaryti puvėsiui.

4. Ar persodinti į žievės substratą?
Prikabinti failai
orchids.jpg
orchids.jpg (207.05 KiB) Peržiūrėta 5007 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 09 Spa 2014, 20:48

Norint greičiau sulaukti žiedų ramybės periodas reikalingas. Kita vertus visai nežinia kaip reguos augalas į mūsų tamsesnį ir vėsesnį periodą. Net jeigu jis šiltnamyje buvo pripratęs prie pastovaus augimo, namuose jis gali pradėti sezonuoti ( nors tokio žodžio nėra) atsitikus taip, kiminai bus problema.
Siūlyčiau, kol šaknys auga jį persodinti. Laikas ne pats geriausias, bet ateityje tai išeis į naudą.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 09 Spa 2014, 21:18

Bet jei šaknys vis tik neauga (ar to nesimato), aš nepersodinėčiau. Geriau jau tada vėsiau laikyti ir atsargiai bei retai drėkinti, tik kai saulėti orai. Gamtoje bent jau D. farmeri patiria sausesnį periodą, kuris būna kiek vėsesnis, tai gali tuo pasinaudoti ir pralaukti žiemą, kol pradės naujus ūglius ir šaknis leisti, o va tada jau ir persodinti. O apie D. trantuanii mano gerojoj knygoj neparašyta, tai negaliu dabar pasakyti, ko jam reik žiemą. Man jį magėtų po lempomis kišti, jei ramybės periodas gamtoje nėra išreikštas. Atsiųsiu Tau paštan, ką turiu apie jį iš interneto susižvejojusi.

Vartotojo avataras
Murfika
Susisiekti:

Standartinė Murfika » 21 Spa 2014, 16:10

Ačiū už patarimus. D.Trantuanii sėdi po lempa pas sukulentus, bet žiemą naktimis tupės ant palangės, kur bus vėsiau. Dienomis jam reikia šilumos...

Turiu dar vieną klausimą. Turiu d. berry oda. Dabar augina keikius kaip pasiutęs, ir žiedstiebius. Vasarą buvau palikusi kitam žmogui prižiūrėti, tai kažkas pasikeitė.
Ne metas dabar vaikus augintis. Laužyt lauk keikius ar džiaugtis tuo, kad augalas bus trigubai didesnis tuos keikius į substratą sugrūdus, kai pasirodys šaknys?
Man negaila nulaužti kol bešakniai...

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 23 Lap 2014, 19:00

Linkėjimai Relax'ui nuo Dendrobium lamellatum, jau kaip ir keikiu nepavadinsi. Pas mane jau antrą ūglį auginasi ;) .
Prikabinti failai
Dendrobium lamellatum.JPG
Dendrobium lamellatum.JPG (84.28 KiB) Peržiūrėta 4777 kartus(ų)
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Lap 2014, 12:18

Mozaika, eik tu sau kaip tas pyplys išsipūtė :w00t: Papasakok kaip ir kur laikai?
P.S čia gali būt pseudolamellatum arba lamellatum. Kaip blogai kai nusitrina etikečių užrašai.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 24 Lap 2014, 19:24

Auginamas šitame burbule. Tik ant viršaus dar būna gražiai maistinė plėvelė uždėta.
Prikabinti failai
DSCF9091.JPG
DSCF9091.JPG (81.49 KiB) Peržiūrėta 4735 kartus(ų)
Galerija

Vartotojo avataras
Relax
Susisiekti:

Standartinė Relax » 24 Lap 2014, 20:10

Taip gerai drėgnai. Mano nors irgi akvoj auga, bet šaknys džiūt pradėjo :think: kažką reik sugalvot.
Aukščiau pateikta informacija kitiem www.orchids.lt forumo nariams neprivaloma.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 2 ir 0 svečių