Dendrobium 1

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
agnicc
Susisiekti:

Re: Dendrobium 1

Standartinė agnicc » 20 Geg 2014, 08:48

Taip, Urze, veislės skirtingos ,(jau ėjau kartotis biologijos - rūšys , veislės , pogrupiai- [Geda2] :D )

---------
Besidairydama i-nete radau įdomų būdą Dendrobium jenkinsii auginimui (visos foto skolintos ).Gal kas taip auginate?
http://www.orchidboard.com/community/at ... 0_5851.jpg
Prikabinti failai
den.jenkinsii 1.jpg
den.jenkinsii 1.jpg (32.87 KiB) Peržiūrėta 3986 kartus(ų)
Den.jenkinsii.jpg
Den.jenkinsii.jpg (23.95 KiB) Peržiūrėta 3986 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Signė

Standartinė Signė » 06 Bir 2014, 16:36

Labai gražūs jūsų denrobiumai :heartsfade:
Ypač sudomino Mozaikos mažasis unicum, nes aš neseniai įsigijau mažytį dickasonii
Čia ateinu su tokiu gal kvailoku klausimu [Geda2]: mano mažylio kai kurie lapeliai įgavę tokį tamsų atspalvį, vienas iš auginukų toks išaugo jau pas mane. Mąstau, ką tai galėtų signalizuoti, ar viskas gerai ir taip turi būti, o gal kokios problemos...Gal nuo saulės čia taip? ... :scratchheadyellow:
Pridedu nuotraukytę, ten centre du stiebeliai tamsesni tokie, vienas toks jau buvo, kai gavau, o kitas - naujai išaugęs. Gal kas pakonsultuos, kame čia reikalas, būčiau labai dėkinga.
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 06 Bir 2014, 18:09

Signe, kai kurios orchidėjos įgauna bordišką atspalvį nuo intensyvios šviesos. Tas gali būti ir nuo natūralios saulės, ir nuo dirbtinio apšvietimo (pavyzdukas kad ir čia). Tokiu atveju svarbu stebėti, ar šviesos nėra per daug, nes tada galimas nudegimas. Kai kurios orchidėjos kaip tik blogai auga arba nežydi, jei nėra taip "pasidažiusios", t.y. jei nepakankamas apšvietimas. Pasiieškokite informacijos, kiek šis dendrobis natūraliai gamtoje gauna saulės ir pagal tai derinkite jam apšvietimą bei žiūrėkite, ką jis pats rodo. Jei bordinė spalva blunka, šviesos kiekis sumažėjo (tas jam gali ir patikti, ir nepatikti, čia jau rūšies ypatybes reikia turėti omeny), o jei bordiškumas ryškėja, šviesos kiekis yra didelis ir gali būti net per didelis, tad reik stebėti augalą. Šiaip Jūsų dendrobis atrodo daug žadantis, ne koks nususėlis. Svarbu jam dabar šaknų priauginti.

Vartotojo avataras
Signė

Standartinė Signė » 06 Bir 2014, 22:11

Labai ačiū, Urze, už tokį išamų atsakymą ir komplimentus mano mažiausiam namų gyventojui :)
Man jis toks trapus atrodė (dabar jau pripratau), aš palikau jį, nejudinau, ant to bloko kur gavau (bet svarstau, gal dar kiminų daugiau aplink jį apdėti), gausiai papurškiu ryte ir vakare, laikau šviesioj labai vietoj (bet ne ant tiesioginės saulės) ir jis auga sparčiai. Trąšų dar nenaudojau.
Mokausi aš tik dar [Geda2] Kaip gerai, kad jūs savo neįkainojama patirtimi pasidalinate su visais, ačiū labai dar kartą :heartsfade:

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 07 Bir 2014, 11:24

Jei dėsite kiminų, tai stenkitės jų nepriglausti prie stiebų ir labai jų nesupresuoti. Taip sumažės stiebų puvinio ir šaknų užmirkimo (ko dendrobiai šiaip nemėgsta) tikimybė. O trąšų po truputį galite duoti, sparčiau ir didesnis augs. Jei su trąšomis dar nedrąsu prasidėti (man pradžioj taip buvo :D ), galite perpus mažesnę koncentraciją daryti - ir naudos augalui bus, ir pertręšimo nebus.
Ir nėr už ką. :)

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 20 Bir 2014, 18:04

Apie metus laiko bandau susitarti su D.trigonopus. Gautas kažkoks senukas , kuris šiaip ne taip išspaudė porą ūgliukų, kurie stovi vietoj. Ir dar sugebėjau vieną nulaužt. Tai aš ištraukiau iš vazonėlio, šaknų nerasta, bet po kiminais slypėjo dar vienas ūgliukas. Uždėjau ant bloko, patalpinau į orchidariumą. Drėgniau paaugs, gal ir progresas pasimatys. Kitaip nežinau [O.0]
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Bir 2014, 13:09

Man rūšinius dendrobius daug smagiau ir geriau sekasi auginti ant blokų nei vazonuose. Eliss, gal orchidariumas savo magiją atliks, tereik laukti.

Linkėjimai Mozaikai nuo "džiūvėsio". :mrgreen:
Prikabinti failai
Dendrobium NoID-3 2014-06-21 1.jpg
Dendrobium NoID-3 2014-06-21 1.jpg (209.94 KiB) Peržiūrėta 4090 kartus(ų)

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 21 Bir 2014, 20:57

Na visai gražiai jis atrodo. Bet tegu nepagalvoja, kad noriu jį susigrąžinti :mrgreen: .
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 21 Bir 2014, 20:59

Puiku, tada aš mielai jį dar paturėsiu neribotą laiką. :mrgreen:

Vartotojo avataras
agnicc
Susisiekti:

Standartinė agnicc » 08 Lie 2014, 18:30

Norisi pasitarti, apie Dendrobium lamyaiae, pirkta 2013 09 iš Popow, gautas ant bloko.Kadangi bijojau auginimo/ sudžiovinimo ant bloko , nutariau su juo kartu nedrąskant šaknų įsodinti į vazonėlį.Žiemą peržiemojo vazone puikiai, užsiaugino naują auginį, tiesa iš penkių žiedų pavyko išsaugoti tik tris...Ką manote, ar kai nužydės dar palikti šiais metais su bloku vazonėlyje, ar jau būtų galima nuo bloko nuimti??Ar tiesiog nupjauti bloko viršų, kad nesimatytų iš vazono?
Prikabinti failai
DSC01508.JPG
Dendrobium lamyaiae
DSC01508.JPG (73.34 KiB) Peržiūrėta 4015 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 08 Lie 2014, 21:04

Manau paskutinis variantas, tegul tas augalas subujoja, sustiprėja, prisiaugina masės, o vėliau jau galėsite ir nukelti nuo bloko, nebus jam tada streso ir nuostolių.

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 04 Rgs 2014, 23:07

Žydime :)
Dendrobium lamyaiae :heartspink:
Kad ne tie karščiai ir jo didelis noras augintis naujus ūglius turint tik tris šaknytes, žiedų galėjo būti daug daugiau ;)
Dendrobium_lamyaiae3.jpg
Dendrobium_lamyaiae3.jpg (118.81 KiB) Peržiūrėta 3900 kartus(ų)
Dendrobium_lamyaiae4.jpg
Dendrobium_lamyaiae4.jpg (160.85 KiB) Peržiūrėta 2800 kartus(ų)
Dendrobium_lamyaiae5.jpg
Dendrobium_lamyaiae5.jpg (117.47 KiB) Peržiūrėta 2800 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 O-manė;). Iš viso redaguota 18 kartus.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 05 Rgs 2014, 10:33

O-mane, čia tas šviežiai gautas? Tai super, kad pavyko bent kelis pumpurus po kelionės išsaugoti! Labai gražūs žiedai, o dar lūpa kokia! :thumbupleft:

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 05 Rgs 2014, 10:47

Aha, tas. Jo, gerai, kad pavyko. Įsitikinau, kad tikrai lamyaiae :thumbsup:

zemuoge

Standartinė zemuoge » 06 Rgs 2014, 09:32

PaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis
Dendrobium lamyaie
Gautas prie savaite is O&M tokiam stovyje.Virsutinis lapelis sudziuves, saknytes grazios,kai kurios zaliais galiukais, seni gumbai rudi, su geltonu apnasu.Pakabinau i florariuma, kasdien sudrekinu, jokiu pokyciu nepastebejau. Nelabai suprantu, ar jis sveikas, ar nelabai?Pasidalinkit patirtim,prasau, ar turi sansu kada nors zydeti?

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių