Dendrobium cuthbertsonii

Moderatoriai: misterija, Nagas, Evaja

Rašyti atsakymą
Abitalė

Re: Dendrobium cuthbertsonii

Standartinė Abitalė » 03 Gru 2018, 22:11

Gabriele rašė:
03 Gru 2018, 21:21
As tokio neturiu, bet jusu tikras grazuolis😍 Kiek jam laiko iki zydejimo?
Mane sudomino jusu substratas. Ar turit ka nors pasodinus i toki pati substrata bet tik i plastikini vazona? Butu idomu suzinot ar ilgai laiko dregme toks :think:
Ačiū, Gabriele! Šitas mažylis jau pilnai subrendęs žydėjimui! O kalbant apie substratą, tai nieko nesu taip pasodinusi į plastiko vazonus, dėl to negaliu komentuoti kaip ilgai drėgmę išlaikytų juose. Tačiau moliniuose pakankamai gerai laiko, taip esu pasodinusi ir Masdevallią, ir Paphinias (tiesa, jos labai skylėtame inde auga, bet su panašiu substratu).
Pražysdamos gėlės neklausia, ar verta...

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 23 Bal 2019, 20:25

Jau kurį laiką geltonuoja ir meta lapelius. Kažin, ar tai normalu? Pagalvojau, kad gal pietinė saulė per stipri, pernešiau į vakarinę pusę. O gal tai normalu :think:
Kaip pas kitus?
Eliss rašė:
31 Spa 2018, 15:54
D. (cuthbertsonii x sulawesii) x cuthbertsonii
IMG_20181031_153340.jpg

zemuoge

Standartinė zemuoge » 23 Bal 2019, 21:23

Mano hibridukas lapų nemėto ( kol kas).

Abitalė

Standartinė Abitalė » 23 Bal 2019, 21:47

O mano irgi pradėjo mesti, jau koks geras mėnuo kaip pastebėjau! Irgi perkėliau į kitą vietą, nors stovėjo ant vakarinės palangės, bet šiuo metu po lempa padėjau. Tokia mintis kirba, kad gal patręšiau ir nepatiko :roll: lyg ir nepadauginau, bet daugiau niekas nepasikeitė, o lapukai gelsta...
Gal dar kas kokių minčių?

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 24 Bal 2019, 18:14

Kirbėjo ir man mintis, gal pertręšiau... Gal jautrus augalas :scratchheadyellow:

O gal kaip kryžmintas su D. sulawesii, o jis meta lapus, ramybės metas prasideda :scratchheadyellow:

Prisijungęs
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 24 Bal 2019, 20:39

Kiekvieną sykį sakau daugiau su D. cuthbersonii neprasidėsiu, nes tikrai pakankamai jie lepūs, bet niekaip savo pažado nesilaikau. O mest lapus jie gali, bet tas ūglis turi būti tikrai jau atgyvenęs, nes nėra jam būdingas kasmetinis lapų mėtymas. Be to, kiek pastebėjau ir kiek teko skaitinėti jie labai nemėgsta šiltų orų permainų. Pas mane jų žūties priežastis būdavo šiltas skersvėjis arba staiga pakilusi aukšta temperatūra, nes jie yra vėsiamėgiai.
Tai pietinės palangės ne jiems. Turiu Dendrobium Illusion, t. y. Dendrobium cuthbertsonii ir Dendrobium lawesii hibridas. Tai pagal augalą akivaizdu, kad dominuoja D. lewisii, nes ūgliai stipresnį ir netokie jautrūs sąlygų permainoms. Įsigijau kryžmintą su D. sulawesii, tai jau matau, kad bus ką veikti ir bus bėdos, nes daugiau "kraujo" pasireiškia D. cuthbertsonii.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 26 Bal 2019, 21:24

Gal ir tiesa, buvo vėsiai, o kai pradėjo kaitinti pavasarinė saulė, kambarys prikaito. Va ir prasidėjo lapų metimas.

Abitalė

Standartinė Abitalė » 08 Bir 2019, 11:21

Jeigu pavasarį maniškis lengvai mėtė lapus, tai šiuo metu jau beveik plikas (Den. (cuthber. x sulawesiense) cuthber.) x cuthbertsonii) ištraukiau iš substrato, šaknų yra nemažai, tik sprendžiant iš pajuodusių galiukų drėgmės per daug, tai tuo vienu ištraukimu persodinau į gyvus kiminus (prieš 3-4sav.), toliau meta tuos lapus, bet teikia vilties tai, kad augina naujus ūglius, ir net kelis vienu metu. Priežastys - karštis? Vasara? Per mažas temperatūros svyravimas? Jis pas mane auga po lempa, saulės ir kaitros nuo saulės negauna. Žiemą tiesiog tobulas buvo ant vakarinės palangės, dabar ten kaitri vakaro saulė, tai jau nuo pavasario perkėliau po lempa.
Eliss, Mozaika, Mam, Zemuoge, kaip pas Jus reikalai šiuo metu su šiais Dendrobium?
IMG_20190608_120405_compress79.jpg
Dendrobium
IMG_20190608_120405_compress79.jpg (673.55 KiB) Peržiūrėta 3209 kartus(ų)
IMG_20190608_120420_compress88.jpg
Dendrobium
IMG_20190608_120420_compress88.jpg (506.91 KiB) Peržiūrėta 3209 kartus(ų)

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 08 Bir 2019, 15:21

Situacija tokia pati. Tuoj plikas bus. Auginosi ūglius, dabar lyg vėl auga. Pajuodavimų yra, toks ir buvo gautas. Gal irgi perlieju, nežinau. Išnešiau laukan, tegu žinos, gal naktim vėsos kiek gaus.

zemuoge

Standartinė zemuoge » 08 Bir 2019, 17:18

Mano Dendrobium(cuthbertsonii x sulawesii) Pink x Dendrobium cuthbertsonii ( orchidejos.lt) auga gražiai, pražydo vienu žiedeliu ir dar turi pumpurą. Žiemojo ir iki žydėjimo augo apie 20 C temperatūroje šiaurės vakarų pusėje praktiškai sausai ir po lempa. Pavasarį porą kartų gerai pagirdžiau, po kažkiek laiko pastebėjau pumpurą. Dabar neiškenčiau ir parsinešiau į vakarinę pusę pasigrožėjimui. Man atrodo, kad jis pasikeitimų nepastebėjo...
Tiesa, pirkau kaip ružavą, o žydi oranžine spalva...

PaveikslėlisPaveikslėlis
PaveikslėlisPaveikslėlis

Auga pasikėlęs šaknimis virš substrato. Vazonėlyje du krūmeliai.

PaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
Slogaa

Standartinė Slogaa » 10 Bir 2019, 23:30

Siu metu pavasari gerokai nusviles del tiesioginiu saules spinduliu - o siaip, del seimininko ziniu stygiaus.

Sie dendrobiai megsta salti, gal del to meto lapus, Abitale, nes LT siuo metu karsta. UK atvirksciai - salta, siandie ryte 10laipsniu buvo. Tad jis, sakyciau, nuo stipriu apdegimu ir tiesiogines spinduliuotes siek tiek atsigavo, nenumesdamas visu lapu.

Aktyvus nauju augliu auginimas tokiose situacijose byloja ne visai geras prognozes. Maniskis taip pat auginasi begale nauju - nes nusvilo, nes bando isgyvent. O tai tik patvirtina, jog jam gerai nera.

Gyvena jis pas man vonioj. Langas stoge.
IMG_20190610_222033.jpg
IMG_20190610_222033.jpg (4.15 MiB) Peržiūrėta 3166 kartus(ų)
Half woman, half amazing.

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 11 Rgp 2019, 20:12

Gaila, bet augalui tariu ate :( gabaliuką dar įsodinau į kiminus, bet... Sudžiūvo ar supuvo jau nebesuprantu, juodulys apėmė visą.
Kokia situacija pas kitus?

Vartotojo avataras
Eliss
Susisiekti:

Standartinė Eliss » 20 Rgp 2019, 08:30

Augalo nebeturiu. Kaprizingas padaras. Nors įtariu, kad jis ligotas gautas.

Vartotojo avataras
Urze
Moderatorius

Standartinė Urze » 20 Rgp 2019, 14:17

Būtų lengvai auginamas, ant kas antros palangės žydėtų. :) Berods, Ramsis buvo įdėjęs nuorodą apie jų natūralias augimvietes. Tai man įstrigo, kad drėgna, vėsu ir daug rūko. Tai gal vėsiamėgių augalų orchidariume su visokiom žvynlielėm ir masdevalijom gerai jam būtų augti, bet ne ant palangės karštom vasaros dienomis.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 24 Rgp 2019, 20:59

Eliss, greičiau neligotas, o nepritaikytos sąlygos. Nes jeigu staiga pradėjo juoduoti, tai tas purvynės atsiranda dėl per aukštos temperatūros ir žuvusių šaknų. Žiemą jie pas mus dar neblogai laikosi, nes naktimis ant vėsių palangių gali nuskristi ir iki + 10 C. O vasarą, mūsų naktys šiems dendrobiams peršiltos. Aš jau kelinto taip neišsaugau.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 8 ir 0 svečių