Phragmipedium 1

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Re: Phragmipedium 1

Standartinė mozaika » 22 Bal 2014, 08:27

Man šio paparčio siūlinių šaknų raizgalynė visiškai žavesio nekėlė ir iš jo trąšos tikrai neįžvelgiu. Teks vyžūnei tenkintis nauju substratu ir įprastiniais tręšimo būdais.
Be to, papartis rado savo vietą naujame mano tukliariume.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 29 Geg 2014, 07:19

Prieš kiek laiko iš Rolkes atvyko nemažai jaunųjų Phragmipedium lindenii. Įdomu kaip jiems sekasi?
Maniškio paskutiniai du lapai žymiai pailgėję ir auginasi naują lapuką.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 29 Geg 2014, 13:18

mozaika, noriu paklausti apie phragmipedium Eumelia Arias gydymą atskiestu vandenilio peroksidu. Kokių proporcijų skiedinys? Ir kokie rezultatai, kaip dabar jaučiasi pacientas? :)
Manasis turi panašią problemą. Kad ją kiek kontroliuoti, tenka laikyti phragmipedium kiek sausiau nei jam reikėtų :( Bet liga nepraeina, tik gal šiek tiek lengvesne forma pasireiškia, todėl noriu su peroksidu pabandyti [taip.gif]

marlena

Standartinė marlena » 29 Geg 2014, 13:29

Mozaika, maniškis phrag. lindenii irgi po truputį naują lapelį auginasi, o šiaip jis man toks mažiukas lyginant su kitais, kad nelabai ir pastebiu kažkokių kitokių pokyčių [Cha]
More than anything, I must have flowers always, always.

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 30 Geg 2014, 07:42

marlena, svarbu juda :).

O-manė, aš peroksido neskiesdavau. Būdavo problematiškose vietose užlieju, palaikau ir paskui vandeniu perlieju. Bet ši vyžunė iki šiol dar yra problematiška. Išnešus į lauką perliejau ir Previcur, ir dar kažkokia chemija (greičiausia Champion).
Problematiškiausia vieta išliko, ten kur buvo sumedėjimas. Tam šone kur auga porą naujų ūglių ir ten buvo graži šaknų raizgalynė, puvinio problemos nėra, nes iš substrato kyšo gražios šaknys. O va ten kur rašiau buvo lyg medžio šaknų guzas, iš ten augantys nauji ūgliai ir liko tokie laibi ir greit puvinys išlenda.
Lygiai taip pat nežinau kaip laistyti, tai vis perlieju ir laikau sausiau. Jeigu laikau kaip visus kitus - baloje, iš karto vėl pablogėja.
Tai ir vyksta žaidimas, kas ką greičiau nugalabys ar aš augalą, ar puvinys [O.0] .

Informacijos kaip gelbėti nelabai radau internete. Tai vienur radau, parašyta, kad tai vidinis šaknų puvinys, kuris pereina tiesiai į jauną ūglį ir jį sunaikiną iš vidaus, nors jis atrodo visiškai sveikas. Nežinau ar tai tikrai, bet jį prilygino kažkokiai kriaušių ligai.
Galerija

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 30 Geg 2014, 11:28

mozaika, ačiū. Nekokios naujienos. Liūdna :(
O kur skaitėte apie tą panašumą į kriaušių ligą gal atsimenat? Gal kaip kokios rauplės ir tada reiktų reguliariai(prevenciškai) kokiu silpnu vario preparatu purškaliot/mirkyt? Gaila bordo mišinys jam netiks :Hmmmm: Bet ar atlaikys ligonis tokias egzekuc.....? :think:

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 02 Bir 2014, 18:56

Nuorodos jau vėl reiktų ieškoti, nes nesenai mano kompiuteris buvo O:) ir visi favoritai dingo.
Radau pagal nuotrauką, bet ten buvo vieno žmogelio paklausta, kito atsakyta, diskusija daugiau ir neišrutuliota. Už tai lyginti su ta liga tikrai negalime. Man labiau būtų panašu į kriaušės vaisiaus puvinį, kai iš vidaus genda, bet...gal greičiau teisingesnį atsakymą sužinotume Peru platintojų užklausus.
Bordo mišinys gali būti per stiprus, ten didesnė yra vario sulfato koncentracija. O Champion'ą be problemų naudoju.
Galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Bir 2014, 19:49

Atsiprašau kad kišuos, bet, Jūs rašot apie kriaušiu puvini , ji sėkmingai išgydžiau su Score o orhidėjom skiedžiant perpus manau nieko blogo neatsitiktu , tik patarčiau substrata apdengti . Kiek atsimenu bordo sudėtis gesintos kalkės ir vario sulfatas tik nea
tsimenu jų proporcijos , bet jei skiesti perpus mažesne koncentracija tai nieko blogo neatsitiks . Aš vanda išgidžiau nuo miltligės .
Ps. Bordo koncentracija gali būti googlėi.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 02 Bir 2014, 20:14

Tai tik viena internete rasta prielaida, kad liga gali būti panaši.
Galerija

Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 02 Bir 2014, 20:40

mozaika rašė:Tai tik viena internete rasta prielaida, kad liga gali būti panaši.
Prielaida tai jau kaip ir apibudinta liga , bet jei tikslei Jūs nežinot tikslios ligos pavadinimo ir gidimo metodo, patarčiau bandyti su bordo arba score. Juk žinote kad informacijos apie orhidėju ligas mažai, taikad tenka pačiam eksperementuoti . Juk geriau pabanditi išgiditi , nei žiurėti kaip augalas niksta.
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

O-manė;)

Standartinė O-manė;) » 04 Bir 2014, 12:35

mozaika rašė: ... gal greičiau teisingesnį atsakymą sužinotume Peru platintojų užklausus ...
O, čia gera mintis [taip.gif]
mozaika rašė:Bordo mišinys gali būti per stiprus, ten didesnė yra vario sulfato koncentracija. O Champion'ą be problemų naudoju.
Man tai Ermitaže aiškino, kad kaip tik Champion stipriau veikia, nes varis hidroksido forma :scratchheadyellow: O kokioms orchidėjoms naudojot Champion'ą ir kokia koncentracija :question: Tik purškimui :question:
Biškį ne į temą :oops:, bet aš kažkada skaičiau, kad labai sėkmingai odontoglossum hibridų grybelinių ligų prevencijai naudojo labai silpnos koncentracijos bordo mišinį, vos melsvas vanduo, reguliariai purškiant.

ricardas rašė: ... Juk geriau pabanditi išgiditi , nei žiurėti kaip augalas niksta.
:) Mes ir bandome [taip.gif] ... tik atsargiai ;)
... kaip pasidaryti bordo mišinį, ačiū, žinau :) beje, ir ant pakuotės gi būna parašyta :)

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 04 Bir 2014, 13:53

O-manė, Champion'ą esu naudojusi visoms orchidėjoms. Koncentracija darau maždaug pagal instrukciją. Nors dabar prisipažinsiu, kad iš akies [Geda2]. Ruošiu litriniame purkštuve, tai kažkaip įpratusi šaukštelio galiuką dėti. Bjauriausia, kad tas mėlynumas nuo kai kurių labai ilgai nenusiplauna.
Nors paskutiniu metu puvinių gydymui labiau pasikliauju tokiais preparatais, kaip vandenilio peroksidas ar salicilo spiritas :shifty: .
Galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 08 Lie 2014, 19:29

Phragmipedium longifolium, pavasarį gautas iš Schwerter su voku. Žiedas 12 cm skersmens.

Paveikslėlis
Phragmipedium longifolium
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 08 Lie 2014, 21:07

Nugi, nugi kaip matau ir dar vienas pumpuras yra.

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 08 Lie 2014, 21:39

Yra ir trečias tik nesimato :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių