Phragmipedium 1

Moderatoriai: Ramsis, Evaja

Rašyti atsakymą
Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Re: Phragmipedium 1

Standartinė Ramsis » 06 Sau 2014, 20:43

mozaika rašė: Bet man iškilo kitas klausimas, kokia galėtų priežastis būti Phragmipedium caudatum var warscewiczianum, kad tokie lapai patapo. Patys lapai kieti, žali, jokio pageltimo. Galiukų pageltimai yra ant tų lapų, kurie atvyko iš tiekėjo.
Nuo visokių vabalų išpurkštas.
Su tokiomis lapų dėmėmis aš esu susidūręs tada kai augalai atkeliavo iš Peru. Tos paglamžytos vietos ir buvo tokios. Dar turiu pastebėti kad tokias dėmes turi tik tie Phragmipedium kurie turi storesnius - mėsingesnius lapus. Visai galimas daiktas, kad tai dehidracijos pasekmės. Galbūt pavytę audiniai, dėl vandens trūkumo, daugiau neatsistato. :think:

Vartotojo avataras
mozaika
Lietuvos orchidėjininkų draugija

Standartinė mozaika » 29 Sau 2014, 21:12

Ramsi, praeitais metais minėjai, kad kažkurią vyžūnę pasodinai į daug gilesnį vazoną. Tik neprisimenu ar tas variantas pasiteisino, ar ne.
Nežinau ką reiks daryti su "hanyte" (Phrg. Hanne Popow). Pastebėjau, kad ji mėgėja lipti kopėčiomis. Tai gilesnis vazonas, gal jai net ir nėra tikslinga.
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 29 Sau 2014, 22:12

Hanytę sodinau, Sedeni sodinau ir Eugenijų, kol kas visi patenkinti, tame tarpe ir aš. Tik bėda :( šiais metais reiks jas vėl visas persodinti

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 29 Sau 2014, 23:04

Man irgi reiks rankoves pasiraitoti. Nors praeitais metais dauguma persodinta ir buvau paskaičiavus, kad du metus tikrai aš jų neliesiu. Bet jie kitaip nusprendė. Vienas su paparčiu kokoso čipsais nepasidalina, kitas sulaužė vazoną, kitas greičiausia šaknų puvinį pasigavo, dar vienas jau netelpa vazone.
Vienos bėdos... :mrgreen:
Galerija

Mažai svarbu yra tai, ką mes galvojame, ar ką mes žinome, ar kuo mes tikime. Svarbiausia yra tai, ką mes darome. – John Ruskin.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 29 Sau 2014, 23:23

Ramsis o kodel vel persodinsit ?
Geriau , karti tiesa, nei , saldus melas
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 29 Sau 2014, 23:27

Man lygiai tokia pati bėda, kuri Mozaikos sąraše yra paskutinė.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 29 Sau 2014, 23:37

Esu girdejes kad raibuoles ir vyzunes reikia persodinti kas metus , ar tai gerai , ar geriau persodinti kai jau reikia , netelpa i vazona ir tt.
Mano galerija

Vartotojo avataras
Ramsis
Moderatorius
Susisiekti:

Standartinė Ramsis » 30 Sau 2014, 00:25

Na matot, kiekvienas, tokiais klausimais turime savo nuomonę, todėl vienapusiškai atsakyti į juos neišeina. Jūs girdėjąs taip, aš manau, kad persodinti reikia tada kada reikia, bet ne vėliau kaip kas du metus, kiti daro dar kitaip. Čia kaip su skoniu - nepasiginčysim, nes kiekvienas turėtume gan svarių argumentų. Čia forume galim pasidalinti savo patirtimi, tačiau ji bus tik patirtis ir jokiu būdu ne visiems tinkama. Ir net ne dėlto, kad ta patirtimi dalinasi senbuviai ar naujokai, o tiesiog tą koreguoja kievieną kart skirtingos sąlygos. O jos skiriasi ir auginat augalą daug metų tuose pačiuose namuose, juk net metų laikai nebūna višiškai vienodi. Pvz. vienais metais pavasaris būna ankstyvas ir šiltas, tada vegetuoti augalai pradeda anksti, ir per sezoną spėja subrandinti stiprius ūglius, tada ir žydi gausiai. Kitais metais viskas vėluoja, vasara šalta, lietinga - augalai stagnuoja, skursta ir aišku, jų reprodukcija būna žymiai skurdesnė. Todėl kartais keista girdėti tokius paskymus, kad nusipirkau super duper trąšas ir augalai iš karto atsigavo, arba viską darau taip kaip visada, o augalas vistiek nepatenkintas. Čia suveikia ne viena ir ne dvi sąlygos, o tiesiog visa jų eilė.

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 30 Sau 2014, 11:31

Visapusiskai su jumis sutinku . Paklausiau todel nes auginau paparcio saknise ir persodindavau kas du metus o dabar noriu pabandyti auginti pagal jūsu aprasita substrata . Del tresimo tai as tresiu labai saikingai tik tada kai augalas styprai auga ir speja psisavinti trsas . Mano pastebejimas , kai orhideja gauna daznai trasu jos saknis leciau ir maziau auga o tai labai atsiliepia i žydejima ,nes kaip zinot kuo daugiau saknu tuo geriau orhideja jaucias .
Mano galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 13 Kov 2014, 18:43

Vakar nukrito paskutinis "Hanytės" (Phr. Hanne Popow) žiedukas. Buvo du žiedynstiebiai. Ant vieno keturi, ant kito du žiedukai. Pagal foto datas pirmas prasiskleidė, tarkim, lapkričio 28 d. Vienu žiedynstiebiu teko džiaugtis maždaug du su puse mėnesio. O abiems kaip ir tris su puse mėnesio. Kaip žiemos laikotarpiui visai neblogai :).
Galerija

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 23 Kov 2014, 13:52

Ilgai kaupiausi Phragmipedium Hanne Popow persodinimui. Kol žydėjo tol nejudinau, o ir vazono niekaip tinkamo nesuradau. Šiandien kaip tik atsilaisvino vienas nuo cimbidžio.
Štai koks mano "hanytės" šaknynas.
Phragmipedium Hanne Popow šaknynas.JPG
Phragmipedium Hanne Popow šaknynas.JPG (90.17 KiB) Peržiūrėta 5201 kartus(ų)
Šioje foto matosi, kodėl aš vienu metu ją pavadinau "lipančia kopėčiomis". Matosi kai nauji ūgliai auga aukščiau nei motininis augalas ir pačios motininių augalų šaknys lyg būtų pasistiebę į viršų. Gan nutolę nuo substrato paviršiaus.
Phragmipedium Hanne Popow šaknynas'14.JPG
Phragmipedium Hanne Popow šaknynas'14.JPG (87.09 KiB) Peržiūrėta 5201 kartus(ų)
Paruošas persodinimui substratas :).
paruoštas substratas.JPG
paruoštas substratas.JPG (83.33 KiB) Peržiūrėta 5201 kartus(ų)
O čia ir persodinta. Vazono plotis toks pats, bet beveik per pus aukštesnis.
Phragmipedium Hanne Popow persodintas.JPG
Phragmipedium Hanne Popow persodintas.JPG (84.06 KiB) Peržiūrėta 5201 kartus(ų)
Paskutinį kartą redagavo 1 mozaika. Iš viso redaguota 6 kartus.
Galerija

Vartotojo avataras
MrGreen
Moderatorius

Standartinė MrGreen » 23 Kov 2014, 14:59

Atrodo puikiai, aš niekaip neprisiruošiu persodinti savo vyžūnių šiemet, bet dar laiko yra :)
Dvidešimt ketvirtas žurnalo "Orchidėjos" numeris jau prekyboje
I don't suffer from insanity; I enjoy every minute of it.

Vartotojo avataras
agnicc
Susisiekti:

Standartinė agnicc » 21 Bal 2014, 17:10

Šiandieną persodinau Pragmipedium Andean Tears (kovachii x wallisii) (gauta-2013 05 Peruflora).
Buvau gavus didelį kerą- tačiau dalis jo atrodė šiaip sau, iš karto padalinau per pusę,pasodinau į atskirus vazonus, per metus abi dalys užsiaugino daug šaknų, auga naujų auginių, žodžiu -viskas kaip ir puikiai, tik senieji lapai neišvaizdūs, tačiau jie ir nepakito- kokie atvyko - tokie ir liko(prisimenant ilgą jų kelionę iki Lietuvos [O.0] )
Persodinėjau pagal Manolo Arias ( Peru Flora) rekomendacijas Phragmipedium kovachii auginimui :)
Vieną dalį sodinau į permatomą plastikinį kibiriuką (skirtą maistui ) be skylių dugne, skyles padariau trijų cm aukštyje vazono šonuose.Na o kitą dalį- sodinau tradiciniu būdu.Stebėsiu kuris būdas veiksmingesnis.O gal kas yra bandę šiuo būdu sodinti?

Gal kam įdomu bus- įkeliu nuorodas:
http://forum.passiflora.ru/attachment.p ... 1385963010
http://forum.passiflora.ru/content.php? ... ruflora%29

Manolo Arias lekcija Sankt Peterburge-
1 dalis-https://www.youtube.com/watch?v=W6rz2YD ... e=youtu.be (nuo 10 -os minutės apie Phragmipedium sodinimą )
2 dalis-https://www.youtube.com/watch?v=BRvsvX_kN20
3 dalis-https://www.youtube.com/watch?v=7zXb4WoYRXo

Vartotojo avataras
mozaika

Standartinė mozaika » 21 Bal 2014, 21:40

agnicc, šaunūs krūmeliai :thumbupleft: .

Aš savuoju Pragmipedium Andean Tears irgi nesiskundžiu. Vazonas jau pilnas priaugęs. Vis pasižiūriu, kad jau ankštokas, bet nesiryžtų persodinimui. O gal ką jis ten mąsto gražaus, o aš jam sutrukdysiu :D. Tai vis laukiu to tinkamo laiko.
O va Phragmipedium Eumelia Arias (Phrag. kovachii x Phrag. schlimii), tai problematiškas. Kiek praeitais metais užsiaugino naujų ūglių, pusę išmėtė, o jų buvo nemažai. Priežastis, kažkoks puvinys, kuris ūglį "suvalgo" iš vidaus ir tenka tik lapus ištraukinėti ir išmesti.
Kovo mėn. persodinau ir dar tokio šaknyno nebuvau mačius. Akys buvo tokios :shock:. Kaip daugumą augalų ištrauki iš vazono šaknynas greit išsipurena, o čia buvo gumulas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip medį ištraukiam iš konteinerio ir būna susiformavęs toks stiprus šaknų gumulas. Peiliu įpjauti nė per kur nesigavo. Tai kiek galėjau senas šaknis iškarpiau, po stipria vandens srovę gerai praploviau ir vėl pasodinau į naują substratą, šiek tiek perpilus atskiestu vandenilio peroksidu. Kiek matau vienas ūglis labai gražias storas šaknis pradėjo augintis. Tikiuosi problemą pašalinau.

Dar persodinau Pragm. besseae. Šalia augo papartis. Vazone vaizdas :doh: :doh: , vien paparčio šaknys, o substratas vien šlapios durpės. Kokoso čipsų nerasta. Na keramzitas dar sveikas liko :D. Bet kol aš savo vyžūnę išlaisvinau iš paparčio gniaužtų, oj kiek teko paplušėti. Daugiau jokių kitų šalia augančių - dar viena pamoka :).
Galerija

Prisijungęs
Vartotojo avataras
ricardas

Standartinė ricardas » 21 Bal 2014, 22:06

Mozaika , nereikėjo išimti paparčio šaknų , galėjot tik šaknyna nupjauti o šaknys būtų buvusios kaip traša . Aš prieš kelias dienas miške prisikasiau paparčio šaknu , nes naujas katlėjas ir dar kitas orhidėjas reikėjo persodinti .
Mano galerija

Rašyti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečių